A Plague Tale: Requiem

poruka: 244
|
čitano: 59.786
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: A Plague Tale: Requiem
ansha kaže...
MEGATAMA kaže...
Gemmy kaže...
MEGATAMA kaže...
Gemmy kaže...

4k ili 1440p?

Mene pitas?

Ako da,4k.....bio bi smijeh da na 1440p ne mogu drzat 60fps  uz dlss performance😀

 pa zato mi je i bilo cudno da kazes to, ja mislio prvo 1440p :D

4k DLSS performance je nativno 1080p tako da je to poprilicno lose kako jedna 3080 vrti tu igru.....ne mogu lockat niti 60fps.

Evo instalirao igru i odigrao prvih ~45 minuta... 4K ultra i dlss performance izgleda brutalno, nepotrebno je stavljat dlss quality kad se razlika doslovno trazi mikroskopom...

Framerate od najnizih 66-67fps do 100+, prosjek 80-85, sve savrseno glatko bez ikakvih stuttera...

 

Inace, grafa je ovdje na power limitu vrlo cesto cak i sa undervoltom... Zato se kriogenom skoro otopila...

Jesi dosao do stakora?

 

Moja TUF ni ovdje ne prelazi 65c i uz to je izuzetno tiha,OC profil.

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.10.2022 19:53 (MEGATAMA).
12 godina
offline
Re: A Plague Tale: Requiem
ansha kaže...
MEGATAMA kaže...
Gemmy kaže...
MEGATAMA kaže...
Gemmy kaže...

4k ili 1440p?

Mene pitas?

Ako da,4k.....bio bi smijeh da na 1440p ne mogu drzat 60fps  uz dlss performance😀

 pa zato mi je i bilo cudno da kazes to, ja mislio prvo 1440p :D

4k DLSS performance je nativno 1080p tako da je to poprilicno lose kako jedna 3080 vrti tu igru.....ne mogu lockat niti 60fps.

Evo instalirao igru i odigrao prvih ~45 minuta... 4K ultra i dlss performance izgleda brutalno, nepotrebno je stavljat dlss quality kad se razlika doslovno trazi mikroskopom...

Framerate od najnizih 66-67fps do 100+, prosjek 80-85, sve savrseno glatko bez ikakvih stuttera...

 

Inace, grafa je ovdje na power limitu vrlo cesto cak i sa undervoltom... Zato se kriogenom skoro otopila...

 ok.

11 godina
offline
A Plague Tale: Requiem

Upravo sam vidio scenu kakvu nikad prije u gamingu nisam vidio....spektakl.

Komentirat cemo ovo kada nas vise prodje taj dio da ne spojlam nekome.....

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
A Plague Tale: Requiem

Ja još nisam skinuo na XeX, nisam siguran da se isplati ovo igrati na obicnom monitoru s rtx 3080...

Sada me hebe sto mi je dosla i kampanja za MW 2 na pc :(

 

Nemojte spojlat Tnx

Bnet: mNik987#2148
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: A Plague Tale: Requiem
toxic kaže...

Ja još nisam skinuo na XeX, nisam siguran da se isplati ovo igrati na obicnom monitoru s rtx 3080...

Sada me hebe sto mi je dosla i kampanja za MW 2 na pc :(

 

Nemojte spojlat Tnx

Sto dalje idem igra je sve ljepsa,igriva,zanijiva....bas vrhunski naslov.

Igra ima jako dobro osvijetljenje koje je dodatno izrazeno HDRom.

9 godina
offline
A Plague Tale: Requiem

Odigrao sam prvih 7 poglavlja. Istina je da je zahtjevna, ali je meni vrti bez ikakvih problema na 2K (drži od 75 do 110 FPS-a). Sve postavke imam na high osim Volumetric Light, Depth of Field, Light Shafts i Texture Quality koje su na Ultra. 

Ruka ruku mije, a njega obadvije!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: A Plague Tale: Requiem

Da ima baš jakih scena, uopće mi nije jasno kako je to komp uspio prožvakati ...

Ruka ruku mije, a njega obadvije!
11 godina
offline
A Plague Tale: Requiem

Ja sam odabrao proc ovu igru na XsX,kako mi se cini pri kraju sam.....

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
A Plague Tale: Requiem

Jučer sam odigrao 15 min na XSS, na tvu i igra izgleda prekrasno. Nisam imao pojma o radnji same igre, vidio sam da je hvalite pa rekoh da je instaliram. I u početku, malo se skrivaš, malo gađaš, mislim si pa to dječja igra, kad ono preokret :D

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: A Plague Tale: Requiem
mmafan kaže...

Jučer sam odigrao 15 min na XSS, na tvu i igra izgleda prekrasno. Nisam imao pojma o radnji same igre, vidio sam da je hvalite pa rekoh da je instaliram. I u početku, malo se skrivaš, malo gađaš, mislim si pa to dječja igra, kad ono preokret :D

Pa igraj prvo jedinicu jer se direktno nastavlja radnja.....

11 godina
offline
A Plague Tale: Requiem

Moram vidjeti gdje je najjeftinija jer nema je na gamepassu.

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: A Plague Tale: Requiem
MEGATAMA kaže...
mmafan kaže...

Jučer sam odigrao 15 min na XSS, na tvu i igra izgleda prekrasno. Nisam imao pojma o radnji same igre, vidio sam da je hvalite pa rekoh da je instaliram. I u početku, malo se skrivaš, malo gađaš, mislim si pa to dječja igra, kad ono preokret :D

Pa igraj prvo jedinicu jer se direktno nastavlja radnja.....

Evo ja je igram, isto izgleda vrhunski, ne podrzava DLSS al se vrti 100+ fps na 4K ultra...

14 godina
neaktivan
offline
A Plague Tale: Requiem

Sto idem dalje kroz poglavlja to igra trazi vise kombiniranja dostupnih "pomagala" i sve mi je zabavnija. Zna bit fakat brutalnih scena

 

Amicija je drugacija u nastavku, dobar character development. 

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A Plague Tale: Requiem
ansha kaže...

Jučer sam odigrao 15 min na XSS, na tvu i igra izgleda prekrasno. Nisam imao pojma o radnji same igre, vidio sam da je hvalite pa rekoh da je instaliram. I u početku, malo se skrivaš, malo gađaš, mislim si pa to dječja igra, kad ono preokret :D

Pa igraj prvo jedinicu jer se direktno nastavlja radnja.....

Evo ja je igram, isto izgleda vrhunski, ne podrzava DLSS al se vrti 100+ fps na 4K ultra...

 Jesi ti malo pobrkao sa Uncharted možda ili? 

9 godina
offline
Re: A Plague Tale: Requiem
ansha kaže...
MEGATAMA kaže...
mmafan kaže...

Jučer sam odigrao 15 min na XSS, na tvu i igra izgleda prekrasno. Nisam imao pojma o radnji same igre, vidio sam da je hvalite pa rekoh da je instaliram. I u početku, malo se skrivaš, malo gađaš, mislim si pa to dječja igra, kad ono preokret :D

Pa igraj prvo jedinicu jer se direktno nastavlja radnja.....

Evo ja je igram, isto izgleda vrhunski, ne podrzava DLSS al se vrti 100+ fps na 4K ultra...

Ne znam koju ti verziju imaš, ali igra je poznata po tome da podražava DLSS2 i DLSS3. Bolje pogledaj u opcijama ...  

Ruka ruku mije, a njega obadvije!
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.10.2022 16:12 (Emilio Estavez).
14 godina
protjeran
offline
Re: A Plague Tale: Requiem

Bolje pogledaj na sta se odnosio moj post...

13 godina
offline
Re: A Plague Tale: Requiem
Emilio Estavez kaže...
ansha kaže...
MEGATAMA kaže...
mmafan kaže...

Jučer sam odigrao 15 min na XSS, na tvu i igra izgleda prekrasno. Nisam imao pojma o radnji same igre, vidio sam da je hvalite pa rekoh da je instaliram. I u početku, malo se skrivaš, malo gađaš, mislim si pa to dječja igra, kad ono preokret :D

Pa igraj prvo jedinicu jer se direktno nastavlja radnja.....

Evo ja je igram, isto izgleda vrhunski, ne podrzava DLSS al se vrti 100+ fps na 4K ultra...

Ne znam koju ti verziju imaš, ali igra je poznata po tome da podražava DLSS2 i DLSS3. Bolje pogledaj u opcijama ...  

 Emilio Estavez

Igra jedinicu.

11 godina
offline
Re: A Plague Tale: Requiem
ansha kaže...
MEGATAMA kaže...
mmafan kaže...

Jučer sam odigrao 15 min na XSS, na tvu i igra izgleda prekrasno. Nisam imao pojma o radnji same igre, vidio sam da je hvalite pa rekoh da je instaliram. I u početku, malo se skrivaš, malo gađaš, mislim si pa to dječja igra, kad ono preokret :D

Pa igraj prvo jedinicu jer se direktno nastavlja radnja.....

Evo ja je igram, isto izgleda vrhunski, ne podrzava DLSS al se vrti 100+ fps na 4K ultra...

Sad te ceka puno sati uzivanja 1+2

Ja se ne sjecam na cemu sam odigrao prvi dio....pc...xbox one x....

9 godina
offline
Re: A Plague Tale: Requiem

Moje isprike!

Ruka ruku mije, a njega obadvije!
16 godina
offline
A Plague Tale: Requiem

Igra je 11/10

______________________

 

Evo ponešto dojmova…

Za početak, prvi dio mi je bio fantastičan. Baš sam uživo u prezentaciji, priči i ostalome. Odličan voice acting itd…
Možda malo predug!

 

Nastavk nudi sve to uz mnogo veću dozu ispoliranosti. Od nevjerovatnih asseta u dizajnu, fantastičnih tekstura, vrtoglave količine detalja itd.
Ono, koliko detalja, ovo daleko prelazi dizajn i kvalitetu mnogih AAA naslova.

 

Posebno su napredovali u dizajnu likova! Izgledaju mnogo, mnogo bolje kao i njihove ekspresije lica, animacije itd. Pogledajte samo ovaj pogled Lucasa prema Amicii? Fantastično!

 

Priča je zanimljiva, a pogotovo odnosi među likovima! Hugo mi je postao ekstra simpatičan i počneš ga žaliti šta sve proživljava. Amicia je u prvom djelu bila mlaka, prestrašena itd dok ovdje već vidimo da je prošla kroz pakao.

 

Tek sam na kraju petog chaptera i VAU; kraj četvrtog je top!

Posebno bih pohvalio customizaciju HUDa. Sve se može isključiti da ekran nema nepotrebnih stvari po sebi.
Igram na hard + immersive HUD i to je super.

Uz predivnu grafiku, sami art style i dizajn svijeta je AAAA. Svaka čast ljudima u Asobo studiju!

 

Ocjene mi nisu bitne, ali developeru jesu i smatram da su "pokradeni" sa ocjenama tipa 7/10 šta im ruši metacritic koji im je bitan.
Neznam šta ljudi očekuju, ali ovo je jedna od najbolji akcijska avantura iz trećeg lica!

Još da kažem, igrati ovaj naslov prije prethodnika nema nikakvog smisla!
Ma šta god developer ili recenzije govorile.

 

Galerija slika

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.10.2022 18:50 (doktor1).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
A Plague Tale: Requiem

Ja zasad nisam primjetio ono iritantno skeniranje okoline ili da mogu vidjet neprijatelje kroz zidove kao u raznim drugim naslovima. Nadam se da ce tako ostat do kraja

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: A Plague Tale: Requiem
Arnold Šrafncinger kaže...

Ja zasad nisam primjetio ono iritantno skeniranje okoline ili da mogu vidjet neprijatelje kroz zidove kao u raznim drugim naslovima. Nadam se da ce tako ostat do kraja

 Mislim da je do postavki HUDa

na immersvice postavkama nemam ničeg na ekranu

9 godina
offline
Re: A Plague Tale: Requiem
Arnold Šrafncinger kaže...

Ja zasad nisam primjetio ono iritantno skeniranje okoline ili da mogu vidjet neprijatelje kroz zidove kao u raznim drugim naslovima. Nadam se da ce tako ostat do kraja

Dobit ćeš skill koji to radi, ali ti neće pokvariti igru. Osobno sam ga na početku probao da vidim kako radi i to je to... 

Ruka ruku mije, a njega obadvije!
16 godina
offline
A Plague Tale: Requiem

Evo mod koji omogućava FSR 2.1

probao i radi; 1440p na ultra sa 36 FPSa, na 50 pod Balanced postavkama

 

1440p

FSR Balanced

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
A Plague Tale: Requiem

Amd još ne suporta ovo ni kroz danas izašli driver. Igra reklamira nevidiju koja izgleda nije uložila ni dolara kako je loše optimizirana. Rtx 3060ti high i7 12700k na1080p oko 60fps-a.Moja 6600xt 5-7 fps-a manje od toga tako da nema nevidija nikakavu privilegiju ovde. Sad se i FSR može uključit.Lijepo to izgleda ali ništa bolje od npr. BFV koji vrti na high 150fps-a kod mene e to je pravi engine i dobro odrađena optimizacija.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.10.2022 21:21 (dery).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: A Plague Tale: Requiem
dery kaže...

Amd još ne suporta ovo ni kroz danas izašli driver. Igra reklamira nevidiju koja izgleda nije uložila ni dolara kako je loše optimizirana. Rtx 3060ti high i7 12700k na1080p oko 60fps-a.Moja 6600xt 5-7 fps-a manje od toga tako da nema nevidija nikakavu privilegiju ovde. Sad se i FSR može uključit.Lijepo to izgleda ali ništa bolje od npr. BFV koji vrti na high 150fps-a kod mene e to je pravi engine i dobro odrađena optimizacija.

 Nema govora o tome da je ova igra lose optimizirana, ona je zahtjevna, al potpuno opravdava zahtjeve svojim izgledom jer je trenutno graficki najnapredniji naslov... Daaaleko od neoptimizirana..

 

Ono sta je recimo problem je to sta je razlika izmedju low i ultra vrlo mala, kako vizualno, tako i performansama sta onemogucava normalno igranje sa kod nas najpopularnijim rx 570/580 i gtx 1060 grafama ...

 

Igr je svjetlosnu godinu od BF-a.... o cemu pricamo?

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.10.2022 21:31 (ansha).
11 godina
offline
A Plague Tale: Requiem

Chapter 9,nadam se i zelim da ima jos dosta... ne zelim da zavrsi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: A Plague Tale: Requiem
dery kaže...

Amd još ne suporta ovo ni kroz danas izašli driver. Igra reklamira nevidiju koja izgleda nije uložila ni dolara kako je loše optimizirana. Rtx 3060ti high i7 12700k na1080p oko 60fps-a.Moja 6600xt 5-7 fps-a manje od toga tako da nema nevidija nikakavu privilegiju ovde. Sad se i FSR može uključit.Lijepo to izgleda ali ništa bolje od npr. BFV koji vrti na high 150fps-a kod mene e to je pravi engine i dobro odrađena optimizacija.

Ne znam do kud si dosao,igra je sto ides dalje sve ljepsa i ljepsa...kao da su dizali vizuale kako im je pristizala lova za development....salim se 😄

 

Prekrasno vizualno tehnicki ali i artisticki ❤️

16 godina
offline
A Plague Tale: Requiem

17 chaptera ima

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A Plague Tale: Requiem
ansha kaže...

 

Ono sta je recimo problem je to sta je razlika izmedju low i ultra vrlo mala, kako vizualno, tako i performansama sta onemogucava normalno igranje sa kod nas najpopularnijim rx 570/580 i gtx 1060 grafama ...

 Pa to se zove optimizacija!! Odnosno ovdje ne optimizacija 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice