Cyberpunk 2077 izdvojena tema

poruka: 6.048
|
čitano: 1.205.795
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
MEGATAMA kaže...

Ma sve je to ok ali ako maknem sav raytrace,maknem psyho postavke...koliko bih morao rezat da imam 60fps na 4k......nema to bas smisla na rtx3080 sa igrom koja je tehnicki nista posebno kad se dojmovi slegnu.

Ali tebi za dusu sad cu smanjit sjene na high sa ultra i odvrtit bench cisto da vidimo situaciju.

 Gle, jebe se mojoj duši kako tebi igra radi  ja ti samo pišem što su od tehnikalija izmijenili tako da si uzmeš i to u obzir...

 

 

Alexander Battaglia on Twitter: "And yes of course this means the game will run heavier after this patch in indoor areas or at night time if you have the RT shadows option "On". https://t.co/jmZFVDe01w" / Twitter

Sve Vas Volim
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.2.2022 10:28 (Srce Isusovo).
3 godine
neaktivan
offline
Cyberpunk 2077

Što neko reče, ovo je korak u pravom smeru. Još par ovakvih pečeva i igra će stvarno sijati. Po mom mišljenju treba sačekati ful ediciju sa svim dodacima, ekspanzijama i zakrpama (što znači verovatno još godinu dana) a onda odigrati kršteno k'o čovek.

Svaku veliku AAA igru treba igrati u ful izdanju, no strpljenje mnogima, kao i meni, nije jača strana.

 
2 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Cyberpunk 2077
MEGATAMA kaže...

Ma sve je to ok ali ako maknem sav raytrace,maknem psyho postavke...koliko bih morao rezat da imam 60fps na 4k......nema to bas smisla na rtx3080 sa igrom koja je tehnicki nista posebno kad se dojmovi slegnu.

Ali tebi za dusu sad cu smanjit sjene na high sa ultra i odvrtit bench cisto da vidimo situaciju.

 

EDIT

Opcija za sjene je 5 i max je high na njima nema ultra opcije.

Stavio sam sve sjene na medium a distant shadow resolution na low.

 

Pa max postavke su ionako besmislene u većini igara, samo uzimaju fps a razlika spram high se teško primjeti. Max stavljam jedino ako mi je fps veći od frekvencije monitora, jer onda se nema šta izgubiti..

11 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Srce Isusovo kaže...
MEGATAMA kaže...

Ma sve je to ok ali ako maknem sav raytrace,maknem psyho postavke...koliko bih morao rezat da imam 60fps na 4k......nema to bas smisla na rtx3080 sa igrom koja je tehnicki nista posebno kad se dojmovi slegnu.

Ali tebi za dusu sad cu smanjit sjene na high sa ultra i odvrtit bench cisto da vidimo situaciju.

 Gle, jebe se mojoj duši kako tebi igra radi  ja ti samo pišem što su od tehnikalija izmijenili tako da si uzmeš i to u obzir...

Spustio sve opcije za sjene sa high na medium osim shadow distance koje sam stavio na low i bench mi odvrti identicnih 41fps na native 4k kao i prije kad je bilo sve na high sto mi nema smisla pa sam pomislio da moram restartat igru da se opcije apliciraju...odvrtio bench opet....42fps.....znaci sjene ne donose skoro pa nikakvu razliku,sad ili su im opcije potrgane sto nebi bilo prvi put u nekoj igri ili je razlika u sjenama medium vs high nebitna za performanse...sto je cudno.

 

EDIT

1.moj bench je bio bez raytracea kako sam naveo

2.Alex je teski pcmasterrejs degenerik radi kojehga sam unfolowo Digital Foundry,vec sam naveo na prosloj stranici kako je lik cherrypickao lokacije da istakne raytrace a izbjegao hrpu lokacija gdje RT ne postoji...i to na psyho postavkama.

 

Kako god pc gaming opet sija i ne nije problem u mojoj konfi evo kako se vrti na rtx3090

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.2.2022 10:37 (MEGATAMA).
9 godina
offline
Cyberpunk 2077

Baš frend probao jučer sve ultra 1440p i dlss na quality rt off

109 fpsa average što je odlično. Znači i da stavi na 4k sa dlss na quality bilo bi to iznad 60 fpsa. Ima 3080Ti

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
BeLLicus kaže...

Baš frend probao jučer sve ultra 1440p i dlss na quality rt off

109 fpsa average što je odlično. Znači i da stavi na 4k sa dlss na quality bilo bi to iznad 60 fpsa. Ima 3080Ti

Ne bi jer ni rtx3090 to ne moze a te dvije grafe su podjednake,barem ne na ultra.

1440p uz dlss quality je nativno 1080p znaci na 1080p vrti igru na tom framerateu bez RTa...na rtx3080ti

Sada valjda razumijete zasto pisem da je ovo katastrofa....

9 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
MEGATAMA kaže...
BeLLicus kaže...

Baš frend probao jučer sve ultra 1440p i dlss na quality rt off

109 fpsa average što je odlično. Znači i da stavi na 4k sa dlss na quality bilo bi to iznad 60 fpsa. Ima 3080Ti

Ne bi jer ni rtx3090 to ne moze a te dvije grafe su podjednake,barem ne na ultra.

1440p uz dlss quality je nativno 1080p znaci na 1080p vrti igru na tom framerateu bez RTa...na rtx3080ti

Sada valjda razumijete zasto pisem da je ovo katastrofa....

 Ovaj gore video lik koristi rt tako da nije relevantan. Reci cu mu da odvrti bench 1440p dlss off da vidimo situaciju. 

11 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
BeLLicus kaže...
MEGATAMA kaže...
BeLLicus kaže...

Baš frend probao jučer sve ultra 1440p i dlss na quality rt off

109 fpsa average što je odlično. Znači i da stavi na 4k sa dlss na quality bilo bi to iznad 60 fpsa. Ima 3080Ti

Ne bi jer ni rtx3090 to ne moze a te dvije grafe su podjednake,barem ne na ultra.

1440p uz dlss quality je nativno 1080p znaci na 1080p vrti igru na tom framerateu bez RTa...na rtx3080ti

Sada valjda razumijete zasto pisem da je ovo katastrofa....

 Ovaj gore video lik koristi rt tako da nije relevantan. Reci cu mu da odvrti bench 1440p dlss off da vidimo situaciju. 

Neka odvrti i native 4k ultra postavke znaci bez dlssa.

14 godina
offline
Cyberpunk 2077

Fino je novi patch srušio performanse...nemam više igru na kompu jer sam je završio davno, i ispada da je bilo bolje igrati stariju verziju.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
forumaš kaže...

Fino je novi patch srušio performanse...nemam više igru na kompu jer sam je završio davno, i ispada da je bilo bolje igrati stariju verziju.

 

Mda...znaci nije mi strgan komp? 🤣

 

Kao sto sam vec napisao iznad,igra se na rtx3080 bez Raytracea realno vrti uzasno lose na nativnih 4k....uzasno lose.

8 godina
offline
Cyberpunk 2077

Ja koristim DF optimised settings i radi mi bez problema 1440p sa 6600xt(naravno bez RT-a)

 

Igrao sam malo jucer i danas i ajd sad to na nekaj lici. Ostao mi je save od prije pa cu nastavit to sto sam poceo kad je igra izasla. Sreca pa se nisam forsirao da igram do kraja

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Santana kaže...

Ja koristim DF optimised settings i radi mi bez problema 1440p sa 6600xt(naravno bez RT-a)

 

Igrao sam malo jucer i danas i ajd sad to na nekaj lici. Ostao mi je save od prije pa cu nastavit to sto sam poceo kad je igra izasla. Sreca pa se nisam forsirao da igram do kraja

Oni su degenerici,sa jedne strane isfuravaju OPTIMIZIRANE postavke koje su spustanje detalja po njihovom ukusu a ne svacijem a sa druge strane kod usporedbi zoomaju 200-300% u scenu da bi rekli...gle tu je razlika.

Klikbejt smece,steta ideja je bila dobra ali danas je tu NXgamer koji suradjuje sa IGNom i jos par ostalih YTubera koji su 10 klasa iznad DF.

8 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
MEGATAMA kaže...
Santana kaže...

Ja koristim DF optimised settings i radi mi bez problema 1440p sa 6600xt(naravno bez RT-a)

 

Igrao sam malo jucer i danas i ajd sad to na nekaj lici. Ostao mi je save od prije pa cu nastavit to sto sam poceo kad je igra izasla. Sreca pa se nisam forsirao da igram do kraja

Oni su degenerici,sa jedne strane isfuravaju OPTIMIZIRANE postavke koje su spustanje detalja po njihovom ukusu a ne svacijem a sa druge strane kod usporedbi zoomaju 200-300% u scenu da bi rekli...gle tu je razlika.

Klikbejt smece,steta ideja je bila dobra ali danas je tu NXgamer koji suradjuje sa IGNom i jos par ostalih YTubera koji su 10 klasa iznad DF.

Ma gle nije bitno nase osobno misljenje o njima...

 

Stavio sam te settingse i igra mi radi dobro i izgleda dobro samo to mi je bitno

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
11 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Santana kaže...
MEGATAMA kaže...
Santana kaže...

Ja koristim DF optimised settings i radi mi bez problema 1440p sa 6600xt(naravno bez RT-a)

 

Igrao sam malo jucer i danas i ajd sad to na nekaj lici. Ostao mi je save od prije pa cu nastavit to sto sam poceo kad je igra izasla. Sreca pa se nisam forsirao da igram do kraja

Oni su degenerici,sa jedne strane isfuravaju OPTIMIZIRANE postavke koje su spustanje detalja po njihovom ukusu a ne svacijem a sa druge strane kod usporedbi zoomaju 200-300% u scenu da bi rekli...gle tu je razlika.

Klikbejt smece,steta ideja je bila dobra ali danas je tu NXgamer koji suradjuje sa IGNom i jos par ostalih YTubera koji su 10 klasa iznad DF.

Ma gle nije bitno nase osobno misljenje o njima...

 

Stavio sam te settingse i igra mi radi dobro i izgleda dobro samo to mi je bitno

To si u pravu,bitno je da radi kako treba.

Koje postavke imas,reza,gsync?

9 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
forumaš kaže...

Fino je novi patch srušio performanse...nemam više igru na kompu jer sam je završio davno, i ispada da je bilo bolje igrati stariju verziju.

 

 Ovo je sa raytrejsom upaljenim, gdje vec objasnjeno da on rusi dodatno preformanse jer su dodani novi efekti za raytrejs. 

16 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
Srce Isusovo kaže...
Obi Wan kaže...

patch je korak u dobrom smijeru... ja jos cekam transmog opciju za clothing ili nekakav drugi sistem koji ce mi dozvoliti da nosim na sebi ono sto mi se svida, kao i opcija sakrivanja head itema... mozda jednog dana

srecom imam god of war pa mi nije toliko napet povratak u night city

 Dok sam čekao ovaj patch, između ostalog sam se nadao i tom transmogu ali onda sam shvatio da nisam igrao niti jedan RPG koji to ima... To zapravo i nije toliko rašireno koliko sam ja mislio da je a tek sinoć mi je to palo na pamet. Igrao sam dosta RPG-ova ali, boga mi, ne sjećam se ni jednog koji je to imao... I kad smo kod RPG-a, vratili su RPG u opisu igre...  

bio bi cak i zadovoljan kad bih mogao raditi upgrade stvari, tj armor vrijednosti ili mijenjati rarity stvari i dodavat mod sockete... dakle, ne mora nuzno biti transmog, samo da mogu zadrzat odjecu koja mi se svida 

It is not who you are, it is who you know.
9 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
MEGATAMA kaže...
BeLLicus kaže...

Baš frend probao jučer sve ultra 1440p i dlss na quality rt off

109 fpsa average što je odlično. Znači i da stavi na 4k sa dlss na quality bilo bi to iznad 60 fpsa. Ima 3080Ti

Ne bi jer ni rtx3090 to ne moze a te dvije grafe su podjednake,barem ne na ultra.

1440p uz dlss quality je nativno 1080p znaci na 1080p vrti igru na tom framerateu bez RTa...na rtx3080ti

Sada valjda razumijete zasto pisem da je ovo katastrofa....

 Evo ti 1440p sve ultra dlss off, 93 fpsa avg sto je i dalje vrh naspram tvojih 48 kad na 4K stavis dlss na quality sto je 1440p zapravo. Siguran sam i da bi native 4K imao 60+ ali ne moze napraviti jer nema 4K monitor. 

6 godina
offline
Cyberpunk 2077

evo odvrtio sam benchmark ultra 1440p i custom 1440p s DLSS Quality. 

 

igra radi savrseno kakogod da okrenes. 

ultra + no DLSS ultra + no DLSS
custom + DLSS quality custom + DLSS quality
Mount Everest ain’t got shit on me ‘cus I’m on top of the world.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Cyberpunk 2077

Prosjek 158 fpsa 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
forumaš kaže...

Prosjek 158 fpsa 

 Netko 158 a netko 40 hahahaha.

11 godina
offline
Cyberpunk 2077

Minimalni fps 63 na 1440pna rtx3080ti i mi pricamo o nekakvom perfektnom izvodjenju?

I svatko tko je igrao CP zna da je najzahtijevniji dio u centru grada gdje hoda najvise NPCova gdje su oni shopovi itd...tamo zasigurno ides ispod 60fps a toga nema u benchmarku.

Ok imamo freesync,gsync,vrr ali nemaju svi takve panele.

A takodjer je ocigledno da dizanje na 4k donosi dodatni udarac na performanse.

Kasnije cu odvrtit bench na 1440p native uz ultra da vidim kako ide kod mene.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
_itsmoriarty kaže...

evo odvrtio sam benchmark ultra 1440p i custom 1440p s DLSS Quality. 

 

igra radi savrseno kakogod da okrenes. 

Evo i moj bench na 1440p native uz ultra.

Znaci apsolutno u skladu sa razlikom u performansama te dvije grafe sto znaci da na 4k bencheve koje sam ja napravio mozes dodat do 10fps i to je to.

Kao sto rekoh,katastrofa za tako jake grafe.

16 godina
offline
Cyberpunk 2077

Dvije stranice sekiranja oko 5 FPSa, a to šta se policija još spawna iza leđa i aAI u prometu još uvijek nezna zaobići nas ili parkirani auto nije problem...

Bitna je osma sjena i peti FPS...

Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
doktor1 kaže...

Dvije stranice sekiranja oko 5 FPSa, a to šta se policija još spawna iza leđa i aAI u prometu još uvijek nezna zaobići nas ili parkirani auto nije problem...

Bitna je osma sjena i peti FPS...

 Bitno je da na rtx3080 igra ne radi kako bi trebala radit.

Za policiju nisam dovoljno testirao da bih skuzio a ponasanje NPCova i prometa oni ni ne mogu popravit,to je tako kako je....vrlo lose.

11 godina
offline
Cyberpunk 2077

Ps5 verzija uistinu izgleda odlicno na performance modU a dual sennse poprilicno doprinosi dojmu.

Realno mi bez nekakvih testova i usporedbi nema nekih velikih razlika u dojmu izmedju pc ultra postavki i ovoga na ps5 ali framerate zna poprilicno padat u gradu sa vise NPCova na ulici...bas se kuzi a nazalost Ps5 nema VRR.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
doktor1 kaže...

Dvije stranice sekiranja oko 5 FPSa, a to šta se policija još spawna iza leđa i aAI u prometu još uvijek nezna zaobići nas ili parkirani auto nije problem...

Bitna je osma sjena i peti FPS...

 

ja sam već rekao i reći ću opet, za CP2077 je ispala sretna okolnost što je igra bila tako bugovita i neigriva po izlasku, jer to je prikrilo prave i veće probleme igre, a AI je vjerojatno nešto što neće nikad riješiti. 

14 godina
offline
Cyberpunk 2077

Evo i moje.

Medium Medium
Ultra Ultra
4K, isključen Motion blur, te FidelityFX na Quality 4K, isključen Motion blur, te FidelityFX na Quality
Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.2.2022 22:48 (x18x05x).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Cyberpunk 2077
MEGATAMA kaže...

Ps5 verzija uistinu izgleda odlicno na performance modU a dual sennse poprilicno doprinosi dojmu.

Realno mi bez nekakvih testova i usporedbi nema nekih velikih razlika u dojmu izmedju pc ultra postavki i ovoga na ps5 ali framerate zna poprilicno padat u gradu sa vise NPCova na ulici...bas se kuzi a nazalost Ps5 nema VRR.

Sad kuzis zasto je bitan vrr na X-u? X isto stal o dropa ispod 60...

11 godina
offline
Re: Cyberpunk 2077
ansha kaže...
MEGATAMA kaže...

Ps5 verzija uistinu izgleda odlicno na performance modU a dual sennse poprilicno doprinosi dojmu.

Realno mi bez nekakvih testova i usporedbi nema nekih velikih razlika u dojmu izmedju pc ultra postavki i ovoga na ps5 ali framerate zna poprilicno padat u gradu sa vise NPCova na ulici...bas se kuzi a nazalost Ps5 nema VRR.

Sad kuzis zasto je bitan vrr na X-u? X isto stal o dropa ispod 60...

Naravno da kuzim ali hrpa 60fps igara radi izuzetno stabilno i bez VRR na Ps5...sve Sonyeve,FC6 i jiz drugih.

Ali apsolutno se slazem da je VRR neophodan i na konzolama jer se onda ispegla cak i najmanji framedrop.

Ovo u Cyberpunku na PS5 je poprilicno vidljivo i sad mi je malo zao sto nisam kupio XsX verziju radi VRR ali opet dual sennse implementacija na ps5 verziji je dobra pa mi je to plus.

13 godina
offline
Cyberpunk 2077

Sitni offtopic... PS5 nema VRR jer uopće nema mogućnosti za to ili je jednostavno Sony nesposoban izbaciti patch?

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice