Mafia 3

poruka: 523
|
čitano: 72.512
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Re: Mafia 3

Nije što je crnac, nego što nije američki talijanski mafijaš. Isto bi bilo neprikladno da je Kinez, Indijanac, Eskim, Isus ili Dalai Lama.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
16 godina
offline
Re: Mafia 3
Omerta23 kaže...

Dobro govoriš Hal, dobro.

Ali istina je, čudan odabir glavnog lika. I ja bi radije volio da su se držali tematike prvog i drugog dijela. Ne zbog crnca, nego mi se to jednostavno ne uklapa, bar ovako na prvu.

 

Sve ovisi kako su oni to ukomponirali u priču, meni se čini da će biti neke gande osvete od strane glavnog lika.

 

Inače, ispravno ste rekli, članovi cosa nostre mogu biti samo talijani, dok su ostali njeni suradnici.

 

 

Ali ako uzmeš cjeli setting u obzir, koji je New Orleans nakon vijetnamskog rata, te dio priče koji objašnjava da je lik talijanskih korjena (tj. "mulat" ako ćemo biti skroz točni), onda ovo ima smisla.

 

Vjerojatno će biti dosta obrađena rasna problematika tog doba, koja je bome bila vrlo izražena.

 

Možemo više diskutirati o samom gameplayu, ali ovo mi se čini iskreno bedasto, devovi su krenuli sa pričom unaprijed, tj. maknuli su se iz 30-ih i 40-ih godina.

 

Btw. sam naziv igre ne mora nužno značiti da se radi o talijanskoj mafiji, koju svi dosta romantiziramo zbog filmova i serija poput Kuma, Sopranosa, itd.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.4.2016 10:25 (HAL).
13 godina
offline
Re: Mafia 3
TheDarkSide kaže...

Meni ova Mafia 3 vise izgleda na GTA nego na na Mafiu..samo da nakraju ne bude vise prave mafie u GTA4 nego ovdje, jer onda stvarno mogu i ime promjenit. Tj sta vise gledam gameplayeve sve vise shvacam pod koliki je utjecaj ova trojka dosla na GTA serijal, sta mislim da nebi trebali, iako su open world Mafia treba ostat fokusirana onim kako se i zove a GTA je prica za sebe. Bolje da su isli radit pravu talijansku mafiu sa sicilije i da su napravili Palermo, al ajd viidt cemo nakraju sta ce od ovog svega bit :)

 Pa i Mafia 2 je "ukrala" dosta toga od GTA serijala i u svemu tome izgubila ono nešto zbog čega je prva Mafia u top 10 igara svih vremena. I sad trojka nastavlja dalje u tom pogrešnom smjeru. Koliko god ljudi uspoređivati prvu Mafiu i GTA III te igre nemaju nikakve veze jedna s drugom. Mafia nije bila niti je pokušala biti open world igra u pravom smislu te riječi. 

 

 

 

Bez obzira što se izraz mafia koristi za bilokakvu zločinačku organizaciju, zna se na što se prvo pomisli kad netko veli mafia. Isto ko kad veliš Real, malo vjerojatno da će netko prvo pomisliti na Real Betis ili Real Sociedad. Bilo kako bilo, igra zasad izgleda očekivano prosječno, ali stealth dio mi izgleda ok pa ću radi toga prvenstveno isprobati. Glavni lik paše s obzirom na razdoblje kad se igra događa iako bih i ja najradije da se ostalo u 30-ima. 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
13 godina
neaktivan
offline
Re: Mafia 3
HAL kaže...
Omerta23 kaže...

Dobro govoriš Hal, dobro.

Ali istina je, čudan odabir glavnog lika. I ja bi radije volio da su se držali tematike prvog i drugog dijela. Ne zbog crnca, nego mi se to jednostavno ne uklapa, bar ovako na prvu.

 

Sve ovisi kako su oni to ukomponirali u priču, meni se čini da će biti neke gande osvete od strane glavnog lika.

 

Inače, ispravno ste rekli, članovi cosa nostre mogu biti samo talijani, dok su ostali njeni suradnici.

 

 

Ali ako uzmeš cjeli setting u obzir, koji je New Orleans nakon vijetnamskog rata, te dio priče koji objašnjava da je lik talijanskih korjena (tj. "mulat" ako ćemo biti skroz točni), onda ovo ima smisla.

 

Vjerojatno će biti dosta obrađena rasna problematika tog doba, koja je bome bila vrlo izražena.

 

Možemo više diskutirati o samom gameplayu, ali ovo mi se čini iskreno bedasto, devovi su krenuli sa pričom unaprijed, tj. maknuli su se iz 30-ih i 40-ih godina.

 

Btw. sam naziv igre ne mora nužno značiti da se radi o talijanskoj mafiji, koju svi dosta romantiziramo zbog filmova i serija poput Kuma, Sopranosa, itd.

 Zlatno ali i završno doba mafie (Cosa Nostre) u Americi je bilo '70 i '80 godina, i jedno od krvavijih razdoblja za njih. Puno ratova.

Tako da mi vrijeme radnje ne smeta ('60 jelda?).

 

Vidiš, nisam pohvatao uopće da je on "mulat", miješanih korijena. Hmm, drago mi je to čut, i vrlo bitno za priču..

 

Mafia neće nikad nestat, samo će promijeniti oblik. Sada su to odvjetnici, ljudi na položajima, školovani i pametni ljudi.

MiR
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.4.2016 11:05 (Omerta23).
16 godina
offline
Mafia 3

100% sam siguran da je lik miješanih korjena, tj. da to sam čuo u jednom od filmića od devova, ali ga sada ne mogu naći (ili sam skroz poludio, pa sam si to umislio, što nebi bilo prečudno za mene ).

 

Ovo je sa officcial site-a: "Be Lincoln Clay, an orphan and Vietnam veteran hell bent on revenge against the Italian Mafia for the brutal slaughter of the black mob, the closest thing to family he’s ever had."

 

Tako da možda moja teza ne drži vodu, ali opet priča ima veze sa talijanskom mafijom, tj. oni će biti naguženi od strane našeg junaka.

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Mafia 3
HAL kaže...

100% sam siguran da je lik miješanih korjena, tj. da to sam čuo u jednom od filmića od devova, ali ga sada ne mogu naći (ili sam skroz poludio, pa sam si to umislio, što nebi bilo prečudno za mene ).

 

Ovo je sa officcial site-a: "Be Lincoln Clay, an orphan and Vietnam veteran hell bent on revenge against the Italian Mafia for the brutal slaughter of the black mob, the closest thing to family he’s ever had."

 

Tako da možda moja teza ne drži vodu, ali opet priča ima veze sa talijanskom mafijom, tj. oni će biti naguženi od strane našeg junaka.

 U pravu si, i ja sam negdje čuo i to par puta da je talijanskih korijena, čak mislim po maminoj strani da je negdje rečeno ali ne mogu naći.

powered by sashab
16 godina
offline
Re: Mafia 3
sashab kaže...
HAL kaže...

100% sam siguran da je lik miješanih korjena, tj. da to sam čuo u jednom od filmića od devova, ali ga sada ne mogu naći (ili sam skroz poludio, pa sam si to umislio, što nebi bilo prečudno za mene ).

 

Ovo je sa officcial site-a: "Be Lincoln Clay, an orphan and Vietnam veteran hell bent on revenge against the Italian Mafia for the brutal slaughter of the black mob, the closest thing to family he’s ever had."

 

Tako da možda moja teza ne drži vodu, ali opet priča ima veze sa talijanskom mafijom, tj. oni će biti naguženi od strane našeg junaka.

 U pravu si, i ja sam negdje čuo i to par puta da je talijanskih korijena, čak mislim po maminoj strani da je negdje rečeno ali ne mogu naći.

 Možda su to promjenili ili bi se trebalo otkriti kroz priču.

 

LOL, ovo je sa prve stranice:

 

Set in 1968, Mafia 3 stars a brand new protagonist, Lincoln Clay. He’s half-black, half-white, which matters since his story unfolds in the deep south of New Orleans, where outward, violent racism was a part of everyday life at the time. Clay’s got it tough, because he also grew up an orphan, constantly looking for family, which he found in the army, during the Vietnam War. Suffice to say, he’s seen some things.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.4.2016 11:53 (HAL).
16 godina
offline
Re: Mafia 3
jovial kaže...

 ne radi se tu o rasizmu nego o povijesnom revizionizmu :D nikad, ali bas nikad crnac ne bi prismrdio talijanskoj mafiji. znas zasto? jer su talijanski mafijasi rasisti, homofobi i opcenito zadrte seljacine. pa jesi vidio sta je toni soprano napravio kad mu je mala dofurala kmicu u kucu? 

 Sve upućuje na to da su nam ti rasistički nastrojeni talijanski mafijaški glavni nepriojatelj u ovoj igri tako da...

9 godina
offline
Mafia 3

Potpuno razumijem ekipu koja je razočarana sa protagonistom, ne zato što je crnac, nego zato što nije 100% talijan, nema tu rasizma, ali naravno da ću igru igrati i nadam se u njoj uživati, isto kao što sam uživao igrajući san andreas sa C.J.-om i gta 5 sa franklinom, također sam si znao praviti i crne likove u skyrimu. Jednostavno je stvar u tome što znamo što očekujemo kad čujemo riječ mafija, također ne bi bio baš oduševljen ni da su napravili nekog irca iz irske mafije ili rusa iz ruske mafije, volio bi probati i takve igre ali bi bilo zgodno da se iz naziva jasno vidi o čemu se radi.

 

Jedini put kad sam imao problema sa protagonistom je bilo u gta 4, mislim niko belic je bio zabavan i sve, ali su mi dizale tlak te njegove fore o ratu, pa ako sam zato rasist i ksenofob i šta ti ja znam neka sam, baš me briga

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Mafia 3

meni bi bilo savrseno da je igra smjestena u 20, te da je na semu boardwalk empirea.

al dobro, trojka mi izgleda dobro, a imam osjecaj da ce u prvom planu biti osveta talijanskoj mafiji. ipak tu je i vito pa me bas zanima kako se prica odvijala nakon zavrsetka dvojke!

uplay: LeftY_CRO | steam: lefty_cro | raptr: leftMD | battlelog: http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/LeftY_CRO/ | LoL (EUNE): leftMD
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Mafia 3

Ne radi se ovdje o nikakvom rasizmu kako neki to tumace, al dal ces vidit u turskoj mafiji crnca? Ili u triadi, yakuzi crnca? 

 

Mjesate talijansku mafiu iz amerike i pravu cosa nostra, u americi treba bit barem talijan, u cosa nostri pravoj samo CISTI sicilijanac sa oba roditelja sicilijanca ima pravo bit punopravni clan.

 

Po meni bolje da su odradili tematiku prave cosa nostre i makli se od amerike, a oni evo napravili crnca koji ide protiv mafie, ok to vec izgleda logicnije ako se bori protiv njih a ne uz njih, iako vjerovatno posto ce bit vise familija, jedna ce ga strana uzet pod svoje tako da nakraju ce i ispast da ce bit dio neke talijanske obitelji koja ide protiv druge.

 

Ovi "graplinzi" i finisheri me podsjecaju na saints row

Origin ID: ReaLazio
11 godina
offline
Re: Mafia 3
TheDarkSide kaže...

Ne radi se ovdje o nikakvom rasizmu kako neki to tumace, al dal ces vidit u turskoj mafiji crnca? Ili u triadi, yakuzi crnca? 

 

Mjesate talijansku mafiu iz amerike i pravu cosa nostra, u americi treba bit barem talijan, u cosa nostri pravoj samo CISTI sicilijanac sa oba roditelja sicilijanca ima pravo bit punopravni clan.

 

Po meni bolje da su odradili tematiku prave cosa nostre i makli se od amerike, a oni evo napravili crnca koji ide protiv mafie, ok to vec izgleda logicnije ako se bori protiv njih a ne uz njih, iako vjerovatno posto ce bit vise familija, jedna ce ga strana uzet pod svoje tako da nakraju ce i ispast da ce bit dio neke talijanske obitelji koja ide protiv druge.

 

Ovi "graplinzi" i finisheri me podsjecaju na saints row

 Prava Cosa Nostra ti je zapravo nastala u Americi kad je Luciano napravio reorganizaciju obicnih talijanskih ulicnih bandi u 5 familija sa razradjenom hijerarhijom i jasnim pravilima. Kad kazes "prava cosa nostra" znam da mislis na Sicilijansku mafiju, ali to je zapravo netocno jer sicilijanci su kasnije samo pokupili taj termin. Mafia je nastala na Siciliji, ali sve zanimljivo kroz povijest se odigralo u Americi. 

You don't choose to be a Liverpool fan. You get chosen.
10 godina
neaktivan
offline
Mafia 3

kad smo kod mafije i sicilije, naso sam jedan dobar tekst, a tiče se jednog i drugog.

 

http://lupiga.com/reportaze/sicilija-dalmacija-pored-afrike

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Mafia 3

Koliko ja znam talijanska mafia u americi su naravno imigranti, i da bi se uslo u talijansku mafiu u americi trebalo je bit "samo" talijan, dok koliko ja znam za uc u pravu mafiu sa sicilije oba roditelja kao i familija su trebali bit cisti sicilijanci. Luciano je otiso u usa, al se poslje i vratio u italiju. Maranzano, goti , gambino i vecina njih su ostvari bili imigranti, tj njihovi rodtelji.

 

Sve u svemu, bolje da su se pozabavili tematikom prave mafie sa sicilije nego ubacivali vjetnam sa mafiom i svime time.

Origin ID: ReaLazio
11 godina
offline
Re: Mafia 3
TheDarkSide kaže...

Koliko ja znam talijanska mafia u americi su naravno imigranti, i da bi se uslo u talijansku mafiu u americi trebalo je bit "samo" talijan, dok koliko ja znam za uc u pravu mafiu sa sicilije oba roditelja kao i familija su trebali bit cisti sicilijanci. Luciano je otiso u usa, al se poslje i vratio u italiju. Maranzano, goti , gambino i vecina njih su ostvari bili imigranti, tj njihovi rodtelji.

 

Sve u svemu, bolje da su se pozabavili tematikom prave mafie sa sicilije nego ubacivali vjetnam sa mafiom i svime time.

 Pa normalno, kad je na Siciliji (bubam postotak) 98% sicilijanaca, a u Americi danas zive 4-5 generacije zalizanih mafijasa ciji su korijeni uvelike izmixani s drugim nacionalnostima. Zato danas u Americku mafiju ulaze ljudi koji imaju bilo kakvih talijanskih korijena bar s oceve strane, jer da je drugacije propali bi odavno. Majka moze bit i neke druge nacionalnosti. Gotti nije imigrant, a Luciano je bio prisiljen vratit se u Italiju kako bi izbjegao zatvor. Dobio je neku vrstu deala sa US vlastima i poslije je deportiran.

You don't choose to be a Liverpool fan. You get chosen.
15 godina
online
Mafia 3

zanmiljivije mi je citat ovo sto pisete o mafiji nego o igri, slazem se da je bezveze ovo sto su napravili, mislim bit ce igra dobra, ali mogli su to puno bolje osmislit.

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Mafia 3
Cofinho kaže...
TheDarkSide kaže...

Koliko ja znam talijanska mafia u americi su naravno imigranti, i da bi se uslo u talijansku mafiu u americi trebalo je bit "samo" talijan, dok koliko ja znam za uc u pravu mafiu sa sicilije oba roditelja kao i familija su trebali bit cisti sicilijanci. Luciano je otiso u usa, al se poslje i vratio u italiju. Maranzano, goti , gambino i vecina njih su ostvari bili imigranti, tj njihovi rodtelji.

 

Sve u svemu, bolje da su se pozabavili tematikom prave mafie sa sicilije nego ubacivali vjetnam sa mafiom i svime time.

 Pa normalno, kad je na Siciliji (bubam postotak) 98% sicilijanaca, a u Americi danas zive 4-5 generacije zalizanih mafijasa ciji su korijeni uvelike izmixani s drugim nacionalnostima. Zato danas u Americku mafiju ulaze ljudi koji imaju bilo kakvih talijanskih korijena bar s oceve strane, jer da je drugacije propali bi odavno. Majka moze bit i neke druge nacionalnosti. Gotti nije imigrant, a Luciano je bio prisiljen vratit se u Italiju kako bi izbjegao zatvor. Dobio je neku vrstu deala sa US vlastima i poslije je deportiran.

 Ma ocu ti rec, sicilianska mafija je puno cisca, odnosno nemoze "svaka budala" uc u nju, dok americka je liberalnija, jer kad bi i tamo gledali samo sicilijance, nebi onda ni postojala. Gotti je imigrant kao i vecina njih po roditeljima, jer su njegovi iz Napolia. U prevodu volio bi vidit pravu siciliajnsku mafiju jer tamo ima masu stvari koje bi mogli odradit, kao naprimjer dva rata..62ge ako se dobro sjecam...i 70tih..pa onda protiv vlasti rat tako rec koji je bio....pa dodaj na to provenzana...znaci ima dovoljno materijala ne za jednu Mafiu nego za 5 nastavka tako rec

 

A umjesto svega toga oni se sjete ubacivat crnca za vrijeme vjetnama, opet govorim nemam nista protiv nikog i niceg...al crnac u mafiji? iaoko vise mi izgleda kako ce bit protiv iste...al dobro vidit cemo.

Origin ID: ReaLazio
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.4.2016 15:17 (TheDarkSide).
14 godina
neaktivan
offline
Mafia 3

Ništa trebati će odgledati KUM serijal čisto da se bolje ufuram u atmosferu igre :)

live and let live
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Mafia 3
smiglcro kaže...

Ništa trebati će odgledati KUM serijal čisto da se bolje ufuram u atmosferu igre :)

 prvi dio sutra u 20 sati na hrtu(hrt nema bas reklama pa je i to plus)

14 godina
offline
Mafia 3

Pogledao gameplay video. AI retardiran i animacije su osrednje. Nazalost ne ocekujem previse od ove igre. 

Stranice su trenutno nedostupne.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Mafia 3

Gameplay reveal!

Na muci se poznaju junaci ; Ako ne počneš, nećeš ni završit ; Bez muke nema nauke.
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.6.2016 15:33 (CoLdPlay).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Mafia 3

Mafia III Family Kick-Back Trailer

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Mafia 3

Mafia III E3 2016 Accolades Trailer

 
0 1 hvala 2
14 godina
offline
Mafia 3

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Mafia 3

Mafia III | The World of New Bordeaux Gameplay Video Series | #1 – City Districts

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Mafia 3

Djaba sve Mafiji 3 kad meni nekako ovaj protagonist ne leži. Mislim da će igra biti dobra, ali ovaj glavni lik

mi ne ide u priču o mafiji nikako. Pokušavam se natjerati pogledati koji trailer, ili nešto drugo vezano za ovu igru

ali čim vidim da je glavni lik ovaj crnac ohladi me igra u potpunosti.

 

Da se pogrešno ne razumije, nisam rasist ali ne vidim poveznicu između crnca i prave italijanske mafije. 

 

Pričekat ću s kupovinom ove igre čisto da vidim šta su s pričom napravili i pročitam par recenzija.

Ja da sam 2K išao bi pričom i vremenom radnje unazad od Mafije 2, dakle prema 20tima i 30tima,

tu je imalo dosta toga za iscijediti i to su zlatna vremena mafije.

 

Ovo s protagonistom crncem, u kojem je njemu Vito Scalleta underboss.. Ne znam ali ne ide nikako. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Mafia 3

treba se strpjeti, prve dvije igre su bile dobre, ne sumnjam da će biti i ova

a što se tiče radnje i likova, jbga, svatko ima svoja očekivanja, no činjenica jest da talijani nisu u to vrijeme sami živjeli u americi i da je bilo čak i crnaca...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Mafia 3
HAL kaže...

Ono nisam rasist, ali glavni like je crnac, koji k...

 

Ne uopće niste rasisti. Samo vam užasno smeta glavni lik drugačije boje kože. Dno dna.

 U ovu igru crnac kao glavni lik pase isto kao i bijelac u GTA San Andreas. 

Ako sam ti pomogao opali TD!
13 godina
neaktivan
offline
Mafia 3

Kada netko kaže mafija, svima je prva asocijacija talijanska mafija. Naravno, postoje mafijaši u New Orleansu koji reketare i imaju neki kafić pod sobom, ali nitko to ne želi igrati ili gledati u filmu.

Žele bjelce koji drže hotele i restorane i pola grada i koji kada govore engleski naglase prve samoglasnike riječi i ne voze muscle carove nego ovo.

 

Igrica može s tehničke strane(i scenarijske) biti fantastična, ali džaba to kada je glavna ideja pogrešna. Mafija u blatnjavom i vječno kišovitom močvarnom New Orleansu, to ne može tako..

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Mafia 3

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice