Savjetnik za izbor slušalica za potrebe gaminga izdvojena tema

poruka: 7.466
|
čitano: 1.788.612
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor slušalica za potrebe gaming
zabranjeniples kaže...

Sennheiser GSP670 za 159€, kakav je za gaming, footsteps i općenito?

 

EDIT: ovo za ploču se odnosilo na drugi model, žičani, ali sam ga zaboravio ubacit.

Od žice ipak odustajem, tako da ide ili ovaj Sennheiser ili nešto drugo slično ili ipak za sada ostanak na trenutnim.

 https://www.rtings.com/headphones/reviews/best/by-usage/gaming

 

Ali text je više o gaming brandovima (uz par iznimki), tako da nema ostalih Sennheizerica.

 

Možda Beyerdynamic MMX 200?

 

https://global.beyerdynamic.com/mmx-200-wireless.html

 

Problem je zapravo naći i zvuk koji hoćeš i sve (gaming) funkcije koje je lijepo imati na WiFi headsetu, tu je zapravo prava razlika.

 

Gaming brendovi uglavnom pumpaju funkcije i "footsteps" kvalitetu zvuka.

 

meni osobno je to meh kombinacija pa sam završio na Audeze Maxwell-u, i čak i sa kompromisima su mi i dalje top za moje zahtjeve.

 

11 godina
offline
Savjetnik za izbor slušalica za potrebe gaminga

Lijep pozdrav,

 

Imam Hyper X Cloud 1 slušalice, one OG, kupljene tamo 2016. i dosada su me služile dosta dobro. Međutim raspadaju se, ne stoje više na glavi i potrebna je zamjena. Slušalice su za gejming, što kompetitivni shooteri poput R6 Siege gdje je pozicioniranje strašno bitno, što AAA Singleplayer naslovi te slušanje glazbe, gledanje Netflixa i sl. Dakle, svega pomalo.

 

Budžet definiran nemam. Uvijek sam gledao što bolje može ali bez pre*eravanja.

 

S obzirom koliko se slušalice koriste nekako bi mi bilo logično da se ide na žičnu verziju? Ili to danas nije toliko bitno? Neki savjet i po ovom pitanju?

 

Hvala puno!

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Savjetnik za izbor slušalica za potrebe gaminga

HyperX Cloud II, početkom 8. mjeseca će bit 4 godine jahanja.

Stavio danas one rezervne jastučiće što su do šle u paketu i vozi dalje.

Bez oštećenja, zvuk kao i prvog dana.

Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor slušalica za potrebe gaming
Hrci kaže...

Lijep pozdrav,

 

Imam Hyper X Cloud 1 slušalice, one OG, kupljene tamo 2016. i dosada su me služile dosta dobro. Međutim raspadaju se, ne stoje više na glavi i potrebna je zamjena. Slušalice su za gejming, što kompetitivni shooteri poput R6 Siege gdje je pozicioniranje strašno bitno, što AAA Singleplayer naslovi te slušanje glazbe, gledanje Netflixa i sl. Dakle, svega pomalo.

 

Budžet definiran nemam. Uvijek sam gledao što bolje može ali bez pre*eravanja.

 

S obzirom koliko se slušalice koriste nekako bi mi bilo logično da se ide na žičnu verziju? Ili to danas nije toliko bitno? Neki savjet i po ovom pitanju?

 

Hvala puno!

Moja osobna preporuka - Sennheiser HD 560S. Na njih sam prešao prije nekoliko godina, također s originalnog Clouda.

 

Alternative, navesti nekoliko malo lošijih - Fiio JT1, Beyerdynamic DT 990 Pro, DT 900 Pro X

i sada nekoliko boljih - HarmonicDyne Zeus Pro, Beyerdynamic DT 1990, Sennheiser HD 490, Sennheiser HD 800.

 

Predložio bih da nabaviš i neke IEM-ove, npr Truthear Crinacle Zero, Simgot EM6L, Simgot Supermix 4.

 

Kakav izvor zvuka koristiš? Ako je onboard Realtek, predlažem neki AMP&DAC dongle tipa Akliam PD4, Truthear Shio, Moondrop Dawn Pro, Fiio KA3, ...

S tako nekim DAC-om koji ima 4.4mm port možeš kupiti balanced kabel za skoro sve navedene slušalice ili IEM-ove.

To ti je onda competitive max.

9 godina
offline
Savjetnik za izbor slušalica za potrebe gaminga

I moja preporuka sa sennheiser hd 560s, isto mozes kupit jastucice na njihovoj stranici i kabel ako se nesto dogodi, ako su ti tihe kad ih dobijes odi pod sounds pa enhancements pa ukljuci loudness equalisationi ili neki dac/amp nabavi.

Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Savjetnik za izbor slušalica za potrebe gaminga

Hvala obojici na preporuci.

 

Da, imam onboard Realtek audio ali svakako je otvorena opcija kupnje i AMP&DAC.

 

Recite mi samo ukoliko kupim HD560s, kako da riješim problem mikrofona za potrebe gaminga? Nekakav Antlion ModMic koji bi se zakačio za sluše ili pak nekakav stolni mikrofon? Neke preporuke po ovom pitanju?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor slušalica za potrebe gaming
Hrci kaže...

Hvala obojici na preporuci.

 

Da, imam onboard Realtek audio ali svakako je otvorena opcija kupnje i AMP&DAC.

 

Recite mi samo ukoliko kupim HD560s, kako da riješim problem mikrofona za potrebe gaminga? Nekakav Antlion ModMic koji bi se zakačio za sluše ili pak nekakav stolni mikrofon? Neke preporuke po ovom pitanju?

 Imaš veći broj opcija. Jedna je kabel za Sennheiser s mikrofonom, druga je lavalier lapel mikrofon kojeg bi prikačio na kabel ili na majicu, treća je modmic, četvrta neki stolni mikrofon (ja imam BM700 kojeg preko phantom powera spajam na Realteka i zvuči dobro), peta koristiti mikrofon od web kamere ili postojećih slušalica...

9 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor slušalica za potrebe gaming
hahhaajaads kaže...
Silent horror1992 kaže...

Da ne otvaram zasebnu temu radi toga pitat ću tu.

Ima li neko možda mikrofon od hyperx cloud ili core slušalica da mu je viška?

Ja svoj ni za Boga ne mogu naći, a bacio bi malo cs2 sa ekipom, neda mi se kupovat slušalice sa mikrofonom a već imam dvoje slušalice.

 

 hyperx support i dobit ces besplatno i da nemas garanciju... meni je dosao kroz 4 dana

 Ja kontaktirao njihov support vezano za jastucice kozne itd nitko mi nikad nije odgovorio :S.
Btw imam jel cloud 2 i osle su u k. Htio bi mozda neke nove.. Do 200tinjak 250e koji je best buy 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.8.2024 12:22 (sseennoonn).
11 godina
protjeran
offline
Re: Savjetnik za izbor slušalica za potrebe gaming
sseennoonn kaže...

 Ja kontaktirao njihov support vezano za jastucice kozne itd nitko mi nikad nije odgovorio :S.
Btw imam jel cloud 2 i osle su u k. Htio bi mozda neke nove.. Do 200tinjak 250e koji je best buy 

 

Ni meni ipak nisu poslali.

Imaju vise tih mailova, na sve sam slao, sa jednog su odogvorili i tražili da opišem kvar, meni se nije dalo smišljat odgovor pa sam opet napisao da je jednostavno prestao radit.

Više ni odgovora ni mikrofona na adresu haha

11 godina
online
Savjetnik za izbor slušalica za potrebe gaminga

Ima tko Sony wh-1000mx4? Proučavam koje da si kvalitetnije slušalice kupim, pa mi te zapele za oko. Ako ih netko ima da podijeli svoje mišljenje? Ili ako može neka preporuka. Koristio bih slušalice za slušanje glazbe na tvu i gledanje filmova. Imam Sony XH9005 tv.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor slušalica za potrebe gaming
mmafan kaže...

Ima tko Sony wh-1000mx4? Proučavam koje da si kvalitetnije slušalice kupim, pa mi te zapele za oko. Ako ih netko ima da podijeli svoje mišljenje? Ili ako može neka preporuka. Koristio bih slušalice za slušanje glazbe na tvu i gledanje filmova. Imam Sony XH9005 tv.

 Ako TV ima bluetooth i mogućnost audio synca, onda ti je to ok kombinacija. E sad, kakve su te Sony slušalice ne znam, ali za gaming vjerojatno nisu nešto bajno.

12 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor slušalica za potrebe gaming
Da puno ne filozfiram sa mx4 ne možeš fulat, jako dobre i kvalitetne slušalice (od izrade do zvuka) .Koristio sam ih u oba slučaja (više za muziku) i jako sam zadovoljan s njima iako ih imam možda svega mjesec i pol dana.
*# @Frk #*/
8 godina
offline
Savjetnik za izbor slušalica za potrebe gaminga

Potrebne wireless slušalice (može BT, može neki drugi način spajanja). Soundcore Q45 koje sam imao do sad se raspadaju nakon niti godinu dana uporabe (plastika puca), iako su jako dobro pažene.

 

Must have: 

 

- bežične (logično)

- dobra kvaliteta izrade i materijali (što više metala, aluminija, kože, itd.)

 

Bonus bodovi:

 

- opcija korištenja kabela za žičano slušanje

- nekakav ugrađeni ili odvojivi mikrofon (dosta nizak prioritet, uzimam dedicated mikrofon svakako)

- ANC (dosta nizak prioritet, ionako ga uglavnom ne koristim)

 

Budžet: 150-250€, logično može i niže, više nebi baš išao al ako mi se nešto baš svidi mogu i prekoračit.

 

Za sad sam našao Audio-Technica ATH-M50xBT2 i ne mogu baš naći neke alternative. Pomoć molim!

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor slušalica za potrebe gaming
Hmmm... Ja imam Audeze Maxwell ali je 300€... Imaš dosta o njima po netu...
14 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor slušalica za potrebe gaming
Mad Ant kaže...
Hmmm... Ja imam Audeze Maxwell ali je 300€... Imaš dosta o njima po netu...

 Kakve su po pitanju težine/udobnosti kod dužeg vremena na glavi ?

Razmišljao sam o njima, ali svi to navode kao najveći minus ?

8 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor slušalica za potrebe gaming
Mad Ant kaže...
Hmmm... Ja imam Audeze Maxwell ali je 300€... Imaš dosta o njima po netu...

 

Koji model i gdje si ih uzeo?

 

Ne smeta mi ovo da su teške (i ja sam, tj. glava je) pa mi je čak plus ako čvršće stiskaju. 

13 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor slušalica za potrebe gaming
Uzeo sam PS5 verziju, prva razlika između Xbox verzije je Dolby Atmos licenca koja se inače može nadokupiti za PS verziju (Microsoft store) i utoliko razlika u cijeni između njih. Druga bitna razlika je što za Xbox treba baš specifična verzija zbog security dijela bez kojeg ne radi na Xboxu. Što se PC-a i ostalog tiče svejedno koja verzija.

Ukratko, to je zapravo closed-back headset sa planarnim driverima (naspram klasičnih dinamičkih konusnih), oni su po prirodi detaljniji ali i malo osjetljiviji (vrlo tanka membrana između magneta koja vibrira). To je inače stil skupih audiofilskih slušalica, te stoga izgledaju tako i teže su. Meni osobno nije smetalo više od par dana navikavanja.

Ono najluđe je što imaju ekstremno dobru kvalitetu zvuka općenito, uredno se mogu boriti sa modelima od 1000 i više €. Ono gdje nisu tako visoko je jedino soundstage za kompetitivni FPS kao recimo Senheiser HD800S (isto jako skupe) ali te su s druge strane banana za sve ostalo. Meni je to OK jer mi je bitnija kvaliteta zvuka nego savršeni positioning.

Kao paket to je trenutno top, osim striktno za kompetitivni FPS. Ono najgore je što nakon njih nema dalje za sada, a da ne moram dignuti kredit za one od 3000€ i to žičane. Nisu za svakoga naravno, ali kad ih jednom čuješ (EQ-ane naravno) jako teško nazad.

Svi ste čuli za SS Arctis Nova Pro od 350€? One se smatraju smećem nakon Maxwella što se kvalitete zvuka tiče (osim ponavljam FPS positioninga). Ali s obzirom na težinu i pažnju oko hendlanja (nisu za bacanje po stolu) ne preporučam baš svakome.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.8.2024 22:42 (Mad Ant).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor slušalica za potrebe gaming
Da ne bi bilo zabune, nisu savršene, ne postoje savršene. Npr. zbog težine i srednjeg clampforcea se ne drže jako za glavu srednje veličine, ne mogu istovremeno puštati sa BTa i WiFija, većina nas koji ih imamo smo nadokupili dublje jastučiće (ja deblje Wicked koji malo pojačaju clamp ali ne strašno), headband je komad kože sa rupama za namještanje (old school audiofilska fora), nisu za ležanje u krevetu (velike su i ne trpe baš jače pritiskanje o glavu tj. pritisak može zeznuti membranu)... Nisu za bacanje uokolo ili djecu.

To su više za ljude koji žele i štuju dobar zvuk, od jazza do metala ili EDM-a (ekstremno dobro se daju EQat i uredno trpe 6dB ili više bez distorzije) ali u WiFi/BT obliku bez dodatnih uređaja. Najluđe je što idu niže od mog subwoofera 😂 i solidno su punchy (jedino što je zeznuo review gore pošto je lik audiofil, a oni ne vole toliko basa).

Uzeo ih u SonusArtu.
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.8.2024 23:36 (Mad Ant).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Savjetnik za izbor slušalica za potrebe gaminga

Pozdrav ekipa,

 

molio bih pomoć za odabir slušalica:

 

- SP igre PC - znači mikrofon skoro pa i nije bitan, ali od viška glava ne boli (idealno da je odvojiv ili mogućnost skrivanja istog)

- glazba na PC i YT videa, nisam audiofil ali da je ugodno poslušat stare hitove, a da nije samo bass nafrljen

- NE bi služile za gledanje filmova i serija

- obavezno wifi i udobnost

- cca 150eura +/-

 

Nadam se da tako nešto postoji, unaprijed Vam se zahvaljujem svima.

 

Živjeli!

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 dana
offline
Savjetnik za izbor slušalica za potrebe gaminga

Pozdrav svima, 

tražim slušalice isključivo za PUBG, pa me zanima neka preporuka i savet od nekoga ko se razume.

Budžet je 50e, može i malo više ako za to vše dobijam znatno bolji kvalitet.

 

Do sad čitajući sve i svašta najčešće preporuke su:

1.Logitech G-Pro X 2

2.HyperX CloudX

3.Razer Blackshark V2

Šta mislite?

Hvala unapred.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor slušalica za potrebe gaming
pajou kaže...

Pozdrav svima, 

tražim slušalice isključivo za PUBG, pa me zanima neka preporuka i savet od nekoga ko se razume.

Budžet je 50e, može i malo više ako za to vše dobijam znatno bolji kvalitet.

 

Do sad čitajući sve i svašta najčešće preporuke su:

1.Logitech G-Pro X 2

2.HyperX CloudX

3.Razer Blackshark V2

Šta mislite?

Hvala unapred.

1. Definitivno ne za PUBG.

2. Može proći ako baš ne želiš IEM.

3. Definitivno ne za PUBG.

 

Predlažem Truthear Crinacle Zero (Blue), Truthear Hola, QKZ x HBB - definitivno provjerene za PUBG.

Ili da se protegneš do Fiio (Jade Audio) JT1 slušalica.

8 dana
offline
Re: Savjetnik za izbor slušalica za potrebe gaming

Uhuh, ne da si me iznenadio sad nego sam zatečen 

Na kraj pameti mi nisu bile IEM slušalice, štaviše nisam ni znao da one mogu biti kvalitetnije za igrice od pomenutih standardnih slušalica.

 

E sad, stvar je u tome što mi treba i mikrofon, ništa spec ali da se može koristiti za pričanje, a ove pomenute ili nemaju mic ili nemam mogućnosti da ih nabavim u mom okruženju.

Našao sam nekoliko dostupnih mi modela pa me zanima da li mi išta možeš reći o njima, mislim tipa da nisu npr neke koje su poznate kao smeće ili šta znam jer kontam da ih verovatno nisi isprobao.

I da li se može pretpostaviti da su one kvalitetnije od gore pomenitih Logitech,Razer i HyperX modela?

 

 

1.TANGZU WAN ER SG

2.KZ ZVX

3.QKZ AK6

4.KZ ZEX PRO

5.KZ D-Fi

 

One imaju i mic.

Poruka je uređivana zadnji put uto 17.9.2024 17:53 (pajou).
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor slušalica za potrebe gaming
pajou kaže...

Uhuh, ne da si me iznenadio sad nego sam zatečen 

Na kraj pameti mi nisu bile IEM slušalice, štaviše nisam ni znao da one mogu biti kvalitetnije za igrice od pomenutih standardnih slušalica.

 

E sad, stvar je u tome što mi treba i mikrofon, ništa spec ali da se može koristiti za pričanje, a ove pomenute ili nemaju mic ili nemam mogućnosti da ih nabavim u mom okruženju.

Našao sam nekoliko dostupnih mi modela pa me zanima da li mi išta možeš reći o njima, mislim tipa da nisu npr neke koje su poznate kao smeće ili šta znam jer kontam da ih verovatno nisi isprobao.

I da li se može pretpostaviti da su one kvalitetnije od gore pomenitih Logitech,Razer i HyperX modela?

 

 

1.TANGZU WAN ER SG

2.KZ ZVX

3.QKZ AK6

4.KZ ZEX PRO

5.KZ D-Fi

 

One imaju i mic.

Svi IEM-ovi koje sam naveo imaju odvojiv kabel i možeš koristiti kabel s mikrofonom, samo što uz neke dolazi kabel bez a kod nekih imaš izbor.

 

Wan'Er je dobar za određene žanrove glazbe, ali nije baš nešto za PUBG. Može se koristiti, ali je lošiji experience nego ny HyperX Cloud koji parira npr QKZ x HBB modelu.

KZ Zex Pro ne valja za ništa kompetitivno. S ostalim navedenima se nisam susretao ali prema onome što vidim mislim da se ne bi usrečio.

 

Fiio JT1 imaju mikrofon. I over ear su. Puno bolje od npr Clouda.

 

Možda su ti dostupne Tanchjim Ola, Ziigat Nuo, Kinera Celest, Simgot EW200, Truthear Hexa? Ti jeftiniji IEM-ovi (do 70€) su uglavnom OK za gaming.

 

Možda da razmotriš odvojen mikrofon, npr neki 2-5€ lavalier lapel mikrofon kojeg bi mogao zakačiti na majicu, kabel od slušalica ili slično?

8 dana
offline
Re: Savjetnik za izbor slušalica za potrebe gaming

Radije bih uzeo nešto sa mikrofonom i da završim celu priču, ali razmisliću šta ću, a imam dosta za razmišljati sad 

Svakako, hvala puno na savetima. 

8 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor slušalica za potrebe gaming
Mad Ant kaže...
Uzeo sam PS5 verziju, prva razlika između Xbox verzije je Dolby Atmos licenca koja se inače može nadokupiti za PS verziju (Microsoft store) i utoliko razlika u cijeni između njih. Druga bitna razlika je što za Xbox treba baš specifična verzija zbog security dijela bez kojeg ne radi na Xboxu. Što se PC-a i ostalog tiče svejedno koja verzija.

Ukratko, to je zapravo closed-back headset sa planarnim driverima (naspram klasičnih dinamičkih konusnih), oni su po prirodi detaljniji ali i malo osjetljiviji (vrlo tanka membrana između magneta koja vibrira). To je inače stil skupih audiofilskih slušalica, te stoga izgledaju tako i teže su. Meni osobno nije smetalo više od par dana navikavanja.

Ono najluđe je što imaju ekstremno dobru kvalitetu zvuka općenito, uredno se mogu boriti sa modelima od 1000 i više €. Ono gdje nisu tako visoko je jedino soundstage za kompetitivni FPS kao recimo Senheiser HD800S (isto jako skupe) ali te su s druge strane banana za sve ostalo. Meni je to OK jer mi je bitnija kvaliteta zvuka nego savršeni positioning.

Kao paket to je trenutno top, osim striktno za kompetitivni FPS. Ono najgore je što nakon njih nema dalje za sada, a da ne moram dignuti kredit za one od 3000€ i to žičane. Nisu za svakoga naravno, ali kad ih jednom čuješ (EQ-ane naravno) jako teško nazad.

Svi ste čuli za SS Arctis Nova Pro od 350€? One se smatraju smećem nakon Maxwella što se kvalitete zvuka tiče (osim ponavljam FPS positioninga). Ali s obzirom na težinu i pažnju oko hendlanja (nisu za bacanje po stolu) ne preporučam baš svakome.

 

Na kraju uzea ATH-m50xBT2 od Audio Technice. 

Za sad dosta zadovoljan, uz napomenu da su stock kušini za uši (earpads) očajni, strašno neudobni. Zaminija san ih sa nekin jeftinin cooling gel earpads sa Amazona i sad su slušalice 10/10 udobne.

Malo me brine to šta dosta ljudi prijavljuje pucanje "hinge" oko kojeg se slušalice rotiraju al kolko vidin to je jednostavan fix sa 3d printanjen dijelova i često se dogodi tek nakon godina korištenja.

13 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor slušalica za potrebe gaming
Pucanja ima dosta cesto i na skupljima, ali treba pazit, sto drugo... Ja zato vise ni ne gledam one bez metalnih hingeva ili samo sa jedne strane cupsa...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice