Dretva zalaza uma (War in the East)

poruka: 293
|
čitano: 67.814
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Dretva zalaza uma (War in the East)
Drago kaže...

Oleg je trenutno malo zatrpan poslom u firmi, ali čim to sredi, pobjedonosno se vraća na bojište...

Pa budi drug i pomozi mu malo. Zar te srce ne boli gledajući što mu rade (na bojištu jer se zbog posla nemože koncentrirati na prave stvari)?{#}

 

Ili mu vraćaš za WikiLeaks.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
16 godina
offline
Re: Dretva zalaza uma (War in the East)
mario.L_hr kaže...
Drago kaže...

Oleg je trenutno malo zatrpan poslom u firmi, ali čim to sredi, pobjedonosno se vraća na bojište...

Pa budi drug i pomozi mu malo. Zar te srce ne boli gledajući što mu rade (na bojištu jer se zbog posla nemože koncentrirati na prave stvari)?{#}

 

Ili mu vraćaš za WikiLeaks.

Ako su mu drugovi imalo kao kolege liku iz filma, Olegu se ne piše dobro. Ili možda ipak završi na Barbadosu s koktelom u ruci?  :D

Gledam te!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Dretva zalaza uma (War in the East)
Emx77 kaže...

Stvari stoje ovako:

 

1. Protiv JAMiAM-a partija je trenutno na čekanju...

2. ACR je predao u 1942.

3. U partiji protiv mene Oleg je predao prije zime 1941. Što se tiče te igre (Emir vs Oleg) kratki AAR sa mapom na kojoj je prikazana završna situacija možete pogledati na:

 

http://www.matrixgames.com/forums/tm.asp?m=2725414

Pa gospodine Emir, čestitke na spenkanju Olega i lijepoj pobjedi.

 

Oleg, čestitke na pobjedi protiv ACR-a, živjela crvena armija! 

Anyhow, čim je od polovice prve stranice thread-a te nadalje počeo sa pobjednickim udaranjem u lonce te sa podcijenjivanjem protivnika, znalo se da treba jedno lijepo spenkanje :) Druga opcija nije dolazila u obzir. Bilo bi mi zao da si izgubio protiv tog protivnika. 

 

Mister Emiru jos jednom cestitke.

 

 

P.S. (morao sam {#})

Na obljetnicu sjajne pobjede Feldmarschall Emira, kancelarka u pratnji šefa za istočnoeuropski te azijski sektor, na svečanoj press konferenciji gdje su dali svoj osvrt na stalne prijetnje te dugoročno zategnute odnose sa Američkim susjedom uz nadu za boljom političkom suradnjom i unaprijeđenjem ekonomskih odnosa. 

 

 

War vs Us: http://www.youtube.com/watch?v=1tyhN7Us-F8&feature=related /// - REVOLUTION -
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.2.2011 22:32 (PureEntity).
14 godina
protjeran
offline
Dretva zalaza uma (War in the East)

ma šta radi? daj ne laži, vi tamo još od 2001 ništa ne radite. zašto uopče imate one mlade nubare?

više vjerujem da je ovo

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dretva zalaza uma (War in the East)
guest_185 kaže...

ma šta radi? daj ne laži, vi tamo još od 2001 ništa ne radite. zašto uopče imate one mlade nubare?

više vjerujem da je ovo

pa ljudi ti lijepo kažu da radi, samo ne u Bug redakciji već ga je Emir zatvorio u Auschwitz {#}

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.2.2011 6:36 (Darky).
13 godina
neaktivan
offline
Dretva zalaza uma (War in the East)

A jel zna tko gdje se moze nabavit ova igra?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Dretva zalaza uma (War in the East)

Vidim da je tema gotova.admin moze lock

 
0 8 hvala 0
15 godina
offline
Re: Dretva zalaza uma (War in the East)
machette kaže...

Vidim da je tema gotova.admin moze lock

ma pokretač teme je pod ključem {#}

 

Molim Emira da dozvoli jadnom olegu da pusti lopatu za snijeg bar na 5 minuta da se javi (ukoliko ga već nije strpao u plinsku komoru {#} )

14 godina
neaktivan
offline
Re: Dretva zalaza uma (War in the East)

Vjerujem da ćete sva šestorica uživati u igri xD ma šalim se... Zanimljiva igra ali nije moj tip više volim total war...

I am AWE...wait for it...SOME!
13 godina
neaktivan
offline
Dretva zalaza uma (War in the East)

Drugovi i drugarice, naš preuvišeni komandant Oleg poginuo je braneći naš komunizam od Nacista. izrazimo minutu šutnje za naseg GROFAZa (kako bi oleg reko - google teh bitch!)

If Microsoft ever does applications for Linux it means I've won. - Linus Torvalds
Moj PC  
1 2 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Dretva zalaza uma (War in the East)

Ima zainteresiranih za jednu PBEM bitku?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Dretva zalaza uma (War in the East)
Zli Luđak kaže...

Snaga, odnosno combat value, odnosno CV je samo okvirna mjera, i pravi rezultat ovisi o nizu faktora. Konkretno, napad jedinice sa CV 3  na jedinicu defense value 2 završio bi rezultatom "HELD" (obrambena jedinica je zadržala položaj, tj poraz za napadača.

Umijeće ratovanja (Sun Tzu; obavezna lektira za stratege i taktičare) kaže:

 

U ratu,

sa snagama deset puta jačim

od neprijateljskih,

opkoli ga;

s pet puta jačima,

napadni ga;

s dvostruko jačima,

podijeli napola.

 

Ovo proizlazi iz zaključka da je jedan vojnik u obrani vrijedan deset u napadu. Za uspješno opkoljavanje neprijateljske vojske je potrebno 10:1 da potpuno opkole neprijatelja i ne ostave niti jedan procjep.

Drugi izraz daje nam opciju dijeljenja vojske u omjeru 3:2, tri dijela za izravni napad, dva za iznenadne napade s bokova/leđa.

Treći izraz govori o frontalnom napadu s jedne strane, da se neprijatelj razdvoji ili koncentrira tu, tada šaljemo ostatak vojske da ga slomi s nebranjene strane.

Ako uzmemo da CV 3:2 označava nekakav odnos jedinica (ili bar sposobnosti tih jedinica), to nije dovoljno niti sa "dijeljenje napola" - obrana je uvijek u boljem položaju od napada.

 

Btw, GROFAZ, baš te briga što te par puta sravnilo sa zemljom, idemo dalje, CCCP ftw!

(jedno pitanje kad smo već kod toga:

jel WITE ima iste one poruke i animacije između poteza kao i WITP (calculating nešto, oduzimanjing nešto, nešto-ing nešto, bla bla)?

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.5.2011 23:45 (roko121roko).
16 godina
moderator
offline
Dretva zalaza uma (War in the East)

 

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA ŠTA JE BANDO VELEIZDAJNIČKA SABOTERI UGURSUZI DEZERTERI DRAFT DODGERI MISLILI STE DA JE GOTOVO..... E NIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

FAŠISTIČKI PSI ZAUSTAVLJENI SU PRED MOSKVOM!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Ostaje da se odigra još barem par činova ove neviđene potezne gejmerske i forumske drame.

Moju i Jamesovu partiju je u međuvremenu zadesilo sve što ju je moglo zadesiti. U trenutku kada sam prekinuo sa slanjem izvještaja bili smo oko poteza 12-13 i situacija je bila mega depresivna za Sovjete. Razmišljao sam o predaji. Onda je on nadograđivao računalo (i7, 12 GB RAM-a <= fašist), pa sam ja nadograđivao računalo (mnogo skromnije: i5, 4 GB RAM), pa je on bio bolestan, pa dok se opet ubacimo u đir, pa smo u međuvremenu obojica započeli druge partije... prošlo je neko vrijeme ali to su čari poteznih igara, igraš kao gospodin kad ti paše...

 

I nakon toga partija se odvija mega sporo, on je beta tester pa stalno treba testirati nove verzije (igra se razvija i dalje, bez pauze), ja sam u međuvremenu odigrao i preko 70 poteza u nekim drugim partijama, dok je naša još oko poteza 34.

 

Uglavnom, od zadnjeg komentara narednih 6-7 poteza apsolutni horror se nastavio, gradovi su padali jedan za drugim, jedinice su nestajale u vihoru nezaistavljive nacističke ofanzive... James je zaista ekspert među švapskim igračima. U međuvremenu sam započeo 3 ili 4 kampanje protiv drugih igrača i sve dobio ili dobijam, da sam bilo koju od njih izabrao za ovaj AAR stvar bi bila gotova brzo, slavno i bez muke. Sve druge partije su zapravo šala prema ovoj, ali ne, moram baš izabrati prvi PBEM s nekim kao Jamiam...

 

Oko 18. poteza fašističke džukele prestale su kidisati, nad Rusiju su se spustile jesenske kišurine i blato, koje efektivno na nekoliko tjedana (poteza) zaustavlja borbene akcije obaju strana a pomake ograničava na željeznicu. Blato užasno djeluje na sve napade, s bilo koje strane, otežava gibanje, opskrbu, sve... Blatni potezi u partijama obično se koriste za reorganizaciju snaga.

 

Situacija je očajna, ali ne i posve izgubljena. Pao je Lenjigrad, u sredini su pali Brjansk, Tula, Kaluga, Voronež se držao o niti, na jugu su pali Harkov i Stalino. Rostov i Vorošilovgrad nisu.

 

Moskva je 4-5 poteza visila o koncu i uvjeren sam da ju je mogao uzeti da je imao predstavu koliko sam slab na desnom i lijevom boku obrane metropole. Došao je na 2-3 hexa od Moskve, ali dalje nije išao. Potez po potez gradio sam obranu i do 17. Poteza više nije mogao napredovati u tom sektoru.

 

Tračak nade mi daje što sam iz većine izgubljenih gradova uspio odseliti industriju prije pada. Navest ću neke bitnije gradove. Tula ima veliku industriju oružja (čuveni Tetejac pištolj je Tula-Tokarev). Harkov ima ogromno mrijestilište tenkova T-34, izuzetno bitno da se odseli na vrijeme ako gradu prijeti pad. Stalino i ovih par gradova u neposrednoj blizini imaju najveće tvorničke komplekse za oružje na mapi. Nažalost tu sam se malo zaebo, pa sam evakuirao pola prije pada, ali ne sve. Stalino se inače danas zove Donjeck, odatle je Šahjar di igraju Srna i Eduardo...

 

S Moskvom sam riskirao – nisam selio industriju kockajući se da će se grad obraniti. Time nisam izgubio ništa od moskovske proizvodnje.

 

OBRANIVŠI MOSKVU OD DIVLJIH FAŠISTIČKIH PASA BILO JE VRIJEME ZA OGROMNI SOVJETSKI PROTUUDAR – OPERACIJU NEPTUN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

 

To je bio kodni naziv koji sam dao zimskoj ofenzivi.

 

Nije donijela baš bog zna kakve rezultate.

 

Planirao sam osloboditi tri grada (Ržev, Kaluga, Tula) i ako se otvori prilika još dva (Vjazma, Orel). U stvarnosti samo je vektor napada na Tulu išao glatko i taj grad je oslobođen. Nijedan od ostalih nije, mada sam pred Kalugom i Rževom, ali prejako su utvrđeni.

 

U trenutku slanja ovog izvještaja Neptun još traje, ali se polako gasi.

 

Slijedi period blata i kiša (travanj-svibanj 1942) i onda jamačno pakleno ljeto. Švaba će obnoviti ofenzivu i ima priliku dovesti partiju ovaj put i do konačnog kraja.

 

Ako preživim (i) ljeto 1942, onda su mi šanse za konačnu pobjedu relativno pristojne (40% recimo). Ali prvo treba preživjeti ljeto, a još traje i zima. Potezi se vuku jako jako sporo, što me u biti i ne smeta.

 

I sam James se složio da su u ovoj partiji svi novi patchevi išli protiv mene a njemu na ruku. Ekipa zaključi da su Švabe prejaki ljeti, pa u patchu ih malo nerfa, a nama u igri prošlo ljeto... pa onda rulja zaključi da je ruska zimska ofenziva prejaka pa malo nerfa zimske benefite Rusima, i to taman prije nego ćemo mi ući u zimu u našoj partiji pa opet tako ja nahebem.

 

Ukratko, baš sve je protiv mene u ovoj partiji, ali eto, radi se, živi se...

 

Ovo je linija fronta u veljači 42. Plave fleke su Finci na sjeveru. Grupica ruskih jedinica iza fronta je Moskva. Dolje desno se vidi Staljingrad. 

 

Heroj a ne zločinac
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.5.2011 23:24 (Zli Luđak).
 
11 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Dretva zalaza uma (War in the East)

{#} 

http://androoolog.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.5.2011 0:16 (Šef).
Moj PC  
18 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Dretva zalaza uma (War in the East)

Daj nam info, gdje se u RL nalazi tvoj protivnik. Da mu nabacimo koj balkanski patch, nisam siguran u krajnji ishod po njega jer nismo pretjerano suptilni.

 

Malo pozitivnog vjetra u leđa neće škoditi.

 

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
16 godina
moderator
offline
Dretva zalaza uma (War in the East)

KATASTROFA NA JUŽNOM FRONTU!!!!!!!1111111111

 

 

Mon dieu, quel debacle! Mon dieu, quel debacle!
Gonosz őr&#252;lt
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.8.2011 2:53 (Zli Luđak).
 
1 0 hvala 1
16 godina
moderator
offline
Dretva zalaza uma (War in the East)

Nije, međutoa, sve tako crno, istočno od njemačkog prodora samo je beskrajna stepa i moćna Volga, neka samo dođe...

 

Na krajnjem jugu sićušnim snagama sprema se odsudna obrana Kavkaza!

Gonosz őr&#252;lt
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Dretva zalaza uma (War in the East)

Sredina je lipnja 1942, formiraju se prvi ruski pješački korpusi... u sredini mape gomila se Majka Svih Strateških Rezervi...

Gonosz őr&#252;lt
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Dretva zalaza uma (War in the East)

Dok cijeli svijet zaustavlja dah, u glavama promatrača formira se očekivano pitanje - hoće li mitski grad na Volgi još jednom biti točka konvergencije u ovoj epskoj borbi na život i smrt???????

 

 

Gonosz őr&#252;lt
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Dretva zalaza uma (War in the East)

Ljudi spavaju a ZL prozivljava drame... :-D :-D

Samo naprijed, moralno smo s tobom i s NATO kuverticama!

World's carbon emission equal to 48% of all gasses... but that number could be halved - if we just divide it by two!
 
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Dretva zalaza uma (War in the East)

ja jos ne mogu vjerovati da sam procitao cijeli thread. {#}

nadasve zanimljivo.

“From the naturalistic point of view, all men are equal. There are only two exceptions to this rule of naturalistic equality: geniuses and idiots.”
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Dretva zalaza uma (War in the East)
Zli Luđak kaže...

KATASTROFA NA JUŽNOM FRONTU!!!!!!!1111111111

 

 

 

Kaj ti nisi hmrel još u proljeće? 

This space for rent!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Dretva zalaza uma (War in the East)

nije jos ali odumire polako.. vidis da nije mogao drzati SHIFT dok je panicno lupkao po tipki 1.

{#}

“From the naturalistic point of view, all men are equal. There are only two exceptions to this rule of naturalistic equality: geniuses and idiots.”
15 godina
offline
Dretva zalaza uma (War in the East)

LOL :)

To se zove bit uporan. :) U 2 ujutro kad je zenu i djecu poslao spavat, krenuo je u borbu protiv zlih švabonja :) I onda ujutro u 8 na posao. Skidam kapu.

Ovaj forumaš je tolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti slobodna od ugnjetavanja zbog svojih liberalnih mišljenja
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.8.2011 13:46 (tnakir).
 
4 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Dretva zalaza uma (War in the East)
tnakir kaže...

LOL :)

To se zove bit uporan. :) U 2 ujutro kad je zenu i djecu poslao spavat, krenuo je u borbu protiv zlih švabonja :) I onda ujutro u 8 na posao. Skidam kapu.

 

 

LOL! Oleg u 8 na posao... Možda, da ga tjeraš bacačem plamena i da on zasigurno zna da je napunjen...

This space for rent!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Dretva zalaza uma (War in the East)

Evo nabavih War in the East (*cough*piratija*cough*) i zanima me ako Zli Luđak ima koji savjet za početnika? (nije mi se dalo pročitat upute od ~380 strana, al' ako je baš tako potrebno, imam i ja vremena)

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
offline
Re: Dretva zalaza uma (War in the East)
Drago kaže...

LOL! Oleg u 8 na posao... Možda, da ga tjeraš bacačem plamena i da on zasigurno zna da je napunjen...

Eh vi urednici...

 

roko121roko kaže...

Evo nabavih War in the East (*cough*piratija*cough*) i zanima me ako Zli Luđak ima koji savjet za početnika? (nije mi se dalo pročitat upute od ~380 strana, al' ako je baš tako potrebno, imam i ja vremena)

Vjerovatno ces dobit domaci rad da naucis sva politickovojna zbivanja u europi tridesetih i cetrdesetih godina proslog stoljeca. Nakon toga da procitas 380 strana manuala :)

Ovaj forumaš je tolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti slobodna od ugnjetavanja zbog svojih liberalnih mišljenja
13 godina
offline
Dretva zalaza uma (War in the East)

Ipak još kuca srce junačko.

 

Valjda će i te poznate ruske kiše i snijegovi nagrnuti (za cca 3-4 mjeseca) pa da vidimo onda Č.M.C.V.P. (stara narodna).

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Dretva zalaza uma (War in the East)

Razmišljao sam neko vrijeme čak bili probao ili ne ovo, nakon što sam vidio što radi od ljudi, nema šanse...

Možda za par godina.

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi...
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Dretva zalaza uma (War in the East)

O.o War is going on!!!! Čekao sam to već dugo..I dalje vjerno čekam nove analize bojišnice :)
Btw. navijam za Olega :D..Samo čekaj zimu, njemci su beskorisni na -30 :D

Straight Edge
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.8.2011 1:00 (netko,netkovic).
 
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice