Logitech Speaker System Z323 review

poruka: 27
|
čitano: 23.252
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
Logitech Speaker System Z323 review

Logitech Z323 2.1

 

Logitech Z323 su nova linija zvučnika iz 2009. godine.

 

Sadržaj kutije se sastoji od subwoofera snage 18W(RMS),dva satelita 2x6W(RMS) te knjižice sa kratkim uputstvima o spajanju i sigurnosti.

 

Od priključaka zvučnici posjeduju(subwoofer) dva auxiliary inputa i možete ih spojiti sa konzolom,dvd playerom,i-pod...

Na desnom(glavnom satelitu) nalazi se i 3.5mm izlaz za slušalice.

 

Kvaliteta konstrukcije je na visokom nivou i nemam primjedbi. Nekome će smetat i high glossy black dizajn,međutim ako posjedujete neki fancy monitor(Samsung T220...opa)onda će se zvučnici odlično uklopit.

 

Glavna značajka zvučnika je 360-degree sound. To znači da će se zvuk čuti kvalitetno,čisto i isto u svakom dijelu sobe. To mogu i potvrdit jer soba mi je prilično velika,te gdje se god nalazio zvuk dopire istom glasnoćom.

Šta se tiče kvalitete zvuka ona je dobra. Zvučnici su više namijenjenji igračima ali se snalaze i u glazbi i filmovima(uz mijenjanje postavki).

Čini se da kad se pojačaju do kraja(i bas) onda ima određenih smetnji,ali kad ništa ne svira te pojačate zvučnike uopće ne zuje.

Bas je inače sam po sebi slab,međutim kad u postavkama(kod mene je to Dolby Home Theater) stavite kvačicu na Sound Space Expander i Natural Bass(Bass Boost postavka ide do 6) zvučnici odmah ožive(bas pogotovo).

Od postavki tu je još tab Enhancements gdje možemo mijenjati enviroment,voice cansellation,pitch shift,equalizer i loudnes equalizer.

 

+ kvalitetna konstrukcija,dobar zvuk,oprema

- ništa posebno

 

Ocjena: 77%

 

Ako niste prezahtjevan korisnik onda će vam zvučnici bit odlični,međutim ako uživate u glazbi te niste okorjeli igrač onda ih izbjegnite.

 

Zvučnici su uglavnom lako dobavljivi a cijena im se u Hrvatskoj kreće oko 400kn.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.2.2010 13:23 (M4X).
Moj PC  
9 0 hvala 9
15 godina
offline
Logitech Speaker System Z323 review

Dobar review, baš i ja razmišljam da uzmem ove zvučnike jer ovi stari od logitecha polaku odlaze u vječna lovišta. Nego kažeš znači da su više za igre nego za muziku, kako se čuje u igrama? Te taj softver sa čćim mjenjaš postavke zvuka dobiješ sa njima ili si to dodatno skinuo sa neta?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Logitech Speaker System Z323 review

Da se nadovezem, super review. Prosli tjedan sam uzeo ove zvucnike. Na glavnom kompu imam Creative SBS 2.1 350 - njihova cijena je bila sitnicu niza od Genius-ovih (kad sam kupovao). Genius je tata-mata za ove od Creative-a. Razmotri i Genius kao opciju jer su stvarno bomba. Kvaliteta izrade je, usudim se rec na samom vrhu. Zvuk opce ne skripi kad pojacas na max uz bass i treble filtre. Kuciste im je od drveta i stvarno je cvrsto. Uglavnom su stvarno komad periferije.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Logitech Speaker System Z323 review

Ti zvucnici nisu nista posebno zapravo cim su plasticni sateliti sminkerski vec se zna kaj se moze ocekivat od zvuka slabo normalno. Za istu lovu pa i manje cak Genius nudi nekaj sasvim drugo u odlicnom 2.0 modelu ovaj na videu dole te 2.1 normalno sa slike, drveni dvosistemski sateliti puno veca snaga uglavno puno boje rjesenje i konkretnije od ovog sminkeraja gore.NevinašceCool

 

Genius SW-HF2.1 2000 Genius SW-HF2.1 2000
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
RE: Logitech Speaker System Z323 review
rambox kaže...

Ti zvucnici nisu nista posebno zapravo cim su plasticni sateliti sminkerski vec se zna kaj se moze ocekivat od zvuka slabo normalno. Za istu lovu pa i manje cak Genius nudi nekaj sasvim drugo u odlicnom 2.0 modelu ovaj na videu dole te 2.1 normalno sa slike, drveni dvosistemski sateliti puno veca snaga uglavno puno boje rjesenje i konkretnije od ovog sminkeraja gore.NevinašceCool

 

Gdje se moze pronac u hr taj sistem ? (ovi na slici)

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.2.2010 16:08 (Batista).
16 godina
offline
RE: Logitech Speaker System Z323 review
Batista kaže...
rambox kaže...

Ti zvucnici nisu nista posebno zapravo cim su plasticni sateliti sminkerski vec se zna kaj se moze ocekivat od zvuka slabo normalno. Za istu lovu pa i manje cak Genius nudi nekaj sasvim drugo u odlicnom 2.0 modelu ovaj na videu dole te 2.1 normalno sa slike, drveni dvosistemski sateliti puno veca snaga uglavno puno boje rjesenje i konkretnije od ovog sminkeraja gore.NevinašceCool

 

Gdje se moze pronac u hr taj sistem ? (ovi na slici)

Nazalost bas i ne moze kolko znam ili vrlo tesko, kaj je jos jedna glupost do daske a isto vrjedi i za ovaj dole model nema pa ga nema baš se pitam zakaj.NevinašceSmijeh

Genius SW-HF2.1 3000 Genius SW-HF2.1 3000
15 godina
offline
Logitech Speaker System Z323 review

A dobro onda koji drugi ulaze u igru da su do nekih 400kn i da ih ima u linksu? Jedino onda ti od geniusa što si predložio ali oni su 2.0 pa sad neznam baš...inače trenutno imam logitech s200 koji za pare koje sam dao(120kn) ima vrlo dobar zvuk i općenito sam bio vrlo zadovoljan sa njima...inače meni 80% zvučnika koristim u igrama ali nisam od onih da deru da se cijele kuća trese, nego u normalnoj razini bukeNevinašce

moji logitech s200 zvučnici koji me već dobre 2 godine služe al polako otkazuju :( moji logitech s200 zvučnici koji me već dobre 2 godine služe al polako otkazuju :(
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.2.2010 16:22 (Stoja).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
RE: Logitech Speaker System Z323 review
Stoja kaže...

Dobar review, baš i ja razmišljam da uzmem ove zvučnike jer ovi stari od logitecha polaku odlaze u vječna lovišta. Nego kažeš znači da su više za igre nego za muziku, kako se čuje u igrama? Te taj softver sa čćim mjenjaš postavke zvuka dobiješ sa njima ili si to dodatno skinuo sa neta?

to je sastavni dio matične(realtec HD audio driver),Realtec ALC889 codec,High definition audio,support for dolby home theater...

za mene su dobri,ali kako zvuče Z4 ili neki skuplji nisam čuo

16 godina
offline
RE: Logitech Speaker System Z323 review
Stoja kaže...

A dobro onda koji drugi ulaze u igru da su do nekih 400kn i da ih ima u linksu? Jedino onda ti od geniusa što si predložio ali oni su 2.0 pa sad neznam baš...inače trenutno imam logitech s200 koji za pare koje sam dao(120kn) ima vrlo dobar zvuk i općenito sam bio vrlo zadovoljan sa njima...inače meni 80% zvučnika koristim u igrama ali nisam od onih da deru da se cijele kuća trese, nego u normalnoj razini bukeNevinašce

15 godina
offline
RE: Logitech Speaker System Z323 review
Batista kaže...

Ah, pa to su mrcine od zvučnika!Iznenađen Sad sam definitivno siguran da je to snažno, ali je problem što ja fizički nemam mjesta za ta čuda, zvučnici mogu biti visoki najviše 25 cm otprilike a sub mi stoji ispod stola(stavim uskoro sliku)

16 godina
odjavljen
offline
Logitech Speaker System Z323 review

sad sam instalirao motherboard driver audio realtek azalia i nisam mogao vjerovat koliko se zvuk poboljšao

prije mi se zvuk u mp3 pjesmama uopće nije sviđao i riječi su bile nerazumljive ali sada je razlika osjetno bolja

stvarno nisam se nadao da driveri toliko utječu,u ovom slučaju na poboljšanje kvalitete zvuka

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Logitech Speaker System Z323 review

Evo da ne otvaram novu temu, danas sam uzeo ove zvučnike i sve kablove uredno spojio i kad ih uključim nemam zvuk iz lijevog satelita sve dok ne potjeram volume do maksimuma. Tek onda dobijam zvuk iz lijevog satelita, pa ako neko zna šta bi mogao biti uzrok neka pomogne. Ili to tako možda treba uraditi?

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Logitech Speaker System Z323 review

Zamijeni kablove za centralni/sub sa front speaker.

:)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Logitech Speaker System Z323 review
M4X kaže...

sad sam instalirao motherboard driver audio realtek azalia i nisam mogao vjerovat koliko se zvuk poboljšao

prije mi se zvuk u mp3 pjesmama uopće nije sviđao i riječi su bile nerazumljive ali sada je razlika osjetno bolja

stvarno nisam se nadao da driveri toliko utječu,u ovom slučaju na poboljšanje kvalitete zvuka

Moja ti je preporuka da isprobaš SRS Audio Sandbox, program je odličan za poboljšavanje zvuka na pc-u.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Logitech Speaker System Z323 review

Moja je da iskljucis sve te gluposti za popravljanje zvuka jer to na kraju ne lici ni na sta.

:)
14 godina
neaktivan
offline
Logitech Speaker System Z323 review

Slažem se s logicom, isključi raznorazne gluposti, ako hočeš bolji zvuk kupi si bolju zvučnu karticu. A od SRSa možeš dobit BSOD, barem sam ga ja dobivao dok ga nisam maknuo.

pero_HR
Poruka je uređivana zadnji put ned 30.1.2011 10:38 (peroko).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Logitech Speaker System Z323 review
logic kaže...

Moja je da iskljucis sve te gluposti za popravljanje zvuka jer to na kraju ne lici ni na sta.

Vjerojatno mu je u tome i bio problem prije, loše podešen ekvilajzer i sl. pa kad je reinstalirao drivere sve se vratilo da default :)

DIY projekti: http://vidosprojects.freei.me/
13 godina
neaktivan
offline
Logitech Speaker System Z323 review

Solidni zvučnici, ali za svoju cijenu nude premalo, ima još puno zvučnika u toj razini koji su bolji..

Sve pohvalje na review-u.. :D

 

Zeppe :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Logitech Speaker System Z323 review
Vido kaže...
logic kaže...

Moja je da iskljucis sve te gluposti za popravljanje zvuka jer to na kraju ne lici ni na sta.

Vjerojatno mu je u tome i bio problem prije, loše podešen ekvilajzer i sl. pa kad je reinstalirao drivere sve se vratilo da default :)

Problem sa zvučnicima još nisam riješio, lijevi satelit i dalje ne daje zvuk dok ne potjeram volume na max.

A što se tiče SRS-a siguran sam da on ne radi problem. Meni je taj program ok, kome ne valja nek ga ne koristi.

 

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
14 godina
neaktivan
offline
Logitech Speaker System Z323 review
A kakav je zvuk tog satelita kad proradi jel krci ili je sve normalno.
Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Logitech Speaker System Z323 review

Kad proradi onda je normalan zvuk, niš ne krči.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
14 godina
neaktivan
offline
Logitech Speaker System Z323 review
Ajde ih spoji na mob ili mp3 pa vidi kako će se onda ponasat
Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Logitech Speaker System Z323 review

Evo probao sam na dvd player i isti slučaj kao i na pc-u.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Logitech Speaker System Z323 review
Ako si sve dobro spojio i pojavljuje se taj problem odnesi ih na garanciiu nema druge
Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Logitech Speaker System Z323 review

Negdje ti je loš kontakt, pusti nek svira pa probavaj kabale lagano savijati malo po malo svaki centimetar, ako ne nađeš na loš dio onda je negdje unutar kutije najvjerojatnije.

DIY projekti: http://vidosprojects.freei.me/
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Logitech Speaker System Z323 review

Zdravo!

 

Žao mi je što dižem jako staru temu ali imam upit u vezi ovih zvučnika pa ako se nađe odgovor neka se nalazi u ovoj temi za ubuduće. Naime, da li ovi zvučnici imaju običan pass-through signala na slušalice (sa ili bez kontrole glasnoće) ili ipak prolazi kroz pojačalo u subwooferu? Naime integrirana Realtek 889A zvučna nije dovoljno jaka za pogoniti sluške na zadovoljavajućoj glasnoći (za razliku od ADI1988B), a pošto ju namjeravam koristiti ubuduće, zanimao bi me taj detalj.

 

Edit: Upit vrijedi i za ostale low-end modele kao Z213 ili Z313.

 

Hvala i pozdrav!

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.9.2014 14:48 (Blacklord).
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Logitech Speaker System Z323 review

Imam logitech z333 koje sam kupio zbog basa, ali bas nije nešto poseban. Vidim da ste napisali nešto o postavkama koje poboljšavaju bass, ja se u to baš i ne razumijem pa bih vam bio jako zahvalan ako bi mi mogli detaljno objasniti postupak kojim bi mogao poboljšat bass. 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice