Guild Wars 2

poruka: 8.363
|
čitano: 1.143.098
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Re: Guild Wars 2

Ovo se nebi trebalo dešavat ni na jednoj "zdravoj" konfi. Zapamti da ugasiš High-res character textures, shadows na low i reflections off. Sve su to stvari koje kolju procesor, a pogotovo fx 6300 koji je malo outdated. Također igraj u fullscreen modu + vsync on.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.3.2017 15:07 (Magibagi).
15 godina
offline
Guild Wars 2

Iskreno, problem sa "random" padom fps-a nije do igre 100%. To se ne dešava redovito svima, već čujem to od tebe... dakle fresh install možda ili što već, definitivno ne zato kaj igra sucka. Ja ti mogu snimiti filmić, ako žečiš, da vidiš trčanje otvorenom mapom lockano na 60 kad nema ljudi okolo. Isto sa malo ljudi, raid dungeon, fotm, neka instanca ....

 

Jedini problemi, ako ih možemo tako nazvat, dešavaju se u WvW i u world boss borbama.

 

Samo od sebe, ničim izazvano, nemam fs dropova ni na ženinom laptopu sa gtx650m, ni na službenom laptopu bez diskretne grafe sa srednjim i5 procesorom 2 ili 3 generacije starim.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Guild Wars 2

Ne znam , dali ima onda neki process ili bilo sto , sto koci... Al to se desava samo u gw2... 

 

Niti u Teri cak nisam imao... Dropova radnom... Mogu ti snimiti , na jednom mijestu stojim, i od jednom FPS drop ,  i zatim se digne.

 

Posaljem supportu poruku, i ubijeduju da je do interneta....... LOL! 

Finger Up :)
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.3.2017 22:44 (razermario).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Guild Wars 2

Kakav proc imas? Koja mu je temperatura? Frendu je bf3 znao to raditi na totalno random mjestima (indoors recimo)...Ispalo je da se pregrijava proc pa da maticna throtla power down da se ohladi...I tako svakih par minuta

 

Naravno,nemora bit da je ovdje problem ali udovolji mi

9 godina
neaktivan
offline
Guild Wars 2

Nebi se to trebalo dešavat nikako, bez obzira na procesor. Probaj fresh install kako je kolega predložio ili za početak samo obriši one cache foldere od igre. Ne znam di se nalaze, ali znaju nagomilat sranja koje koči igru. Guglaj. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Guild Wars 2
Rocinante2112 kaže...

Kakav proc imas? Koja mu je temperatura? Frendu je bf3 znao to raditi na totalno random mjestima (indoors recimo)...Ispalo je da se pregrijava proc pa da maticna throtla power down da se ohladi...I tako svakih par minuta

 

Naravno,nemora bit da je ovdje problem ali udovolji mi

 Fx 6300 , pod moj PC . Temparatira je max 60 stupnjeva.

Finger Up :)
12 godina
offline
Re: Guild Wars 2
razermario kaže...
Rocinante2112 kaže...

Kakav proc imas? Koja mu je temperatura? Frendu je bf3 znao to raditi na totalno random mjestima (indoors recimo)...Ispalo je da se pregrijava proc pa da maticna throtla power down da se ohladi...I tako svakih par minuta

 

Naravno,nemora bit da je ovdje problem ali udovolji mi

 Fx 6300 , pod moj PC . Temparatira je max 60 stupnjeva.

 Imam isti. Si iskljucio ono govno od amd turbo opcije u biosu?

Inace temp. izgleda OK,onda nemre bit throttlanje.

Fresh install majka pa vidi

15 godina
offline
Guild Wars 2

Jučer sam baš radio "reset" windowsa 10 - imaš u settingsima - za probu, da vidim jel to radi ili je marketinški trik, a treba napravit reinstall. Problem mi je bio što sam nepažljiv neki dan i kliknuo sam jedan executable file koji nisam trebao (požalio sam onaj tren kako sam kliknuo, al je bilo kasno :D), pa mi se naselilo u sekundi svega sr*nja na PC.

Ugl, nakon 3 sata čišsčenja, gdje je i registry bio corruptan i svakakve errore mi bacali windozeri, nije se mogo updatat itd. , odustao sam od popravaka i napravim ja taj built-in reset jučer.

Čak sam išao na onu najgoru opciju gdje se čuvaju user fileovi i pokušavaju windozeri sačuvat aplikacije.

 

Mislim da je 20ak minuta reset trajao, digli se windozeri, reinstalirali skoro sve, ono što nisu (steam, nvidia drivere, firefox, chrome....) su dali popis na desktop i za neke stvari link odmah gdje se može nabavit, unutar sat vremena sam imao svoj PC nazad bez problema.

 

Ne znam jesi li na 10ki, ali ako jesi možda ne bi bilo loše. Jedino ako imaš nešto poput logitech gaming softwarea i slično, ne bi bilo loše exportat si custom profile (to sam zaboravio), saved passworde u web pregledniku... sve ono što inače radiš kod normalne reinstalacije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Guild Wars 2

Windows 7 koristim nedavno sam formatirao, PC prije nego sto sam instalirao gw2... Nemam ga na pcu 2 tijedna kako spada... Sad sam defregmatirao hardove, i otvorio kuciste za svaki slucaj, pogasio one opcije sto je kolega naveo na forumu... I jos cu pogledati u biosu dali je upaljen taj turbo... I mozda probati OC CPU.. sa tih 3,5 na 4- 4.2 

Finger Up :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Guild Wars 2

Bitno je samo da rješiš taj iznenadan neobjašnjiv drop na 10 fpsa ili koliko već. To se ne smije događat nikako, a OC radi kad već to rješiš jer neće ti pomoć oko toga sam OC. Eventualno kad rješiš problem OC-aj za stabilniji fps u grupnim eventovima.

12 godina
offline
Re: Guild Wars 2
razermario kaže...

Windows 7 koristim nedavno sam formatirao, PC prije nego sto sam instalirao gw2... Nemam ga na pcu 2 tijedna kako spada... Sad sam defregmatirao hardove, i otvorio kuciste za svaki slucaj, pogasio one opcije sto je kolega naveo na forumu... I jos cu pogledati u biosu dali je upaljen taj turbo... I mozda probati OC CPU.. sa tih 3,5 na 4- 4.2 

 Ugasi taj turbo to je smrt. Inace ja taj proc imam na 4.6 ghz OC-an i blago undervoltan (da se manje grije),ide i na 4.8 stabilno al mi se ipak grije previše za sviđanje...

 

11 godina
offline
Guild Wars 2

Ja sam OC na 4.20 i radi cudno... Dok nista ne radim temparatura varira od 14  do 18 stupnjeva u igri mi je do 50 ... Sto je puno bolje nego sto je radio onak wtf xd 

Finger Up :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Guild Wars 2

Sta sad tocno raditi u gw2 , kad prede se story mode... 

 

Sta prije zaigrati dungeon ili wvw? 

 

Sta dunegon sve donosi a sta wvw ? 

 

Dali ima neka dobra stranica za guidove ili nesta tako :/ ? 

Finger Up :)
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Guild Wars 2
razermario kaže...

Ja sam OC na 4.20 i radi cudno... Dok nista ne radim temparatura varira od 14  do 18 stupnjeva u igri mi je do 50 ... Sto je puno bolje nego sto je radio onak wtf xd 

 kako je to cudno?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Guild Wars 2

A gle prodi sve dungeone, ima dobrih.

Nakon toga mozes pvp ili wvw. Imas fractale, raidove...

Iskreno wvw: 250 vs 250 ljudi je lame. Ono stack i blast fieldovi, nista se ne vidi, ono no skill, roaming i killing, I mean boring!

Ja igram pvp, gdje tvoj skill i ima poprilican ucinak na ishod!

Vidi sta ti pase i rokaj!

 

Sto se tice guildova ne znam ti bas, ja sam u nekom internacionalnom i poprilicno su aktivni. Tu ti sigurno moze pomoc netko drugi s foruma!

Rock on!

15 godina
offline
Guild Wars 2

WvW je dosta kompleksniji od toga, samo nema puno individualizma ako igraš u raidu, što ne znači da ne moraš imat build i doprinosit na način da znaš koristit build, imaš gear, imaš skila, nešto mozga i pratiš (na žalost ne uvijek predobrog) commandera.

 

PvP ima team komponentu, dakako, ali tamo se puuuno više primjećuju tvoji osobni nedostatci ako ne znaš igrat, imaš loš build, nemaš neku ideju što i kako....

 

E, sa, što je najpametnije kad dođeš na max lvl... ja bih krenuo sa map completionom osnovne igre i  expanzije, s time da bih opako razmislio kupit dodatne misije od living storya koje nisi uzimao kako su izlazile. Povremeno bude nekih combo popusta, ne znam iskreno, kupuju se kroz gem store, a kako ih sve imam nisu mi prikazane. Večina je OK, makar može se i bez njih.

 

Dungeone bi trebao proć jednom svaki story i svaki exploration, čisto da vidiš kako izgledaju, od rewarda pokušat neki komad geara uzet, dobit ćeš i dosta golda.

Fractali su bolji, tj. više skila treba i postupno se gerat, traže neku predanost ako želiš igrat više levele jer treba farmat ascended gear.

Usput samo skupljaj materijale, pare itd. dok ne vidiš što i kako dalje želiš.

 

Ako te igra primi, lako ćeš se dalje raspitat za buildove itd. za raid, wvw, pvp... osobno ne bih počeo od toga već istraživanja svijeta, jumping puzzleova, minidungeona, levelanja masterya ako si uzeo ekspanziju itd. itd. itd.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Guild Wars 2

Eto igra je đabe, pa je probah ja. I stvarno je super :)

Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Guild Wars 2

Super je igra, ja sam se vratio nakon 2.5 godine i uživam.

16 godina
offline
Guild Wars 2

Neznam zašto nitko ne priča, ali danas je predtsavljena nova ekspanzija.

 

Najveće iznenađenje, mountsi :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Guild Wars 2

 

Po meni ove nove podklase su bez veze, ali vidjet ćemo krajem 9 kako će to sve izgledat.

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Guild Wars 2

Kaj bi bile bez veze? Daju novo oruje svakoj, nove animacije i sve isto ko do sada, sa malo drugačijim balansom.

 

dolaze mountovi, novi dio mape za istražit, i svašta nešto ko i do sada, sa puno novog grinda, taman kad si napola da skupiš sve od starog, to je ono što MMO uvijek napravi.

 

Moram priznat jaaako mi se GW2 ulijenio, stvore novi koncept, onda nemaju vremena dovršit ga. Recimo legende su napravili collectione, pa skoro odustali od novih legendi jer im je komplicirano collectione smišljat, pa je kompromis da kupiš recept i scraftaš ga... Već ranije su isto napravili sa SAB-om, i vjerujem da tu neće stat.

Ono što se prodaje za gemove ide ko blesavo, sve ostalo je u 17. planu.

 

Iskreno se nadam da neće biti novog raida, ovaj trenutni je poprilično zahtjevan i teško ga je pug-at, moj guild od 50 ljudi vodi jednu grupu tjedno, nać mjesto je nočna mora. Sve je to cool i epic i uspješno, osim ako trebaš collection završit, a svi koji idu ne žele jer imaju, ili ako pugaš ne možeš dovršit.

 

Radije bih da uvedu Hc sadržaj ko GW1 koji se mogao skoro i solo, ali barem se uvijek mogao pug-at.

 

Osim toga djeluje zabavno, novi skinovi, nove mape, petovi... Elona.

 

BTW 99% sa uvjeren da je teza da se zmajevi više ne smiju ubijat samo iz lijenosti da ne moraju radit dragon minone i balans onoga u što su se sami uvalili, pa su kroz living story 2 zmaja "uspavali", pogotoo mi je žaoJormaga, kao Nornu to mi je dio moje priče, porazit Jormaga, a sad neću moć i jako mirno sam to prihvatio... wtf?!

Malo sam skeptičan smjera u kojem sve to ide iz lijenosti, samo čekam da najave GW3 za godinu dana.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Guild Wars 2

Iskreno debili iz arenaneta ubijaju sami sebe.

 

Iz priloženog demoa nisam vidio apsolutno ništa novo osim mounta.

 

A i taj mount koliko god da je fora opet je fail. Ljudi su željeli mountove, na desetke njih za koje se treba hebeno namucit. Kao i u wow-u a oni moraju komplicirat.

 

Da wow nema montly subscription gw2 vjerovatno nikad više nebi upalio. Prva ekspanzija ima je bila smece, ova druga ce biti manje smece ali nista puno bolje.

 

I ne kužim zašto su toliko retardirani da neznaju napravit end game? Zašto ih jebe klasika mmoa??

 

Daj mi digni level sa ekspanzijom, digni mi oružja, daj mi mountove koje moram skupljat kroz achivemente, daj mi kompletni novi set armora itd itd...to je end game.

 

Tolko forsiraju taj story line da mi se bljuje, a neznam dal se itkome isti uopce svida? Ja living story prolazim cisto da ih probem. Ivica i marica su knjizevnost za njih.

 

O optimizaciji igre da i ne pricam. I dalje jedina igra za pc na ovome svijetu koju ne mogu ni približno držati na 60-fpsa. Pa čak i na low.

 

Da ima imalo bolja alternativa bez mjesečne pretplate poklonio bi account u dobrotvorne svrhe, odnosno hebao bi mater developerima dok nebi popio perma ban.

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.8.2017 23:48 (amd freak).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Guild Wars 2

Ne znam, iskreno, trenutno sam skoro full legendary (fale mi 2 komada oklopa i pokoje oružje na mainu, večinu pružja koje stalno koristim su leg) i nekako mi ispada da svaki dan radim jedno te isto da bi farmao tokene i iteme i materijale za napravit slijedeći legendari.... i onda koji mjesec kasnije shvatim da isto to mogu i sa ascended, a da statove mijenjam jednom svakih nikad.

Kreće novi living story uskoro, bio je haloween, doći će wintersday, same old same old.

Zadnja ekspanzija je bila izvrsna prve 3 nove mape, ostatak se činio toliko ishitrenim, i story i mape kao da su ostali bez vremena da ih pošteno dovrše pa su radili "žablje skokove" do kraja... nekako nedorečeno i ishitreno. Još gore, za razliku od 1. ekspanzije, ovdje ne postoji apsolutno ništa što me tjera ponovo na te mape. Tamo su postojali neki ključevi, neke valute, materijali za legendari oružja, koja sam se nadao da će ubacit u novu ekspanziju alternativne načine za dobivat, no nisu... I sad nemam baš sve 100% (nisam napravio map completion na 2 nove mape) jer apsolutno nema razloga za tim...

Dobivaju se neki ringovi i trinketi kao nagrade, account bound, ali svi imaju identičan stat... hej, trebam 2 ringa i 2 trinketa, ne treba mi 10 sa istim statom. A daju ih ciljano kao reward za pojedine stvari.

Mountovi su cool, čak ih koristim svuda, osim u HoT mapama, tamo je zbog updrafta bolji gliding od griffona.

 

No nakon 2 tjedna eksapnzije sam se vratio "uobičajenom" farmu na "starijim" mapama, kao što rekoh nema se što farmat i nema baš razloga farmat nove... Tako da se slažem da su generalno shebali... osim story dijela, koji mi ponovo nije sjeo dokraja, nisu dali ništa posebno što bi me držalo u ekspanziji dulje od 2 tjedna.

 

Čak i ja koji branim igru polako posustajem u opravdanjima zašto si i dalje to radim... mislim da je vrijeme za novu pauzu... ili nakon wintersdaya. Dodaju hrpu novoga, ne popravljaju staro, ali radi limitiranog vremena i načina na koji to dodaju, sve ispada traljavo... Oduševim se novi puzzleovima, ali jednom kad ih skužiš i obaviš, nema realno razloga vratit se... Jednom kad dobiješ griffona 90% stvari nema smisla radit, jednom kad završiš story... razumijete.

 

WvW je cool, čak su malo izmijenili mape, ali novi condition base meta me ubija, nove klase su stvarno OP, ali vrti se sve oko 3 klase koje žare i pale, PvP nije ništa bolji, a u PvE nisu dodali ništa.... novi dungeon ili raid bi bio coll, no ne... to nije bilo planirano sa ovom ekspanzijom.

 

Sve u svemu ja nisam nimalo oduševljen i sve si razmšiljam dal je došlo vrijeme da prerežem i posvetim se drugim stvarima... gubim po 2 sata dnevno na farmanje tokena u WvW za legendary armor (pipovi) u outnumered mapama i radim jedno te isto iz tjedna u tjedan. Na "novim" mapama nisam bio barem mjesec dana...

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Guild Wars 2

Ovo sve sam shvatio i prerano, još prije neg je izašla prva ekspanzija HoT. Anet ne dodaje ništa u igru što je opipljivo i to je problem, svaki put kad nešto najave svi dobiju nadu, onda su svi razočarani, ali pola ih se utješi kao ajd nema subscriptiona. I tak igra funkcionira, većina ljudi voli kozmetiku, pare se vrte i to je to.

15 godina
offline
Guild Wars 2

Ja nisam uzeo niti jednu ekspanziju, al zato sam se full zabavio u core igri koju sam od bete mlatio. S vremena je to postalo dosadnjihavo, a ekspanzija mi nimalo nije bila privlaćna.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Guild Wars 2

Sad su tek dodali nove iteme, materijale, raid itd... Svaki put kad nešto dodaju to ispadne polugotovo pa krpaju sa "LS" patchevima.

Po meni blago razočaravajuće... nisam još probao novi raid (wing) ali onak... imat ćemo SVe legendari za kojih godinu dana ako će se raditi sav content (leg. ring zahtjeva raid), samo materijali koje to zahtjeva... 5? godine u igri, svako malo farmin manija, nemam ni full armor (iako imam večinu oružja), imam trinket i back, sad bi trebao krenut ring, ali trebam raid, a da ne pričam o medi i light armoru... da sutra krenem farmat, ono što želim mogu slijedeće 2 godine grindat... a postavlja se pitanje, čemu taj grind kad ascended item dobijem u postotak cijene i truda... iako ostaje pitanje statova koji se ugl. mogu mijenjat, ali ne uvijek, i stariji vendori ne daju nove kombinacije statova pa uvijek treba iznova farmat.

 

EDIT: moram priznat da se trenutno kolebam "šta to meni treba" - da, igra je u načelu gring free (iako nije ni približno), nema pretplatu i daje taman dovoljno contenta da opravda cijenu ekspanzije... samo tempo kojim izlazi content i tip contenta koji izlazi mi nije sjeo. Nekako nemam više ni vremena ni volje za raidove, samim time izgubio sam svoj raid position, pa sad kad i hoće moram lovit neke pugove za koje nemam ni vremena ni volje... Farmam WvW svaki tjedan, ali to znači oko 14h WvW u "outnumbered" mapi, ili gotovo dvostruko više u normalnoj za max količinu tokena, da bi 4 tjedna kasnije imao dovoljno za novi ascended item piece (legendary precursor).

 

Puno brže dodaju skinove i iteme koji se moraju grindat nego se mogu grindat potrebni materijali/gold->gem i to stvar umjetnu potrebu za otvaranjem novčanika, budući da dobar dio novih stvari daje neki collection ili achivement reward...

 

Ja razumijem da imaju osjećaj da ljudima moraju davat content koji ih drži u igri, ali nisam siguran kako osoba koja igra samo 1 dio igre (npr PvP ili WvW) uspijeva pratit večinu onoga što se dodaje, a ako ste kao ja da vas zanima sve + LS + eventi onda definitivno uz posao možete igru zaboravit.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.12.2017 16:20 (Rhodin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Guild Wars 2

Frendovi i ja bi se uključili pa da pitam u kakvom je stanju igra sad?

 

Imate preporuuku servera?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Guild Wars 2

Ako je netko zainteresiran....

 

Balkan Hord [HORD] - je novi Balkanski guild koji ima cilj stvoriti zajednicu dobrih igrača u PvP, WvW, i Pve-u . Tražimo veterane i nove igrače željne izazova , osobno imamo iskustva u sva tri polja , a najviše u WvW i PvP a želimo i raditi organizirane Pve raidove.

 

Ono što tažimo je :


-Da imamo svi dobre buildove da ne budemo budale na kojima se svi lootaju


-Imamo vlastit Discord koji koristimo za ogranizrane raidove (WvW,PVP,PVE) i za komunikaciju i zajebnciju


-I da se naravno svi zabavimo i budemo što bolji....

 

Za sve informacije javite nam  se u gejmu : mika.4523 , maro.2571 i brunar.3905

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Guild Wars 2

Pozdrav svima, kada postavim grafiku na auto detect, fps mi bude oko 17,18 ( ne kuzim zasto ako sam stavio auto detect), kada smanjim grafiku na low, fps mi ostane jednak. ne kuzim u cemu je problem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Guild Wars 2

Igra strahovito ovisi o procesoru i to single core performance.

 

Ne znam što imaš/na čemu igraš, ugl smanjuj view distance i oplenito količinu stvari na ekranu koliko možeš (zaboravio sam točne nazive, nemrem sad palit igru), te igraj sa "rag doll" - grafika je takva da ti svi likovi izgledaju isto, samo svojeg vidiš sa svim detaljima.

Obično to jako pomogne.

 

Ja sam uspješno igrao na i5 4400 mobile bez diskretne grafike sa 30ak fps-a , samo je igra tako ružna.

Da znam na čemu igraš možda bih ti mogao dodatno pomoć, ali sumnjam, sve se svodi na CPU i količinu RAMa koji imaš, brzi SSD itd.

Grafička i starija dobro radi ako je sve ostalo OK.

Velike bitke i WvW su uvijek bili problematični.

Moj PC  
0 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice