Brother laserski printer - iskustva

poruka: 8
|
čitano: 9.632
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Brother laserski printer - iskustva

Nakon dužeg razmišljanja uzeti ink jet ili laserski crno-bijeli printer vuče me sve više na laserski.

Razloga je nekoliko, nemamo potrebu svako malo printati, ali opet želim imati printer za isprintat nekakav tekst, tablicu, karte za kazalište i slično.
Samim time mi se ne bih htio dati 1000+ kn, ako ću imati potrebu baš za printanjem u boji mislim da si onda to mogu priuštit u nekoj kopiraoni jer realno rijetko će kada to trebati.

Dosta sam čitao po forumima iskustva drugih, mišljenja itd. i došao sam do zaključka da je plus prema laserskom to što bi mi printer bio van funkcije neko vrijeme (može se razvuči i na mjesec dana da ga ne upalim niti jednom), pa samim time kod ink-jet printera je mogućnost začepljenja glave, onda drugo skuplje boje (ok, znam i za zamjenske, osobno sam ih koristio na starom Canon printeru), ali ne znam da li imam volje se igrati sa svim tim plus kad krepa nešto zbog zamjenskih boja onda ode sve u krasni qurac, a ja ću dobit mlade uz veliki vokabular psovki (a mislim da mi to ne treba).

E sad bih volio tko ima iskustva sa Brother laserskim printerima da mi prije kupnje da svoju recenziju/mišljenje.

Odlučio sam se za ovaj HL-1222WE model iz nekoliko razloga, prvo cijena je pristojna cca. 750kn, drugo, cijena orginalnog tonera je 180kn (1500 stranica), bubanj je 200kn (10.000 stranica), onda ima WiFi mogućnost što mi je dodatan plus, DPI je 2400x600 što mislim da je dovoljno (nisam htio 600x600), i u konačnici 3 god. jamstva.

Gledao sam još Xerox Phaser 3052, cijena je tu negdje, ali su toneri orginal nešto skuplji (490kn/3000 str.) i iskreno Brother mi je izgledom ljepši.

Hvala unaprijed na bilo kojem savjetu

Pozdrav ljudima dobre volje!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Brother laserski printer - iskustva
Bas si mi pogodio pitanje 😀

Imam Brother laser (moram tocno pogledati koji je model) i osobno nisam zadovoljan, a žena je izrazito nezadovoljna. Glavni razlog je kvaliteta ispisa koja nije bas na razini koju smo očekivali. Često to izgleda dosta rasterizirano na slikama i malo me osobno neugodno iznenadilo. Drugi problem je često kod ispisa PDF-a ili Office dokumenta preko AirPrinta - nestandardne fontove iz dokumenta zamijeni njegovim standardnim i ispis izgleda sasvim drugačije. Broj stranica koje je ispisao mogu provjeriti, ali čini mi se puno manje od deklariranog broja. Sve u svemu, da sad kupujem ipak bih kupio HP ili nešto pouzdanije.
Sto se tiče odabira lasera tu se slažem jer ink jet koliko god je bio dobar ispis (Epson Photo serija) zbog rijetkog korištenja je vise tonera potrošio za čišćenje nego printanje. Ti je laser ipak puno prikladniji.
Nadam se da sam bar malo pomogao svojim iskustvom
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: Brother laserski printer - iskustva

Konkretno nis vidio taj printer na stolu. Ali sam zato vidio toner

 

Zaboravi 1500 otisaka pogotovo uz Start  Up toner.

Odnosno  koliko vidim imaš na Njuškalu opciju Puno za Prazno  za 50 kn. Odnosno 1 gr tonera = 1 kn

 

A cca 35 gr tonera je cca 1000 otisaka Tako da je 50 gr cca 1500 otisaka.  Znači to štima

 

Sa te pozicije gledano nije ovo  loš odabir jer na tonereu za razliku od konkurencije nama CHIP ova. Znači cijela priča te automatski dođe 50 kn jeftinije koliko bi te koštala zamjena jednog  naj običnijeg CHIP a na Xeroxu Samsungu itd.  Dakle ukoliko uzmeš neki  Samsung kolon  automatski baciš 50 kn za nešto što ti ne treba.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.12.2018 17:39 (InkJet Artist).
5 godina
neaktivan
offline
Brother laserski printer - iskustva

@southy


Naravno da si pomogao, tko zna u konačnici možda i promjenim odluku (odaberem nešto drugo)...zato sam pokrenuo temu da bi u konačnici došao do meni najboljeg rješenje uz vašu pomoć.
Iskustvo je iskustvo, netko ima dobro, netko loše i naravno da će uvijek biti da netko vuče na ovu ili onu stranu koji brand uzeti, ali osobno bi htio imati printer kad mi treba, ne potrošiti hrpu love na promjeni boje i po mogućnosti sa što manje problema...laički rečeno, klik print što mi treba i tipka OFF, ako mi izdrži 1000 str. za 6 mj. (a vjerujem da će možda biti i više) ja više nego zadovoljan ;) .

Pozdrav ljudima dobre volje!
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.12.2018 17:45 (lion406).
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Brother laserski printer - iskustva

@InkJet Artist

 

Naravno da ga nisam vidio (tek kupujem :) )...ovo što piše koliko može stranica otisnut mogu mačku o rep objesiti i to mi je jasno, ali šta da radim.
Znam da ću uz printer dobiti nešto boje (ne znam za koliko otisaka), ali OK i za to sam spreman, ali mi je puno lakše dati recimo za orginal 180 kn ili ako će biti moguće da se toner napuni još bolje...ali o tome ću razmišljat nakon odluke kupiti ovo ili ne.

Pozdrav ljudima dobre volje!
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.12.2018 17:46 (lion406).
16 godina
offline
Brother laserski printer - iskustva

Ženi sam uzeo za njen ured neki Brother sa skenerom za nekakvih 1100 kn ljetos... isto tako, toner 150, bubanj 250 ili tako nekako... ispisuje bežično, do sada jedan problem koji je riješen restartom printera.

Tekst printa sasvim OK, slike ne printa jer ono, CB laser i slike... jeftini laseri se i kupuju ako printaš puno teksta. Sken dokumenata pristojan.
Za sada pozitivno.

 

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: Brother laserski printer - iskustva

Gledaj koliko vidim ovaj Brother košta  od 700  - 1000 kn  Sigurno ga dobiješ sa startnim tonerom od  cca 500 otisaka

Dakle vrlo brzo kupijuješ novi toner za 180 ili za 50 kn Right ?

 

E sad da bi dobio malo širu sliku uzmimo što dobiješ uz jedanu refubrish opciju.

 

Recimo Samsung. Inače osobno nisam ljubitelj Samsung proizvoda  jer su tako napravljeni da kad nešto rikne  gotovo  Nema popravaka Ali  upravo zbog toga da vidimo što se tu nudi.

 

Znači imaš dolje dvije slike. Jedana je standardna test integrirana stranica. Lijepo možeš iz nje izčitati sljedeće

Printer je otisnui 5xxx otisaka. Znači  cca maximalno 3 tonera

Zatim je u printer stavljen novi zamjenski toner  kapaciteta 1500 otisaka. Otisnuta su samo 2 otiska. Ovaj test otisak i još jedan test za testiranje kvalitete otiska. Dakle pogledaj si malo ovu kvalitetu otiska sa novim zamjenskim tonerom.

 

I što je tu još bitno. Bitno je to da uz svaki novi toner dobiješ novi bubanj.  Dok kod Brothera to nije slučaj. Bubanj je odvojen i košta xxx.

Isto tako ovaj zamjenski novi toner te košta cac 100 kn za 1500 otisak. Znači duplo više nego uz Puno za Prazno zbog toga što je na svakom toneru novi CHIP

Vidiš dolje ljepo ti piše CHIP Check sum. A gabariti su im tu negdje.

 

E sada si potraži nagdje taj Samsumg Za novoga nemam pojma dali se još uvijek proizvodi  i dali nije sad i tu ista priča kao i sa ovim Brotherom. Dok  ovaj refubrish sa novim tonerom  potraži na Njuškalu. Dolazi sa jednim ili dva zamjenska oginal tonera. Znači 3000 otisaka  za cca 300 kn jeftinije od novog Brothera sa 500 otisaka.

 

Zatim  traži nekoga da ti otisne ovaj ili sličan test na nekom drugom laseru pa onad lako vidiš što dobiješ za svoje novce. I što ti se više isplati uzeti.

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.12.2018 22:12 (InkJet Artist).
15 godina
offline
Brother laserski printer - iskustva

Ima mozda tko ovakav printer Brother HLB2080DW LASER? Za kucnu uporabu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice