Logitech MOMO Racing Force,problem

poruka: 10
|
čitano: 4.699
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Logitech MOMO Racing Force,problem
pitanje

Dakle stvar je u tome da je volan cijelo vrijeme "tvrd" i tesko se okrece. Jednako se tesko pomice i kad je iskljucen iz napajanja. Jedini trenutak kad ga FF motori otpuste je kad sam u "test" tabu Logitech Profilera. Cim odem korak dalje u podesavanje FF efekata ili izadjem iz Profilera volan ponovo postaje krut i ne moze se normalno koristiti. Probao sam posve iskljuciti efekte i sve druge kombinacije drivera ali se nista ne mijenja. Ponavljam da je jedino u test tabu volan "normalan" inace je jednostavno tvrd kao da ga nesto drzi.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Logitech MOMO Racing Force,problem

To mi je pomalo čudno ja koristim Logitech Driving Force Pro (DFp) volan bi ti se triba ponašat tako kad nisi u igri nikakvoj da ffb ne radi tj da nije aktivan i volan bi se treba skroz lagano okretat bez obrzira bio FFb uljučen u struju ili ne

Sad mene zanima sljedeće na volanu imaš one dvije lampice jel tebi one svijetkle konstantno ili trepere

15 godina
offline
RE: Logitech MOMO Racing Force,problem
autorov komentar

Lijeva(napajanje) stalno  svijetli a desna(FF) ponekad zavisi da li sam u igri ili vani. Nije ni meni uopce jasno da se tako ponasa. Bio iskljucen iz struje ili posve se jednako  osjeca  veliki otpor kod okretanja volana. Cim izadjem iz "test" taba drivera osjeti se kako motori  ucvrscuju i poravnavaju volan i tesko se vrti . Kod ukljucenja volan uredno napravi krug na obe strane,efekti su takodjer prisutni, na onim simulacijama efekata (eksplozija,prazna guma itd) takodjer odradi sve. Ne znam fizicku konstrukciju volana iznutra jer ga nisam otvarao ali se osjeti da unutra ima poprilicno mehanike, kao kad naprimjer okreces elektricnu busilicu rukom pa osjetis otpor zupcanika a i tako se cuje iznutra.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Logitech MOMO Racing Force,problem

Jel ti volan radi u igrama ??

15 godina
offline
RE: Logitech MOMO Racing Force,problem
autorov komentar

Radi,svi efekti,povratna opruga,vibracije,znaci moglo bi se reci da je sve normalno osim tog dodatnog otpora koji je prisutan cijelo vrijeme i kad je volan ukljucen i iskljucen. Taj mehanicki otpor je prisutan i sada kad je volan posve odvojen od racunala i struje.

Nestaje jedino pod testnim tabom u driverima kad taj  otpor trenutno nestaje kao da su motori otpustili neku kocnicu. Cim izadjem iz te opcije volan je opet tezak kao kad se rukom okrece neki mehanicki  uredjaj  s zupcanicima tipa busilica,brusilica i slicno.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Logitech MOMO Racing Force,problem

evo sad san pitao frenda on isto kaže da mu je težak kad je ffb isključen

A zašto ti je to uopče izgleda kao problem :D

16 godina
neaktivan
offline
Logitech MOMO Racing Force,problem
prihvaćeno rješenje

Force Feedback-nemaš nikakav problem sve je normalno

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Logitech MOMO Racing Force,problem
BORN kaže...

Force Feedback-nemaš nikakav problem sve je normalno

 
e, pa ne bih se baš složio da to tako treba...
umesto da volan ide glatko i da se koncentrišem na vožnju, ja se sve vreme rvem sa njim... nema tu uživanja... a da ne govorim da se skoro sve vreme volan sam okreće - kao da ga duh vozi! izgleda spooky... kada ga "uzmem čvrsto u ruku" ;) i krenem levo desno, imam osećaj kao da ću ga slomiti - opet kažem, gladijatorska borba, ne treba mi bolja vežba za podlaktice!
na sve to treba dodati da pod Vistom (x86 i x64) drajveri ne rade dobro - čim se uđe u neku igru, kao da je neko stavio ciglu na papučicu za gas! nema šanse da se sredi da papučica radi normalno... :( Naravno, skinuo sam sa sajta zvanične update za Vistu...
Sve u svemu - katastrofa...
Ima li neko pametan da nas malo prosvetli?
16 godina
neaktivan
offline
RE: Logitech MOMO Racing Force,problem

Čekaj ako sam dobro razumija tebi je ffb prejak i želija bi ga smanjit ili ??

16 godina
neaktivan
offline
Logitech MOMO Racing Force,problem

Smanji snagu FF efekata u igrama ako te muci pre snazna reakcija volana u igrama. Neces vjerovati koliko moze biti jak efekt - npr. u Grand Prix 4 je na maksimalnim efektima prakticno nemoguce drzati volan u rukama.

 

Osjecaj otpora i kod volana kada je iskljucen mora postojati jer je unutra elektromotor koji stvara efekte FF-a. Ali opet to mora biti poprilicno lagano.

S obzirom da ti se volan potpuno slobodno i lagano okrece u pojedinim fazama testiranja, pretopstavljam da je tvoj problem ipak softverske naravi (driveri).

E8200, GA-P35-DS3, GF8800GT 512MB, PC2-8500 1066MHz 2 GB
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice