Battlefield 4 konfiguracije i problemi

poruka: 630
|
čitano: 53.924
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: Battlefield 4 konfiguracije i problemi
191x7 kaže...

Nije baš tako. Napravili su "osiguranje" da ti jedna jezgra ostaje slobodna  usvakom slučaju, zato ti se npr od 4 jezgre po defaultu koriste 2 threada, s mantleom 3 i s mojim tweakom 3. Jedna ostaje az Windowse i ostalo. Stvar je u tome što ljudi vole dok igraju slušat glazbu s youtube ili ko zna čime još opterečivati komp (ili im hardver ne radi kako spada ili je nešt softverski možda polufunkcionalno) pa im onda kada postave "tweak" odjednom radi lošije. Meni je iskustvo pokazalo da je u večini slučajeva (i na ispravnim kompovima s ispravnim windowsima i svime ostalim) bolje s korištenjem što se više niti može -> puno je manje fps dropova, poraste opterečenje grafičke (manji bottleneck), veći je framerate. Ali da, frametime variance je veći, no to je normalno i ne predstavlja problem - jednostavno ti poraste granica fps-a, kako gornja tako i donja.

daj mi molim te objasni sta se desava kod mene s i7 i 8 thredova, na koju foru da meni igra bolje radi ak mi je prosijek za iskoristivost cpu-a u bf4 mp cca 50% svih (thredova)???IPC si nemrem povecati nikako da mi igra ide brze! mislim da si previse zabrijo kolega 191x7 s tim jezgrama i njihovim parkiranjem itd.! i to sto sam uspio pronaci kod par pojedinaca da vidim dali funkcionira sve je bilo jako upitno! sry ali {#}lp

Intel Core™ i7-4770S inside
15 godina
offline
Re: Battlefield 4 konfiguracije i problemi
Stjepanj kaže...

daj mi molim te objasni sta se desava kod mene s i7 i 8 thredova, na koju foru da meni igra bolje radi ak mi je prosijek za iskoristivost cpu-a u bf4 mp cca 50% svih (thredova)???IPC si nemrem povecati nikako da mi igra ide brze! mislim da si previse zabrijo kolega 191x7 s tim jezgrama i njihovim parkiranjem itd.! i to sto sam uspio pronaci kod par pojedinaca da vidim dali funkcionira sve je bilo jako upitno! sry ali {#}lp

Ništa ne pomaže onda, testirao je jedan lik na battlelog forumu na njegovoj temi o ovom tweaku. Ima dosta dobar PC(4770K 2x660) isto mu je na zauzeće procesora slično tvojem, ćak je i neki monitoring program pokrenuo. Sa svim svim threadovima imao je oko 60% procesora zaueto, a sa samo jednim threadom 40%, a FPS je bio identičan. Ovo je rekao lik: Seems like once you get a CPU fast enough to push the GPU to its limit, adding more CPU doesn't help much. Which might be what I'm seeing here. But I still would have expected the single thread case to struggle a little. Instead, it purrs along very happily.

 

EDIT: ali ništa te ne košta probati, možda kod tebe bude efekta

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.2.2014 9:51 (Jack Sparrow).
16 godina
offline
Re: Battlefield 4 konfiguracije i problemi

Ne kužim šta je lik s i7 4770K mislio postić, taj procesor i kad mu isključiš HT i dvije jezgre s samo 2 jezgre tjera Battlefield 4 bolje nego moj četverojezgreni Phenom II.

Kod mene itekako ima efekta - i veći framerate i veće iskorištenje grafičke - jer mi je procesor bottleneck grafi i s 4 jezgre a kamo li kad se koristi koja jezgra manje.

Twitter: @191x7
12 godina
protjeran
offline
Re: Battlefield 4 konfiguracije i problemi
191x7 kaže...

Ne kužim šta je lik s i7 4770K mislio postić, taj procesor i kad mu isključiš HT i dvije jezgre s samo 2 jezgre tjera Battlefield 4 bolje nego moj četverojezgreni Phenom II.

Kod mene itekako ima efekta - i veći framerate i veće iskorištenje grafičke - jer mi je procesor bottleneck grafi i s 4 jezgre a kamo li kad se koristi koja jezgra manje.

ajde ak ti se da snimi prije i poslje i daj ovdje ss/video bilo kaj ili novu temu o tome da svi vidimo taj efekt poboljsanja! i stvarno phenom na 3,6ghz da je BN jednoj slabasnoj 7770{#} mislim da si stvarno otisao predaleko...{#}lp

Intel Core™ i7-4770S inside
16 godina
offline
Battlefield 4 konfiguracije i problemi

Nisam otišao predaleko. Nemam dovoljan framerate, grafa se ne koristi preko 70% a procesor zakucan do kraja. Meni je to bottleneck.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Battlefield 4 konfiguracije i problemi
191x7 kaže...

Nisam otišao predaleko. Nemam dovoljan framerate, grafa se ne koristi preko 70% a procesor zakucan do kraja. Meni je to bottleneck.

stvarno ti je proc na 100% u bf??

Intel Core™ i7-4770S inside
16 godina
offline
Re: Battlefield 4 konfiguracije i problemi
Stjepanj kaže...
191x7 kaže...

Nisam otišao predaleko. Nemam dovoljan framerate, grafa se ne koristi preko 70% a procesor zakucan do kraja. Meni je to bottleneck.

stvarno ti je proc na 100% u bf??

Ne, na 5% je stalno i na 800 MHz.

Twitter: @191x7
12 godina
neaktivan
offline
Re: Battlefield 4 konfiguracije i problemi
191x7 kaže...

Nisam otišao predaleko. Nemam dovoljan framerate, grafa se ne koristi preko 70% a procesor zakucan do kraja. Meni je to bottleneck.

Veliki udio u tome ti imaju i AMD driveri, odnosno način na koji raspoređuju draw calls (ne znam kako bih to preveo na hrvatski) i, naravno, DX.

 

AMD draw calls raspoređuje na sve jezgre moguće, što u nekim situacijama dosta uspori procesor.

Nvidia s druge strane za draw calls uzme jednu jezgru, a ostale budu slobodne za sve druge zadatke.

 

Source: http://forums.tripwireinteractive.com/showthread.php?t=69260

 

Postoji mogućnost da bi ti neka Nvidia kartica radila bolje nego HD7770. Ne kažem da je tako, samo da je moguće.

 

Usput, Mantle će ti pomoći kad ga srede negdje sljedeće godine, po svemu sudeći.

Već sam milijun puta rekao i vjerojatno sam dosadan s tim, al i s i5 3570k ima trenutaka kad mi je GPU usage 75-80% s HD7850OC, bilo zbog drivera ili DX-a, al meni i CPU usage padne u tim situacijama pa bih rekao da je DX krivac.

16 godina
offline
Battlefield 4 konfiguracije i problemi

Evo, moja konfa, Downbreaker mapa, 64 igrača na serveru na High detaljima s tweakom za više threadova:

http://zaslike.com/files/nk1lco9onjslj5366ow.jpg

Zauzeće grafe ~80%

 

Sada testiram zauzeće bez tweaka za broj threadova, stavit ću SS uskoro.

 

Evo ga, bez thread tweakova:

http://zaslike.com/files/b5twe9ahfshutp5r3b.jpg

Zauzeće grafe više varira, zauzeće procesora niže.

Twitter: @191x7
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.2.2014 16:12 (191x7).
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Battlefield 4 konfiguracije i problemi

vas dvojica kao da ste braca{#}..hehe, znam samo da kad bi nekad imao nekakve spikove i na ocigled igra ne radi lag/trzanje/stekanje harda radi pitaj boga cega takoder popraceno u task manageru s spikovima! resetiram komp i sve radi ponovno savrseno kao da se nista nije desilo, evo primjer od neki dan koji se desio vec par puta kod mene na razlicitim konfama, stovise cak sam vrtio par razlicitih mapa dok se to desavalao i na svakoj isto sta  god napravim:

 

kaj reci....{#}

lp

spikovi/stekanje spikovi/stekanje
savrsenstvo nakon obicnog restarta:) savrsenstvo nakon obicnog restarta:)
Intel Core™ i7-4770S inside
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.2.2014 16:03 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Battlefield 4 konfiguracije i problemi

Voila, cijeli meč 64p Dawbreaker, High. Thread tweak nije ni malo pomogao, ostalo je isto kako je i bilo.

 

http://zaslike.com/files/pjiwdoy2hj4x2icquphv.png

 

Stjepanje de ti istu stvar napravi - igraj se malo na Dawnbreakeru sa 64 igrača i uslikaj nam GPU usage, grafe su nam podjednake pa me zanima jel ima ikakve razlike između i5 i i7.

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.2.2014 17:39 (buljo781).
16 godina
offline
Battlefield 4 konfiguracije i problemi

A što si ti očekivao od tog thread tweaka na kompu koji imaš?

Taj Thread trweak bi ti pomogao da imaš duplo jaču grafičku ili da imaš duplo slabiji procesor s tom grafičkom.

Ta ovako nemaš bottlenecka i imaš i odviše jak procesor za bf4.

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Battlefield 4 konfiguracije i problemi

Neki moraju prihvaititi da hardver koji imaju neće niti jedan fix čarobno pretovriti u hardver koji vrti igru na super postavkama.

naučio sam to odavno igrajući na slabašnom laptopu i pokušavao sve nebi li dobio neki frame...jedonstavno ne ide i gotovo.

 

Sad se ne hvatam nekih fixeva niti trikova da bi mi bf radio. Računalo je redovito održavano raznim programima, postavke su optimizirane i zadovoljan sam kako igra u načelu radi.

Dok ne slože mantle i amd drivere kako spada, na 13.12 sam i dx11 i to je to.

 

Ugl. nedostatan hardver je zeznuta stvar...{#}

NiramX kaže... Tko se na četvorku opek'o i na peticu puše.
Moj PC  
5 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Battlefield 4 konfiguracije i problemi
buljo781 kaže...

Voila, cijeli meč 64p Dawbreaker, High. Thread tweak nije ni malo pomogao, ostalo je isto kako je i bilo.

 

http://zaslike.com/files/pjiwdoy2hj4x2icquphv.png

 

Stjepanje de ti istu stvar napravi - igraj se malo na Dawnbreakeru sa 64 igrača i uslikaj nam GPU usage, grafe su nam podjednake pa me zanima jel ima ikakve razlike između i5 i i7.

znas da nema, veceras...stay tuned{#}

Intel Core™ i7-4770S inside
12 godina
neaktivan
offline
Re: Battlefield 4 konfiguracije i problemi
191x7 kaže...

A što si ti očekivao od tog thread tweaka na kompu koji imaš?

Taj Thread trweak bi ti pomogao da imaš duplo jaču grafičku ili da imaš duplo slabiji procesor s tom grafičkom.

Ta ovako nemaš bottlenecka i imaš i odviše jak procesor za bf4.

Pa očekivao sam barem malo stabilniji GPU usage naspram prije, bez tih padova na 80%, zašto i ne bi ako bi igra s tim efektivnije trebala koristit procesor (a ne koristi {#}). Kolko god da je jak procesor, uvijek može bolje, zašto ne bi probao izvuć 10fps više ako mogu? Na nekim mapama mi je baš tih 10fps za glavu - Lancang Dam, Hainan Resort itd. gdje mi framerate pada na 50-55fps, a GPU usage varira jako. Tehnički bi mi onda i sada trebalo bit poboljšanja s thread tweakom, a nema ga.

 

Dao bi ruku da mogu probat i s nekom Nvidia karticom, da vidim jel ima ikakve razlike po onom što sam maloprije linkao, možda je jednostavno AMD šrot. Možda budem ovo ljeto.

 

 

12 godina
offline
Re: Battlefield 4 konfiguracije i problemi
fila2208 kaže...

Neki moraju prihvaititi da hardver koji imaju neće niti jedan fix čarobno pretovriti u hardver koji vrti igru na super postavkama.

Vodeno hladjenje i ekstreman overclock! {#}

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opek'o i na peticu puše
13 godina
offline
Re: Battlefield 4 konfiguracije i problemi
CyberDemonVZ kaže...
fila2208 kaže...

Neki moraju prihvaititi da hardver koji imaju neće niti jedan fix čarobno pretovriti u hardver koji vrti igru na super postavkama.

Vodeno hladjenje i ekstreman overclock! {#}

Minimalnoooo :)

 

NiramX kaže... Tko se na četvorku opek'o i na peticu puše.
12 godina
protjeran
offline
Battlefield 4 konfiguracije i problemi

vas dva trolera cyber i fila nemate dume{#} ovo je za vas da se igrate kao do prije par dana a ne sad nekakvom vodom! heheh{#} lp

 

za cybera za cybera
za filu za filu
Intel Core™ i7-4770S inside
Moj PC  
2 1 hvala 1
13 godina
offline
Re: Battlefield 4 konfiguracije i problemi
Stjepanj kaže...

vas dva trolera cyber i fila nemate dume{#} ovo je za vas da se igrate kao do prije par dana a ne sad nekakvom vodom! heheh{#} lp

 

Nikad mi nitko nije poklonio ništa ljepše. {#}

NiramX kaže... Tko se na četvorku opek'o i na peticu puše.
12 godina
offline
Re: Battlefield 4 konfiguracije i problemi
Stjepanj kaže...

vas dva trolera cyber i fila nemate dume{#}

Mama ti je zensko.

 

Ja jos uvijek stojim kod cinjenice da ekstreman overclock poboljsava performanse racunala.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opek'o i na peticu puše
12 godina
neaktivan
offline
Battlefield 4 konfiguracije i problemi

Stavio sam novu ploču i instalirao win8.1 , instalirao MSIAfterburner i igra mi se srušila na ulasku na mapu..

Jeli to zbog windowsa i afterburnera?

I ponovo mi je vratio u cnfg.file ui.drawenable 1...

u biti sam htio viditi zauzeće gpu-a sada jer mi je prije bio na 70% sada je zakucan na98% barem ono malo vremena Što je radio.

Dali ima koji program za monitoring u win 8.1 Tu se još slabo snalazim?

ropevas
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Battlefield 4 konfiguracije i problemi
ptrvic kaže...

Stavio sam novu ploču i instalirao win8.1 , instalirao MSIAfterburner i igra mi se srušila na ulasku na mapu..

Jeli to zbog windowsa i afterburnera?

I ponovo mi je vratio u cnfg.file ui.drawenable 1...

u biti sam htio viditi zauzeće gpu-a sada jer mi je prije bio na 70% sada je zakucan na98% barem ono malo vremena Što je radio.

Dali ima koji program za monitoring u win 8.1 Tu se još slabo snalazim?

http://www.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/tutorial-msi-afterburner/62798.aspx?page=6&jumpto=3994486&sort=asc&view=flat

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opek'o i na peticu puše
12 godina
neaktivan
offline
Re: Battlefield 4 konfiguracije i problemi

da a u konzoli mi je bio upaljen monitoring

jedino mi nije jasno otkud "ui-drawnable" opet u configu

jučer sam ga izbrisao,..

ropevas
12 godina
protjeran
offline
Re: Battlefield 4 konfiguracije i problemi
buljo781 kaže...

Voila, cijeli meč 64p Dawbreaker, High. Thread tweak nije ni malo pomogao, ostalo je isto kako je i bilo.

 

http://zaslike.com/files/pjiwdoy2hj4x2icquphv.png

 

Stjepanje de ti istu stvar napravi - igraj se malo na Dawnbreakeru sa 64 igrača i uslikaj nam GPU usage, grafe su nam podjednake pa me zanima jel ima ikakve razlike između i5 i i7.

evo kolega sve na stocku i7 4770S + Gtx660; iako mi se cini nekako ogromni refresh u Afterburneru pa graf zgleda pre pikavo{#} dok u hw infu zgleda normalno kao i u ostalim programima za pracenje(tamo je stalno 99%)!

ispod ti je i bench u frapsu, znaci konstantno kretanje i nikakvo gledanje u pod ili nedaj boze u zvijezde...

gpu usage gpu usage
LP{#}

Intel Core™ i7-4770S inside
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.3.2014 19:17 (Stjepanj).
16 godina
offline
Battlefield 4 konfiguracije i problemi

Stjepanj, ajd plz disejblaj 2 jezgre i HT na tom procu što imaš pa ponovi testiranje.

Nakon toga, ako ti se bude dalo, ponovi test s 3 jezgre i s 2 jezgre + HT.

Hvala.

Twitter: @191x7
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Battlefield 4 konfiguracije i problemi
191x7 kaže...

Stjepanj, ajd plz disejblaj 2 jezgre i HT na tom procu što imaš pa ponovi testiranje.

Nakon toga, ako ti se bude dalo, ponovi test s 3 jezgre i s 2 jezgre + HT.

Hvala.

da radi kao dual-core{#} naravno da mi se da...{#}sve za raju!

Intel Core™ i7-4770S inside
16 godina
offline
Re: Battlefield 4 konfiguracije i problemi
Stjepanj kaže...

da radi kao dual-core{#} naravno da mi se da...{#}sve za raju!

Pa, zanima me gdje počinje bottleneck. I kad pronađeš bottleneck provjeri pomažu li oni moji prijedlozi.

Twitter: @191x7
12 godina
neaktivan
offline
Re: Battlefield 4 konfiguracije i problemi

Meni bi bilo dovoljno samo da probaš HT on i HT off pa da vidimo koliko to ima utjecaja :) sori ako je previše posla, al me baš jako zanima koliko taj HT zapravo pomogne.

 

PS: minimum fps ti je nekak mali za tu grafu, 44? Pretpostavljam da je neka eksplozija grunila velika ispred tebe ili ne daj bože da ti je jedan od ovih spikeova to uzrokovao, značilo bi i da i7 ruši framerate ispod 60 u BF4 {#}.

 

Meni je framerate čini mi se nešto veći. Nisam za average siguran, al za max i za minimum definitivno jesam.

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.3.2014 0:28 (buljo781).
12 godina
neaktivan
offline
Battlefield 4 konfiguracije i problemi

pozdrav kod mene sa Q9550 3.57GHz i GTX 580  OC nema toliko bontlecka sa 64 igraca koliko kod vas sa i5 ili i 7 ja to cesto pratim i vucem dami usage bude sto bleize 99 % brojki

mogu uraditi test ako kome treba

lisnjic
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.3.2014 0:31 (lisnjic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Battlefield 4 konfiguracije i problemi
buljo781 kaže...

Meni bi bilo dovoljno samo da probaš HT on i HT off pa da vidimo koliko to ima utjecaja :) sori ako je previše posla, al me baš jako zanima koliko taj HT zapravo pomogne.

 

PS: minimum fps ti je nekak mali za tu grafu, 44? Pretpostavljam da je neka eksplozija grunila velika ispred tebe ili ne daj bože da ti je jedan od ovih spikeova to uzrokovao, značilo bi i da i7 ruši framerate ispod 60 u BF4 {#}.

 

Meni je framerate čini mi se nešto veći. Nisam za average siguran, al za max i za minimum definitivno jesam.

rezultati ubrzo :) kaj se tice malog minimuma od 44fpsa za bf4 mp na high postavkama, pa neki bi si dali bubreg da imaju toliko fps-a{#} a average je taj kaj pise u ss!

, a max ak pogledam u nebo je cca 170-200 kako di..tak da! recimo s 280x sam imao min 71 average ali na ultra! i nemam nikakvih problema s setupom oni spikovi se rijesavaju za 15sek{#}lp

Intel Core™ i7-4770S inside
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice