Divinity: Original Sin

poruka: 278
|
čitano: 35.906
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
online
Divinity: Original Sin

Video o craftingu

 

_____

 

General Tips:

   - World is persistent. All items dropped or stashed will stay where they are forever.
   - Loot dropped from chests and enemies are randomized.
   - Pressing 'L' and clicking the dialogue tab will allow your co-op partner to follow the dialogue.
   - Holding shift while dragging an item in your inventory splits stacks.
   - Left click is for action/movement. Right click is to cancel action/movement.
   - Merchants goods are refreshed overtime. Any items that were sold to the merchant stay there to be bought back.
   - Steal everything, take everything (without getting caught). Enemies don't respawn and can be wiped out. Gold is in abundance, XP is more rare.
   - It takes 2 ability points to get an ability to lvl 2, 3 to lvl 3 etc.
   - You can assign which player controls what characters in the Assign menu, which can be accessed by hitting Esc.
   - Once in the town, head northwest for lower level monsters.
   - Telekinesis allows you to pick up items farther than you can reach.
   - Healing the undead causes damage.
   - While in a cloud or surface of fire or poison, etc. avoid walking. Each step causes damage, rather than per turn while standing.
   - On the left hand side of the screen, dragging the portriat of one character onto another will cause those characters to follow eachother. Pulling them away will do the opposite.
   - Combat is much more easy when elements (fire, poison, water, ice, electricity) are used to your advantage.
   - Use sneaking to create an ambush on tougher enemies.
   - You can control a character outside of combat in real-time if they are far enough away from the fight and haven't been spotted. Getting an enemy groups attention and having a rogue character sneak behind for a backstab is a good tactic.
   - Giving extra gold to NPC's while bartering will raise their attitude towards to. Bartering in general and completing quests will do the same.
   - Having your weapon equipped when talking to NPC's reduces their attitude towards you.
   - NPC's with a low attitude tend to charge more for items and purchase your items for less.
   - NPC's with a high attitude might give you more information and will turn a blind eye while you steal less valuable items.
   - You can have up to 2 companions (4 characters in total). Two can be found in the first town.
   - You can save the game whenever you want, however you want (during combat and dialogue). Haven't had any issues, even in multiplayer. Comes right back to where you left it.
   - Using a fire attack on a fire creature heals that creature. The same goes for every element.
   - Charm, intimitade and reason during dialogue are are all affected by the charm ability and simply change the dialogue based on what you choose.
   - The number next to a buff or debuff is how many turns your affected by it.
   - Dropping an item on any NPC will cause them to attack you.
   - After accidently attacking a friendly NPC, some have had luck fleeing NPC's and coming back later to remove the hostility.
   - Each class of magic has their own summon skills.
   - 100% chance in combat does not mean a 100% guarunteed hit when it comes to debuffs (Willpower and Saving throws are still taken into account).
   - Not only do you gain health from walking in blood from the Leech ability, but you also gain health from each hit you take from physical attacks. Blood is soaked up and disappears the moment it's touched with this ability.

 

ELEMENTS


There are 3 types of element states. Self, Surface and Cloud. Self is an element applied to a character.
Surface is the element applied to the ground. Cloud is applied to the air over the ground.

Self


Warm: Resistance to fire lowered. Resistance to ice/water is increased. More susceptible to catching on fire.
Fire: Damage over time.

Wet: Resistance to ice/water/air lowered. Increased resistance to fire. More susceptible to being frozen.
Chilled: Resistance to ice/water/air is further lowered. Increased resistance to fire. Movement slowed. More susceptible to being frozen.
Frozen: Turn skipped.

Poisoned: Damage over time. Fire resistance is lowered.

Surface


Fire:Causes fire debuff on self. Can be put out with water, but creates smoke cloud.

 

Poison: Causes Poised debuff on self. Can cause an explosion with fire, but creates poison cloud.

 

Ice: Causes player to trip and knocked down. Can be removed with fire, but creates mist cloud.

 

Water: Doesn't affect player on it's own. Bodies of water can be electrified or frozen. Can be removed with fire.

 

Blood: Blood works similarly to water. Blood can be shocked.

Cloud


Smoke: Created when fire is put out. Blocks view from items. Enemies behind smoke can't be targeted for ranged attacks.

 

Poison cloud: Does damage over time. Can be blown up by fire.

 

Mist cloud: Created when ice is melted by fire. Can be electricuted to create electric cloud.

 

Electric cloud: does damage over time.

 

Buffs/Debuffs

 

Buffs
Blessed: Rises chance to hit by 30%
Fortified: Increases armour rating by around 30 or so points.
Hastened: Boosts maximum AP, starting AP, recovering AP, and increased movement.

Debuffs
Cripple: Action point generation is lowered.
Diseased: Damage over time.
Stunned/Knocked Down: Turn skipped.
Mute: Can't cast spells.
Blind: Can't hit targets.
Weaken: Lowers damage and strength.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.7.2014 9:42 (doktor1).
Moj PC  
3 0 hvala 4
12 godina
offline
Re: Divinity: Original Sin
AmonZero kaže...

Igru ste uzeli normalno preko Steama ili ste našli negdje jeftinije ?

Mi smo kupili Collector's preko Steama. Svaki je dobio primjerak D:OS, DLC za OS, Divine Divinity i Beyond Divinity i ispalo nas je 35 eura. 

Origin: Tetka_HR - Steam: MaliPero - Raptr: Ukulele - XBL: Mala Perica
15 godina
offline
Re: Divinity: Original Sin

Našao sam na ovoj stranici za 20 eur tako da ću uzet ovih dana tamo igru. 

http://www.gamekeys4all.com/290-divinity-original-sin-cd-key-steam.html

LOL EUNE: slinA
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.7.2014 10:54 (AmonZero).
12 godina
offline
Re: Divinity: Original Sin

Igra je mrak.

 

Preporucam Co-op za max enjoyment.

 

Masterao sam rock/paper/scissors

11 godina
offline
Divinity: Original Sin

koliko vi followera imate? ja imam samo onu ribu fajtericu 

igram sa mageom i assassinom (vise rouge sa bowom, posto sam skontao da su assassini u teskom gubitku - dealaju malo damagea sa daggerima + dok se priblizis meti vec su te pokopali enemy rangeri i mageovi)

 

ne znam koliko je uopce moguce preci igru samo sa 2 pocetna lika? i ovako mi je relativno tesko i moram obilaziti cijelu pocetnu mapu i pomno birati bitke

 

iz dosta bitaka se izvlacim sa mageom, samo prije ulaska u bitku spawnam ulje gdje je moguce (pogotovo oko explozivnih bacava) i harrasam neprijatelja sa distance pomocu fire spellova(tako sam i ubio sve one likove ispred svjetionika - nisam uopce ni usao u combat lol) 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Divinity: Original Sin

u jednom od dungeona koji imaju nekoliko lvla, znaci onaj di su kao traps na podu koji aktiviraju fireballs ali ima kao nekakav switch koji ih ugasi, e u tom dungeonu nisam skuzio sta se tu dogadja ? jel to dio nekog questa ? jer je dungeon povezan sa jednom kucom u glavnom gradu pa kontam da bi trebalo bit nesto vise a ne samo par itema....

 

u jednom drugom dungeonu dodjem pred jednu barijeru i na nekavom pedestalu/pijedestal kako se to vec pise, kaze mi looks like you could place a rectangular object on it, a uzeo sam nekakav square medalion ili nesto ali nikako se ne moze stavit na to, kontam da ima fora sa teleportom da se to prodje ali nisam to isprobavao. jel zna neko sta koristit da se barijera makne ?

 

i trece, kod kuhara u podrumu, cuju su neke eksplozije i ekran se trese ali ne nadjoh nikakav secret room ili nesto ?

 

i cetvrto, jel ima jos nesto sa onom charmed orkicom ? ja samo reako likovima da je ne ubiju, mozda ima jos nesto ?

 

ubio sam .... robota daklem da ne spojlam previse, nisam skonto kombinaciju, jel ima neka shema da se dobije kao companion ?

 

 

obiso sam kamare mape ali jos nisam uspio nac put do sjeverozapadnog dijela, sa plazom i teleportom i main questom, vidim na mapi di je ali ne kontam kako tamo doc ? dosad najjaci fajt mi je protiv mad gravedigger ili kako se zvao, totalni show :D

 

itemi su vise manje bezze, nema nekih uber itema za sad, craftanje isto, skilovi i spellovi isto, na pocetku valjda samo isprobavanje. da li za otkljucat lvl 5 chest moram imam lvl5 lockpick skill ? jel neko pickpocketo nesto interesantno u gradu, neki legendary ili tako nesto ? jer mi se zbog love ne da trosit 3 sata dok obidjem i pokradem sve.....lvl 5 chestova ima kamare a za natuc skill na lvl5 trebam bit valjda lvl 10 i samo pointse ulupat u to....preglupo. koji spell je najbolji za razbijat chests ? koja skola magije ?

 

 

inace igra je vrh, nisam ovako nesto igro jos od nwn-a

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Divinity: Original Sin

Ako imate sttutering prilikom micanja kamere probajte isključiti texture streaming.

U graphicsettings.lsx datoteci pronaći donje linije te promjeniti kako dole piše

 

C:\Users\username\Documents\Larian Studios\Divinity Original Sin\graphicsettings.lsx

 

<node id="ConfigEntry">
<attribute id="MapKey" value="TextureStreamingEnabled" type="22" />
<attribute id="Type" value="0" type="5" />
<attribute id="Value" value="0" type="4" />

 

Malo sam probao.. Nisam imao stuttering, ali kod micanja kamere FPS mi je znao padati sa 40 na 25 dok za sada to nisam primjetio i neide ispod 30... 

 

Od developera: 


Texture streaming is responsible for loading textures in the required quality (right amount of mipmaps). The further away from your character a certain texture is, the lower the detail level of that texture in memory. If you jump the camera between separated characters you might notice texture quality being lower for a few frames. Disabling the texture streamer will indeed increase load times (but might be hardly noticeable on a good SSD) and can easily increase memory usage by about 1GB or more. You can disable texture streaming, but keep in mind that the game might crash if running out of memory. If you notice the game starting to crash quite often it's probably better to enable texture streaming again. And while having a lot of memory will help to some degree, please keep in mind that like every 32bit program only 4GB of ram can be used at a time.

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Divinity: Original Sin

Nemam s tim problema. Sve opcije su mi ukljucene i na max postavkama.

 

Osim vsynca.

 

16 godina
offline
Divinity: Original Sin

Jako dobar RPG..  nisam se već dugo tako zainteresirao za neki {#}

Lijep pozdrav ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Divinity: Original Sin

Mene (za sad) jedino smeta turn based fajt i što mi je sve nekako prezumirano...

Ali preživjet ću nekako :)

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Divinity: Original Sin

Combat je baš oldskul i zao mi je što više igara nema taj pristup.

 

Dragon Age: Origins je imao ''polu turn based'' što je isto funkcioniralo,al raspalo se sve sa DA2 koji je bio loš i arkadan.Ajmo reć pojednostavljen

 

Divinity ima jako taktičan kombat,to je major selling point igre.

 

 

16 godina
online
Re: Divinity: Original Sin
Elles D. kaže...

Mene (za sad) jedino smeta turn based fajt i što mi je sve nekako prezumirano...

 

Baš mi je drago šta je turn based. Nema mahnitog nabijanja po spellovima i ostalim bakračima. Meni osobno ogroman plus!

16 godina
online
Divinity: Original Sin

Tako je, mogli su slobodno ugraditi pauzu kao i ostali velikani na koje se pozivaju :)

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Divinity: Original Sin
Ne sviđa mi se turn based RPG.To kao da igram J-RPG-ove.Udari pa čekaj dok komp odluči šta če napravit,pa onda ti opet,tr zatim opet čekaj.DA 2,Amalur,Skyrim,tako trebaju izgledat moderni RPG-ovi a ne izumrli wait-to-think-then-attack RPG-ovi.Divinity 2 je bio odličan.No svakome svoje.
12 godina
offline
Re: Divinity: Original Sin

strongly dissagree

 

zato imamo skyrim u kojem je kombat drek,pojedem 16 pileta i 4 tone krumpira izmjedu 2 zamaha...

 

Jrpgovi nemaju veze s ovim,oni prakticiraju totalno drukciju vrstu kombata

 

ovo je povratak korijenima,baldurs gate,nwm,icewind dale itd itd...combat je tezak,ali taktican. Amalur nevjerujem da si spomenuo,igra je katastrofa,DA2 takodjer drek,skyrim ajde kad se moda tonu,kao vanilla je isto meh.

 

 

11 godina
offline
Divinity: Original Sin

ok je ova igra samo je mukotrpna

najvise me dosad smeta dug loading time 

 

sto se tezine tice, moras vise manje proci cijelu mapu i pomno birati bitke i ici odredjenim redosljedom (a i onda je dosta gusto)

shopovi su useless zbog cijena, itemi koji dropaju vise manje takodjer (ovi bolji su na visim levelima a levelanje je sporo)

 

eh da, i bilo bi dobro kad bi bio neki quest marker, tj da na mapi mozes vidjeti kud trebas ici - ali oke je i ovako, podsjeca me na morrowind ^^

Moj PC  
0 4 hvala 0
12 godina
offline
Re: Divinity: Original Sin

S barterom shopovi nisu useless,da se nac zanimljivih stvari i knijga

 

nedostatak quest markera mi je super. Treba čitati i čitati. Ništa nije servirano

15 godina
offline
Re: Divinity: Original Sin
Fanu kaže...

 

 

eh da, i bilo bi dobro kad bi bio neki quest marker, tj da na mapi mozes vidjeti kud trebas ici 

To je problem kod današnjih igara. Praktički ti sve nacrtaju i pokažu gdje i kako riješit quest.

Zato je Divinity OS odličan jer te tjera da čitaš i sam zaključuješ što napravit sljedeće.

 

Isprobao sam  igru i mogu reći da je ODLIČNA !

Koliko preinaka se može napraviti prilikom stvaranja charactera je predobro. Svi fanovi tabletop rpg-ova će uživat u ovoj igri (Attack Of Opportunity, Perception, Talenti, Turn base combat, Initiative i mnogo toga). Combat je identičan kao u DnD ili Pathfinderu što je meni ogroman plus.

 

Već vidim da će igra biti jedna od najboljih ove godine. Larian studio nije iznevjerio i izbacio je još jednu fenomenalnu igru.

 

LOL EUNE: slinA
16 godina
online
Re: Divinity: Original Sin
Rocinante2112 kaže...

ovo je povratak korijenima,baldurs gate,nwm,icewind dale itd itd...combat je tezak,ali taktican.

Pa o tome i pričam - oni na svu sreću nisu bili turn based ;)

 

L3gioNAR00 kaže...
Divinity 2 je bio odličan.No svakome svoje.

Vidiš, Divine Divinity i Beyond Divinity su mi bile dobre igre. Prošao ih nekoliko puta.

Divinity 2, evo je u ladici skuplja prašinu nikad odigrana do kraja :)

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.7.2014 21:24 (Elles D.).
10 godina
protjeran
offline
Re: Divinity: Original Sin
Nisam sad mislio na to kakva je koja igra več jel turn-based borba ili kliktanje.Amalur je dobra igra a to šta izgleda neozbiljno nije problem.
16 godina
online
Re: Divinity: Original Sin
L3gioNAR00 kaže...
.DA 2,Amalur,Skyrim,tako trebaju izgledat moderni RPG-ovi a ne izumrli wait-to-think-then-attack RPG-ovi.Divinity 2 je bio odličan.No svakome svoje.

Pišeš gluposti!

Tko kaže da tako trebaju izgledati "moderni" RPG naslovi?

 

Dragon Age 2.....? Prvi Dragon Age je remek djelo naspram retardirane dvojke!

 

Skyrim je zabavn, velik itd, ali borba je živo sranje kao i ragdoll efekt...

 

Kingdoms of Amalur... Prazan svijet, zbilja tako treba izgledati moderan RPG...

_____

 

Neću niti komentirat ono da stave quest marker, tj da te igra vuče za ruku...

12 godina
offline
Re: Divinity: Original Sin

AMALURE je trebo bit MMO. I onda su sklepali SP igru nabrzaka.

 

I bila je drek.

 I osjeti se to dok se igra.

Zato se i studio raspao nakon igre odma.

 

 

Ko nije igrao RPG na PC-u jos od win 95 nezna što propušta. SKyrim je bio casual hook za igrače koji nisu inače imali iskustva s RPG igrama. AL drago mi je da je divinity zavrsen,igra otkida

16 godina
online
Divinity: Original Sin

A još da su ubacili day/night cyclem NPC shedules i vrijeme to bi bilo savršenstvo... Šteta, vjerovatno je to bio prevelik zahvat kada su odustali od toga..

Ali i ovako je ovo RPG kakva već dugo nisam odigrao!

 

Još da Wasteland 2 ne podbaci...

*čitao sam da nije ni približno dobar kao Divinity, (dok je ovaj bio još u alphi).. Ali vidjet ćemo...

____-

 

Dobro za pročitat pilikom kretanja u kampanju radi boljeg razumjevanja...

 

In the game, you control a party of heroes and guide them on a quest to learn a forbidden magic called The Source. This powerful magic was outlawed many centuries ago by the Council of Seven, the rulers of Rivellon, for it is written that from Source the lord of Chaos will spawn. Today, Source magic has been used to overthrow the Council. It's up to our heroes to save the Council and to do this, they'll need to uncover the mysteries of the Source and of those responsible for cursing the Council.



Poruka je uređivana zadnji put čet 3.7.2014 22:39 (doktor1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Divinity: Original Sin

Našo sam ovdje listu koji spell pripada kojem elemntu. Sumnjam da je potpuna lista no trenutno nisam našao ništa bolje vezano za taj bitan dio kod naperdovanja. Jer recimo nema na popisu Summon Pet koji ja imam ,(pauk) već ima Sumon Wolf pa predpostavljam da spada pod Earth elemnt...

 

Jako bitno kod dodavanja skill pointsa!

Sve to skupa stavljeno u prvi post...

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.7.2014 1:01 (doktor1).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Divinity: Original Sin

Ne znam da li je svima situacija s conversationom u coopu jednaka no nama se događa slijedeće.

 

Osoba koja prva započne razgovor jedina ima dialog box, što i ne bi bio toliki problem obzirom da drugi može čitati log ( chat ne računam jer je pretrpan njurganjem lokalnih npc-a {#}) no log ne prikazuje izbor odgovora koji se nude prvome igraču.

 

Također, kada se druga osoba uključuje u razgovor log se zatvara bez da se prethodno updatea pa najčešće ne znamo na što se točno odnosi naš odgovor.

 

 

To mi je trenutno jedina zamjerka, s ostatkom sam oduševljena, igra je fantastična :)

Origin: Tetka_HR - Steam: MaliPero - Raptr: Ukulele - XBL: Mala Perica
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Divinity: Original Sin

ima li gdje u gradu neki automatski heal ili se moram oslanjati na vlastite potione i spellove?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Divinity: Original Sin
Fanu kaže...

ima li gdje u gradu neki automatski heal ili se moram oslanjati na vlastite potione i spellove?

Ti biš quest markere, automatski heal....

Možda da promjeniš igru... {#}

11 godina
offline
Re: Divinity: Original Sin
doktor1 kaže...
Fanu kaže...

ima li gdje u gradu neki automatski heal ili se moram oslanjati na vlastite potione i spellove?

Ti biš quest markere, automatski heal....

Možda da promjeniš igru... {#}

 

rekao sam da bi quest markeri bila dobra dodatna opcija (posto nisu svi questovi toliko jasni da mozes skuziti gdje trebas ici ili sta trebas raditi - quest log je relativno los)

 

automatski heal da, kao i u skoro svakom drugom RPGu gdje ga dobijes od nekog NPCa ili pri povratku u grad

u igri je i ovako tesko doci do potiona/scrollova..

 

jedna stvar je kad je igra teska jer je tako zamisljeno, no druga je kad je igra teska zbog dvojbenih odluka developera

igru bi trebalo malo ispolirati da sve sjedne na svoje mjesto

 

inace uzivam u igri i lvl7 sam - btw odite ne cemetary i borite se sa onim ludjakom, najlaksi XP koji se moze dobiti.

 

 

12 godina
offline
Re: Divinity: Original Sin
Ukulele kaže...

Ne znam da li je svima situacija s conversationom u coopu jednaka no nama se događa slijedeće.

 

Osoba koja prva započne razgovor jedina ima dialog box, što i ne bi bio toliki problem obzirom da drugi može čitati log ( chat ne računam jer je pretrpan njurganjem lokalnih npc-a {#}) no log ne prikazuje izbor odgovora koji se nude prvome igraču.

 

Također, kada se druga osoba uključuje u razgovor log se zatvara bez da se prethodno updatea pa najčešće ne znamo na što se točno odnosi naš odgovor.

 

 

To mi je trenutno jedina zamjerka, s ostatkom sam oduševljena, igra je fantastična :)

Kuzim što hoces reci,i nama se to zna desit,ali kako smo na teamspeaku onda jednostavno jedan preprica drugom o čem se radi ukratko.

 

Nije problem

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice