Euro Truck Simulator 2 izdvojena tema

poruka: 21.081
|
čitano: 7.147.112
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: ETS2 multy nickovi (da se ekipa lakše skupi)
13 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

Ovako na "prvu" super, odvozio Trst - Rijeka. Sutra idemo dalje i samo Balkan pičimooo

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
Da, i meni se cini super za dvije ture sto sam odvozio. Nego...

Jel Vama igra ima micro stuttering? Vec me je to pocelo dobro zivcirati jer mi ubije igranje. Dogada se svakih par minuta i ne znam sta sve nisam probao od savjeta na forumima ali nista nije 100% pomoglo. Imam preko 100 FPSa ali mi to nista ne znaci kad na milisekundu zatrza a u voznji to dosta zivcira.

Jel ste sta dodavali u config ili u steam launch options pa da je pomoglo?

Svjestan sam da je engine igre star 100 godina ali mislim da bi ju Ryzen 5 5600 i RX6650XT trebali gurati bez problema kao sto mi rade i sve druge igre.
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.10.2023 6:05 (siljo90).
13 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2

Nije ti preslab komp, nije u tome stvar. Meni je pomogao V-Sync kad sam prije igrao ETS2 i to na 60 fps, iako mi je monitor na 75Hz. I onda je radilo smooth. Pa probaj. 

4 godine
offline
Euro Truck Simulator 2

Jel to samo meni Zagreb loše odrađen? I ne kužim zašto nisu ubacili kompletnu staru cestu Zagreb-Split, nego samo do izlaza na E71 kod Gornje Ploče?. Praktički su izrezali najbolji dio ceste  i na tom djelu ostavili veliku rupu na mapi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
Zapravo sa ukljucenim VSync u igri je jos gore jer onda dobijem onaj rubber banding efekt kad igra usporava i ubrzava. Sa Freesyncom je jos jedino podnosljivo ali svejedno ubija iskustvo igranja.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Euro Truck Simulator 2

Zagreb nikako nije odrađen dok recimo Sarajevo je predivno napravljeno. Ja se iskreno nadam da namjeravaju doradit ZG do kraja jel mi se doslovce plakalo kad sam stigo do njega. Vukovar isto bez vodotornja....

7 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
siljo90 kaže...
Da, i meni se cini super za dvije ture sto sam odvozio. Nego...

Jel Vama igra ima micro stuttering? Vec me je to pocelo dobro zivcirati jer mi ubije igranje. Dogada se svakih par minuta i ne znam sta sve nisam probao od savjeta na forumima ali nista nije 100% pomoglo. Imam preko 100 FPSa ali mi to nista ne znaci kad na milisekundu zatrza a u voznji to dosta zivcira.

Jel ste sta dodavali u config ili u steam launch options pa da je pomoglo?

Svjestan sam da je engine igre star 100 godina ali mislim da bi ju Ryzen 5 5600 i RX6650XT trebali gurati bez problema kao sto mi rade i sve druge igre.

 Ovo se i meni događa. Ryzen 5 3600 RX5600XT a isto bi moralo gurati....još nisam uspio riješiti.

4 godine
neaktivan
offline
Euro Truck Simulator 2

Mnogo mi je žao što nema Zenica i Mostar firmu, inače, odlično su odradili Donji Vakuf, Vitez, Zenicu, i moj Maglaj, hvala im... 

 

 

Moj grad, moj Kragujevac !
 
7 0 hvala 1
13 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

razocaran zagrebom...ispada kao da zagreb nema nista osim 5-6 firmi okruzenih nistavilom i sumom

Svemirski mega car
Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

Imam dojam da je BiH najbolje napravljena od svih država, najviše detalja, znamenitosti na putu i ponekih "hidden roads". Inače svi vi koji se žalite da Zagreb ili neki drugi grad nisu napravljeni kako treba, imajte na umu da je ovo igra o vožnji kamiona a ne turističko razgledavanje gradova, normalno je da će neki gradovi imati samo industrijske zone na rubu gradova jer tamo jedino i u realnosti voze veliki teretni kamioni. Na primjer Rijeka također ima samo luku i industrijsku zonu Kukuljanovo. Mapa je napravljena u mjerilu 1:19, odnosno 1:4 u gradovima, ne mogu na takvom mjerilu napraviti previše detalja.

 

Također, strpite se do polovice 2024. kad izlazi ProMods koji podržava ovu verziju, tad će biti dodano još puno cesta i popunjene neke rupe na mapi. SCS Software i ekipa iz ProModsa surađuju, zato sad i nema nekih prometnica koje su bile u Balkan ProModsu (Istra, jadranska magistrala), sve će to biti dodano za par mjeseci. Inače vizualno mi je ovo najbolji DLC do sad, pogotovo na manjim cestama i kroz BiH, Albaniju, Crnu Goru i Makedoniju.

 
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
BoomerCRO kaže...
siljo90 kaže...
Da, i meni se cini super za dvije ture sto sam odvozio. Nego...

Jel Vama igra ima micro stuttering? Vec me je to pocelo dobro zivcirati jer mi ubije igranje. Dogada se svakih par minuta i ne znam sta sve nisam probao od savjeta na forumima ali nista nije 100% pomoglo. Imam preko 100 FPSa ali mi to nista ne znaci kad na milisekundu zatrza a u voznji to dosta zivcira.

Jel ste sta dodavali u config ili u steam launch options pa da je pomoglo?

Svjestan sam da je engine igre star 100 godina ali mislim da bi ju Ryzen 5 5600 i RX6650XT trebali gurati bez problema kao sto mi rade i sve druge igre.

 Ovo se i meni događa. Ryzen 5 3600 RX5600XT a isto bi moralo gurati....još nisam uspio riješiti.

Ista konfa kolega, isto microstuttering povremeno, isto ubija imerziju.  Nije do konfe nego kako je rečeno, SCS u ETS 2 i ATS koristi prastari engine koji između ostalog koristi samo jednu fizičku jezgru procesora. Zato povremeno štuca jer je zbog proca bottleneck. Moram i reći da u ATS-u imam puno rjeđi microstutter, ali i puno manje modova pa je možda radi toga.

 

Nadam se da će ubrzo SCS optimizirati engine i korištenje svih jezgri procesora (multi-core), što bi trebalo popraviti performanse i riješiti microstutter na većini novijih kompova. Sudeći po nedavnim updejtanim system reqs, nismo daleko.

 

Danas sam kupio SSD isključivo za ATS (i ETS 2 ubuduće, al ga ne diram dok ne riješe engine), pa budemo vidjeli kak bude išlo kad 1.49 izbace. Preporuća se SSD kod microstuttera, pa ajde da vidimo. Očekujem u ATS-u smooth sailing, tj. trucking!

 

Iako najveći pomak u tom smjeru će biti kad omoguće multi-core.

12 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
I ja sam skinuo volan sa stola nakon par mjeseci jer si ne zelim unistit gust sa tim micro stutterom a DLC mi se cini super. Dok ne rijese to, ima i drugih igara za nazivcirat se i onda kad poprave, chill sa ets2.
10 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

Meni sve radi super, sve kaj god more na ultra/1080p sa 1660ti i imam 60-80 fpsa

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
Nije stvar u FPSu. I na stutteringu imam 100 fpsa ali moze biti i milijun kad igra trzne.
7 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

Imajte igru instaliranu na SSDu, to je bitno. Inače stuttering sam doživio samo par puta na ulasku u neotkrivene gradove i to na high/ultra postavkama Ryzen 5 5600 + 3060 Ti. Također, izgleda mi da je veća šansa da dođe do stutteringa što dulje igra radi.

 
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
Snoozly kaže...

Imajte igru instaliranu na SSDu, to je bitno. Inače stuttering sam doživio samo par puta na ulasku u neotkrivene gradove i to na high/ultra postavkama Ryzen 5 5600 + 3060 Ti. Također, izgleda mi da je veća šansa da dođe do stutteringa što dulje igra radi.

 Moguce da je do tog, meni je igra na 990 Pro i kolko god vozio nema stuttera...

12 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
Na dva razlicita SSDa sam ju imao a zadnji je WD SN570 koji je i vise nego dobar.

Skuzio sam u cemu je "caka". Koristio sam TAA antialiasing koji je napravio lik sa SCS foruma, sve je super radilo do azuriranja igre i WB DLCa. Sad dok sam ga maknuo i stavio igrin AA, sad je ok i nema stutteringa. A i generalno sam primjetio da se igra bolje vrti na NVIDIA grafickim karticama.
7 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2
Snoozly kaže...

Imajte igru instaliranu na SSDu, to je bitno. Inače stuttering sam doživio samo par puta na ulasku u neotkrivene gradove i to na high/ultra postavkama Ryzen 5 5600 + 3060 Ti. Također, izgleda mi da je veća šansa da dođe do stutteringa što dulje igra radi.

 Prebacio igru na SSD i fakat nema stutteringa. Svaka čast i puno hvala na savjetu.

4 godine
neaktivan
offline
Euro Truck Simulator 2

Danas odradio dve ture i još malo istraživao... 

 
4 0 hvala 1
8 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

Momci, molim vas za pomoć. Poludit ću, ne znam više što da radim.
Znači, kupio sam novi komp i na red je došlo da spojim s njim volan i sve što imam oko volana.
Ok, spojim sve, naštimam si button box da radi kako treba, uđem u igru i sve radi osim što igra ne prepoznaje volan (g29).
Ajde, nije prvi put da se to događa ali ovaj put na jedvite jade uspijem srediti da volan radi.
Ulazim u igru, sve izgleda perfektno, kontrole su namještene kako treba i krećem voziti. Ali tek onda imam što za vidjeti....
Pedala kvačila je i kvačilo i gas i kočnica!!!! Gas radi kako treba, kočnica čini mi se ne radi uopće, u postavkama je ona narančasta crta puna i ne smanjuje se kad je pretisnem. A kvačilo, eto, glumi sve tri pedale.
Nadam se da je netko imao sličan problem jer na internetu ne mogu naći ništa

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2

Stavni na kocnicu da je inverted. I u G Hubu makni da je combined.

8 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2

Hvala na pomoći ali nisam toliko glup :D

12 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2

Nisam rekao da si glup ali nisi ni napisao sta si napravio.

 

Nema se tu sta puno napraviti, odabere se G29 u dropdownu, napravi se reassign sve 3 pedale i kocnica i kvacilo idu na inverted i to je to koliko se sjecam dok sam imao G29.

8 godina
offline
Re: Euro Truck Simulator 2

Ma u pravilu to i je to. U postavkama se pedale ponašaju kako treba sve izgleda ok dok ne uđem u kabinu i upalim kamion. Kad se vratim iz kabine u postavke tad su pedale sjebane.
Čak mi se čini da je volan dao svoje. Ali opet ni to mi nema smisla jer je do prije mjesec dva radio normalno, a u međuvremenu je bio samo spremljen sa strane

8 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

A očito sam glup ko dva glupa......
Nakon što je kolega iznad više puta spomenuo G hub, odlučio sam ga skinuti (uz logitech gaming software koji sam skinuo ranije) i sad sve radi normalno.
Stari komp je radio na win7 i taj g hub nije uopce bio potreban, ali izgleda da na win11 mora biti instaliran...

 
2 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Euro Truck Simulator 2

Malo se vozi u januaru, i tako... 

 
5 0 hvala 2
8 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

Zna li netko neki dobar realistic economy mod? Trebao bi raditi sa Promods-om

Ja imam neki geddons economy mod i generalno je ok ali isto malčice nerealan. Iz mađarske do bosne vozim turu za 23€. Pa više ovi lokalci uzimaju za prijevoz 😁

Postoji li neki mod koji je negdje između extremno teške ekonomije i normalne ekonomije u igri. Uz dvoje male djece nemam više toliko vremena za grindanje, a opet bi volio neki izazov. Da ne bude da nakon svakih 5-6 tura mogu kupiti novi kamion 😁

 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Euro Truck Simulator 2

A gde se to on uputio sa "stojom"...    

Moj grad, moj Kragujevac !
 
4 0 hvala 2
11 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

Sa sa Sarajevo ima čudnu moć, ko ga jednom vidi, opet će doć...

Split: Grad svih gradova ! Jelena Rozga najbolji estradni umetnik svih vremena !
Moj PC  
3 0 hvala 2
10 godina
offline
Euro Truck Simulator 2

Koristi tko opentrack i sl. stvari za sim da prati pokrete glave ? Kakvu kameru koristite ? Cital sam kao da je za to cak najbolja ona PS3 eye kamerica koja radi u 60/120fps (ovisno o rezoluciji) a kosta sicu prek njuskala...

Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: ETS2 multy nickovi (da se ekipa lakše skupi)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice