Guild Wars 2

poruka: 8.363
|
čitano: 1.143.851
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Guild Wars 2!

Ma, po meni je GW najbolji izum poslije kotača, samo da se u igri moglo skakat....

Ma nisu morali ni napravit mogućnost da se nešto preskoči, ali puno nas je smetalo tšo se nije moglo ni poskoćit. Igra ima fantastičnu priču... instance su ok i na kraju svake misije neka mala animacijica i tako lijepo je vodilo kroz priču... nema grindanja levela jer napola priče si tak i tak max lvl, ideš i ne razmišljaš o ničemu osim što u priči uživaš.

Oćeš igrat drugog lika? PVE - imaš 2-3 dana za doć na max lvl i još toliko za izgrindat neke elite i rijetke skillove ili ako već imaš iste odključane samo napraviš PvP lika i deri.

 

Dvojka će imat sve što je jedinici falilo, bit će open-world koncept sa pojedinim dijelovima instanciranim (ili obratno, postoji određeno neslaganje u verzijama odnosa dijelova koji su open-world a koliko ih je instancirano), bit će skakanja, plivanja i ronjenja, nekih mountova, ali i instant-travel opcije, podzemnih, nadzemnih i podvodnih mapa, ogromnih neprijatelja i bossova te gomila skilova, sa opet, nekih 8 skilova u skill baru, sasvim dovoljno, čak i meni koji sam isprobo WoW sa milion skilova.

Ovo mi je ekstremno draga igra i jedva čekam dvojku. Trebala je ove godine biti open-beta, dapaće, trebala je bit i iprošle godine, ali onda su odlučili mijenjat koncept igre i odustali od open i closed bete prije nego igra bude blizu kraja, sada je tek prva klasa predstavljena, međutim po nekim ingame filmovima i trailerima igra izgleda dobrim dijelom gotova (te da imaju i ostale klase, ali će ih izbacivat povremeno kao neke teasere), očito još balansiraju i pune svijet questovima. Krajem godine postavit će neku kratku betu, vjerojatno closed, početkom slijedeće igra bi trebala izać. Zanima me samo što su to toliko mijenjali jer je originalno igra trebala izać početkom 2010. Jedva čekam.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Guild Wars 2!

samo neka oni "take all the time they need". :)

koliko dugo je dragon age bio u izradi kod bioware-a?
jaaaaaako dugo. sjecam se jos davnih dana kada sam visio po forumu tamo i kupio mrvice sto su nam davali oko igre. i sto smo na kraju dobili? izvrsnu igru, izvrsnu pricu i odlican gameplay.

je.. svi bi mi zeljeli da izadje sada.. odmah.. ali radije cu biti strpljiv i cekati "pravi" proizvod nego da izdaju nesto bugovito, odmah u pocetku ne-izbalansirano itd. (kao sto to puno izdavaca radi u zadnje vrijeme).

 

Freedom, morality, and the human dignity of the individual consists precisely in this; that he does good not because he is forced to do so, but because he freely conceives it, wants it and loves it.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Guild Wars 2!
Rhodin kaže...

Ma, po meni je GW najbolji izum poslije kotača, samo da se u igri moglo skakat....

Ma nisu morali ni napravit mogućnost da se nešto preskoči, ali puno nas je smetalo tšo se nije moglo ni poskoćit. Igra ima fantastičnu priču... instance su ok i na kraju svake misije neka mala animacijica i tako lijepo je vodilo kroz priču... nema grindanja levela jer napola priče si tak i tak max lvl, ideš i ne razmišljaš o ničemu osim što u priči uživaš.

Oćeš igrat drugog lika? PVE - imaš 2-3 dana za doć na max lvl i još toliko za izgrindat neke elite i rijetke skillove ili ako već imaš iste odključane samo napraviš PvP lika i deri.

 

Dvojka će imat sve što je jedinici falilo, bit će open-world koncept sa pojedinim dijelovima instanciranim (ili obratno, postoji određeno neslaganje u verzijama odnosa dijelova koji su open-world a koliko ih je instancirano), bit će skakanja, plivanja i ronjenja, nekih mountova, ali i instant-travel opcije, podzemnih, nadzemnih i podvodnih mapa, ogromnih neprijatelja i bossova te gomila skilova, sa opet, nekih 8 skilova u skill baru, sasvim dovoljno, čak i meni koji sam isprobo WoW sa milion skilova.

Ovo mi je ekstremno draga igra i jedva čekam dvojku. Trebala je ove godine biti open-beta, dapaće, trebala je bit i iprošle godine, ali onda su odlučili mijenjat koncept igre i odustali od open i closed bete prije nego igra bude blizu kraja, sada je tek prva klasa predstavljena, međutim po nekim ingame filmovima i trailerima igra izgleda dobrim dijelom gotova (te da imaju i ostale klase, ali će ih izbacivat povremeno kao neke teasere), očito još balansiraju i pune svijet questovima. Krajem godine postavit će neku kratku betu, vjerojatno closed, početkom slijedeće igra bi trebala izać. Zanima me samo što su to toliko mijenjali jer je originalno igra trebala izać početkom 2010. Jedva čekam.

Ja nisam igrao jedinicu ali i meni se cinilo smijesno da se ne moze skakati, pa ma kako to banalno zvucalo. I isto se nadam da ce biti vise open-world. A kakav je bio PvE u jedinici ? Jesu isto bile instance kao u WoWu i skupljanje gear-a ?

Sighted but sightless - it is your gift and your curse.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Guild Wars 2!
toTheCore kaže...

A kakav je bio PvE u jedinici ? Jesu isto bile instance kao u WoWu i skupljanje gear-a ?

 

Gear ti je praktički nevažan u prvom GW.

 

BTW GW1 je povodom godišnjice na akciji na steamu, triologija za 17,5€, pojedinačne kampanje 7,5€.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Guild Wars 2!
toTheCore kaže...
Rhodin kaže...
Tekst

Ja nisam igrao jedinicu ali i meni se cinilo smijesno da se ne moze skakati, pa ma kako to banalno zvucalo. I isto se nadam da ce biti vise open-world. A kakav je bio PvE u jedinici ? Jesu isto bile instance kao u WoWu i skupljanje gear-a ?

U GW ti je bitno kako igras i koje combo skillove koritis i kakav ti je tim. A ne gear. Daje ti neki plus al nije ko u wowu da imas ulitimate gear i to je to. Ovdje imas raznih s raznim obnusima ovisn iza sta ti treba. Neki farm. Misiju. Pvp. Bit ce 10 skillova. 5 od weapon, 5 koje izaberemo. Imas guildwars2.com punooo vijesti.

Audaces fortuna iuvat
16 godina
neaktivan
offline
RE: Guild Wars 2!
toTheCore kaže...

Ja nisam igrao jedinicu ali i meni se cinilo smijesno da se ne moze skakati, pa ma kako to banalno zvucalo. I isto se nadam da ce biti vise open-world. A kakav je bio PvE u jedinici ? Jesu isto bile instance kao u WoWu i skupljanje gear-a ?

ne znam zasto su svi zapeli za to skakanje? :)
meni to apsolutno nije smetalo a ponajmanje nedostajalo.
igra je bila i vise nego dovoljno dinamicna i zahtijevna. npr. kada su se igrala elitna podrucja prije negoli su izasli ultimate team buildovi za iste (koji su opet vecinom nerfani nakon nekog vremena) 1 mistake = team wipe.
no, sada, s otvorenim svijetom vjerujem da ce biti puno vise sadrzaja i zanimljivosti nakon sto se "predje prica". u gw1 ti je ostalo samo grindanje titula i elitnih podrucja.

Freedom, morality, and the human dignity of the individual consists precisely in this; that he does good not because he is forced to do so, but because he freely conceives it, wants it and loves it.
16 godina
neaktivan
offline
Guild Wars 2!

http://www.arena.net/blog/arenanet-hits-the-convention-circuit

 

bit ce moguce zaigrati demo na gamescom i PAX Prime.

Dakle, razvoj igre poprilicno dobro ide. :)

jedva cekam prve "recenzije" i komentare s tih dogadjaja.

Freedom, morality, and the human dignity of the individual consists precisely in this; that he does good not because he is forced to do so, but because he freely conceives it, wants it and loves it.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Guild Wars 2!
Littlemanbeingerased kaže...
toTheCore kaže...

Ja nisam igrao jedinicu ali i meni se cinilo smijesno da se ne moze skakati, pa ma kako to banalno zvucalo. I isto se nadam da ce biti vise open-world. A kakav je bio PvE u jedinici ? Jesu isto bile instance kao u WoWu i skupljanje gear-a ?

ne znam zasto su svi zapeli za to skakanje? :)
meni to apsolutno nije smetalo a ponajmanje nedostajalo.
igra je bila i vise nego dovoljno dinamicna i zahtijevna. npr. kada su se igrala elitna podrucja prije negoli su izasli ultimate team buildovi za iste (koji su opet vecinom nerfani nakon nekog vremena) 1 mistake = team wipe.
no, sada, s otvorenim svijetom vjerujem da ce biti puno vise sadrzaja i zanimljivosti nakon sto se "predje prica". u gw1 ti je ostalo samo grindanje titula i elitnih podrucja.

Zašto smo zapeli? zato što na nebrojeno mnogo mjesta imaš situaciju da je neka mala ogradica koju nemoš preskočit nego moraš trčat okolo, na malom si brdašcu, i trabaš sići, ali igra ti ne dozvoljava već također moraš okolo itd. Ne treba biti ko u WoW-u da skočiš sa planine i 300 metara niže uališ involnerablity pa preživiš, ali onako realne situacije su mogli dozvolit. Igra dobiva potpuno novu dimenziju na taj način, ovako se osječaš doslovce zakinut.

 

Dvojka će imati sve tu, plus ronjenje plus mountove plus open world i mass pvp veći od gvg, imat će svijet koji se stalno mijenja, pve combat sa osvajanjem i obranom utvrdi poput onog u AoC, ali ovdje sa NPC-ovima i kao PVP varijanta... Quest koji kaže da ti zmaj napada selo će doista trigerat zmaja koji će doista napast selo i morat ćeš branit ženu i djecu od njega, on neće mirno spavati u nekoj udaljenoj pečini i brojat dane dok nova grupa ne dođe po porciju wipeova

 

GW2 bi po svim najavama trebao biti best MMO ever

16 godina
neaktivan
offline
RE: Guild Wars 2!
Rhodin kaže...

Zašto smo zapeli? zato što na nebrojeno mnogo mjesta imaš situaciju da je neka mala ogradica koju nemoš preskočit nego moraš trčat okolo, na malom si brdašcu, i trabaš sići, ali igra ti ne dozvoljava već također moraš okolo itd. Ne treba biti ko u WoW-u da skočiš sa planine i 300 metara niže uališ involnerablity pa preživiš, ali onako realne situacije su mogli dozvolit. Igra dobiva potpuno novu dimenziju na taj način, ovako se osječaš doslovce zakinut.

 

ma joj.. ja sam to vise komentirao "onak' ".

:)

iskreno. meni skakutanje, plivanje i ostalo uopce nije smetalo.. tj nedostatak toga.  zapravo, nakon sto sam isprobao nekoliko MMO-va gdje postoji i ta dimenzija nadao sam se da nikada to necu vidjeti u GW koliko je to zapravo lose implementirano.

moje skromno misljenje je da bih radije vidio nekakvu mount opciju (prelazenje preko npr ograde kao sto to svi ljudi rade i slicno) nego preskakanje (likovi koji skacu 4-5 metara u zrak malo je presmijesno) - sto mi je ujedno i uzasno blesava opcija kod npr. FPS igara (AA2 vs AA3 npr razlika).

 

no.. ovaj puta vjerujem proizvodjacu i ne sumnjam da ce napraviti dobar posao :)

Freedom, morality, and the human dignity of the individual consists precisely in this; that he does good not because he is forced to do so, but because he freely conceives it, wants it and loves it.
15 godina
offline
Guild Wars 2!

Jedna zanimljivost vezana za level-anje link

To be or not to be
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Guild Wars 2!

Čini mi se da su pomakli interes sa PvP-a na PvE gotovo pa potpuno, i čini sa da ima dosta Bioware RPG detalja (karma - light/dark force fazoni i to)...

 

Igram keca aktivno već više od 2 godine i nije mi dosadilo, s tim da me tok razvoja GW2 blago gubi... Izgled i RPG detalji me oduševljavaju, s tim da se čini da ima par eksperimenata koji zvuče dobro, ali bi mogli škripati (Dynamic Event System, i fazoni). Nema sekundardne profesije, nema tradicionalne "dedicated healer" profesije, sve profesije će imati "self-heal"... Rade na ukidanju "svetog trojstva" (tank-damage-healing)...

 

Iščekujem detalje o GvG-u, tzv. struktuirani PvP - najbolja stvar u GW1, mada lagano postajem skeptičan...

 

To, i čini se da na početku nema shamanske profesije (ako je uopće bude) - uspio sam se zalijepit' za Mesmera, tako da to mogu nekako preživjeti...

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.8.2010 16:58 (rashomon).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Guild Wars 2!

ak ce to bit kao u prvi dio,da das 300 kuna i igras kolika te volja,onda cu sigurno igrat,ak ce to bit da moras svaka dva mjeseca 200 kuna,onda nista.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Guild Wars 2!
cale kaže...

ak ce to bit kao u prvi dio,da das 300 kuna i igras kolika te volja,onda cu sigurno igrat,ak ce to bit da moras svaka dva mjeseca 200 kuna,onda nista.

Ajde ajde, di si našao 200kn, max 100kn, to je neka granica u svijetu mmo-a, zasad :)

16 godina
neaktivan
offline
RE: Guild Wars 2!
Virty kaže...
cale kaže...

ak ce to bit kao u prvi dio,da das 300 kuna i igras kolika te volja,onda cu sigurno igrat,ak ce to bit da moras svaka dva mjeseca 200 kuna,onda nista.

Ajde ajde, di si našao 200kn, max 100kn, to je neka granica u svijetu mmo-a, zasad :)

 

Pa čovjek je napisao 200 kn svaka dva mjeseca, dakle 100 mjesečno ;)

 

@cale

Već odavno su potvrdili da neće biti nikakve pretplate.

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.8.2010 12:06 (dekstroza).
15 godina
neaktivan
offline
Guild Wars 2!

super,onda su velike sanse da cu ovo igrat

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Guild Wars 2!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Guild Wars 2!

jos dva dana do demo-a na Gamescon-u. cant wait :)

 

 

Freedom, morality, and the human dignity of the individual consists precisely in this; that he does good not because he is forced to do so, but because he freely conceives it, wants it and loves it.
16 godina
neaktivan
offline
Guild Wars 2!

malo zanimljivosti...

pokoji screenshot.. i tak :) gameplay videos..

 

 

ovdje

i ovdje

 

first opinions everyone?

Freedom, morality, and the human dignity of the individual consists precisely in this; that he does good not because he is forced to do so, but because he freely conceives it, wants it and loves it.
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.8.2010 14:54 (Littlemanbeingerased).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Guild Wars 2!

evo i jedan video koji pokazuje demo... Osmijeh Moglo bi biti nes od toga...

 

 

Zanimljiva interakcija sa topovimam... i zanimljivi kombo skilovi

evo i jedan dobar clanak o doživljaju u GW2

 

Hands-on

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.8.2010 19:50 (Nitrium).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Guild Wars 2!

E ljudi moji, e, GW nisam nikad igral, igral sam WoW (bivši wower, hehe), te neke stvari ko što je netko naveo, treba ići okolo ograde, nema skakanja i sl. su mi bile smiješne, nisu bile presudne što ne igram GW, ali sigurno nisu ni pomogle, ALI sad kad sam malo pronjuškal o GW2...Isuse, e, kako sam se zapalio za igru, ovo se kupuje 100%, ako treba kupujem i novi komp (tak i tak trebam novi :D) samo zbog GW2-a, da mogu igrat kak Bog zapovijeda. Igra izgleda preodlično, mehanika mi se užasno sviđa (fala Bogu, promjena od one klasične wow rotacije tri spella i deri s njima), nema mjesečne pretplate, ma onooo, stvarno me zapalila igra. Cataclysm me sigurno neće vidit, ni mene ni moje pare. Baš me zanima, netko je isto reko, ukidaju sveto trojstvo (tenk-dps-healer), kak će to funkcionirat, možda će predstavit neku healersku klasu, ne znam. Još kad sam vidio ono, da spellovi koje mogu koristit ovise o oružju koje mi je equipano, ma prejeb*no, samo to mogu reći. Sigurno igram. Oduševljen sam.

http://3.141592653589793238462643383279502884197169399375105820974944592.com/index314.html
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.8.2010 20:40 (1domagoj1).
 
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Guild Wars 2!

ma cekaj da prvo to vidis,nikad ne znas,iz iskustva znam da se ne treba unaprijed veselit,al sta je je,igra izgleda stvarno dobro i s tim da nema pretplate,tako da su i kod mene velike sanse da cu je igrat al cemo jos vidjet

16 godina
neaktivan
offline
RE: Guild Wars 2!
1domagoj1 kaže...

...

Igra izgleda preodlično, mehanika mi se užasno sviđa (fala Bogu, promjena od one klasične wow rotacije tri spella i deri s njima), nema mjesečne pretplate

....

a cuj.. niti jedinica nije previse ovisila o three-spell-rotation. :)

sloziti kvalitetan (i efikasan) skill bar trebalo je znati.. a pogodili su omjer fantasticno - 8 skillova. u velikom broju slucajeva trebao ti je barem jos jedan skill pa da ownas bez razmisljanja..

mene je posebice privuklo igri to sto nije bilo previse grindanja (max level 20) a razlika izmedju dobrih igraca i losih se lako uocavala.

ma.. kao sto rekoh .. ako odrze barem pola onoga sto su obecali da ce napraviti.. bit ce to .. uh.. 100% clan kolekcije od kojega se duuuuugo necu udaljavati (kvragu.. jos jedan time waster). :)

Freedom, morality, and the human dignity of the individual consists precisely in this; that he does good not because he is forced to do so, but because he freely conceives it, wants it and loves it.
16 godina
neaktivan
offline
Guild Wars 2!

gameplay videos sa Gamescom-a u HD kvaliteti Smijeh





Moj PC  
2 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
RE: Guild Wars 2!
Littlemanbeingerased kaže...
1domagoj1 kaže...

...

a cuj.. niti jedinica nije previse ovisila o three-spell-rotation. :)

sloziti kvalitetan (i efikasan) skill bar trebalo je znati.. a pogodili su omjer fantasticno - 8 skillova. u velikom broju slucajeva trebao ti je barem jos jedan skill pa da ownas bez razmisljanja..

...

Ma, mislil sam na three-spell-rotaciju u WoW-u (GW1 nisam igral nikad), uvijek je išlo tak da dođem na rub dometa pa onda: frostbolt, frostbolt-frost nova-frostbolt, ice lance (ako je neki jači mob još i fireblast). I konstantno vrtim ta tri spella. Boooring. A ovo mi je ko melem na ranu, treba malo razmišljanja i taktiziranja, ovi comboi me jednostavno oduševljavaju, pogotovo comboi među profesijama, mislim, nešto preodlično, na primjer ko ovo, kaj sam pročital, elementalist napravi neki Wall of Fire, a ranger kroz taj zid Spread Shot i ono strelice kak prođu zapale se i naprave combo dmg na mobu. Fantazija. :)

 

EDIT: Komentar na dretvine linkove: opa, 8 profesija bude, a 4 su najavljene samo :D. Znal sam da to nije sve. :P

http://3.141592653589793238462643383279502884197169399375105820974944592.com/index314.html
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.8.2010 15:41 (1domagoj1).
15 godina
offline
Guild Wars 2!

Mene vise fascinira sto su VEC 4 profesije najavljene (ocekivao sam ih ukupno 6 ili 8, sad znam da ce ih biti 8) i sto je igra (demo) predstavljena na gamescomu... odprilike predstavljaju klasu mjesecno (cak i cesce, ali sada je bilo ljeto i imali su malu pauzu) i ako se suska tek o Q1 2011 meni igra izgleda poprilicno gotova...

Gradove i dosta mapa imali su jos prosle godine, monsteri su vise manje napravljeni koliko sam uspio shvatit, world bossova ima, svijet funkcionira (dakle sve one promjene o kojima su govorili, tj. da se mijenja vlast nad zemljom tj obrane od invazija i allied invazije na utvrde, questovi i slicno)... kad se sve zbroji i oduzme osobno se nadam ovoj igri za Bozic, a mislim da je to i njihov plan....

OK, moze se desit da ne dodje ni do Uskrsa slijedece godine, ali mogu se nadati...

Igru cu sigurno zaigrat, bio sam veliki ljubitelj originalnog GW-a, zakljucio sam (nakon podosta vremena u WoW serijalu) da definitivno nisam ljubitelj grinda ni mjesecnih predplata, a ova igra je sve ono najbolje izvuceno od dosada isprobanog... Barem ju takvom predstavljaju...

Kao sto je netko vec spomenuo, ako bude pola od onoga sto najavljuju bit ce to potpuna revolcija u MMORPG svijetu... nadajmo se da je tako...

Iskreno, jedino sto bi se moglo desit da me smeta u njoj je da (mozda) nece biti open world pvp-a, dakle non-arena pvp-a (ganka i slicnih stvari) osim na mapama koje su za to dizajnirane, ali pricekajmo da se i to vidi kako ce funkcionirat, vec su najavili seage vozila i osvajanje utvrdi, nadam se samo da to nece biti ograniceno na PvE

Mislim da nisam jedini koji jedva ceka!

 

Sto se tice svetog trojstva, igra ce malo drugacije funkcionirat od dosada vidjenog, nece biti klasicnog healera koji ce sluziti iskljucivo tome, ali definitivno postoje healing i protective spellovi, i jos jedna novost u GW svijetu - bocice koje replenishaju manu, a moguce i hp

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Guild Wars 2!

Ne kužim kako će se dizat lvli ako nema grindanja...

I nadam se da će svijet biti otvoren jer ako to opet stave neću je kupiti sigurno.

Sve ostalo se čini odlično. Jedva čekam!

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Guild Wars 2!
Evo vam Gameplay!

15 godina
offline
Guild Wars 2!

Nisi jedini koji ne kuzi kako se levela bez grinda, nazalost na tu glupost vas je sve navukla wow-omanija najvise, a i ine druge manije prije i nakon wow-a. Jednostavno ides kroz pricu i dobijas levele... Ne stojis na jednom mjestu i ubijas 300njak vjeverica dok ne ispadne 30ak "krznenih repova" ili "okrznutih kutnjaka" ili cega vec... ljesnjaci koje oni iz nekog razloga "dropaju" drugim rijecima dok ne pozelis umrijet, da bi ti jedina utjeha bilo da jednom kad si gotov prelazis na vukove ili majmune ili koje vec stvorenje i tako tjednima i mjesecima... vec naprosto udjes u instancu u koju ulazis s razlogom, unutra imas odredjenu radnju... spasavas selo ili zarobljenike ili si u izvidnici ili sta vec, ima nesto borbe u kojoj skupis malo love, nekih itema i mrvu expa i jednom kad ju zavrsis dobijes exp... dobijes bonus ako zavrsis bonus quest i tako ides kroz pricu i preko mape i postoji globalna radnja koja se dogadja, koju lako pratis a popratnim animacijama i sve ima smisla...

Doduse problem kod originalnog GW-a je jednom kad prodjes tu pricu i ides levelat alta (za kojeg ti do max levela treba oko 4-5 dana + 2-3 dana sakupljanja potrebnih skilova i mozes se bacit na pvp ili sta te vec zanima) onda vec tu pricu znas, no nije da u wow-u slijedeci put bute zanimljivije grinda.... eventualno nesto krace

Vidi, vecina ljudi nije naviknuta na anti-grind igre... ideja GW-a nije ispunjavanje igre grindom "da igracu ne bi bilo dosadno" vec ispunjavanjem igre sadrzajem, pricom i jednostavnim pritupom pvp-u sa minimalnim ili gotovo nikakvim grindom.... jedino sto se grinda su materijali za kraftanje "l8 game armora" koji uglavnom nisu puno bolji ili nisu uopce bolji od armora koje kraftas od materijala koje uglavnom sakupis dovoljno kroz pricu, vec su samo ljepsi... Nema jedan igrac prednost zato sto od jutra do mraka igra GW pa je uspio nafarmat 2 tiera iznad tvojeg geara gear pa te ubija u svakom duelu neovisno o skillu vec se cijeni skill... niti igra na bilo koji nacin potice grind... Ako nesto grindas u GW-u to su onda pare da si kupis izgledom prestiznije armore, weapone ili boju za armor (crna je oduvijek bila odvratno skupa i veoma trazena) - medjutim to su iskljucivo kozmeticke stvari i na tebi je zelis li to ili ne...

GW 2 je najavljen kao veoma slicna igra sa dosta instanciranja vezanih uz pricu i personal questove, medjutim vecina igre bit ce open world... samo ne znam kako ce biti koncipiran world pvp-> u GW-u nema klasnih borbi vec se bori izmedju frakcija ili guildwarsi, mene samo zanima hoce li to biti ko u originalnoj igri samo u arenama i posebnim mapama za to ili ce biti i opwn world gankanja i pvp-a...

Naime za razliku od wow-a u GW-u se necemo morat medjusobno otimati za to ko ce prvi zaagrat questmoba i preklinjat ako onaj drugi zaagra da te invita u party da i ti zavrsis quest, vec ako naidjem na 10 ljudi koji ubijaju quest moba i pridruzim se borbi, neovisno o tome jesam li ga lupio 1 ili 300 puta, da li sam s njima u partyu ili ne, i meni ce se priznat da sam sudjelovao u njegovom ubijanju, dakle zavrsit cu quest...

Isto tako questovi ce biti puno bolje od uobicajenih.... Kako kaze njihov developer, ako quest kaze ubij 10 ogri koje napadaju selo, onda to nece znacit ko u wow-u da ce otic na livadu 5 minuta jahanja od sela gdje 50 ogri bezumno lunja okolo i mirisu tratincice, vec ce se spawnat 10 ogri koje ce doista napast selo i ako ih ne zaustavis doista ce zapalit selo i pobit ljude u njemu...

Zmajevi kontroliraju horde koje ce povremeno izvrsit invaziju na prijateljske utvrde, igraci ce morat sudjelovat u obrani istih... to ce doista biti random napad random kolicine neprijatelja u random vrijeme na random mjestu i ako se igraci ne ujedine u obrani sa NPC-ovima ta utvrda ce doista past, zajedno sa questmobovima trgovcima i svemu ostalom i neprijateljska vojska preuredit ce ju u svoju utvrdu i krenut slat svoje ophodnje po toj mapi i pustosit okolne kuce i sela, a NPC-ovi iz okolnih utvrda ce pocet planirat vlastiti napad za ponovno osvajanje izgubljenog teritorija u kojem ce igraci takodjer moc sudjelovat - na taj nacin ce se svijet konstantno mijenjat, barem tako obecaju (osim naravno glavnih gradova svih 5 rasa - oni sigurno nece past)

GW2 je najavljen ko revolucija, pratite malo igru, ako doista bude nebugovita i poput ovoga sto najavljuju trebala bi biti puno bolja od svega dosad vidjenog

 

EDIT: ovo sto se tice questova, developeri se kunu da neces moci dva puta identicno izlevelat i doci do kraja igre... naime ako si jednom bio na mapi i branio selo od vec spomenutih 10 ogri, slijedeci put kad dodjes tog sela ne mora biti... ako je netko prije nego si doso pokrenuo taj quest i nije ga uspio izvrsit, tj. ogre su zapalile selo i pobile ljude, onda nece biti ni questNPC-a da ti da quest a ni sela ni ljudi kojih ce trebat branit...

ako si doso na mapu u utvrdu i pobro quest od questNPC-a koji se izvrsava na toj mapi, a slijedeci put je ta utvrda osvojena od neprijateljske vosjke, naravno da nema ni quest NPC-a ni questo kojeg je davo... ili ako je quest bio sudjelovat u napadu na neprijateljsku utvrdu, a ovaj put je ona osvojena i pod vlascu tvojih savezniha, opet taj quest vise ne postoji, ali ima drugih novih...

i tako kroz cijelu igru... to je barem ideja i to je obecanje developera i razlog zbog kojeg igra nije izisla pocetkm ove godine... u pola razvoja odlucili su se na ovako "naprednu" i pomalo ambicioznu igru

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.8.2010 19:26 (Rhodin).
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Guild Wars 2!

Može li mi netko reći da li postoje kakvi micro paymenti u GW2 i da li ih sad ima u GW?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Guild Wars 2!

Mislis poput item malla?

Da i ne... tj. pravi odgovor bi bio ne... barem ne nesto sto ti nuzno treba. U GW postoji item mall u kojem mozes kupiti addonove/standalone nastavke, no to se kupuje i u ducanu. Takodjer mozes kupovati dodatne character slotove ako ti nije dovoljno sto ti igra daje... Igra je davala 4 char slota + 2 po svakom naslovu koji dodatno kupis, sto je i vise nego dovoljno, buduci je na pocetku bilo 6 klasa, dakle nisi mogo imat po jedan char od svake klase, ali dodatni slotovi su bili oko 5€ ako se ne varam... Osim toga bilo je kozmetickih stvari, koliko se sjecam.

Sto se toga tice ne brini, doista nije poput free to play ili subscription free naslova na koje si mozda naviknut... Igra se kupi i iza toga igras besplatno online, bez ikakvih dodatnih trikova.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice