Preporuka za uredski printer

poruka: 14
|
čitano: 13.401
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Preporuka za uredski printer
pitanje

Dakle, molim preporuku,

 

treba mi color laser printer /scanner/kopirka/fax ako je moguće pod uvjetom da toneri nisu skuplji od 700-800 kn...

 

trenutno imamo jedan hp--ov model koji nema scanner no ima vraški skupe tonere cca 2000 kn (svaka boja posebno) a sada nas traži neki transfer kit koji stoji isto toliko, stoga smo se odlučili za novi printer...

 

molim Vas linkove za printer i po mogućnosti linkove za tonere.

 

Zahvaljujem

 

još jedan savjet Vas molim, doma imam problem s internetom, odnosno čini se routerom, jer svako toliko me doslovce izbacuje iako piše kao da je spojen na net, katkad javlja onu grešku error 691 user name/pass invalid on the domain....većinom se riješi problem diskonekcijom i ponovnom konekcijom....

 

riječ je o routeru kasda od t-coma, starog 2,5 godine, a otpočetka se ne mogu spojiti na onu stranicu gdje mogu promijeniti njegove postavke....zna li tko zašto?

 

Pozdrav svima

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Preporuka za uredski printer

za prvi dio:

BUG #198 str. 68-99 >>> obrađena tema broja "Kućni pisači"

pročitaj tamo, vjerojatno češ na nešto naići...

 

nažalsot u to se ne razumijem pa nemogu više pomoći... :S

 

za drugi dio:

bilo bi najbolje da postaviš pitanje u novu temu...

 

ali ovako nabrzinu, mislim da je možda problem u kabelu(UTP) koji spaja router sa PCom...

probaj ga zamijeniti pa onda ponovno isprobaj. posudi od nekoga pa isprobaj.

 

LP

Can't find a better Jam!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka za uredski printer
autorov komentar
enigma kaže...

Dakle, molim preporuku,

 

treba mi color laser printer /scanner/kopirka/fax ako je moguće pod uvjetom da toneri nisu skuplji od 700-800 kn...

 

trenutno imamo jedan hp--ov model koji nema scanner no ima vraški skupe tonere cca 2000 kn (svaka boja posebno) a sada nas traži neki transfer kit koji stoji isto toliko, stoga smo se odlučili za novi printer...

 

molim Vas linkove za printer i po mogućnosti linkove za tonere.

 

 samo da se nadovežem na ovo, treba biti mrežni printer pa ukoliko ima još tko kakav savjet dobro bi došao
15 godina
offline
Preporuka za uredski printer
prihvaćeno rješenje

Znas da se nude printeri sa ugovorima za odrzavanje? Dakle kupis printer (ili ga iznajmis) i placas nekakvu cifru po stranici (par lipa). S tim da ti je servisiranje/toner/promjena bubnjeva i ostalih gluposti ukljucena u tu cijenu. Nekakva mozda minolta bizhub laser print/kopirka u boji/skener??? kada stavis racunicu na papir jeftinije te izadje nego da kupis printer, placas tonere i servise.

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka za uredski printer
autorov komentar

ovo je super stvar, može samo neki link ili info o firmama koje ustupaju takve stvari?

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.6.2009 13:15 (enigma).
15 godina
offline
RE: Preporuka za uredski printer

KSU-Canon (Velika Gorica/Novi ZG) ali to s najmom, je samo za npr fotokopiraone (veće količine...) jer njima nebi bilo isplativo. -u tom slučaju plaćaš 'samo servisiranje-održavanje...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.6.2009 14:31 (ihush).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Preporuka za uredski printer
autorov komentar

najam: čuo sam za fotokopirne aparate (frend ima kiosk) pa je iznajmio. no za printere zaista nisam čuo...

 

15 godina
offline
RE: Preporuka za uredski printer
enigma kaže...

najam: čuo sam za fotokopirne aparate (frend ima kiosk) pa je iznajmio. no za printere zaista nisam čuo...

 

 kopirka = -printer/scaner/fax + opcije/potrebe  mreža, A3 format, color.. Cijene tonera za kopirke su po otisku nekoliko puta niže nego za printere, samo u startu masno platiš sam uređaj. npr A3color cca 35k-kn. + godišnji trošak cca 1-5k-kn.
edit: - da nema razlike između printera i kopirke, samo tržišna podjela dok mogućnosti i izbor dodataka ovisi o potrebama.
formula je -jeftino u startu, plaćaš potrošnjom (na godinu) dok skup uređaj u startu to kompenzira.
C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.6.2009 10:54 (ihush).
16 godina
offline
RE: Preporuka za uredski printer

lexmark e260dn

14 godina
neaktivan
offline
Preporuka za uredski printer

Evo sam iskopala ovu temu iz naftalina, pa ju koristim da i ja zacvilim i zamolim za kakav koristan savjet {#}

 

Dakle, treba mi multifunkcionalni uređaj, il ti ga printer/kopirka/scanner/fax sve u jednom. Obavezno s mogućnošću printanja u boji budući da je svakodnevno potrebno izbaciti bar 30-ak fotografija (i to je minimum), Clip Arta i sličnog (djelatnost je usko vezana uz rad s djecom) te relativno brzom brzinom ispisa, što mi je opet ključno prilikom printanja cijele hrpe ugovora 2 puta godišnje.

 

Do sad sam taj posao radila na ovakvom laserskom HP-ovom printeru http://www.optimum-online.hr/detalji_proizvoda.e80364eaf6b3418184babf5b8f38ca3c.pisac-mfu-pscf-lc-hp-color-laserjet-cm2320nf-cc436a.aspx Printer je super, al su toneri jako skupi i poprilično brzo se troše, pa u biti tražim neku jeftiniju varijantu, posebno što se tonera/tinti tiče, s bar donekle tako dobrim i brzim ispisom.

 

Frend mi preporučuje neki manji tintni uredski printer, npr. ovaj HP-ov http://www.optimum-online.hr/detalji_proizvoda.ffdf3ed88f3f4509b9928f187f6c121e.pisac-mfu-pscf-ink-hp-officejet-pro-8500a-e-all-in-one-cm755a-akcija.aspx (cca 1800kn) ili pak ovaj Epsonov http://www.optimum-online.hr/detalji_proizvoda.8dd959e40ac44482bbfb913f2caabf44.pisac-mfu-pscf-ink-hp-officejet-4500-all-in-one-cb867a-akcija.aspx (trenutno na akciji cca 700kn).

HP-ov se reklamira kao poprilično dobar suparnik velikim laserskim printerima, a uz to je navodno ušteda ri kupnji tinte naspram kupnje tonera 50%??? Epsonov pak ima mogućnost zamjenskim tinti, tj. punjenja cartridgea za sitnu lovu. No ja sam nekako poprilično skeptična jer mi se prelazak s onakvog profi HP-ovog na ovakav neki tintni čini kao skok s konja na magarca {#}

 

U svakom slučaju, molila bih nekog tko se razumije da me ili uputi što da pročitam i gdje da se detaljnije informiram ili da mi, što bi bilo super, da kakav konkretan prijedlog za koji printer da se odlučim s obzirom na vrstu printanja kakvo trebam: dal da se i dalje držim laserskog i ako da, postoji li kakva jeftinija varijanta, posebno što se tonera tiče od ovog HP-ovog ILI mogu li bez straha preći na neki ovakav kompaktniji  i tintni uredski printer i u tom slučaju koji?

 

Hvala puno svima na pomoći ;)

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Preporuka za uredski printer

Hp 8500 je jedan od najboljih pisača koje sam imao prilike vidjeti i koristiti. Trenutno ga imamo u firmi a i nekoliko komada smo i prodali. Tinte su vjerojatno najjeftinije na tržištu (odnos cijene i punjenja). Ima sve što jedan pisač treba imati - printer, skener, fax, kopirka, čitač kartica, wireless...

 

Ako se odlučiš za njega, požuri jer kod nas u dućanu, a i u većini ostalih dućana do 30.6. traje akcija gdje uz printer dobiješ i set original tinti (koje bi inače platila 650kn)!

 

Ako imaš još koje pitanje slobodno pitaj {#}

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Preporuka za uredski printer

Hvala puuuunoooo!

Baš sam ga danas gledala i praktički se već odlučila za njega, sad nakon tvoje preporuke, to je to, neću više tražiti.

Daj mi samo "šapni" koji je to tvoj dućan {#}{#}

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka za uredski printer

Jedna papirnica iz Pule :D

Ako si kojim slučajem iz Istre javi se na PM, pa da dogovorimo biznis :-)

 

 

14 godina
neaktivan
offline
Preporuka za uredski printer

Nisam nažalost, al hvala puno na pomoći, budem ja malo pronjuškala uokolo :)

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice