A Plague Tale: Requiem

poruka: 244
|
čitano: 59.682
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
A Plague Tale: Requiem

Kvalitetna rasprama se ovdje vodi; koji FPS, koji DLSS, a ne o priči, atomoferi, i situacijama kao ove koje su VAU!

 

 

___________

 

Likovi, radnja.... top!

 

A vidiš da ljude sekira DLSS2 DLSS3, 4k, nesposobni jer je 30 na novim konzolama.... Užas!

Moj PC  
4 0 hvala 1
9 godina
offline
A Plague Tale: Requiem

Upalio i ja sad čisto da namjestim postavke i da prođem taj početak da vidim kako mi radi i sve. Igra je preljepa zaista. Preformanse su dobre, 1440p,high sve osim texture ultra, chromatic aberation i motion blur off, dlss quality, 110 do 130 fpsa na samome početku igre, kasnije će to padati vjerovatno kad bude štakora ali bit će to i dalje jako dobro. Preći će se ovo do kraja tjedna ^^ 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A Plague Tale: Requiem
MEGATAMA kaže...
ansha kaže...
MEGATAMA kaže...
ansha kaže...

Evo cropan-o, pogadjajte sta je Q a sta P....

Oboje izgleda katastrofa.

Ja to igram u HDRu pa mi ovo u sdru izgleda uzasno isprano,fali doslovno 60% boja.

Googlaj sta znaci crop-ano...

 

Ti si stvarno ekspert kad mislis da je na web uploadani screenshot ono sta ja vidim u igri....

Ja komentiram to sto si ti stavio,tesko mogu komentirat ono sto ti vidis 🥂

 Kako ce onda on znati sta je hdr na oledu,ako ga nema?

Eire
14 godina
protjeran
offline
Re: A Plague Tale: Requiem
DukeOs kaže...
MEGATAMA kaže...
ansha kaže...
MEGATAMA kaže...
ansha kaže...

Evo cropan-o, pogadjajte sta je Q a sta P....

Oboje izgleda katastrofa.

Ja to igram u HDRu pa mi ovo u sdru izgleda uzasno isprano,fali doslovno 60% boja.

Googlaj sta znaci crop-ano...

 

Ti si stvarno ekspert kad mislis da je na web uploadani screenshot ono sta ja vidim u igri....

Ja komentiram to sto si ti stavio,tesko mogu komentirat ono sto ti vidis 🥂

 Kako ce onda on znati sta je hdr na oledu,ako ga nema?

Pa on mi napravi screenshot pa cu znat 

 

Upalio i ja HDR al previse bljesti za igrat nocno igranje, kad pogledas u sunce glava zaboli ko da imam mozdani udar... Na SDR-u drzim brightness na 30% po noci...

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.10.2022 7:16 (ansha).
14 godina
neaktivan
offline
Re: A Plague Tale: Requiem
doktor1 kaže...

Kvalitetna rasprama se ovdje vodi; koji FPS, koji DLSS, a ne o priči, atomoferi, i situacijama kao ove koje su VAU!

 

 

___________

 

Likovi, radnja.... top!

 

A vidiš da ljude sekira DLSS2 DLSS3, 4k, nesposobni jer je 30 na novim konzolama.... Užas!

Pa to sam vec ranije komentirao. 6 stranica samo o tome kak se kome vrti igra, koja graficka ima koji fps, DLSS, temperature, a nitko da iskomentira ovaj gem od igre. Osim mene prakticki se nitko nije osvrnuo na samu igru. Uzas

 

 Ja sam bas jucer bio na ovom chapteru koji si postao u linku. Neki dan sam komentirao kako igra svakim slijedecim chapterom postaje sve ljepsa i ljepsa. Amicija i njen character development kroz igru je fenomenalan. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.10.2022 9:13 (Arnold Šrafncinger).
11 godina
offline
Re: A Plague Tale: Requiem
Arnold Šrafncinger kaže...
doktor1 kaže...

Kvalitetna rasprama se ovdje vodi; koji FPS, koji DLSS, a ne o priči, atomoferi, i situacijama kao ove koje su VAU!

 

 

___________

 

Likovi, radnja.... top!

 

A vidiš da ljude sekira DLSS2 DLSS3, 4k, nesposobni jer je 30 na novim konzolama.... Užas!

Pa to sam vec ranije komentirao. 6 stranica samo o tome kak se kome vrti igra, koja graficka ima koji fps, DLSS, temperature, a nitko da iskomentira ovaj gem od igre. Osim mene prakticki se nitko nije osvrnuo na samu igru. Uzas

 

 Ja sam bas jucer bio na ovom chapteru koji si postao u linku. Neki dan sam komentirao kako igra svakim slijedecim chapterom postaje sve ljepsa i ljepsa. Amicija i njen character development kroz igru je fenomenalan. 

Naravno nitko osim tebe 🤣

Ti si se jedino osvrnuo na to da napises kako je igra na Unreal enginu te da ja nisam u pravu 🥂

Moji komentari igre su na stranici broj 4 i 5.

 

11 godina
offline
Re: A Plague Tale: Requiem
MEGATAMA kaže...

Evo da napisem opsirnije  dojmove o igri....

Malo sam zaigrao jedinicu ovih dana da mogu usporedit obje igre...

Nastavak je unaprijedjen u svakom zamislivom pogledu..

Vizualno ovo je za mene nextgen igra...300 tisuca stakora rade svoje :)

Igrivost i animacije likova su unaprijedjeni poprilicno.

Sam izgled likova je mozda dozivio najveci skok jer su im sad ekspresije lica i opcenito izgled koze,kosa itd daleko realniji i zivotniji.

Zone su daleko vece nego u jedinici i sve je popunjeno vegetacijom,detaljima,npcovima.

HDR izgleda bas fantasticno,danas sam probao hdr vs sdr i razlika je bas ogromna u izgledu igre.

Optimizacija bi mogla bit bolja i sigurno ce bit to jos dodatno ispeglano patchevima.

Igra ima new game+

Naprimjer 🥂

11 godina
offline
A Plague Tale: Requiem

O samoj prici ne zelim pisat nista dok god vecina aktivnih u ovoj temi ne finishira igru,igra ima neke od najpamtljivijih likova u igrama opcenito.Dok u velikoj vecini igara sporedne likove zaboravim ili ni ne zapamtim ovdje su oni odrradjeni vrlo dobro i itekako pridonose prici i atmosferi.

Za igru mogu rec da je AA te joj fali ona vrhunska produkcija koju Sony pruza svojim developerima da bi bila AAA.

Ima situacija koje uniste imerziju,naprimjer u jednoj od bitnijih story scena lik se penje stepenicama ja hodam iza njega a njemu se noge nerealno savijaju i stopala cudno dodiruju ili ne dodiruju stepenice,ima jos takvih primjera gdje se vidi da tim nije imao vremena ili resursa da sve ispegla do kraja ali ja osobno imam apsolutno razumjevanje pa mi to nije utjecalo na konacnu ocjenu i dojam.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
A Plague Tale: Requiem

Ja ne bih sada ulazio u neke heavy spoilere, ali me zanima zaplet.

 

Jedinicu nisam očekivao ništa - iz dosade sam krenuo ovdje na forumu čitat komentare ljudi, koji su uglavom bili hvalospjevi igri, pa sam i sam probao. Igra me oduševila.

 

Ono što mi nije skroz jasno - jedinica poprilično jasan kraj ima i djeluje relativno - gotova. Kako je krenula dvojka, odnosno koja je sad ideja?

Opet ponavljam, bez heavy spoikera. Googlao bih, ali me brinu spoileri koji su gamebreaking, a to se shvatiš tek kad pročitaš.

 

Također, grafiku na stranu, imam RTX 3080 pa me ne brinu dropovi, jesu li priča ili još bitnije atmosfera približno na razini jedinice?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: A Plague Tale: Requiem
Rhodin kaže...

Ja ne bih sada ulazio u neke heavy spoilere, ali me zanima zaplet.

 

Jedinicu nisam očekivao ništa - iz dosade sam krenuo ovdje na forumu čitat komentare ljudi, koji su uglavom bili hvalospjevi igri, pa sam i sam probao. Igra me oduševila.

 

Ono što mi nije skroz jasno - jedinica poprilično jasan kraj ima i djeluje relativno - gotova. Kako je krenula dvojka, odnosno koja je sad ideja?

Opet ponavljam, bez heavy spoikera. Googlao bih, ali me brinu spoileri koji su gamebreaking, a to se shvatiš tek kad pročitaš.

 

Također, grafiku na stranu, imam RTX 3080 pa me ne brinu dropovi, jesu li priča ili još bitnije atmosfera približno na razini jedinice?

Nastavak se odvija 6 mjeseci nakon prve igre. Malom je ofkors zatrovana krv kao i prije, traze mu lijek. U principu igra krene poprilicno mirno, misli se da je malom stanje u remisiji, ali se naglo stvari pogorsaju. Gdje god se pojavi prate ga stakori i rade sranja. Mali sanja neki otok koji bi mu mozda mogao pomoc, kroz chaptere se ide ka tome da trazis taj otok. Ja sam trenutno na chapter 8 (od 16). Prica i kako su likovi odradeni, odnosno njihov razvoj kroz igranje je fenomenalan. Amicija prolazi kroz raznorazne psihicke stadije, mali dobija nove moci koje ne zna kontrolirat, putem sreces likove koji ce ti nastavit pomagat. Amicija se razvija prema onom kak igras, ako se bacis na stealth razvijat ces joj nove mogucnosti suljanja automatski, ako se bacis na akciju ista stvar. Sto vise craftas to ce joj bit bolji alchemy skill itd. 

 

Brdo mogucnosti za interakciju s okolinom i rjesavanje neprijatelja. Npr. ako imas noz mozes se prisuljat strazaru s leda i ubit ga, a isto tako mozes odabrat opciju da mu kamenom razbijes svjetiljku ili bacis prah na njega da mu se svjetiljka ugasi pa ga pojedu stakori. 

 

Igraj obavezno

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.10.2022 11:21 (Arnold Šrafncinger).
11 godina
offline
Re: A Plague Tale: Requiem
Rhodin kaže...

Ja ne bih sada ulazio u neke heavy spoilere, ali me zanima zaplet.

 

Jedinicu nisam očekivao ništa - iz dosade sam krenuo ovdje na forumu čitat komentare ljudi, koji su uglavom bili hvalospjevi igri, pa sam i sam probao. Igra me oduševila.

 

Ono što mi nije skroz jasno - jedinica poprilično jasan kraj ima i djeluje relativno - gotova. Kako je krenula dvojka, odnosno koja je sad ideja?

Opet ponavljam, bez heavy spoikera. Googlao bih, ali me brinu spoileri koji su gamebreaking, a to se shvatiš tek kad pročitaš.

 

Također, grafiku na stranu, imam RTX 3080 pa me ne brinu dropovi, jesu li priča ili još bitnije atmosfera približno na razini jedinice?

Kao sto sam napisao,uzmes jedinicu i poboljsas sve...to je nastavak.

Igra se nastavlja par mjeseci kasnije,oni putuju u potrazi za ljekom.....to je nit vodilja i snaga price.

Koliko je igra posebna...mogao sam igrat samo kad je moja zena imala vremena sjedit pored mene i gledat igru...sta da vise kazem,ona nije gamer.

Volio bih da mogu ovdje raspravljat i pisat o kraju igre ali ne mogu nazalost,barem ne dok vas velika vecina ne napise da ste zavrsili igru.

15 godina
offline
A Plague Tale: Requiem

FSR 2.1 ovde radi ok na 1080p, ne primjetim razliku.Dobije se dobar boost grafa je i dalje zakucana na 99%.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
A Plague Tale: Requiem

Dosao do stakora :)

 

Stakori su potpuno CPU bound, graficku nimalo ne opterecuju, igra se bogami dobro rasiri preko svih 16 threadova ukljucujuci E jezgre, al vidljivo je da je jedan thread izmaxan sta znaci da je single-core performance bitan...

 

Meni usage ide i preko 70% sa clockanim 12600K....

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
A Plague Tale: Requiem

Jeba ih štakori. Mogli su samo teksturu naljepit na neku kocku i bok 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
A Plague Tale: Requiem

Igra izgleda prebolesno, ovo je do sad najbolja grafika u nekoj igri by far...

 

A Plague Tale: Requiem Photo Album

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.10.2022 13:12 (BeLLicus).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: A Plague Tale: Requiem

Bio si u pravu, nvidia tool radi za drek i krivo pokazuje zauzeče. CPU radi prekovremeno, ovi poadovi su dok sam pauzirao i pokušavao slikati.

9 godina
offline
Re: A Plague Tale: Requiem
forumaš kaže...

Bio si u pravu, nvidia tool radi za drek i krivo pokazuje zauzeče. CPU radi prekovremeno, ovi poadovi su dok sam pauzirao i pokušavao slikati.

 Skini afterburner

14 godina
protjeran
offline
Re: A Plague Tale: Requiem
forumaš kaže...

Bio si u pravu, nvidia tool radi za drek i krivo pokazuje zauzeče. CPU radi prekovremeno, ovi poadovi su dok sam pauzirao i pokušavao slikati.

Bokte to je 100% cpu usage 

 

 

Eto Megatama, fps drop kod stakora ti je do cpu-a, moras upgrade-at 

14 godina
neaktivan
offline
Re: A Plague Tale: Requiem
BeLLicus kaže...

Igra izgleda prebolesno, ovo je do sad najbolja grafika u nekoj igri by far...

 

A Plague Tale: Requiem Photo Album

 Tek si krenuo, cekaj kasnija poglavlja. Svako slijedece poglavlje izgleda bolje od prethodnog. Prekrasni su leveli. Svida mi se sto su linearni, a ne cine se takvima. Mozes malo njuskat okolo, ali ne pretjerano. Malo odmor nakon silovanja open worldovima zadnjih godina.

9 godina
offline
Re: A Plague Tale: Requiem
Arnold Šrafncinger kaže...
BeLLicus kaže...

Igra izgleda prebolesno, ovo je do sad najbolja grafika u nekoj igri by far...

 

A Plague Tale: Requiem Photo Album

 Tek si krenuo, cekaj kasnija poglavlja. Svako slijedece poglavlje izgleda bolje od prethodnog. Prekrasni su leveli. Svida mi se sto su linearni, a ne cine se takvima. Mozes malo njuskat okolo, ali ne pretjerano. Malo odmor nakon silovanja open worldovima zadnjih godina.

 Upravo tako, baš poput Uncharteda malo njuškanja ima ali igra prati priču i drži te konstantno u njoj, a ne tipa Assasins Creed idi jaši 1000 metara do lika koji će ti dati misiju pa onda još 2000 metara do misije da je pokreneš. Ovo je čisti odmor i uživanje. 

11 godina
offline
Re: A Plague Tale: Requiem
ansha kaže...
forumaš kaže...

Bio si u pravu, nvidia tool radi za drek i krivo pokazuje zauzeče. CPU radi prekovremeno, ovi poadovi su dok sam pauzirao i pokušavao slikati.

Bokte to je 100% cpu usage 

 

 

Eto Megatama, fps drop kod stakora ti je do cpu-a, moras upgrade-at 

Sad sam malo probao onaj dio na trznici sa hrpom npca jer sam do tu dosao na new game+ postavke 4k dlss adaptive tojest druga po redu,sve ultra.

CPU mi je po svim jezgrama 70-80% prosjecna iskoristenost sa time da je islo do 100% u izborniku prije nego je sama igra krenula.

Sad cu probat stariji save gdje ima hrpa stakora pa apdejtam info.

 

Edit

Skocio je cpu usage na prosjecno 85-87% ali sam promjenio dlss na performance pa je mozda i to malo utjecalo.

CPU mi je najvise trosio 68w koliko vidim,uistinu nista.

 

Btw vise igrajte manje benchajte igru da mozemo komentirat kraj.....

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 29.10.2022 16:22 (MEGATAMA).
12 godina
offline
A Plague Tale: Requiem

Moji dojmovi o igri. Grafika, priča, gameplay, soundtrack, lokacije sve super jedino mi se kraj nije svidio. Pokrenuo sam je na kompu ryzen 5 3600, 16 gb rama. gtx 1660 super fhd rezolucija na medium mi radi, dosta je zahtjevna što se hardvera tiče. Sve u svemu uživao sam. 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: A Plague Tale: Requiem
goran022 kaže...

Moji dojmovi o igri. Grafika, priča, gameplay, soundtrack, lokacije sve super jedino mi se kraj nije svidio. Pokrenuo sam je na kompu ryzen 5 3600, 16 gb rama. gtx 1660 super fhd rezolucija na medium mi radi, dosta je zahtjevna što se hardvera tiče. Sve u svemu uživao sam. 

Vidio si sve do kraja....onaj dio nakon sto krene odjavni tekst pa dalje nakon toga?

14 godina
neaktivan
offline
A Plague Tale: Requiem

Likovi kao Aloy ili rebootana Lara Croft Su goli k. za Amiciju. Jedan od najbrutalnijih zenskih likova u igri od kad gameam

 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
A Plague Tale: Requiem

Zavrsio igru, trebalo mi 25 sati da kompletiram pricu. Vjerojatno bi trebalo jos jedno 5 za kompletirat sve achievemente, ali nekak mi se ne da ic sklupljat cvijece, otvarat skrinje i trazit pticja pera okolo. 

 

10/10 za mene, igra je must play. 

 

Jedan savjet za vas koji igrate, kad zavrsite zadnji chapter, odgledate credits i odigrate jos jedan kraci dio koji je nakon zavrsetka, kad krene drugi set credista odgledajte i njega do kraja, u stilu Marvela su napravili post credits scenu koja je ogroman hint 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
A Plague Tale: Requiem

Prešao i ja. Fantastična igra uz Elden Ring top shit za 2022 godinu 

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
A Plague Tale: Requiem

Instalirao uporedo Metro Enhanced i A Plague Tale Requiem i od početka peglam samo PT, em izgleda nevjerovatno, em je toliko igriva. Na Metro jedno 2-3 sata, ne da igra gledati u sebe koliko je zastarjela u odnosu na PT.

 

Igra ima malo tehničkih problemčića i nekih dropova tu i tamo. Svejedno je držao je na 4K Ultra ili Low, primjetio sam da štucne ponekad i u nekim situacijama kad je veliki broj pacova.

 

Ja sam pokupio neku optimizaciju sa neta, pa Volumetric lights držim na low i Screen space reflection na medium, međutim nikakve razlike ne vidim ni kad je sve na Ultra. Undervolt držim na 850mV sa 1700Mhz i buka je u normali.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: A Plague Tale: Requiem
frey85 kaže...

 Undervolt držim na 850mV sa 1700Mhz i buka je u normali.

Slobodno digni na 1800mhz sa istim naponom, meni je undervolt setup 875mv i 1930mhz, stabilno ko kuca...

 

Ili spusti jos napon...

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.11.2022 13:11 (ansha).
6 godina
offline
Re: A Plague Tale: Requiem

875mv idem na 1875 Mhz, na 1900 Mhz mi se rušio.

11 godina
offline
A Plague Tale: Requiem

nikako da spustim  gpu temp. sa najmanjim detaljima uvijek je na 78-82C avg 80fpsa. dlss on/off nema veze. 2k reza ,3070.
CP2077 high detalji bez dlss, nikad preko 75C, forza horizon na extra benchmark 115fpsa 72C. da je problem do grafe sve bi igre bile 80C. a ova u roku 20 sekundi dode do 80C. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice