Dying light

poruka: 370
|
čitano: 66.149
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Dying light

 

Preporuka na početku kada dođete kod Raisa uzet ovu sjekiru

Čini mi se najjače oružje na startu; sječe glave, noge i ruke na prvom kontaktu ako je dobro odmjereno!

Doduše skupa je, (cca 7000) ali ja sam tamo došao sa 12 000 tako da nije bio problem... Skupit par dropova, odradit side questove u toweru i to je to...

Uz polagani gameplay i istraživanje dosta se toga skupi

Ovo je nakon samog prolouga te odrađene tri, četiri sporedne misije...

17 medkita, (nijedan craftan; kada se sretne bolnički kombi obavezno ga pregledat jer se tamo nalazi dosta medova te u dropovima, 30 molotolijevih, (koji su malo op) itd...

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.1.2015 14:37 (doktor1).
Moj PC  
6 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Dying light

   Neznam zasto svi pricaju o losoj optimizaciji, ja na svom ispod prosjecnom kompu, koji je star vise od dvije godine igram sa midium postavkama na 1080p i imam +/- 45fps, nema nikavih bugova, zastajkivanja, glitcheva itd... Sto se price tice sasvim je ok, ja stvarno neznam sta ljudi ocekuju od price, sta bi to po nekima bila dobra prica... A najsmjesnije od svega je kada mi neko dodje i pise kako igra nije ubacila nista novo, sta bi to novo trebalo da bude, to bi prije bilo izmisljanje tople vode koja je vec izmisljena. Igrao sam sve igre s kojima se usporedjuje Dying Light i mogu reci da ova igra ima vrlo jak svoj identitet, konbinira stvari koje smo vidjeli u drugim igrama, ali radi to na neki svoj i poseban nacin. Ova igra je BONBON, predobro napravljena, a posebno moram izdvojit AI koji je stvarno odlican, i zapravo cijeli ovaj grad se nekako cini zivlji u usporedbi s mnogim drugim igrama.

 
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Dying light
doktor1 kaže...
Te sve jezgre sviraju istu pjesmu, (vidim mnogo žaljenja na jednu jezgru zakucanu dok druge sviraju ku...)

 Imamo isti procesor, baš sam gledao kod sebe, meni također sve rade ravnomjerno, jedino što imam slabiju grafu, pa se i procesor manje muči

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.1.2015 18:46 (1BIT).
16 godina
offline
Re: Dying light
1BIT kaže...

Imamo isti procesor, baš sam gledao kod sebe, meni također sve rade ravnomjerno, jedino što imam slabiju grafu, pa se i procesor manje muči

Jel ga možeš dignut preko 3.7?

Ja šta god napravio sljedi mi BSOD nakon prelaska 3.7....

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.1.2015 19:07 (doktor1).
15 godina
offline
Dying light

Procesor ti se manje muči jer si slikao u zgradi gdje i ja imam najviše FPSa. probaj poslikati negdje vani, popni se na neku zgradu i gledaj prema ostatku grada pa onda pogledaj kolka ti je opterečenost procesora i rama.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Dying light

Top of the world.

 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Dying light
doktor1 kaže...

Jel ga možeš dignut preko 3.7?

Ja šta god napravio sljedi mi BSOD nakon prelaska 3.7....

 haha, ista stvar, na 3.7 ga dobim bez dizanja voltaže, bez problema, mogu ga još stisnut na 3.8 al moram napon dignut da bi bio stabilan, a sve preko toga mi također BSOD prikazuje, mada razlika između 3.7 i 3.8 je toliko mala da nije vrijedna dizanja napona, tako da ga držim na 3.7 sa stock naponom.

 

EDIT:

@Jack Sparrow

Evo me na anteni, zanimljivo, opterečenost procesora je još i manja, dok zauzeće rama nešto veće, morat ću si pod hitno neku jaču grafu nabavit, jer ovo je smiješno

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.1.2015 0:09 (1BIT).
15 godina
offline
Re: Dying light

Igrica mi se počela crashati kada sam izišao iz zgrade na početku i izbacuje mi ovaj error.

 

http://i.imgur.com/AfvaHWy.jpg

http://i.imgur.com/YjNgd6b.jpg

 

 

12 godina
online
Re: Dying light
misho_hrnjak kaže...

Igrica mi se počela crashati kada sam izišao iz zgrade na početku i izbacuje mi ovaj error.

 

http://i.imgur.com/AfvaHWy.jpg

http://i.imgur.com/YjNgd6b.jpg

 

 

 uključi page file

10 godina
neaktivan
offline
Dying light

     Uvjek cu se pomalo osjecati kao Gordon Freeman sa Crowbarom u ruci.

 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dying light
Cryogenic kaže...
misho_hrnjak kaže...

Igrica mi se počela crashati kada sam izišao iz zgrade na početku i izbacuje mi ovaj error.

 

http://i.imgur.com/AfvaHWy.jpg

http://i.imgur.com/YjNgd6b.jpg

 

 

 uključi page file

 gdje se uključuje "page file"?

12 godina
offline
Re: Dying light
misho_hrnjak kaže...
Cryogenic kaže...
misho_hrnjak kaže...

Igrica mi se počela crashati kada sam izišao iz zgrade na početku i izbacuje mi ovaj error.

 

http://i.imgur.com/AfvaHWy.jpg

http://i.imgur.com/YjNgd6b.jpg

 

 

 uključi page file

 gdje se uključuje "page file"?

 http://windows.microsoft.com/en-us/windows/change-virtual-memory-size#1TC=windows-7

Xtreme_Dama Youtube: http://www.youtube.com/user/DamaTheCrow?feature=mhee
15 godina
offline
Re: Dying light
quickr kaže...

Pa jbm_u, do kad ćemo više igrati jedne te iste prožvakane igre?! Svaka nova igra je kopija one prethodne. Kao da su totalno bez ideje, kao da se uopće ne trude. Najbolji je primjer shadow of mordor. Goty na mnogim portalima, a igra je kopija da nemože biti veća. Samo eto, radnja se odvija u tolkienovom svijetu, a taman je tu negdje izašao zadnji nastavak hobita i sve se poklopilo. 

 

Mnoge igre kopiraju, ali ubace i nešto svojega. Ova igra nije unjela ništa novo. Nije pokazala ništa što već nismo vidjeli. Eventualno ta smjena dan/noć sa slabijim/jačim zombijima, eto to ću joj priznat (dok se ne sjetim neke igre koja je i to imala). 

 

Standardi su niski, gameri nisu zahtjevni i dovoljno im je pokazati očaravajuću grafiku, da im se okice zacakle, i oni su sretni. Danas je mjerilo što veća rezolucija, a priča je i onako nebitna, samo da sve to lijepo izgleda. I dok god se to ne promjeni izlazit će nam ovakve igre. 

 Silent Hill - izmjena dana i noći - pretežno se igra u nekom maglovitom dnevnom ili noćnom uvrnutom ambijentu sa ograničenim field of view, te imaš radio koji počinje krčati ako ti se beštije  približavaju. Također najuvrnutiji momenti nastaju kada se oglasi sirena u određenim random ili trigger mjestima i sve pređe u daleko morbidniju alternativnu noć sa žičanim konstrukcijama. Tada nastupa pičvajz veći, jači, gori, morbidniji i smrtonosniji neprijatelji.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
14 godina
offline
Dying light

Naletio sam na nekakav bug, sad sam na misiji gdje trebam pronać patrolu, kad ju nađem, potražit kovertu, ja sam našao patrolu, okrenuo sam onog lika najbliže kombiju, našao sam ključeve i pokupio, te sam probao doći do lika šta puca po meni na krovu i tu me ubio, respawnalo me u najbližem safe house-u i kad sam opet došao do tog mjesta, došao sam do lika, ubio ga i probao potražit kovertu, ali nisam mogao okrenut i pretražit ni jednog mrtvaca, nije mi ponuđena tipka F kad im se približim, i mislim si idem do antene pored, to je najbliži safe house, pa ću prespavat, možda mi onda dopusti da pretražim mrtvace, ali kad sam došao do kreveta, vidi čuda, opet mi ne ponuđuje tipku F, tako da nemogu ni prespavat...

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Dying light

Igra se vrti savrseno do dolaska  u grad,tad padne na 20 fps,ram cucla oko 7 gb,vram se popne do maksimuma ( 3GB ) a procesor neiskoristen,koliko citam lol igra jednu jezgru koristi pa valjda favorizira vise single thread perfomance nego multithreading.

Phenom II x4 920 na 3.1 ghz,8 gb ddr3 rama i r9 280x 3gb.

U gradu imam 15-25 fps,totalno neigrivo,a eto kao sto vecina kaze,do grada se vrti na 50-60 fps cak i pri pogledu na grad ( max view distance ).

 

Probao sam sa cpu control forsirati sve cetiri jezgre,nece,katastrofa...

 

Mozda nekome pomogne

 

Dying Light | PC Gameplay | GTX 970 | + Stuttering fix |

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Dying light

Meni je vrtio na 20-30 fpsa, pa sam ubio view distance i one extra nvidia postavke i sad ide na 50-60. Koliko je u biti loša optimizacija vidi se u port reportu od TB-a

 

 

 

Mirno more nikad nije stvorilo dobrog mornara
16 godina
offline
Dying light

Jedan moj gameplay od osam minuta

 

 

Te pogled na igru nakon 13 sati gampelaya

________________

________________

 

Izašo je patch


• numerous performance optimizations, both general and configuration-specific, that resolve many performance problems
• compatibility fixes – related to language and regional system settings
• fixes a number of crashes in various situations
• blocked cheating by changing game’s data files
• new issue tracking mechanisms (-safemode switch, additional logs, minidumps always, full dumps on request)
• numerous audio compatibility fixes

• Bug fixing:
o resolved disappearing inventory in a save game in specific circumstances
o resolved blocked using of items after breaking reloading of shooting weapon
o removed weapon duplication glitch of throwable weapons
o limited camera field of view on cutscenes when in-game FOV set to other than default
o lowered frequency of docket availability information

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.1.2015 15:27 (doktor1).
Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Dying light

Probam kasnije patch.

Znaci,sve poiskljucivano,view distance slider na minimumu,sve low,Nvidia featuresi OFF i ne mogu dobiti *ebenih 30 fps.

Znaci GPU usage na 30 %,CPU usage jezgri 40-50 %,eventualno jedna jezgra 60-70 %,katastrofa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Dying light

Kako je shebano kad odes na kickass i vidis torrent sa svim DLCovima... smijesno :D

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Dying light
doky01akablava kaže...

Znaci,sve poiskljucivano,view distance slider na minimumu,sve low,Nvidia featuresi OFF i ne mogu dobiti *ebenih 30 fps.

 Ovaj setting:

I ne pada ispod 30 FPSa...

Stavio bi teksture i sjene na medium, ali imam neki bug gdje mi se na medium neke teksture ne učitaju pa sam napravio ovaj kompromis...

 

A nećeš se usrećit sa ovim patchom jer koliko vidim popravlja samo performanse na nviida karticama... Iako i neki AMD korisnici kažu da imaju poboljšanje..

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.1.2015 15:48 (doktor1).
13 godina
neaktivan
offline
Dying light

Dobra igra, naišao sam na par bugova ništa ozbiljno ali nadam se da će s patchom srediti Cpu usage i optimizirati malo bolje.

 

Ocjena 4/5

Cpu usage Cpu usage
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Dying light
doky01akablava kaže...

Probam kasnije patch.

Znaci,sve poiskljucivano,view distance slider na minimumu,sve low,Nvidia featuresi OFF i ne mogu dobiti *ebenih 30 fps.

Znaci GPU usage na 30 %,CPU usage jezgri 40-50 %,eventualno jedna jezgra 60-70 %,katastrofa.

 Ista stvar i kod mene, katastrofa optimizacija za amd, pogotovo starije cpuove.

15 godina
offline
Dying light

Pa kolko vidim došao je patch. Jel probao netko?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Dying light

Uklonite onaj glupi filmski efekat iz igre i igra puno ljepse izgleda bez njeg.

 

Open varlist_noise.scr file into text editor, the file can be locatedDocuments\DyingLight\out. Extract Data0.pak to Documents\DyingLight\out. Open the out folder. You will see additional folders of data/logs/settings. Go to Data/Scripts and look for varlist_noise.scr, open it with a text editor such as notepad. Change VarFloat(“f_noise”, 0.15) from 0.15 to 0.00 and save. No need to repack, film grain is now disabled.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Dying light

Patch poravlja performanse te sređuje korištenje jezgri na procesoru, (netrebam više prčakt po afinitetima i prioritetima)

 

No treba uzet u obzir sljedeće:

View distance opcija od 100% nakon patcha je jednak view distance opciji od 55% prije patcha

(dakle to su srezali, ali jučer su i rekli devloperi da je za high preset view distance potrebno stavit na 50% dok je sve iznad za neke ultra postavke)
Very high shadows nakon patcha su jednake high shadows prije patcha

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.1.2015 19:09 (doktor1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Dying light

Za 20 min ću vidjeti kako radi na i3 380M i HD 5650 1GB GDDR3 clockana na 680/975, HD reza.

Ako Crysis 3 radi na mediumu pa čak i high moglo bi i ovo.

Igra se pari zakon.

iclock2much
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Dying light

   Jedna glupa stvar ali mozda nekome pomogne, provjerite da li vam je u video opcijama full screen stavljeno na ON, primjetio sam da je dosta velika razlika u preformancama kada je na ON, na OFF se osjeti pad fpsa, a i jedno i drugo izgleda kao full screen.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Dying light

Evo changelog od novog patch-a:

 

1.2.1 patch notes (Windows & Linux)
• numerous performance optimizations, both general and configuration-specific, that resolve many performance problems
• compatibility fixes – related to language and regional system settings
• fixes a number of crashes in various situations
• blocked cheating by changing game’s data files
• new issue tracking mechanisms (-safemode switch, additional logs, minidumps always, full dumps on request)
• numerous audio compatibility fixes
• Bug fixing:
o resolved disappearing inventory in a save game in specific circumstances
o resolved blocked using of items after breaking reloading of shooting weapon
o removed weapon duplication glitch of throwable weapons
o limited camera field of view on cutscenes when in-game FOV set to other than default
o lowered frequency of docket availability information
KNOWN ISSUES WE ARE WORKING ON:
• performance issues of systems based on the AMD processor
• freezes when using Nvidia DoF
• unsatisfactory performance on multi-GPU systems
1.2.1 Linux specific patch notes:
• added keyboard support for unicode characters
• fixed crashes (when unplugging game PAD controller, on landing movie)
• fixed primary weapon HUD selection via mouse controller
• fixed input system performance (along with mouse wheel)
• fixed v-sync in windowed mode
• fixed fullscreen support
• fixed game process priority
• fixed water reflection
• fixed in-game menu map background
• fixed characters faces morphing (chatters)
• fixed missing (yellow) materials, i.e. sense mode, bushes, rocks
KNOWN LINUX ISSUES WE ARE WORKING ON:
• the game does not launch on some systems (i.e. Linux Mint)
• the game does not work with Radeon cards
• some rendering/OpenGL performance issues
• too intense blur effect

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Dying light

Stavio patch i mogu reci da sam dobio 10-15 fps iako je opet zalost i tuga.

FPS je oko 25,padne do 20 pa se popne na 40-50 u zatvorenijim prostorima gdje gpu usage raste na 80-90 %.

Vani dok igram sam vidio na par minuta GPU usage na 20 % LOL sta reci nego udarati glavom u zid.

CPU usage opet ispod 50 %,valjda ce kroz 3-4 patcha popraviti to sve...

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice