Rade samo 2 zvucnika

poruka: 32
|
čitano: 6.135
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Rade samo 2 zvucnika

ljudi pomagajte, danas sam kupio zvucnike logitech x-530 i zvucnu karticu 5.1 (jeftina/ i instaliro sam drajvere, prikljucio zvucnike, podesio softver, aliu od 5 zvucnika rade mi samo PREDNJI LIJEVI i DESNI, dok mi ZADNJI LIJEVI ZADNJI,DESNI ZADNJI I CENTRALNI ZVUCNIK ne rade nikako. Iz njih se cuje samo vrlo tihi jednolicni ton koji se moze cuti samo ako se zvucnik prisloni na uho. Pa vas pitam imal ko ko ima ove zvucnike i kako da rijesim problem.

Intel Pentium D 925 2x3.00GHz Pov9600GT EXO edition HDD WD160GB+WD500GB 1,5GB DDRII 667MHz
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Rade samo 2 zvucnika

Da nisi možda iza na matičnoj krivo prespojio kablove?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Rade samo 2 zvucnika

issue,pa tako je to kad puštaš muziku;upali film pa ćeš vidjeti da svi rade

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Rade samo 2 zvucnika

ma pusto sam i filmove i DVD originale i divx-e al nece pa nece da mi radi svih 5 zvucnika a sve sam dobro pripoijo na zvucnu karticu

Intel Pentium D 925 2x3.00GHz Pov9600GT EXO edition HDD WD160GB+WD500GB 1,5GB DDRII 667MHz
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Rade samo 2 zvucnika

Dečko, to nije Cooler na tvojoj slici. Smijeh

 

Probaj u Control Panel / Sound And Audio Devices / Kod Speaker Settings Kliknuti Advanced / Odabrati 5.1 surround.

 

Javi ako uspije.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Gigabyte EP35-DS3 | Intel C2D E8200 @3.2 GHz | Gigabyte HD4850 | 2 GB Kingmax PC 6400 | Chieftec 550 W
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Rade samo 2 zvucnika

Najvjerovatnije ti je do postavki u zvucnim driverima tj, u aplikaciji koju si instalirao. Imam isto 5.1 zvucnike i kad sam ih prvi put prikljucio radila su samo 2 zvucnika (prednji lijevi i desni) dok ostali nisu. Isto mi se desava i nakon formatiranja.

Imam integriranu zvucnu karticu na maticnoj i uz pomoc Realtek Sound Managera sebi namjestim u opcijama na 5.1 sistem i testiram pustanje zvuka i nakon toga sve radi kako treba. Probaj tako u programu rjesit svoj problem.

"Float like butterfly, sting like a bee" "Suffer now and live the rest of your life a champion" - Muhammad Ali
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Rade samo 2 zvucnika

sta su visokotonci?

AMD Athlon 64 X2 5600+ AM2 BOX, ATI Radeon HD 2900 Pro 512 MB, Transcent DDR 2 2x2GB, MSI K9N NEO F, WDC 500GB 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. add me xfire-----> leolabin8
15 godina
neaktivan
offline
RE: Rade samo 2 zvucnika
crystal6 kaže...

Dečko, to nije Cooler na tvojoj slici. Smijeh

 

Probaj u Control Panel / Sound And Audio Devices / Kod Speaker Settings Kliknuti Advanced / Odabrati 5.1 surround.

 

Javi ako uspije.

 to je prvo sto sam uradio, al dzaba kad opet rade samo 2 zvucnika
Intel Pentium D 925 2x3.00GHz Pov9600GT EXO edition HDD WD160GB+WD500GB 1,5GB DDRII 667MHz
15 godina
neaktivan
offline
RE: Rade samo 2 zvucnika
boxer kaže...

Najvjerovatnije ti je do postavki u zvucnim driverima tj, u aplikaciji koju si instalirao. Imam isto 5.1 zvucnike i kad sam ih prvi put prikljucio radila su samo 2 zvucnika (prednji lijevi i desni) dok ostali nisu. Isto mi se desava i nakon formatiranja.

Imam integriranu zvucnu karticu na maticnoj i uz pomoc Realtek Sound Managera sebi namjestim u opcijama na 5.1 sistem i testiram pustanje zvuka i nakon toga sve radi kako treba. Probaj tako u programu rjesit svoj problem.

 i to sam pokusao ali bez uspjehaMršti se
Intel Pentium D 925 2x3.00GHz Pov9600GT EXO edition HDD WD160GB+WD500GB 1,5GB DDRII 667MHz
16 godina
offline
Rade samo 2 zvucnika

Probaj reinstall drivere. Još jednom provjeri kablove.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Gigabyte EP35-DS3 | Intel C2D E8200 @3.2 GHz | Gigabyte HD4850 | 2 GB Kingmax PC 6400 | Chieftec 550 W
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Rade samo 2 zvucnika
crystal6 kaže...

Probaj reinstall drivere. Još jednom provjeri kablove.

 driveri reinstalirani, kablovi provjereni, ali opet neceeeeeeViče
Intel Pentium D 925 2x3.00GHz Pov9600GT EXO edition HDD WD160GB+WD500GB 1,5GB DDRII 667MHz
15 godina
neaktivan
offline
Rade samo 2 zvucnika

dole desno imas sigurno zvucnik znaci u tray-u probaj sve izlaze u njemu narihtat na full

http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Rade samo 2 zvucnika
UBIZEC cORPORATION kaže...

dole desno imas sigurno zvucnik znaci u tray-u probaj sve izlaze u njemu narihtat na full

 u mene su izlazi uvijek na full
Intel Pentium D 925 2x3.00GHz Pov9600GT EXO edition HDD WD160GB+WD500GB 1,5GB DDRII 667MHz
16 godina
neaktivan
offline
Rade samo 2 zvucnika

Možda bi trebalo 'disejblati' zvučnu karticu koju imaš integriranu na matičnoj ploči.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Rade samo 2 zvucnika
Royal'Kimi kaže...

issue,pa tako je to kad puštaš muziku;upali film pa ćeš vidjeti da svi rade

 LoL. I ja imam 5.1 sustav zvučnika, i šta god pustim rade svi zvučnici.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Rade samo 2 zvucnika
Bugy kaže...

Možda bi trebalo 'disejblati' zvučnu karticu koju imaš integriranu na matičnoj ploči.

slazem se s tim,probaj vidiz dali je problem u napajanju zvucnika mozda al bi ti preporucio da probas ukljucit zvucnike u tu intergriranu pa vidit dal rade vrijedi pokusat... 
http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr
16 godina
offline
RE: Rade samo 2 zvucnika

Spoji sustav na neki DVD player koji ima 5.1 (naštimaj u postavkama od DVD-a da radi 5.1), pusti neki film koji podržava 5.1 i vidi radi li. Ako radi, do zvučne je, ako ne, do zvučnika je. Jednostavnije ne može.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Rade samo 2 zvucnika
// ja imam sličan problem. Meni npr. kada slušam mp3 muziku preko WinAmp-a, rade samo prednji L+R i Bass dok kad istu mp3 datoteku otvorim s PowerDVD 6.0 onda se čuje preko cijelog 5.1 sustava. Nemam pojma u čem je kvaka?!
"U bezptičju i krava zvuči kao slavuj"
16 godina
offline
RE: Rade samo 2 zvucnika

MP3 je kodiran u stereo načinu, znači samo 2 kanala i kao takvog normalan Winamp će ga slati u zvučnike, samo prednja dva zvučnika će raditi. Dok je recimo PowerDVD namjenjen gledanju DVD filmova koji imaju 5.1 zvuk i namješten je da šalje signal na svih 6 zvučnika.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Rade samo 2 zvucnika
// A jel se može WinAmp nekako "natjerat" da šalje zvuk na sve zvučnike?
"U bezptičju i krava zvuči kao slavuj"
15 godina
neaktivan
offline
Rade samo 2 zvucnika

e ovako narode, ja sam vec sinoc iskljucio integrisani zvuk na ploci koji ne podrzava 5.1, potom sam pusto raznu muziku i filmove preko mnogo vrsta playera, doduse ne i preko powerDVD-a ali mi uprkos svemu zvucnici i dalje rade u stereo modu iako u softveru pokazuju da se odvija 5.1 zvuk. poceo sam sumnjat da mi ne radi ova nova zvucna 5.1 kartica koju sam kupio u isto vrijeme kad i zvucnike. Prekosutra cu je zamjenit pa cu vidit da li ce sve biti uredu.

Intel Pentium D 925 2x3.00GHz Pov9600GT EXO edition HDD WD160GB+WD500GB 1,5GB DDRII 667MHz
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Rade samo 2 zvucnika

U 90% slucajeva u samom software-u koji dobijes uz karticu imas dio koji testria da li rade svi zvucnici. Pa ti predlazem da to probas. Ja posedujem x540 i sve radi, isto tako ima ona tipka za 'hardwersko upmixanje' sa 2.1 na 5.1 koja bas ne radi kako spada u Visti. XP je radio ko doxa :). No pravi 5.1 zvuk ( recimo kada pustim neki HD movie ) ima i tipka za ovo hardwersko mixanje MORA BITI iskljucena.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Rade samo 2 zvucnika
Moncho kaže...

U 90% slucajeva u samom software-u koji dobijes uz karticu imas dio koji testria da li rade svi zvucnici. Pa ti predlazem da to probas. Ja posedujem x540 i sve radi, isto tako ima ona tipka za 'hardwersko upmixanje' sa 2.1 na 5.1 koja bas ne radi kako spada u Visti. XP je radio ko doxa :). No pravi 5.1 zvuk ( recimo kada pustim neki HD movie ) ima i tipka za ovo hardwersko mixanje MORA BITI iskljucena.

 trenutno sam u klubu pa mi nisu dostupni zvucnici, al sam da kazem da sam dobio softver uz zvucnu i kada testiram svaki zvucnik ponaosob samo prednji lijevi i prednji desni ispustaju zvuk dok ostali samo sute a to hardversko miksanje cu vidit da li mi je ukljuceno ili iskljuceno kada dodjem kuci
Intel Pentium D 925 2x3.00GHz Pov9600GT EXO edition HDD WD160GB+WD500GB 1,5GB DDRII 667MHz
15 godina
neaktivan
offline
RE: Rade samo 2 zvucnika
jabuka555 kaže...
// A jel se može WinAmp nekako "natjerat" da šalje zvuk na sve zvučnike?
Ja kad u Winampu pustim neku pjesmu čuje se na svih 6 zvučnika.
Uopće ništa ne moram podešavati.
15 godina
offline
RE: Rade samo 2 zvucnika

Imao takav problem sa integriranim realtekovim AC880 i sa logitech x-540. Skinuo nove drivere s njihove stranice (a ne one koje sam dobio na cd-u) i nakon toga podesio koji konektor je uštekan u koji izlaz i sve je proradilo (s onim realtekovim software-om). Inače isto su mi radila samo prednja dva i sub, a ostala trojica su šutela. Neznam, možda nije isti problem, ali samo prijedlog.

 

 

AMD Phenom 9500 GA 790x DS4 RAM : 4 GB ATI RADEON 4850
15 godina
offline
Rade samo 2 zvucnika

Imam 5.1 530 sustav logitech, i sound blaster creative live usb zvucnu. Imam isti problem. Mislim da je do drivera. Nisam uspio instalirat drivere sa CD-a. pokusa vise puta uvijek mi stane na 74%. Imam XP x64, jel moza u tom problem? Na netu sam trazija potrebne driver(ne one sa cd-a) i nisan ih uspija naci. JEL MI MOZE TKO POMOCI???

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Rade samo 2 zvucnika
Vido kaže...

MP3 je kodiran u stereo načinu, znači samo 2 kanala i kao takvog normalan Winamp će ga slati u zvučnike, samo prednja dva zvučnika će raditi. Dok je recimo PowerDVD namjenjen gledanju DVD filmova koji imaju 5.1 zvuk i namješten je da šalje signal na svih 6 zvučnika.

 Neznam koji ti winamp imas i koje mp3-ce slusas, ali kod mene sve radi po PS-u na 5.1 zvucnicima bilo da gledam filmove ili pustam mp3-ce preko Winampa, znaci svi zvucnici rade, tako da nije do winampa.
"Float like butterfly, sting like a bee" "Suffer now and live the rest of your life a champion" - Muhammad Ali
15 godina
neaktivan
offline
RE: Rade samo 2 zvucnika
boxer kaže...
Vido kaže...

MP3 je kodiran u stereo načinu, znači samo 2 kanala i kao takvog normalan Winamp će ga slati u zvučnike, samo prednja dva zvučnika će raditi. Dok je recimo PowerDVD namjenjen gledanju DVD filmova koji imaju 5.1 zvuk i namješten je da šalje signal na svih 6 zvučnika.

 Neznam koji ti winamp imas i koje mp3-ce slusas, ali kod mene sve radi po PS-u na 5.1 zvucnicima bilo da gledam filmove ili pustam mp3-ce preko Winampa, znaci svi zvucnici rade, tako da nije do winampa.
 ako se spoje 5.1 zvucnici na obicni izlaz koj nije 5.1 SVI CE ZVUCNICI RADIT SAMO NECE BIT NEKIH SPECIJALNIH EFEKATA KOJI DOLAZE S NEKIM DVD FILMOVIMA to je tako smjesno je da ukljucis u obican i da ti pol zvucnika ne radi isto koda spoj seriski 3 lampe i iskopcas jednu i brijes da ce ostale svijetlit!
http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr
15 godina
neaktivan
offline
RE: Rade samo 2 zvucnika
leo_819 kaže...

sta su visokotonci?

 To su ti zvucnici tezine preko 1 tone...Belji se.Mala sala.To su ti zvucnici zaduzeni za reproduciranje najvisih tonova zvucnog spektra tj. visokih tonova.
Svi smo mi dr.Šimić!!!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Rade samo 2 zvucnika
F1-IVO kaže...
leo_819 kaže...

sta su visokotonci?

 To su ti zvucnici tezine preko 1 tone...Belji se.Mala sala.To su ti zvucnici zaduzeni za reproduciranje najvisih tonova zvucnog spektra tj. visokih tonova.
 nema sta filozofski odgovorSmijeh.
oftopic:Dvostazne kutije imaju 2 zvučnika: visokotonac (tweeter) i dubokotonac (woofer - ponekad se koristi i termin bas), dok 3-stazne kutije imaju i srednjetonac. Neke kutije imaju i takozvanu Bass Reflex cijev koja hvata baseve u kutiji ( koju proizvodi stražnja strana zvučnika te oni kroz cijev određenog promjera ( bass reflex ) izlaze


coler jesi doso kuci?
sta je bilo?
i ak nis nije bilo odnesi ih ljepo natrag u ducan pa nek ih oni isprobaju i nek ti kazu kak se spajaju i kaj si pogrijesio
http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice