Dretva zalaza uma (War in the East)

poruka: 293
|
čitano: 67.771
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
moderator
offline
Dretva zalaza uma (War in the East)

Ideja lovljenja ribe u vršu, gdje je crvena strelica njemački prodor u vršu, za koju je Moskva očito magično jak mamac.

 

Plavo su snage koje bi trebale odsjeći ribu ulovljenu u vrši i efektivno izvesti Staljingradsku operaciju (Uranus) godinu-godinu i pol prerano. I s Moskvom umjesto Staljingrada. I Vjazmom umjesto Kalača na Donu......

 

Problem je samo u tome što tih plavih snaga UOPĆE NEMA osim u Stavkinim vlažnim snovima. Ako stane, zaustavi daljnje prodore, i da mi predaha da tijekom jeseni skupim štogod rezervi, oko siječnja 42 dolaskom Sibirskih divizija bi mogao imati barem ponešto za operaciju Mala Vrša.

 

Međutim, nije James glup, neće mi dati predaha. Jedino što ga na to može natjerati su kiše, blato, snijegovi.....

 

ZATO KIŠE BLATA SNIJEGOVI SIKIRE DOĐITE DOĐITE DOĐITE DOĐITEDOĐITE ŠTO PRIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Heroj a ne zločinac
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Dretva zalaza uma (War in the East)
Zli Luđak kaže...

Uglavnom, situacija je užasna.

 

Imali smo manje pauze u partijama, tempo se malo usporio, jer je situacija tako kompleksna da ne mogu odigrati poteze onako preko lakta, nego sve traži promišljanje, Uz to bilo je i problema sa serverom za razmjenu poteza ali ništa strašno.

 

James je na pragu Moskve.... očajnički cijedim sve frontove za diviziju-dvije koje onda vlakom dovlačim do Moskve, zidajući posljednje linije obrane pred Crvenom Metropolom.

 

Da ima fiksaciju na Moskvu vidljivo je iz ove pirije (pirija - dalmatinski lijevak) koja se stvara na strateškoj mapi. Sa strane su linije koje su efektivno defenzivne za Švabe, nema namjeru daljnjeg prodora (barem zasad) a u sredini se pirija slijeva prema Moskvi gdje ulijeva svoje najjače jedinice. Moskva je ova gužvica jedinica (jako slabašnih) u sredini desno....

 

No i ako uđe, otpor neće stati!! Sjetimo se Napoleona - Moskve je vidio, ali se ponižen i poražen iz iste i povukao!!!!

 

Boljim pogledom možete vidjeti i mnoge moje jedinice razbacane u njegovoj pozadini, s oznakom PC. PC je Partisan Cadre - partizanske jedinice u nastajanju! Ruski narod nikada nije prihvatio germanskog okupatora!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!111111111111111111!!! Dok je jedinica "cadre" ne mogu s njom ništa, ali uskoro će to postati pravi partizanski odredi koji će dizati u zrak njemačke pruge za opskrbu.

 

Mislim da je ovako jasno "telefoniranje" namjera Jamesova greška, ali ionako nemam mnogo toga da mu metnem na put pa to što sam ga pročitao (ili je on jasno pokazao što želi) ne znači mnogo.

 

E sad.

 

Da sam ja teška manga ja bi uradio sljedeće: pustio ga da uđe u Moskvu kao riba u vršu - mješavina dalmatinske i ruske vojne misli je nenadhebiva.... dakle pustio bi ga da uđe kao riba u vršu gomilajući snage iz rezerve gore i dolje od Moskve, i s prvim snijegovima i ledovima stisao ga i odsjekao.

 

Dakle to bi učinio da sam manga, ali zasad nisam tolika manga, operacija Uranus sačekat će godinu-dvije, ako CCCP poživi dotad. Zadovoljit ću se uzmicanjem i operacijom Mala Vrša (Little Saturn je povijesna ruska operacija nastala takvim smanjivanjem apetita....)

Koliko vidim po mini mapi, točno te je udario u potezu između moskve i kijeva i jurnuo prema gore.

I dobrano te ogulio, srećom po trebe trenutno nema snaga za sam napad jer je okrenuo jedinice fronta na sjever i jug

A lijepo sam ti rekao da ne braniš Kijev {#} ali nisi me slušao i sad imaš frku kod moskve (jel to ja vidim 14.8.1941 ?? ako je sredinom kolovoza u Moskvi bogme ti se loše piše)

Nego Oleg koji je cilj igre za ruse i za njemce (uči u Moskvu i Berlin ili ? )

16 godina
offline
RE: Dretva zalaza uma (War in the East)
Zli Luđak kaže...
Očajnički trebam kišu, tuču, snijeg, led, žabe, sjekire s neba.... bilo kakve padaline koje će usporiti njegovu motorizaciju i dati mi priliku za ukopavanje.....

Nemam traženo, ali imam medvjede. Cijena po komadu, dogovoriti ćemo se, kao i za neki konkretniji deployment...

Medvjed, boja: bijela, snaga: Kickass shitbear Medvjed, boja: bijela, snaga: Kickass shitbear
Medvjed, boja: smeđa, snaga: Kickass regular bear Medvjed, boja: smeđa, snaga: Kickass regular bear
Gledam te!
16 godina
moderator
offline
RE: Dretva zalaza uma (War in the East)
Darky kaže...
Zli Luđak kaže...

Koliko vidim po mini mapi, točno te je udario u potezu između moskve i kijeva i jurnuo prema gore.

I dobrano te ogulio, srećom po trebe trenutno nema snaga za sam napad jer je okrenuo jedinice fronta na sjever i jug

 Nije, krivo gledaš.

Heroj a ne zločinac
15 godina
neaktivan
offline
RE: Dretva zalaza uma (War in the East)
15 godina
offline
RE: Dretva zalaza uma (War in the East)
Zli Luđak kaže...
Darky kaže...
Zli Luđak kaže...

Koliko vidim po mini mapi, točno te je udario u potezu između moskve i kijeva i jurnuo prema gore.

I dobrano te ogulio, srećom po trebe trenutno nema snaga za sam napad jer je okrenuo jedinice fronta na sjever i jug

 Nije, krivo gledaš.

hm, svejedno na mini mapi se vidi da je velika rupa između moskve i kijeva u tvojim jedinicama

Praktički jako puno vojske imaš na jugu koja je pasivna iskoristi ih za napad na njemce da ih prisiliš da se malo okrenu na jug i oslabe pritisak na moskvu

ili ih probaj nekako prebaciti prema sjeveru

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Dretva zalaza uma (War in the East)
Zli Luđak kaže...
Problem je samo u tome što tih plavih snaga UOPĆE NEMA osim u Stavkinim vlažnim snovima. Ako stane, zaustavi daljnje prodore, i da mi predaha da tijekom jeseni skupim štogod rezervi, oko siječnja 42 dolaskom Sibirskih divizija bi mogao imati barem ponešto za operaciju Mala Vrša.

 

Što ako bi povukao sve snage iz Moskve za "plave" jedinice? Privremeno bi izgubio na teritoriju, ali bi imao snaga (valjda) za skroz odsjeći snabdjevanje svih Jamesovih jedinica koje uđu u Moskvu, pa bi ih s vremenom mogao uništiti.

 

14 godina
neaktivan
offline
RE: Dretva zalaza uma (War in the East)
Zli Luđak kaže...

Ideja lovljenja ribe u vršu, gdje je crvena strelica njemački prodor u vršu, za koju je Moskva očito magično jak mamac.

 

Plavo su snage koje bi trebale odsjeći ribu ulovljenu u vrši i efektivno izvesti Staljingradsku operaciju (Uranus) godinu-godinu i pol prerano. I s Moskvom umjesto Staljingrada. I Vjazmom umjesto Kalača na Donu......

 

Problem je samo u tome što tih plavih snaga UOPĆE NEMA osim u Stavkinim vlažnim snovima. Ako stane, zaustavi daljnje prodore, i da mi predaha da tijekom jeseni skupim štogod rezervi, oko siječnja 42 dolaskom Sibirskih divizija bi mogao imati barem ponešto za operaciju Mala Vrša.

 

Međutim, nije James glup, neće mi dati predaha. Jedino što ga na to može natjerati su kiše, blato, snijegovi.....

 

ZATO KIŠE BLATA SNIJEGOVI SIKIRE DOĐITE DOĐITE DOĐITE DOĐITEDOĐITE ŠTO PRIJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sviđa mi se ova operacija opkoljavanja, samo budi siguran da su ti snage koje će zadati udarac dosta jake za to. I još kada bi protivnik upao u ovu zamku, ovo bi bilo odlično. Bilo bi odlično ako postoji opcija iskorištavanja osvojene opreme, npr ako ti sad opkoliš nekoliko njemačkih divizija - da se one predaju i prisvoje tebi ( naravno vojna oprema, tenkovi, topovi itd.)


A što se tiće odugovlačenja, mislim da je to jedan od bitnijih stvari za Sovijete. Taman ti daje vremena da razviješ , u žargonu neprijatelja, "Staljinove orgulje"  i ostalu opremu i vojnike

Battlefield Fan!
15 godina
offline
RE: Dretva zalaza uma (War in the East)
Gamer71 kaže...

A što se tiće odugovlačenja, mislim da je to jedan od bitnijih stvari za Sovijete. Taman ti daje vremena da razviješ , u žargonu neprijatelja, "Staljinove orgulje"  i ostalu opremu i vojnike

njemu bude jako teško, jer po mapi koju je objavio tek je 14. kolovoz 1941, a njemci smu mu pred vratima moskve.

jednostavno kod smolenska ih je trebao zadržati još bar mjesec ili više.

 

osim toga kad pogledaš ovu sliku http://www.bug.hr/_cache/6a496d5d8dadf075f5e858f0dc2fb7b4.jpg?rand=272286401 obrati pažnju na minimapu u donjem lijevom kutu

crvene točkice su njegove jedinice

pogledaj koliku rupu ima između sjevera i juga da nema njegovih jedinica...

U sredini mu se raspao front ima di koje žarište i pokoju jedinicu, ali nema linije i tu je slab ako mu švabo uleti sa tenkovima

problem je kaj je Oleg umjesto moskve odlučio braniti kijev... a james je to zaobišao i lupio po moskvi.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.2.2011 19:29 (Darky).
16 godina
moderator
offline
RE: Dretva zalaza uma (War in the East)
Darky kaže...
Zli Luđak kaže...

hm, svejedno na mini mapi se vidi da je velika rupa između moskve i kijeva u tvojim jedinicama

Praktički jako puno vojske imaš na jugu koja je pasivna iskoristi ih za napad na njemce da ih prisiliš da se malo okrenu na jug i oslabe pritisak na moskvu

ili ih probaj nekako prebaciti prema sjeveru

 

 Tu je jednostavno rupa, prorijeđen front s obe strane. Trenutno imam prečih briga od tog sektora, a i on se izgleda koncentrirao baš na samu Moskvu.....

Heroj a ne zločinac
16 godina
moderator
offline
Dretva zalaza uma (War in the East)

U partiji s ACR-om strašan se krik užasa prolomio Južnim frontom......

 

TALIJANI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Musolini je skužio da braći Švabama ne ide baš dobro, pa je odlučio poslati prevagu: CSIR, Corpo di Spedizione Italiano in Russia! To su ove žute "kuvertice" koje su se stisle ko piroćanski buđelar u jedan hex na južnom Dnjepru... služba za praćenje neprijatelja identifikovala je neprijatelja u tom sektoru: pešadijske divizije Torino i Pasubio, te "brza" divizija Principe Amadeo Duca d'Aosta!

 

Talijanskim korpusom zapovjeda ovaj lik:
http://en.wikipedia.org/wiki/Giovanni_Messe

 

Upamtit ćemo ga, za trenutak kad Komunizam preplavi cijelu Evropu, nećemo stati kod Beča i Beograda i Budimpešte i Berlina ovaj put.....

Heroj a ne zločinac
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Dretva zalaza uma (War in the East)

Iz ove se zadnje slike s Talijanima može dobro pojmiti ultra-golemost ovog bojišta i količina ljudstva s njemačke i ruske strane. Talijani su kao neka bitna sila na strani Osovine, sakupili cijeli Korpus da pomognu, vamte tamte.... kad ono, sav taj njihov silan trud, a koji od Talijana i nije za podcijeniti, stane u jedan jedini heksić ove ogromne mapetine, veličine nogometnog igrališta.

 

Jedan hex!

 

OK, kasnije će oni poslati još jedinica, možda dovoljno i za 2-3 ili čak 4 hexa (LOL).

 

Ne smijem se Talijanima, već veličam Ruse i Švabe. Sve jedinice koje su npr Englezi stavili na bojno polje u WW2 bile bi dosta za možda 9-10 hexova Istočnog fronta, s Kanađanima 14-15. Sve Američke možda za 20-25..... ma i to sam puno rekao.

 

 

Heroj a ne zločinac
 
2 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Dretva zalaza uma (War in the East)

 Revolution Under Siege (RUS) je super igra, imam je i planiram opis za Bug, ali........

 

Riječ je o preradi starog, i odličnog enginea tvrtke AGEOD na temu Ruskog građanskog rata 1917-1922. Inače taj sukob mi je jedan od omiljenih, jako puno zanimljivih operacija s obje strane.

 

Međutim, nema se vremena....

 

Igra je manje zahtjevna od WITE a po meni je taj engine odličan, mada posve različit od ove igre (a i tematika je drugačija).

Heroj a ne zločinac
16 godina
moderator
offline
Dretva zalaza uma (War in the East)

Ovo je iz partije protiv ACR-a, gdje stojim odlično. Nije on loš kao Švaba ali mi njegov stil igre posve leži, čitam ga kao knjigu i blokiram bez problema. U toj partiji je već sredina listopada, sezona kiša i blata, front je zatvoren i pod kontrolom.

 

Daleko je od Lenjingrada, nije uzeo čak niti Smolensk, Kijev tek u zadnjem potezu (grad čak i nije pao, ali je u potpunom okruženju). Slijedi serija slika fronta od sjevera na jug.

 

 

Sjever, oko Lenjingrada Sjever, oko Lenjingrada
Malo južnije Malo južnije
Smolenk, Ržev, Moskva Smolenk, Ržev, Moskva
Orel, Kursk daleko od fronta, čak ni Brijansk nije pao Orel, Kursk daleko od fronta, čak ni Brijansk nije pao
Kijev - Harkiv Kijev - Harkiv
Heroj a ne zločinac
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Dretva zalaza uma (War in the East)

Odlična tema, sretno u ratu. Samo me zanima na koji način izmjenjujete poteze, ti se logiraš odradiš svoje pa onda on to vidi kad se prijavi? Nije mi to jasno, jer koliko sam shvatio, uopće ne morate biti istovremeno online. I koliko traje taj jedan "potez", govorio si ako bude sreće da će biti i više od poteza dnevno? Jel to ovisi o broju dnevnih logiranja vas dvojice naizmjenice?

totus mundus agit histrionem
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Dretva zalaza uma (War in the East)
SinCr0 kaže...

...ti se logiraš odradiš svoje pa onda on to vidi kad se prijavi? ... Jel to ovisi o broju dnevnih logiranja vas dvojice naizmjenice?

 Da i da.

I'm a lumberjack and I'm OK
14 godina
protjeran
offline
Dretva zalaza uma (War in the East)

što si redovit sa izvjščima mogu da na kalendaru označim prijestupnu godinu kad se javiš

 
6 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Dretva zalaza uma (War in the East)
moze mi neko pomoci jer ja ne kuzi nnista u war in the pacific nisan zna di da napisen japanci me ubijaju stalno mi baze uzimaju ;)
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Dretva zalaza uma (War in the East)
Cro_Gunner kaže...
moze mi neko pomoci jer ja ne kuzi nnista u war in the pacific nisan zna di da napisen japanci me ubijaju stalno mi baze uzimaju ;)

U temi humor jema baza puna škovaca, neka ih malo i japanciman, kad već nimaju vlastite! {#}

Gledam te!
13 godina
offline
Dretva zalaza uma (War in the East)

Sinoć gledao na RTL-u, Neprijatelj pred vratima (aka bitka za Staljingrad). Drug Hruščov me podsjetio na Zlog Luđaka, retorikom i beskompromisnim stavom. Nakon odgledanog filma (ni sam ne znam koliko sam ga puta do sada gledao) uvjeren sam, više nego ikada, u pobjedu Zlog Luđaka i moćne Crvene Armije.

Freedom is just another word for nothing left to loose ...
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.2.2011 19:16 (mario.L_hr).
 
2 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Dretva zalaza uma (War in the East)
mario.L_hr kaže...

Sinoć gledao na RTL-u, Neprijatelj pred mojim vratima (aka bitka za Staljingrad). Drug Hruščov me podsjetio na Zlog Luđaka, retorikom i beskompromisnim stavom. Nakon odglednaog filma (ni sam ne znam koliko sam ga puta do sada gledao) uvjeren sam, više nego ikada, u pobjedu Zlog Luđaka i moćne Crvene Armije.

To je meni jedan od najdražih filmova... Isto ga gledal, po ne znam koji put XD.

 

Нужно быть очень смелым человеком, чтобы быть трусом в Советской Армии.

Q: a kako se to linux ponasa kad crkne hdd? A: zastekava svakih 60 sec,ali prezivi se
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.2.2011 15:40 (1domagoj1).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Dretva zalaza uma (War in the East)

Taj film je najveće smeće.

Osvrt na film i gluposti prikazane u njemu:

http://www.battlefield.ru/en/hall-of-shame/206-enemy-at-the-gates.html

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Dretva zalaza uma (War in the East)
Loz kaže...

Taj film je najveće smeće.

Osvrt na film i gluposti prikazane u njemu:

http://www.battlefield.ru/en/hall-of-shame/206-enemy-at-the-gates.html

 

 

 

Yeah, well, you know, that's just, like, your opinion, man.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Dretva zalaza uma (War in the East)

mda...

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.2.2011 2:36 (Loz).
14 godina
offline
Re: Dretva zalaza uma (War in the East)
Ajde Oleže, već skoro 2 tjedna ništa, neki išćekuju novosti željnije nego novu epizodu Šeherezade :D
Once, I was atheist, but then I realised that I'm god.
14 godina
offline
Dretva zalaza uma (War in the East)

'Neeema više, nema više majke Rusije...'

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Dretva zalaza uma (War in the East)
Loz kaže...

Taj film je najveće smeće.

Osvrt na film i gluposti prikazane u njemu:

http://www.battlefield.ru/en/hall-of-shame/206-enemy-at-the-gates.html

 

 

ovo pišem samo jer nema izvještaja s fronti, ne bih se osvrtao na osvrt i spamao inače {#}.

 

Film nije smeće, nego eto akcija u kojoj Jude Law (židovski zakon? hehe) malo puca iz puške, malo se prisloni na Rachel Weisz i malo Ed Harris izgleda kao opaki ze đerman. Ovaj što je pisao osvrt je to izgleda previdio i mislio da gleda " Najtočniji dokumentarac o Stanjingradu. Ikada!" pa se sav uzjogunio.

eto offtopic, al, šta ću kad ontopica nema {#}

iddqd
14 godina
offline
Re: Dretva zalaza uma (War in the East)
The Unforgiven kaže...
Ajde Oleže, već skoro 2 tjedna ništa, neki išćekuju novosti željnije nego novu epizodu Šeherezade :D

 

Stvari stoje ovako:

 

1. Protiv JAMiAM-a partija je trenutno na čekanju...

2. ACR je predao u 1942.

3. U partiji protiv mene Oleg je predao prije zime 1941. Što se tiče te igre (Emir vs Oleg) kratki AAR sa mapom na kojoj je prikazana završna situacija možete pogledati na:

 

http://www.matrixgames.com/forums/tm.asp?m=2725414

16 godina
moderator
offline
Re: Dretva zalaza uma (War in the East)

Oleg je trenutno malo zatrpan poslom u firmi, ali čim to sredi, pobjedonosno se vraća na bojište...

Trenutno zauzet Trenutno zauzet
This space for rent!
16 godina
moderator
offline
Re: Dretva zalaza uma (War in the East)
Emx77 kaže...
Stvari stoje ovako:

 

1. Protiv JAMiAM-a partija je trenutno na čekanju...

2. ACR je predao u 1942.

3. U partiji protiv mene Oleg je predao prije zime 1941. Što se tiče te igre (Emir vs Oleg) kratki AAR sa mapom na kojoj je prikazana završna situacija možete pogledati na:

 

http://www.matrixgames.com/forums/tm.asp?m=2725414

 

This space for rent!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice