Diablo 4

poruka: 1.934
|
čitano: 504.061
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Diablo 4

 

Čovjek sve objasnio, 4:48min nadalje. Smeće sezona 

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.1.2024 19:52 (Baldurion).
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Diablo 4
Pa ovu sezonu vise ne mogu spasiti. Tema je teski promasaj. Mozda da su sredili "itemizaciju", pa bi im ljudi oprostili, jer, ajde, ipak ste nesto radili izmedju sezona. Uostalom, roboti i diablo - aj, dobro, nema vise ni diabla trenutno xD ?!?!?
Druga sezona je bila dobra, jer je "ubrazala" d4 koji je po meni dosta zapravo usporen za jedan arpg, a ovo sada na nista ne lici. I kako vrijeme ide sve vise mrzim "live service games", jer to samo vodi k jednome - dosadi i muzenju para. I jos jedno, moje je misljenje da prebrzo dolaze sezone u d4. Bolje da ima lufta izmedju, pa da izbace nesto korektno, nego ovako zavrsi jedna, a pocne druga.
 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Diablo 4

Ne znam otkud uopce ovaj copium da ce "sredit" itemizaciju. Failaju u tome vec od launcha Diabla 3, kolko god puta da pokusaju, tako da ne znam kak uspijete vise ocekivati ista :D

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Diablo 4
Minneyar kaže...

Ne znam otkud uopce ovaj copium da ce "sredit" itemizaciju. Failaju u tome vec od launcha Diabla 3, kolko god puta da pokusaju, tako da ne znam kak uspijete vise ocekivati ista :D

 Zapravo tzv. itemizacija mi se osobno i svidjala kod izlaska/launcha diabla 3, dok je i sam AH jos postojao, jer je podsjecala na d2. Ono kasnije, pa jednostavno su napravili besmisao zutih/rare i blue/magic i onih white whatever stvari. U d4 su otisli u drugu krajnost sa time u odnosu na d3. Treba jednostavno "pojednostaviti" itemizaciju u d4, ali opet ne toliko daleko otici da to postane d3. Blize necemu sto je d2. Nije to tesko za napraviti, ako zele.

15 godina
online
Diablo 4

Izbacili noćas - Patch 1.3.0a (1.3.0a Build #49404) - koji mijenja stvari uglavnom oko sezonske teme:

https://news.blizzard.com/en-us/diablo4/23964909/diablo-iv-patch-notes

 

Patch 1.3.1 svejedno izlazi u utorak, navodno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Diablo 4
Evo igra se Diablo 3 nova sezona i vec sam zaboravio koliko je igra ustvari zabavna bez obzira na svoje mane. U svakom slucaju prvo sto se primjeti bolji dizajn itema, bolji user interface koji je radjen iskljucivo za PC , osjeti se proces napretka kako jačaš sa likom itd.. mislim kakva god da je igra je remek djelo za Diablo 4
Intel 80286
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Diablo 4
SamoPitam3 kaže...
Minneyar kaže...

Ne znam otkud uopce ovaj copium da ce "sredit" itemizaciju. Failaju u tome vec od launcha Diabla 3, kolko god puta da pokusaju, tako da ne znam kak uspijete vise ocekivati ista :D

 Zapravo tzv. itemizacija mi se osobno i svidjala kod izlaska/launcha diabla 3, dok je i sam AH jos postojao, jer je podsjecala na d2. Ono kasnije, pa jednostavno su napravili besmisao zutih/rare i blue/magic i onih white whatever stvari. U d4 su otisli u drugu krajnost sa time u odnosu na d3. Treba jednostavno "pojednostaviti" itemizaciju u d4, ali opet ne toliko daleko otici da to postane d3. Blize necemu sto je d2. Nije to tesko za napraviti, ako zele.

 Slazem se, i meni je generalno itemizacija na launchu D3 bila najbolja od svega sto je slijedilo nakon. Al svejedno daleko od toga da je dobro, glavni problem je bio sto je vecina legendarya bila apsolutno beskorisna - gora od plavog itema istog levela. I jos su padali vrlo rijetko, onako jedan na 15-20 sati igranja, i onda bude mac sa 600 dps, a imas plavi sa 1100. Ali mogli su jednostavno legendarye napravit boljima a ne kompletno mijenjat sustav nagore... bar sto se mene tice, znam da sam tu u (velikoj) manjini...

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
16 godina
offline
Re: Diablo 4
TomoR kaže...

Izbacili noćas - Patch 1.3.0a (1.3.0a Build #49404) - koji mijenja stvari uglavnom oko sezonske teme:

https://news.blizzard.com/en-us/diablo4/23964909/diablo-iv-patch-notes

 

Patch 1.3.1 svejedno izlazi u utorak, navodno.

citao sam patch al endgame i dalje ostaje isti. farmaj duriela i ganjaj ubere.

razgovarao sam sa ekipom u klanu vecina (oni koji igraju od pocetka) nece toliko puno sudjelovat u durielu jer apsolutno svi imaju ptsp. ja sam upravo iz toga razloga i prestao brojati runnove. jedino sta bi mi mozda moglo promijenit misljenje je drop rate summon itema. no ako bude isto, odradit duriela samo da dobijem uniques koje mi trebaju za build i povremeno tu i tamo ako mi se bude dalo odradit.

It is not who you are, it is who you know.
15 godina
online
Diablo 4

Od 6-20.2 Lunar event:

https://news.blizzard.com/en-us/diablo4/24034084/luminant-prosperity-awaits-in-lunar-awakening

 

EDIT:

Taman izašli Patch notes za 1.3.1, izlazi 1.2.

https://news.blizzard.com/en-us/diablo4/23964909/diablo-iv-patch-notes

Uglavnom, pet iz S3 pojačavaju.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.1.2024 19:32 (TomoR).
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Diablo 4

sviđa mi se taj xp boost, ionako sam mislio dizat warenado druida. ako nista drugo, bit ce brze

It is not who you are, it is who you know.
13 godina
offline
Diablo 4

Jako cudna sezona. U 80-ak rota runova na Duriela palo mi 6 uber uniqova( shako, doom,grand...) , cak sam dobio oba uber stonea( genesis i evernight ) u 10-ak rota runova na novog uber bossa.

Vaults su odlicne za levelanje. Hota barb i dalje one-shotta uber bosseve..

Éire
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Diablo 4

Patch 1.3.1 se skinuo, oko 4GB ima.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Diablo 4

Meni se skida!

 

Tko zna što će da bidne loodoga!

 

\o/

AMD Ryzen 7900X3D; Gigabyte Gaming X670 X AX; G.Skill Trident Z5 Neo RGB DDR5-6000 C30 32 Gb; MSI 4090 24 Gb X Trio; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Diablo 4

Najavljen patch 1.3.2 za utorak, za 5 Uber Unique koji vam ne trebaju moći ćete si "složiti" jedan po želji (pa ako sad imate koji da vam ne treba, sačuvajte...):

https://news.blizzard.com/en-gb/diablo4/23964909/diablo-iv-patch-notes

 

Riješio Uber Lilith, s njom i 100% season achievmenta:

 

Ganjat ću malo NM vault/dungeone nakon patcha, pa možda dobijem i koji Uber... Do sad nisam dobio ni jedan, kao ni Unique stone od Malphasa.

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Diablo 4
Treba par stvari napraviti a to je:
1. Srediti itemizaciju po uzoru na D2
2. Makniti iz igre apekte i vratiti legendary iteme kao i do sada sa imenom i prezimenom :)
3. Makniti world level scaling with player da bi se dobio osjecaj napretka
4. Makniti konje iz igre bezveze

Intel 80286
Moj PC  
1 1 hvala 0
5 godina
offline
Diablo 4

Ma uopce necu ni pokusavati igricu dalje dok ne srede itemizaciju. A to znaci nema nista do slijedece sezone najmanje. I ovako sam premator za igrice, a kamoli da se i mucim k tome

A i live service igrice mi idu na onu stvar tako da...

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.2.2024 21:29 (SamoPitam3).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Diablo 4
TomoR kaže...

Najavljen patch 1.3.2 za utorak, za 5 Uber Unique koji vam ne trebaju moći ćete si "složiti" jedan po želji (pa ako sad imate koji da vam ne treba, sačuvajte...):

https://news.blizzard.com/en-gb/diablo4/23964909/diablo-iv-patch-notes

 

 

Ganjat ću malo NM vault/dungeone nakon patcha, pa možda dobijem i koji Uber... Do sad nisam dobio ni jedan, kao ni Unique stone od Malphasa.

najbitniju stvar nisu rekli a to je koliki je drop rate "in the wild". takoder nisu niti kazali koliko dobijes materijala nakon sto "razbijes" uber unique

druga stvar, napravio sam masu runnova proslu sezonu i jednostavno nemam volje za farmat duriela

sto se tice malphasa, bez toga radim NMD100 prema tome unique stones mi ne trebaju. nek smanje malo broj materijala, 7 je previse

Horned Reaer kaže...
Treba par stvari napraviti a to je:
1. Srediti itemizaciju po uzoru na D2
2. Makniti iz igre apekte i vratiti legendary iteme kao i do sada sa imenom i prezimenom :)
3. Makniti world level scaling with player da bi se dobio osjecaj napretka
4. Makniti konje iz igre bezveze

1. ne treba tu puno pametovat... sve sta je damage to slow, to stunned, to crowd controled, utrpat u damage to slow ili ovaj, onaj, lijevi, desni resistance stavit u "+ to all resistances". nadalje, napravit da "+ to core skill" mozes imat max dva na itemu. dakle, nije problem, moze se to rijesti bezbolno, bitno je samo smanjit bor affixa

2. to ni slucajno nego napraviti codex of power gdje ekstrakcijom dizes lvl aspekta u codexu

3. to i nije neki veliki problem jer i ovako i onako ne radimo nista u open world

4. konj je nebitan a maknit ga nece zbog skinova

It is not who you are, it is who you know.
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.2.2024 11:11 (Obi Wan).
15 godina
online
Diablo 4

Da, drop rate in the wild će i dalje biti nizak, pretpostavljam.

 

Za razbijanje su rekli - trebaš razbiti 5 Uber-a da dobiješ materijala da se crafta jedan po izboru.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Diablo 4
TomoR kaže...

Da, drop rate in the wild će i dalje biti nizak, pretpostavljam.

 

Za razbijanje su rekli - trebaš razbiti 5 Uber-a da dobiješ materijala da se crafta jedan po izboru.

di je to napisano da jedan uber = jedan materijal?

 

druga stvar... volio bih znati koliko je ta sansa, odnosno na koji princip funkcionira. nekoc davno je situacija bila da item mora bit max ilvl, unutar istog tipa itema koji lovis (dakle, ako hoces staff, mora prvo ispast max lvl staff) a onda ide drugi roll gdje se gleda hoce li bit rare, legendary ili uber, pri cemu je sansa za uber bila mizerno mala.

 

ono sto bih ja volio vidjeti je nekoliko stvar:

 

prvo, duriel vise ne baca iteme, nego materijale. ionako svi ganjaju ono sta im treba, prema tome, veci je adrenaline rush u tom smislu.

drugi, ako cemo vec i zadrzati drop rate ubera na durielu, zasto svaki account nema dedicated unique drop pool. drugim rijecima, ako mi je ispao shako, on mi vise ne smije vise ispast na durielu ili bilo gdje "in the wild" i to je to. mislim, ja sam proslu sezonu imao 3 andariel's visage (beskoristan item jer je broken), 5 starless, 2 selig, jedan doombringer i jedan shako. gf nisam niti vidio, a za staff me nije bilo briga jer sam primarno farmao stvari na necru.

trece, nevezano za ovo, uvjerljivo najveci problem ove sitaucije je cinjenica sto je grind jedno te isti. nisu niti jedan segment promijenili da bi dali neku varijaciju na temu. i zato velika vecina ljudi s kojim igra su lagano lansirali odjeb durielu. ono sto sam zelio skupit to je bio tempest roar i banished lord's talisman, a za dalje me zaista nije briga.

 

vidjet cu kakvi su drop rates nakon patcha, ako ne bude stimulativno u smislu da radim nmd 90+ i ne dobijam ubere nakon određenig farmanja (recimo tipa 30-40 runnova il tako nesto, proporcionalno drop rate-u koji ima duriel) e onda lagano je d4 zavrsena prica i ceka se sljedece sezona.

 

za leaderboards me zaboli, onako je sistem glup jer su sve buildove stavili u jedno te isti kos.

It is not who you are, it is who you know.
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.2.2024 15:32 (Obi Wan).
13 godina
offline
Diablo 4

Diablo 4 nastavljam kad dostigne ono sto nudi Last Epoch 1.0 ( u sto cisto sumnjam).

Sramota za Blizz da jedan mali studio u 5 godina napravi ono sto oni nisu ni u 10 godina. 

Last Epoch sam podrzao jos od kickstarter dana , te za razliku od Wolcena je uspjesno dovrsio svoju misiju.

Sada nudi nesto sto mnogi AAA naslovi mogu samo sanjati.

Éire
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Diablo 4
Last epoch sam kupio prije godinu dana mislim da je nekih 30 eura bilo. Odlicna igra, nema animaciju i grafiku kao diablo ali to nije ni bitno.
Intel 80286
15 godina
online
Diablo 4

Meni D4 u sadašnjem stanju nema baš bogznakakvog smisla.

Jbt, izbace sezonu pa ajd ponovo levelaj lika i onda kad dođeš na lvl 100 nemaš više šta radit u igri, nego ajd' opet levelaj neku drugu klasu.

Da ne velim koliko brljave po igri, dovoljno samo pročitati change logove nakon svakog patcha, to govori u kakvom je ustvari stanju igra izašla.

Podignem još Sorcerer u sezoni na lvl 100 pa lagano prelazim na Last Epoch.

Tigar Krezumica
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Diablo 4

A realno ni D2 ni D3 nisu imali toliko više post game contenta. Bespotrebno lupanje po GR i tako 35+ sezona... Pet je stvarno loš gimmick ovu sezonu, skroz je nepotreban i beskoristan i samo jedan novi Uber boss. sezona 4 bi trebala uvest neke veće promjene pa ćemo vidit za dalje. Ni D3 nije svake sezone ima komplet rework pa nije bilo tolko pljuvanja. Nadan se da će ekspanzija donijeti korjenite promjene, predstaviti novu klasu ili dvije, novo područje, nove bosseve, nove aspecte, rework itematizacije

15 godina
offline
Re: Diablo 4
Obi Wan kaže...

...vidjet cu kakvi su drop rates nakon patcha, ako ne bude stimulativno u smislu da radim nmd 90+ i ne dobijam ubere nakon određenig farmanja (recimo tipa 30-40 runnova il tako nesto, proporcionalno drop rate-u koji ima duriel) e onda lagano je d4 zavrsena prica i ceka se sljedece sezona...

 

Ne znam koliko tocno runova nakon patcha, sve NMD ili Vaultovi 90+, nesto lv100.

Levelao 3 glypha od 1 do lv21, pa znaci bilo ih je dosta. Nula ubera 

Demokracija je sistem u kojem dvije budale mogu preglasati jednog genija.
15 godina
online
Re: Diablo 4
Mauro kaže...
Obi Wan kaže...

...vidjet cu kakvi su drop rates nakon patcha, ako ne bude stimulativno u smislu da radim nmd 90+ i ne dobijam ubere nakon određenig farmanja (recimo tipa 30-40 runnova il tako nesto, proporcionalno drop rate-u koji ima duriel) e onda lagano je d4 zavrsena prica i ceka se sljedece sezona...

 

Ne znam koliko tocno runova nakon patcha, sve NMD ili Vaultovi 90+, nesto lv100.

Levelao 3 glypha od 1 do lv21, pa znaci bilo ih je dosta. Nula ubera 

 Isto tako. Čak mi nije ni Unique dropao ni jedan u NMD/Vault.

 

Padaju na Helltide/sezonska zona farmu, ali ti su uvijek niži lvl.

 

EDIT:

Evo i Vault 100:

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.2.2024 20:07 (TomoR).
13 godina
offline
Diablo 4

Sta mi vrijedi sto sam u drugom tjednu sezone 3 dobio sve potrebne ubere i uber stonese , te topim sa  Necrom i Barbom T100 , kad se jednostavno nema sta igrati te  ako nastavim piljiti u sve sto mi dropa morat cu se hitno naruciti psihicu.Igra je prvih 500tinjak sati bila zanimljiva , al vise od toga je ocaj. 

Éire
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Diablo 4

informacija koju ja imam vezano za uber unique drops in the wild je sljedeca: 

 

They datamined the drop rate change it went from 1 to 1350 weighting but it's still like 1 in 7,000 helms would be a shako.
Drugim rijecima, 1 to 1350 je 0,16875% od 800.000

 

Prema tome, ne nadajte se. Ako vas posere, posere. A ako hocete ubere, derite duriela. Ja sam ga radio proslu sezonu i ne namjeravam radit više. Zlo mi je od toga dosadnog i besmislenog grinda jer iovako i onako mogu radit sve sta je definirano kao endage

 

sto se tice  last epocha, planiram to zaigrat, cekam patch 1.0 i da se stvari malo ispeglaju. odkad sam prestao farmati ubere, cak i malo uzivam u igri. isto tako, mislim zaigrati treceg lika ali to je jako upitno buduci da zelim imat kvalitetan gear na likovima koje sad imam (blood lance necro i warenado). prije cu rijesit ova 

 

generalno, sta rade sa promjenama, prvo kako je season 3 startala, pa onda ove promjene sa uber drop rate i crafting, to nema nikakvog smisla. ako S4 ne naprave kako treba, narocito debilan itemization, ali i ostale segmente, nema se tu sta radit. bolje igrat igru koja je 35 eura i koja ima bolji endage.

 

It is not who you are, it is who you know.
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.2.2024 13:04 (Obi Wan).
16 godina
offline
Re: Diablo 4
28.3. igra dolazi na Game Pass!
Baš pročital na X-u, sa službenog GP profila.
Moj PC  
0 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: Diablo 4
Fali jos unique i uber unique itema a postojeci nisu uprgeade dok levelas , mislim dobijes unique a beskoristan ti je.
Nije lose igra ima contenta sto se tice sto raditi ali taj loot i itemizacija to se mora srediti. Fali i belt u igri to mi je onak bezveze nitko ne sponinje to a nema ni shoulders. Sto se tice paragaona cak sam i da se otkljuca endless paragon da imam batem za sto igrat.
Intel 80286
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Diablo 4
Horned Reaer kaže...
Fali jos unique i uber unique itema a postojeci nisu uprgeade dok levelas , mislim dobijes unique a beskoristan ti je.
Nije lose igra ima contenta sto se tice sto raditi ali taj loot i itemizacija to se mora srediti. Fali i belt u igri to mi je onak bezveze nitko ne sponinje to a nema ni shoulders. Sto se tice paragaona cak sam i da se otkljuca endless paragon da imam batem za sto igrat.

uniques i uber uniques nisu itemi koji bi trebao imati dok dizes lvl. to su vise endgame itemi koji ti omogucuju da odradujes high end content bez velike brige. ako ti se zalomi da ih dobijes, odlicno, ako ne, guras dalje i target farmas. ovdje je veci problem uber unique farmanja. 

primjerice, ja sam proslu sezonu odradio skoro 1k duriel runnova i uopce me ne zanimaju uber uniques ponajprije jer ne pridonose ničemu. uz to, u igri nema izazova. prošla sezona je imala AoZ gdje su ti itemi zaista i bili potrebni medutim sam koncept AoZ-a je besmislen, sa AoZ-om smo se vratili na paragon grind iz D3 gdje je taj glyph bio svrha sam sebi. drugim rijecima, moras dizat glyph da bi bio jači. ista stvar sa paragonima u D3. da bi mogao odradivat vece GR levele morao si imat određeni broj paragona (u ovom slucaju main stat) inace pozdravi se. 

e sad, da kojim slucajem izbace leaderboards, farmanje uber uniques ima smisla, medutim leaderboards su samo bragging rights. a i opet se vracamo na pocetak, a to je da je duriel grind besmislen.

 

sto se tice beltova i shoulders, realno, to nije neki problem jel ih ima ili nema. problem igre lezi u itemizaciji koja je ocajna, ali i u cinjenici da nema smislen endgame. itemizaciju i mogu nekako popravit, o cemu se naveliko prica, al kako popravit engame?. imas nightmare dungeons koji se iz sezone u sezonu vrhunski ignoriraju. ove sezone sam odradio mozda pet nightmare dungeons, sve ostalo su bili vaults. prosle sezone je bilo jos i gore jer u ovoj sezoni bar si imao motiv da skupljas iteme za robota. u S2 sam odradio glyphove na lvl 15 i samo lupao duriela. i sta se onda dogodilo? dobio sve uber uniques koje sam htio, poceo AoZ, vidio da je teze sranje jer a) nagrade su bile nikakve i b) opet jedno te isti grind ko u D3. nakon toga prestao igrat.

 

ovu sezonu i guram nekako jer ne radim duriela pa mi je zivot laksi. maksimalno sto odradim je 5 rotacija kad nabijem novog lika cisto da dobijem stvari koje duriel baca i onda umjetno produzavam lifespan igre tako da ganjam 4/4 iteme. a za nac 4/4 item je ko propisat krv, tako da ako dobijes 3/4 item budi sretan i onda se nadaj da ce te stat rerolling posrat.

 

dakle, igra ima fundamentalne probleme, bar kada je rijec o meni. ne daje mi motivaciju za igrat osim sto mogu gurat nove likove na veci level. a ni u tom slucaju ne mogu jer me stash moze limitirat u kolicini itema koju mogu tamo stavit. misljenja sam da moraju napravit sljedece stvari: odradit itemizaciju kako spada, promijenit nacin na koji se uniques i uber uniques grindaju (tipa makni summoning mats i pusti ljude da mlate po bossovima), promijenit nacin kako se duriel (odnosno uber uniques) farma (ima puno sugestija, necu ih sve navodit) i ukljucit nightmare dungeons kao smislen endgame (jer realno tesko da mogu nesto bolje napravit za S4), popravit bugove, popravit necro minione pa cemo vidjet sta i kako. a do tada bojim se da igra nece bit u dobroj situaciji.

It is not who you are, it is who you know.
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.2.2024 9:18 (Obi Wan).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice