Diablo 4

poruka: 2.106
|
čitano: 565.990
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Diablo 4

Pozdrav, počeo sam jučer igrati, nisam igrao ni jedan Diablo prije. Mene zanima za sad što se tiče moga charactera i map progressa, izabrao sam Seasonal charactera što znači nakon završetka sezone on se seli u Eternal što je za malo više od mjesec dana, premda ja nemam vremena igrati 5 sati na dan i neću proći sve a planiram proći kompletnu mapu i side questove i sve i sezona me uopće ne zanima za sad niti mislim kupovati battle pass niti išta. Zanima me da pređem igru očistim mapu i tek onda kasnije radit sezonske charactere. Ono što me zanima kad me prebaci u 8 mjesecu nakon završetka sezone u Eternal iz sezone dali mogu nastaviti gdje sam stao tj dali ostaje map progress, dungeni,side questovi fast traveli i sve što sam otključao i prešao. Jer nakon završetka ove sezone nastavit ću svakako igrati u eternalu dok sve ne pređem. Izabrao sam seasonal jer su mi tako rekli jer kao nebitno je svakako character seli u eternal. Dali sav progres na mapi ostaje onda sve što napravim sa ovim seasonal characterom kad on ode u Eternal ili ću morati sve ponovo. Još sam na početku odigrao sam nekih 2 sata, ako mi ne ostaje progress na mapi da krenem ispočetka u Eternalu i gotovo... Hvala na odgovoru...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Diablo 4

Koliko znam, sve bi ti trebalo ostati osim stvari koje su karakteristične za sezonu.

 

Iz Blizzardovog posta o sezoni 1:

"Once the Season has ended, the character you made and its progress will be transferred to the Eternal Realm. All items you collected, including in your Seasonal stash, will be transferred too. You can take this character into Sanctuary whenever you please, but Season-specific features such as Malignant Hearts will no longer be accessible."

Nostferatu zombiji i ISO broj objektiva ftw!
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Diablo 4
BeLLicus kaže...

Pozdrav, počeo sam jučer igrati, nisam igrao ni jedan Diablo prije. Mene zanima za sad što se tiče moga charactera i map progressa, izabrao sam Seasonal charactera što znači nakon završetka sezone on se seli u Eternal što je za malo više od mjesec dana, premda ja nemam vremena igrati 5 sati na dan i neću proći sve a planiram proći kompletnu mapu i side questove i sve i sezona me uopće ne zanima za sad niti mislim kupovati battle pass niti išta. Zanima me da pređem igru očistim mapu i tek onda kasnije radit sezonske charactere. Ono što me zanima kad me prebaci u 8 mjesecu nakon završetka sezone u Eternal iz sezone dali mogu nastaviti gdje sam stao tj dali ostaje map progress, dungeni,side questovi fast traveli i sve što sam otključao i prešao. Jer nakon završetka ove sezone nastavit ću svakako igrati u eternalu dok sve ne pređem. Izabrao sam seasonal jer su mi tako rekli jer kao nebitno je svakako character seli u eternal. Dali sav progres na mapi ostaje onda sve što napravim sa ovim seasonal characterom kad on ode u Eternal ili ću morati sve ponovo. Još sam na početku odigrao sam nekih 2 sata, ako mi ne ostaje progress na mapi da krenem ispočetka u Eternalu i gotovo... Hvala na odgovoru...

nema smisla igrati eternal lika.

 

ono sto trebas napavit je zavrsit campaign, skupit sve altars of lilith i napravit renown kako bi otkljucao skill points, paragon points i na koncu extra stat bonuse.

 

sto se tice samo progresa, ovisi o tome koliko si napravio prije nego sto nova sezona pocne kako bi se bonusi prenijeli na naredne likove. zato kazem, stvari koje sam naveo su ti prioritet.

It is not who you are, it is who you know.
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.6.2024 20:43 (Obi Wan).
15 godina
online
Diablo 4

Holy Bolt Elixir trenutno "ne radi" (XP bonus valjda daje), pa dok ne poprave ne isplati se trošiti isti:

https://x.com/PezRadar/status/1802760396694327661

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Diablo 4
TomoR kaže...

Holy Bolt Elixir trenutno "ne radi" (XP bonus valjda daje), pa dok ne poprave ne isplati se trošiti isti:

https://x.com/PezRadar/status/1802760396694327661

 Nemre se ni aktivirati, još gledam wadafuk, koji vrag se događa...

Jbt, ova igra k'o da je u alpha fazi, bitno da oni već imaju prednarudžbe za DLC. Nabijem ih.

Tigar Krezumica
15 godina
online
Diablo 4

Inače, Andariel Visage buff isto ne radi kako treba...

 

Više o tome svemu:

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Diablo 4

Savjeti za one koji žele napraviti prvi uber unique.

 

Trebate skupiti 4 Resplendent spark crafting materijala.

Možete ih skupiti salvageanjem 4 uber uniquea koja vam neodgovaraju (jako ih je teško skupiti).

 

1 Rspark dobijete kad završite Wolfs Honour na svakom liku, jedan kad ubijete prvi puta uber lilth i jedan kada ubijete prvi put nekog drugog Uber Bossa (za Duriela i Andariela sam siguran za ostale nemogu potvrditi, možda netko od ostatka ekipe zna).

 

Ako ne možete sami ubiti uber bossa predlažem https://diablo.trade/ services, tamo uvijek netko nudi za materijale da Vam riješi Bossa (Lilith najcesce za 2 stigyan stonesa koje nije više tako teško skupiti, za uber duriela je dovoljno da vi otvorite fight) ili official diablo discord gdje ljudi znaju nuditi i za besplatno.

 

Nakon toga ćete imati 3 resplendent spark i na novom liku trebate ponovo odraditi wolfs honor za četvrti Rspark.

Ja vam predlažem da igrate na WT2, jer dobijete isti ammount sparkova kao i u WT4, a puno je brže.

Ja sam došao do lvl 55 odradio dungeon da otvorim WT4 skupio nekoliko ancestral itema (najbitinije oružje) i onda se vratio u WT2 i otprilike skupljao 9000XP/satu, za zadnji cache sam uspio skupiti svih 10000XP-a ispod sat vremena (imao sam boost 20% jer sam završio sezonski battle pass).

Meni je bilo dovoljno oko 45 baneful heartova jer uvijek bude više igrača oko blood maidena i ne morate sami svaki put priložiti 3 banefull hearta za summon.

Nađite lokaciju Blood Maiden i farmajte ju sve dok ne ostane 10min Helltidea onda otiđite i otvorite sve "škrinje". 

 

Za one koji su pokušali sami ubiti Uber lilith a nisu uspili sa zadnjim patchem joj je smanjen HP pa probajte ponovo.

 

Još preporučujem official diablo discord gdje je najlakše naći grupu za uber duriela, najcesce se traži da imate materijale za 2 ili 5 puta dozvati bossa i tako svako u krug (grupa od 4 igraca).

To je najefikasniji način za odraditi uber bossa, npr. za svoje materijale za 5 summona odradite 20 komada.  

 

Vratio sam se igri ove sezone nakon što sam tjedan dana nakon izlaska igre bio odustao jer mi se nikako nije svidjela itemizacija i affixi što su sad popravili.

 

Dosta veliki napredak u igri, ostaje sad još najveći problem što je skupljanje materijala za uber bosseve strašno dosadno zbog repetativnosti (ne smeta mi koliko traje samo treba osmisliti nešto zanimljivije od konstantnog resetanja manjih bosseva) i "brickanje" itema je problem.

 

Volio bih da ima neki sustav gdje možete spremit build za skillove i paragone i onda za recimo 10mil golda ga ponovo vratiti, nešto kao armory u Diablo 3.

Puno više buildova bi se dalo isprobati.

 

Evo ako ima netko od iskusnijih igrača neka me ispravi ako sam nešto pogriješio ili doda koji tip za nas nove igrace!

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Diablo 4
zagid3 kaže...

Ja vam predlažem da igrate na WT2, jer dobijete isti ammount sparkova kao i u WT4, a puno je brže.

Ja sam došao do lvl 55 odradio dungeon da otvorim WT4 skupio nekoliko ancestral itema (najbitinije oružje) i onda se vratio u WT2 i otprilike skupljao 9000XP/satu, za zadnji cache sam uspio skupiti svih 10000XP-a ispod sat vremena (imao sam boost 20% jer sam završio sezonski battle pass).

Meni je bilo dovoljno oko 45 baneful heartova jer uvijek bude više igrača oko blood maidena i ne morate sami svaki put priložiti 3 banefull hearta za summon. 

Da, WT2 je najefikasniji za farmanje Iron Wolf honora. Isto kao ti - otkljucas WT4, piknes pokoji Ancestral tak da si za WT2 overpower i farmanje Maidena.

Ako radis lika samo da bi nafarmao honor i nemas ga namjeru poslije toga dizati na 100 i opremati onda je vjerovatno najbolji odabir Minion Necro jer prakticno mozes biti AFK cijelo vrijeme na Maiden, sve odrade minioni. Posebno sada kada pet pokupi sve Cindere umjesto tebe 

Tu i tamo nabacis koji Decepify i gledas YouTube na drugom ekranu dok Minioni odrade sav posao 

Demokracija je sistem u kojem dvije budale mogu preglasati jednog genija.
15 godina
online
Diablo 4

A kada krenete na drugog lika preporuka je slijedeća.

 

Na prvom liku (koji je recimo lvl 95+) skupite Whispere za svaki slot:

  • Helm
  • Chest
  • Gloves
  • Pants
  • Boots
  • Amulets
  • Rings
  • 2-handed weapons
  • 1-handed weapons

 

Kada ih otvorite na novom lvl 1 liku, svi ti itemi će biti ilvl 925, Ancestral, req lvl 55. Ako imate koji Uber (najkorisniji Shako, Tyrael's Might, recimo za sve klase), kada izvadite gem iz njega (koji diže lvl req) moći ćete iste iteme staviti na nove likove od lvl 35.

 

Ako vam je samo do Wolf Honora, onda ostanite na WT2.

 

Ja sam digao svaku klasu do kraja, pa mi je nekako intencija bila da skupljam 925 opremu. Došao do 55+ na WT2 (sve u Helltide, to je uglavnom bilo dovoljno za Wolf Honor lvl XIV). Onda odradio WT3, pa WT4 Capstone i nakon toga farmao NMD 40+ sa buildom koji sam uspio posložiti sa opremom koju sam otvorio na lvl 1. Glavne Glyphove digao do 15+, pa sam taman bio negdje oko lvl 85 kada sam se vratio u WT4 Helltide (sa Profane Mindcage-om se diže lvl monstera, pa onda smu tu već na lvl 98 monsterima koji daju 925 opremu). Koji sat tako na WT4 pa riješio I wolf Honor.

 

Ima varijanta, da ako želite Wolf Honor riješiti još brže, a ipak skupiti većinom 925 opremu (probao jednom, radi), da farmate Helltide na WT4, pa onda odete na WT2 i otvorite "kutije" sa Cinderima koje ste skupili. Na WT2 sve su kutije 100 Cindera a daju 120 Wolf Honor. Na WT4 kutije daju manje honora nego što treba Cindera za njih. Recimo, za kutiju od 75 Cindera se dobije samo 60 Wolf Honora, a ove za više Cindera mislim da imaju još i lošiji omjer.

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Diablo 4
Neko je gore spomenio da mu smeta brickanje itema.
Meni je to odlicno, ili si lakom ili nisi imao sreće i traži dalje 💪🏻🍺
Intel 80286
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Diablo 4
Horned Reaer kaže...
Neko je gore spomenio da mu smeta brickanje itema.
Meni je to odlicno, ili si lakom ili nisi imao sreće i traži dalje 💪🏻🍺

 Imam par 3GA itema (sa roll-ovima koje trebam) - ne želim ih Temperat jer je 90% šansa da ću ih brick-at...

 

Ovih 1GA itema bude dovoljno da nije problem ako brickaš, ali 2/3GA dok brickneš nije ti baš svejedno.

12 godina
offline
Diablo 4

Meni se ne kocka pa prodam 3 GA (nasao jedan savrseni wand) i kupim za te pare cijeli ostatak geara sa jednim najbitnijim GA :P

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Diablo 4

Stavili noćas Hotfix.

https://us.forums.blizzard.com/en/d4/t/hotfix-1-june-20-143/173902

 

Zvijezde: Holy Bolt Elixir, Andariels Visage, Rapid Fire, Tal Rasha prsten

 

Navodno popravili neke stvari, ali siguran sam da neću ni morati tražiti, sigurno su nešto opet zaribali...

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.6.2024 9:25 (TomoR).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Diablo 4

Ja nemam pojma o čemu vi pričate, ali se super zabavljam nekih 20h utukao, većinom derem main story i side questove. Tier 2 svijet igram od početka jer Tier 1 mi je bio prelagan, soulsbourne sam veteran pa imam valjda nekog skilla haha. Uglavnom igram sa Barbarianom lvl 38 i ono isto nije pretežno izazovno ali world tier 3 ne mogu igrati dok ne završim main story, onako treba malo vremena da porokam sve nije mi još dmg toliko jak, ali sinoć sam dobio legendary gauntlets sa whirlwindom koji stvara dust devil a inače whirlwind koristim kod velike grupe neprijatelja i super mi je a ovo je totalno OP doslovno sa sekund poderem njih 2 sa time. Tako da je sad postalo prelagano HP mi ni netaknu. I tako, neću gledat po yt nikake buildove dok ne riješim main story i pokupim altair of lilith pa ću se onda bacit na detaljno slaganje lika dok malo skužim igru i što je za šta. Vi poznajete igru još iz prijašnjih dijelova. Inače super mi je stvarno i uživam. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Diablo 4
BeLLicus kaže...

Ja nemam pojma o čemu vi pričate, ali se super zabavljam nekih 20h utukao, većinom derem main story i side questove. Tier 2 svijet igram od početka jer Tier 1 mi je bio prelagan, soulsbourne sam veteran pa imam valjda nekog skilla haha. Uglavnom igram sa Barbarianom lvl 38 i ono isto nije pretežno izazovno ali world tier 3 ne mogu igrati dok ne završim main story, onako treba malo vremena da porokam sve nije mi još dmg toliko jak, ali sinoć sam dobio legendary gauntlets sa whirlwindom koji stvara dust devil a inače whirlwind koristim kod velike grupe neprijatelja i super mi je a ovo je totalno OP doslovno sa sekund poderem njih 2 sa time. Tako da je sad postalo prelagano HP mi ni netaknu. I tako, neću gledat po yt nikake buildove dok ne riješim main story i pokupim altair of lilith pa ću se onda bacit na detaljno slaganje lika dok malo skužim igru i što je za šta. Vi poznajete igru još iz prijašnjih dijelova. Inače super mi je stvarno i uživam. 

tek si na pocetku, takav smo svi imali osjecaj. jos je sad i bolje kako je bilo tako da uzivaj, skupljaj oltare, renown, pomalo

It is not who you are, it is who you know.
15 godina
online
Diablo 4

Campfire chat za S5 PTR (počinje idući tjedan):

 

Najavljeno jako puno poboljšanja.

 

Blog i patch notes:

https://news.blizzard.com/en-us/diablo4/24111472/the-diablo-iv-season-5-ptr-what-you-need-to-know?blzcmp=blizzard-news

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.6.2024 21:31 (TomoR).
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Diablo 4

Fractured Peaks 73/74 waypointa, jel vidi netko što mi fali? Popizdit ću... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Diablo 4
Tako imam i ja u nekoj zoni, možda čak i ta. :D

Držalo me jedno vrijeme, ali sam si pustio mira. Jednostavno ne vidim gdje mi fali dio.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
15 godina
online
Re: Diablo 4
BeLLicus kaže...

Fractured Peaks 73/74 waypointa, jel vidi netko što mi fali? Popizdit ću... 

 Budu to zaribana mjesta. Na slici što mi se čini sumnjivo.

 

 

Kompletni krug oko World Bossa, također, kao i svi prolazi prema drugim zonama su "osjetljiva" mjesta. 

9 godina
offline
Re: Diablo 4
BeLLicus kaže...

Fractured Peaks 73/74 waypointa, jel vidi netko što mi fali? Popizdit ću... 

 https://mapgenie.io/diablo-4/maps/sanctuary

Izvol'te. :)

10 godina
offline
Diablo 4

Ovdje je bilo na kraju, očistio sam sve sad, altair of lilith isto riješen. Sad prebacit svijet na world tier 3, gotov sam sa kampanjom, ostali dungeni i side questovi. Na kojem vi world tieru igrate? 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Diablo 4

Ja sam necroa, sorca  i barba ovu sezonu odigrao( nesto sitno rogu do 68lvl) . Farmam lvl 100 pit sa s njima trima .  Al kao i svake sezone zavrsim sa barbom , nekako mi je najdrazi.

Vrijeme je za testiranje sezone 5 na PTR-u. Igra je u mnogo boljem stadiju nego prosle sezone.

Fali mi dosta "quality of  life" promjena, veci stash, spremanje buildova-the Armory , multiplayer opcije-Public games; kako je bilo u Diablu 3 . 

Nazalost ce proci jos koja godina dok igra u potpunosti ne sazrije osim ako Vessel of Hatred ne bude ono sto je Reaper of Souls bio za Diablo 3 .

Éire
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.6.2024 13:22 (DukeOs).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Diablo 4
BeLLicus kaže...

Ovdje je bilo na kraju, očistio sam sve sad, altair of lilith isto riješen. Sad prebacit svijet na world tier 3, gotov sam sa kampanjom, ostali dungeni i side questovi. Na kojem vi world tieru igrate? 

 wt 4, kasnije kad nabaciš lvl i otključaš sve aspecte i taj lvl će bit smiješno lagan.

obavezno radi temper i masterwork na opremi da ti bude još lakša.

 

[url=https://valid.x86.fr/2kezbs][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/2kezbs-6.png[/img][/url]
10 godina
offline
Re: Diablo 4
DukeOs kaže...

Ja sam necroa, sorca  i barba ovu sezonu odigrao( nesto sitno rogu do 68lvl) . Farmam lvl 100 pit sa s njima trima .  Al kao i svake sezone zavrsim sa barbom , nekako mi je najdrazi.

Vrijeme je za testiranje sezone 5 na PTR-u. Igra je u mnogo boljem stadiju nego prosle sezone.

Fali mi dosta "quality of  life" promjena, veci stash, spremanje buildova-the Armory , multiplayer opcije-Public games; kako je bilo u Diablu 3 . 

Nazalost ce proci jos koja godina dok igra u potpunosti ne sazrije osim ako Vessel of Hatred ne bude ono sto je Reaper of Souls bio za Diablo 3 .

 55k attack power bolesno. Ja sam lvl 52 na barbu i oko 2k attack power, ali dobro ne razumijem se u igru kao vi. Kako uopće ojačati tako? Što igrati za brzo lvliranje i farmanje dobrog geara, jel trebam počistiti dungene za sve ascpecte za barbariana? Što znače ove zvijezdice ispod armora?

15 godina
online
Diablo 4

I ja odlučio odigrati svih 5 klasa u ovoj sezoni, iznenadio sam se koliko mi je Barb ustvari jak.

Odradio Torment Cap Dungeon na lvl 54, solo dakako...uz pomoć Holy Bolt elixira.

Imao sam osjećaj kao da igram na Adventure :D

Ok, malo sam "varao", prebacio sam mu Harlequin Crest sa Necra i nabacio Tyrael's Might iz stasha.

 

Tigar Krezumica
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Diablo 4

Evo prebacio na world tier 3, isti k kao i dva. Laganica sa Barbom whirlwind + dustdevil dere guzove, odradio nightmare dungeon, ništa posebno teško. Gledam za taj masterwork na opremi treba pit otključati koji se otključa da riješiš nightmare dungeon tier 47, i onda farmaš resurse za masterwork, i šta vi grindate za najbolji gear onda tj što igrate u endgameu? Farmate te pitove i to je to? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Diablo 4

Neoptimizirani Bash barb, svi Tormented bossovi, solo:

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Diablo 4
BeLLicus kaže...
DukeOs kaže...

Ja sam necroa, sorca  i barba ovu sezonu odigrao( nesto sitno rogu do 68lvl) . Farmam lvl 100 pit sa s njima trima .  Al kao i svake sezone zavrsim sa barbom , nekako mi je najdrazi.

Vrijeme je za testiranje sezone 5 na PTR-u. Igra je u mnogo boljem stadiju nego prosle sezone.

Fali mi dosta "quality of  life" promjena, veci stash, spremanje buildova-the Armory , multiplayer opcije-Public games; kako je bilo u Diablu 3 . 

Nazalost ce proci jos koja godina dok igra u potpunosti ne sazrije osim ako Vessel of Hatred ne bude ono sto je Reaper of Souls bio za Diablo 3 .

 55k attack power bolesno. Ja sam lvl 52 na barbu i oko 2k attack power, ali dobro ne razumijem se u igru kao vi. Kako uopće ojačati tako? Što igrati za brzo lvliranje i farmanje dobrog geara, jel trebam počistiti dungene za sve ascpecte za barbariana? Što znače ove zvijezdice ispod armora?

 Levelam se i opremam u Helltide-u . Kad odradis pit dobijes resurse kojim dizes opremu preko Masterworka nakon sto joj uradis tempering , sve radis kod kovaca.

Kao i svaka hack & slash , arpg igra pa tako i diablo svodi se na farmanje najbolje moguce opreme . Kemijanje oko buildova , klasa .

Kad sve skupis , prelazis na drugu klasu i to je zasad pretty much all.

Svaka sezona donosi poboljsanja, neki mali quest line te mehaniku. Iduca donosi Infernal Hordes ,nesto kao arena iz Last Epocha.

Imas takoder Gauntlet Leaderboards za one koji zele pushati lika do besvijesti;

PVP zone ;World , Uber i Tormented uber bosseve . 

Uglavnom igra za casual igrace sa odlicnom igrivoscu , animacijama te nikad zadovoljnom publikom.

Éire
14 godina
offline
Re: Diablo 4
TomoR kaže...

Neoptimizirani Bash barb, svi Tormented bossovi, solo:

 Daj ti nama pokazi kako soliras Lilith.

Éire
16 godina
offline
Re: Diablo 4

Jutros mi ovo dropalo kod Andariela. Vele jedan od rjedih itema u igri. Za koji bi build bio najbolji?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice