A Plague Tale: Requiem

poruka: 244
|
čitano: 59.786
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
A Plague Tale: Requiem

I ja privodim kraju prvi dio koja je vrhunska igra, ima sve sto volim.setting je savrsen volim srednji vijek.duzina igra taman i vec sam sam na 13 chapter i cim zavrsim krecem drugi dio.jedva cekam.inace oba dijela su na snizenju trenutno na steamu (edit ipak vise nisu)

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.6.2023 8:32 (GSP).
 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: A Plague Tale: Requiem
Kraj dvojke me toliko pogodio da idem odigrati ponovno oba nastavka
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: A Plague Tale: Requiem
I ja sam ponovo poceo, prvi put sam odustao na samom pocetku, neznam ni ja zasto, vrijeme je za odigrati to konacno.
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
A Plague Tale: Requiem

Nisam igrao kad je izašla, već tek sada... i dovršio sam ju... i imam iste negativne kritike kao Hexfire 

 

Po svemu što sam čitao kad je izašla, ovo je trebalo biti remek djelo gotovo kao original.

Slažem se da je mehanika dobra, koliko može biti, šuljanje, balans između agresive i stealtha, setting, donekle...

Ali zaista ne mogu progutati ovu priču, a ni zašto vam je nekima toliko sjela.

 

Prastara tema, ne znam iskreno zašto ju dižem, ali upravo sam dovršio i toliko sam razočaran... možda me jedino kraj Mass Effect 3 više razočarao.

 

Spoiler:

Klinci maltene cijelu priču znaju da je mali direktno odgovoran za desetke, pa stotine, pa tisuće mrtvih. Početak igre nije toliko loš, ali kako priča odmiče i kako se sve više "odraslih" likova priključuje, ne razumijem motivaciju da se jedno dijete spašava dok stotine uokolo umiru, a smrt tog jednog djeteta je rješenje za sve smrti i uništenje koji se dešavaju... i nedvosmisleno je svima jasno da je to tako, ali isto tako ustraju da se malome pomogne jer... nije on kriv?

Ajde Amicia, mama... možda i onaj Vidan iz ordera sa nekim skrivenim motivom, ali ostali?!?!

Svaka smrt kad su Amicia i Hugo zajedno je trebala biti pobjeda - plague stopped!

 

Na stranu dobri puzzleovi, mehanike, lijepi krajolik, kvalitetni okoliš, trud uložen u neke detalje, ali što se tiče priče, izgubili su me negdje na 1/3, a nakon što se na otoku otkrije da lijek ne postoji, tu sam u potpunosti izgubio ikakvo opravdanje za podršku obitelji i pokušaj spasa Huga... i Hugo sa 8 godina zna jedini način da se sve zaustavi, kako itko drugi, pa i vi kojima se igra sviđa, uspjeva/te u iluziji da treba nastaviti?!

 

 

U svakom slučaju meni je puno lošije od jedinice, priču ne mogu progutati u potpunosti, toplo se nadam da nastavka neće biti (obzirom na kraj) jer je zadnji savjet koji je Amcia ostavila "jedini način za suzbiti Maculu je uništiti nositelja.

Eventualno da neko tajno društvo skriva dijete i koristi ga za osobne razloge stjecanja moči i uništenja svijeta, a mi smo u ulozi nekoga tko prvo otkriva tajnu, a onda "uništava" nositelja. Ili da je razvijen lijek, kao failsafe i da ga moramo naći imonda se sa njime dokopati nositelja.

Priča u kojoj ponovo postoji protector koji svim silama štiti carriera uz znanje da lijek ne postoji, uz bilo koju cijenu, pa i milione mrtvih, što ih navodno užasava, je apsolutno besmisleno.

 

EDIT: kad malo razmislim, zadnj chapter je mučenje... Zadjne sekunde kad se amicia moli... ajde... ali trčanje, penjanje, provlačenje... to je trebala biti odjavna špica sa  credits i filmič sa dijalogom... Ono, gotov si sa tom "briljantnom" pričom, vidio si jedne "credits", sad ide još aktivno trčanje, penjanje, provlačenje, buz ikakvog smisla, samo uzima vrijeme, ja sam pod dodatnim dojmom jer mi je kraj loš, a sve da bih zatvorio i poslijednji chapter i dobio knights achivement i skin za crossbow?!

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.2.2024 12:13 (Rhodin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice