[Review] Logitech G103 keyboard

poruka: 43
|
čitano: 37.397
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
[Review] Logitech G103 keyboard

Pozdrav!

 

Logitech G103 je nova, jeftina Logitech-ova tipkovnica namijenjena surovom gamingu i pisanju. Ne posjeduje nikakve multimedijske tipke, niti osvjetljenje, niti USB port, no zato koristi tipke (mehanizam) sa puno skuplje G110 tipkovnice. Review pišem upravo s ove tipkovnice.

 

 

 

Cijena : 180 - 220 kn (Kupio u Linksu za 219 kn)

Jamstvo : 24 mjeseca

Dimenzije : 47.6 x 19.3 x 2.9, mase 683g

 

Cijela tipkovnica je crne mat boje. Budući da inače koristim mehaničku G710+ tipkovnicu, prilično sam iznenađen kvalitetom tipkanja. Zapravo, sa boljom se dosad nisam susretao na običnim (ne mehaničkim) tipkovnicama. Tipke su vrlo odskočne, pozicionirane su vrlo visoko, a zbog mrvicu drukčijeg koncepiranja i dimenzija, zahtjeva kratkotrajno privikavanje.

 

Tipkovnica posjeduje 6 tipki koje podržavaju profiliranje (1 profil po tipki) putem Gaming Software-a dostupnog s Logitechovih stranica.

 

Spomenuo sam da je tipkovnica namjenjena "surovom" gamingu. Naime, većina bitnih tipki su anti-ghosting, omogućeno je brz prolazak prstiju kroz tipke jer je vrh blago nagnut prema unutra. Time je ergonomija vrhunska, a osjećaj odličan.

Inače iz druge perspektive, često pišem kilometarske radove u Wordu/Excelu, a ovdje se tipkovnica pokazala odličnom i daje identičan učinak kao puno skuplja, mehanička G710+.

Tipkovnica dolazi sa odmaralištem za dlanove kojeg je moguće skinuti bez problema. Na tipkovnici se osim 6 G tipki, nalazi i koristan Joystick switch.

 

Signalizacija putem LED-ica je fizički prilično velika, no smještena je na sam vrh tipkovnice i mrvicu ulegnuta, pa niti smeta, niti se primjećuje.

Tipke koje se najčešće koriste u gamingu (6G tipki, WASD i strelice) su crvene boje pa su vidiljive u mraku.

 

Inače, prije kupnje sam razmišljao o uzimanju Genius-ove KB-G265, koja za 150 kn nudi osvijetljenje, 1000hz response, 2x USB i multimedijske tipke, no ova tipkovnica ima nevjerojatan osjećaj tipkanja i kvalitetu prije svega.

 

 

Zaključno, za cca 200 kn imate vrhunsku tipkovnicu. Zapravo dobivate G110, bez osvijetljenja, USB-ova, zvučne kartice, 6G tipki manje i bez multimedijskih tipki, no imate vrhunske tipke koje vas u gamingu/pisanju neće iznevjeriti.

Tako da ukoliko ste razmišljali uzimati nešto za gaming ispod 200 kn, nemojte, jer osvijetljenje na jeftinim tipkovnicama je preslabo da bi činilo razliku, a tipke na G103 su fenomenalne.

 

Plus - cijena, fenomenalno kvalitetne tipke, anti-ghosting, 6 gaming tipki

Minus - nedostatak multimedijskih tipki (meni osobno ne), nedostatak USB portova, hrvatski znakovi su lijepljeni preko engleskih

 

Eto i htio sam dati neke ocjene :

 

Tipkanje :   10/10

Sadržaji :   7/10

Cijena :    9/10

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
Poruka je uređivana zadnji put pet 3.1.2014 13:13 (Mitch).
 
46 0 hvala 31
13 godina
offline
[Review] Logitech G103 keyboard

E to se cekalo ! Jedan domaci review {#}

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
[Review] Logitech G103 keyboard

Dobar review, samo što se tipkanja tiče već za cca 6 mjeseci intenzivnijeg korištenja taj osjećaj će jako degradirati. Moja G110 koliko god bila dobra, nakon skoro 2 god. nije davala ni sličan feedback nego kao kad je bila nova. Al za 200kn nagledao sam se svakakvog, da oprostite, sranja od tipkovnica tako da je ovo ugodno iznenađenje i best buy u tom cjenovnom rangu.

Mašta je puno važnija od znanja. Znanje je ograničeno. Mašta okružuje svijet.
Moj PC  
2 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: [Review] Logitech G103 keyboard
Lovac kaže...

Dobar review, samo što se tipkanja tiče već za cca 6 mjeseci intenzivnijeg korištenja taj osjećaj će jako degradirati. Moja G110 koliko god bila dobra, nakon skoro 2 god. nije davala ni sličan feedback nego kao kad je bila nova. Al za 200kn nagledao sam se svakakvog, da oprostite, sranja od tipkovnica tako da je ovo ugodno iznenađenje i best buy u tom cjenovnom rangu.

Hvala, čekao sam nešto ovakvo duže vrijeme :)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
12 godina
offline
[Review] Logitech G103 keyboard

Posjedujem G110 odnedavno i stvarno su mi ove multimedijske i G tipke olakšale život, zvučnu karticu i usb ne koristim jer mi je tipkovnica ispod stola, a komp na stolu, tako da mi je jednostavnije kopčat u komp.

G103 mi se čini kao odlična tipkovnica za svoje novce.

Lijep review {#} 

Watercooled CPU. Bubni PP, ako te nešto zanima :) Sponsored by Noiseblocker.
Moj PC  
1 0 hvala 2
12 godina
offline
[Review] Logitech G103 keyboard

Znaci bolja od Skillera i KB-G265 po svemu? Kakve ja glasnoća tipki?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: [Review] Logitech G103 keyboard
RedHill kaže...

Znaci bolja od Skillera i KB-G265 po svemu? Kakve ja glasnoća tipki?

Prilično je glasna, no tipke ne zahtjevaju totalni pritisak (negdje prihvaća unos oko 70% pritiska) tako da se moze smanjit ovisno o koristenju

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
12 godina
neaktivan
offline
[Review] Logitech G103 keyboard

a npr zalman k400g.. !?! ! misljenja?

Some say that he resined a job in Rome to have a fulltime job in here in London and that all of his legs are hydraulic... all we know is, he's called the Stig.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: [Review] Logitech G103 keyboard
Saint96 kaže...

a npr zalman k400g.. !?! ! misljenja?

Ma samo osvjetljenje ima, ali po tipkanju i gamingu ovo je klasa više (čim ima G110 tipke odmah znaš)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
14 godina
offline
Re: [Review] Logitech G103 keyboard

Ja se dvoumim između zalmana k400g i geniusa 265, znači definitivno bih trebao zaboraviti na njih i kupiti logitecha?

Inače, plavo osvjetljenje mi se savršeno uklapa na zalmanovo z11 plus kućište sa plavim osvjetljenjem  {#}

15 godina
offline
Re: [Review] Logitech G103 keyboard
Electroroll kaže...

Ja se dvoumim između zalmana k400g i geniusa 265, znači definitivno bih trebao zaboraviti na njih i kupiti logitecha?

Inače, plavo osvjetljenje mi se savršeno uklapa na zalmanovo z11 plus kućište sa plavim osvjetljenjem  {#}

Apsolutno. Ja odnedavno posjedujem ovaj G103, kvaliteta je za 3 koplja iznad Geniusa i Sharkoona, koje sam isprobao kod frendova (Zalmana nisam probao, ali sam poprilično siguran da je u razini s ovih dvoje). Pozadinsko svjetlo meni nije potrebno, a na ovim "gamerskim" tipkovnicama je više kič nego korisna stvar. Logitechov Gaming softver je puno bolji od Sharkoonovog i Geniusovog. Bolju tipkovnicu nisam imao od stare Chicony, tamo s kraja 90-ih. 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
14 godina
offline
Re: [Review] Logitech G103 keyboard

Gledao sam jutros recenzije sa amazona od korisnika koji su kupili zalmana i geniusa, više manje ispada da je tako zaista. Dobre tipkovnice za low budget korisnike, sa media tipkama, ali više su kič nego što zaista vrijede po recenzijama, osvjetljenje je u pravilu vrlo slabo, ergonomija tipki i naslona lošija nego kod logitecha, kod zalmana dosta korisnika imali par pokvarenih tipki nakon nekoliko mjeseci...

 

Sve u svemu, mislim da je Logitech ipak najbolje rješenje, jeb*š osvjetljenje (:

15 godina
offline
Re: [Review] Logitech G103 keyboard
Electroroll kaže...

Gledao sam jutros recenzije sa amazona od korisnika koji su kupili zalmana i geniusa, više manje ispada da je tako zaista. Dobre tipkovnice za low budget korisnike, sa media tipkama, ali više su kič nego što zaista vrijede po recenzijama, osvjetljenje je u pravilu vrlo slabo, ergonomija tipki i naslona lošija nego kod logitecha, kod zalmana dosta korisnika imali par pokvarenih tipki nakon nekoliko mjeseci...

 

Sve u svemu, mislim da je Logitech ipak najbolje rješenje, jeb*š osvjetljenje (:

Tako je, baš je nedavno frend kupio u ADM-u neki Zalmanov miš, koji je bio DOA. Ne vjerujem Zalmanu baš previše, a s Logitechom sam siguran da će godinama radit. Imam Logitech G400 miš otkako je se pojavio na tržištu, radi besprijekorno od prvog dana. S Geniusom nisam imao problema, koristio sam njihove proizvode prije (tipkovnica i mikrofon), ali po kvaliteti nisu ni blizu Logitechu.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
10 godina
neaktivan
offline
[Review] Logitech G103 keyboard

Pitanje - podrzava li tipkovnica 3 key press? Naime, imam Sharkoon Tactix i ne mogu stisnit W i A i kad trebam V. Znaci, 3 odjednom. Podrzava li G103 to?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: [Review] Logitech G103 keyboard
FloydPinkus kaže...

Pitanje - podrzava li tipkovnica 3 key press? Naime, imam Sharkoon Tactix i ne mogu stisnit W i A i kad trebam V. Znaci, 3 odjednom. Podrzava li G103 to?

Podržava, naravno.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
10 godina
neaktivan
offline
Re: [Review] Logitech G103 keyboard

Moze li netko tko ima tu tipkovnicu testirati rade li skupa, A, W i V.

 

Znaci kad stisnete W i A, mozete li jos i pritisnuti V. Moja tipkovnica ne podrzava da jos stisnem V, valjda jer nije na istom krugu. 

 

Bio bih jako zahvalan, da ne kupujem tipkovnicu bezveze. 

 

Link na kojem mozete provjeriti

 

http://www.microsoft.com/appliedsciences/content/projects/KeyboardGhostingDemo.aspx

Poruka je uređivana zadnji put uto 31.12.2013 16:52 (FloydPinkus).
15 godina
offline
Re: [Review] Logitech G103 keyboard
FloydPinkus kaže...

Moze li netko tko ima tu tipkovnicu testirati rade li skupa, A, W i V.

 

Znaci kad stisnete W i A, mozete li jos i pritisnuti V. Moja tipkovnica ne podrzava da jos stisnem V, valjda jer nije na istom krugu. 

 

Bio bih jako zahvalan, da ne kupujem tipkovnicu bezveze. 

 

Link na kojem mozete provjeriti

 

http://www.microsoft.com/appliedsciences/content/projects/KeyboardGhostingDemo.aspx

WAV

 

radi

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. https://www.facebook.com/MandicPhoto
10 godina
neaktivan
offline
Re: [Review] Logitech G103 keyboard
Mitch kaže...
FloydPinkus kaže...

Moze li netko tko ima tu tipkovnicu testirati rade li skupa, A, W i V.

 

Znaci kad stisnete W i A, mozete li jos i pritisnuti V. Moja tipkovnica ne podrzava da jos stisnem V, valjda jer nije na istom krugu. 

 

Bio bih jako zahvalan, da ne kupujem tipkovnicu bezveze. 

 

Link na kojem mozete provjeriti

 

http://www.microsoft.com/appliedsciences/content/projects/KeyboardGhostingDemo.aspx

WAV

 

radi

 

Puno hvala.

 

10 godina
neaktivan
offline
[Review] Logitech G103 keyboard

Malo kasno upadam u temu, al kupio sam ovu tipkovnicu na ovu preporuku pa dodajem i svoja iskustva budućim kupcima iste:

 

Loše: meni prevelik razmak izmedju F1 i ESC; na ovoj tipkovnici često fulavam ESC, tab, caps i lijevi shift ne znam jel mi treba vremena da se naviknem il mi nekaj na njoj jednostavno ne paše; prelijepljena slova su očajno napravili, mogli su dat par kuna pa složit tipke za EU/HR a ne preko Y prelijepit Z i te fore; 

 

Pozitivno: zapravo sve ostalo; relativno dugačak kabel, može se fino tipkat na njoj, u pucačinama nisam primjetio ghosting nikakav (onaj test sa oba shifta pritisnuta i pisanjem "THE QUICK BROWN FOX JUMPS OVER THE LAZY DOG" ispadne: "THE QUICK BROWN FOX UMPS OVER THE LAZY DOG"); cijena 190kn ADM u tom rangu mi djeluje kao najbolja tipkovnica

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.3.2014 8:23 (R4ck0).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: [Review] Logitech G103 keyboard
Iskreno ovo s naljepljenim slovima je kako za koga, nekad mi treba engleski layout i ovo mi zapravo pomaze.

Ali ostalo si sasvim u pravu, ovaj escape moram bas pogledat di tipkam umjesto da pogadam.
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://skyview.com.hr
13 godina
offline
[Review] Logitech G103 keyboard

evo i ja sam uzeo tipkovnicu, napisat cu nesto o njoj kad stigne! inace trenutacno je na akciji u instaru, bacite oko! 169 KN - Instar

Respect the Raise...!
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: [Review] Logitech G103 keyboard

i ja sam isto narucio jucer jel znas mozda za koliko dolazi dostava plus morao sam si uzet i usb jer ne salju dostavu ispod 200 kn al ajd imat ce neku svrhu :D 

Diablo 3: Reaper Of Souls Filip#2349
9 godina
offline
Re: [Review] Logitech G103 keyboard

Evo danas sam dobio tipkovnicu i pisem upravo sa nje tipkovnica je iskreno za te pare zvjerka lagano se pritisšće ima cro layout iako je to malo preljepljeno preko znakova, ali nesmeta mi to podsjeca me na brown switcheve od mehaničke tipkovnice iako ovo nije mehanička tipkovnica haha:D 

Diablo 3: Reaper Of Souls Filip#2349
13 godina
offline
[Review] Logitech G103 keyboard

evo da i ja nesto napisem.

 

na prvu mi se cinilo da su tipke nesto manje od onih na prijasnjoj tipkovnici, tj. da su tipke skucenije postavljene, ali uz malo privikavanja sve je doslo na svoje. prvo mi je malo smetala G1 tipka koju sam cesto znao pritisnuti umjesto ESC-a te sam ruke automatski postavljao tokom igre na G3 i G4 tipke, koje su dosta blitu caps locka, ali tokom vremena sve je to proslo. po meni su tipke stvarno odlicne, dosta su responzivne i mogu puno brze pisati nego na staroj (isto Logitech, ali Classic 200). mislim da, ako zelite kvalitetnije tipkanje, a nemate za neku mehanicku, definitivno se isplati ovo. obzirom da nema osvjetljenje, a ne znam kakve su tipke na ostalim tipkovnica u cjenovnom rangu s ovom koje vecina imaju osvjetljenje, a ne bih rekao da je kvaliteta istih bolja nego na ovoj, jer po meni je Logi sto se tice periferije definitivno #1 i da za ovu cijenu bolje tipkanje necete dobiti. takoder tu je i lack multimedia tipki, no ja sam to rijesio tako sto sam si G-tipke postavio vecinu za multimediju, a stvarno je puno mogucnosti i postavki, jer su sve programabilne, tu su i macro-i tako da. takoder s njom dolazi i odmor za dlanove, koju koristim i cisto dobro dode. za gaming su tu G-tipke za koje vec imaju profili koje mozete skinuti s neta, ali ja sam odabrao da ih programiram kao mutlimedia tipke jer mi je to vise korisnije.

 

tl;dr: tpikovnica se isplati, tipkanje je kvalitetno i izrada istih sama po sebi, ne znam kako je kod ostaliha, nisam probao ni jednu u ovom rangu. mislim da se nedostatak osvjetljenja definitivno nadoknadio kvalitetom.

Respect the Raise...!
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.5.2014 18:36 (definho).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
[Review] Logitech G103 keyboard

Upravo je i akcija u Linksu ovaj tjedan, 160kn, isplati se za te novce.

http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: [Review] Logitech G103 keyboard

Jel ima g103 neki software? Ako ima bio bih zahvalan ako bi mi netko linkao download..

15 godina
offline
Re: [Review] Logitech G103 keyboard
MihorippeR kaže...

Jel ima g103 neki software? Ako ima bio bih zahvalan ako bi mi netko linkao download..

LINK

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
13 godina
offline
[Review] Logitech G103 keyboard

Da li je moguće programirati ne-gamerske tipke (npr. Windows tipku)?

Da li je moguće isključiti tipku (tilda mi smeta u Battlefield-u i bilo bi korisno da se može disable-irati)?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
[Review] Logitech G103 keyboard

Sutra u Linksa, 150kn

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
[Review] Logitech G103 keyboard

Jel to bude dosta cesto na nekakvim akcijama ova tipkovnica?

 

Takoder vidim na nabavi da u nekim ducanima ima 2, a u nekim 3 godine garancije. Je li to greska ili?

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice