Battlefield 4 konfiguracije i problemi

poruka: 630
|
čitano: 53.926
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Battlefield 4 konfiguracije i problemi

CPU:AMD FX 8320 stock

MB: Asus Sabertooth 990 fx

RAM:G skill 2x4gb DDR3

GPU: XFX 7850 2gb stock

win 8

 

sve je upjevano i pjeva osim bf4 stopped working svakih par sati.

vrti sve pristojno na 1920X1080 high detalji ostalo medium,aa off i cca 80-100-tinjak fpsa.

 

 

battlelog: CRO_ZeNGe
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.11.2013 14:20 (ZeNGe_CRO-mt).
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Battlefield 4 konfiguracije i problemi

CPU: i5 2500k na 3.9 ghz

MEM: 2x4 gskill sniper- stock

VGA: Gigabyte r9 280x -stock

MBO: z-68 asrock

PSU: 650w chieftec

SOUND CARD: realtek integrirana- klokana na 9 kanala po uhu

 

 

Ponekad mi se igra ruši sa "b4 has stopped working", ali koliko sam primjetio zadnja 3-4 dana samo dobivam freeze sa soundloopom.

Imam i slišalice sa usb-om koje sam sad uštekao samo preko 3.5mm jacka, pa da vidimo  možda je to..

Općenito igra mi leti, nemam ni jedan framedrop koji bi primjetio, sve super što se toga tiče.

Ako ne dobijem soundloop u neko izvjesno vrijeme editiram post.

 

 

 

[M|C] jokaCRO ingame
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.11.2013 14:25 (red_bull).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Battlefield 4 konfiguracije i problemi
ZeNGe_CRO-mt kaže...

CPU:AMD FX 8320 stock

MB: Asus Sabertooth 990 fx

RAM:G skill 2x4gb DDR3

GPU: XFX 7850 2gb stock

win 8

 

sve je upjevano i pjeva osim bf4 stopped working svakih par sati.

vrti sve pristojno na 1920X1080 high detalji ostalo medium,aa off i cca 80-100-tinjak fpsa.

 

 

 

E ovakvi su najgori  - sve na stock a ruši se.

 

Možda će nekome pomoći, možda ne - ali sa mojom memorijom je slučaj da sam joj morao podići napon za 0.1 V jer mi ništa nije radilo OK iako radi na MANJEM taktu od tvorničkog.

Kome se da neka isproba. 0.1 nije ni blizu opasnog a možda pomogne.

Freak Show Inc.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Battlefield 4 konfiguracije i problemi
Friday kaže...

E ovakvi su najgori  - sve na stock a ruši se.

 

Možda će nekome pomoći, možda ne - ali sa mojom memorijom je slučaj da sam joj morao podići napon za 0.1 V jer mi ništa nije radilo OK iako radi na MANJEM taktu od tvorničkog.

Kome se da neka isproba. 0.1 nije ni blizu opasnog a možda pomogne.

nisam je upalio tjedan dana do eto ovog vikenda i stvarno,imao sam tek par rušenja ali to je do same igre.

 

battlelog: CRO_ZeNGe
12 godina
protjeran
offline
Re: Battlefield 4 konfiguracije i problemi
Za sad ovi sto imaju asus zvucne imaju svi od reda probleme s zvukom, dok je s integriranim podjednak udio, ak se ne varam creativove ne stvaraju taj problem?!
||| Core™ inside |||
13 godina
offline
Battlefield 4 konfiguracije i problemi

Tko nema problema sa Realtek onboard, može li napisati koje drivere koristi i na kojem OS-u?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Battlefield 4 konfiguracije i problemi

Dragi Lastane,

 

Ovo je ono što imam

CPU: Phenom II x4 945 @ 3600 MHz

MB: AsRock A770DE+ AM2+

RAM: 5GB DDR2 800 MHz

GPU: MSI HD 7770 1GB

Zvučna: Asus Xonar DG

PSU: Corsair CX400

OS: WIndows 8.1 Pro x64

 

Radi dost dobro, na nekim serverima poneki pad frejmova, tu i tamo poneki crash (samo se sruši bez ikakve poruke i ne dobijem battle report kao i svi drugi - crash servera).

Par puta imao crash s sound-loopom, ali već dugo ne. Zvuk se gubi samo ponekad na Conquestu one mape s vlakom (Gulmud Railway).

I volim sve što vole mladi.

 

PS: Dugo nisam vidio u Modroj Lasti tekst o Mjesečevoj ratnici, zapostavili ste Japan. Ili niste.

Zašto ja više ne čitam Modru Lastu Lastane?

 

Heheheh

Twitter: @191x7
Moj PC  
0 1 hvala 1
12 godina
offline
Battlefield 4 konfiguracije i problemi

Procesor: AMD FX-8320 @4,5GHz
Matična: ASUS Sabertooth 990FX R2.0
Grafička: Gainward GeForce GTX 770 Phantom 4GB
Memorija: PC-12800, 16 GB, G.SKILL Ripjaws X series, F3-12800CL9D-8GBXL, DDR3 1600MHz
OS: Windows 8.1 PRO x64
Slušalice: Logitech G35

 

Nema vise standardnih rusenja*, povisio sam napon mrvicu, al u to vrijeme je izasao i patch, tako da ne znam.

Ni jedan soudloop od kaj je izasla igra. Beta.

Zvucna ma slusalicama.

 

*U zadnja 3-4 dana sam dva put imao nesto sto vidim da jos nitko nije napisao.

Samo nastanem na desktopu, bez ikakve greske, ni bf4.exe, ni nema niceg na Battlelogu.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.11.2013 15:49 (CyberDemonVZ).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Battlefield 4 konfiguracije i problemi

CPU: i5 2500k @4.4Ghz

MB: Asrock P67 PRO3

RAM: 2x4GB Kingston HyperX Genesis @1600Mhz

GPU: MSI GTX650 ti Boost TF III 2GB @1085Mhz

Zvučna: od slušalica SoundBlaster Tactic3D Alpha 

 

Uglavnom radi dobro, pogotovo u zadnje vrijeme, te stabilan fps. Par puta se srušila sa "bf4 has stopped working" ili sa nekim directx errorom kad moram restartat pc da bi proradilo, ali ovo zadnje se nije odavno dogodilo. I standardno problem sa zvukom na one dvije mape s barnom i vlakićem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Battlefield 4 konfiguracije i problemi

 

CPU: Amd x4 640 3.0 Ghz

MBO: gigabyte GA-MA790XT-UD4P 

RAM: 3x2GB DDR3

HDD: 1x samsung 500gb f3

VGA: xfx hd 6850 1gb

Napajanje: Seasonic s12II 430w

OS:windows 8.1

 

 

igra radi odlicno od kad sam na zadnjim beta driverima....prije toga bilo nekih crasheva

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Battlefield 4 konfiguracije i problemi

 

  CPU: i7 2600 k   stock

  MB   : asus z68 deluxe

  RAM: 4x4gb g.skill 1600Mhz

  GPU: 2x msi 680 lightining

  zvučna od matične realtek

  win. 7   64bit

 

  sve za sad radi ok , osim gubljenja zvuka na lan. dam i golmud

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.11.2013 17:57 (logi7).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Battlefield 4 konfiguracije i problemi

CPU: i5 2500k @stock,4.2Ghz(OC Genie),@4.4Ghz

MB: Msi z77 M Power

RAM: 2x8Gb Corsair Vengeance Pro

GPU: Ati Radeon 7870 2Gb Flex Ghz Edition

Zvučna: On Board Realtek ALC 898

 

Win 8.1 Pro 64bit Legit

 

Svi driveri su up to date.

 

Dobivam crashanje sa 'the instruction at 0x40c4bb45 referenced memory at 0x0000c688 the memory could not be read' error-om.

 

-Probavao sam igru na stock kloku,na 4.2 sa OC genie sa maticne i sa 4.4ghz clockom.

-Igra mi se isto tako rusi sa bf4.exe stopped working,bez pravila,random svakih cca  8-10 rudni. Nema pravila.

-Igra se najcesce rusi i to pod obavezno na Seige of shangai,Downbraker i random na mjenjanju mapa..

-Nakon pada igre i ponovnog pokusavanja igre,obavezno stoji da je  u task manageru igra jos uvijek ali je nema i samo restart kompa pomaze.

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.11.2013 21:20 (drahic).
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Battlefield 4 konfiguracije i problemi

zaboravili ste navesti ono najvaznije a to je OS. 

xfact
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Battlefield 4 konfiguracije i problemi

Racunalo je stari Dell Inspirion 580, samo su maticna i proc ostali nepromijenjeni.

 

CPU: i5 750 stock

RAM: 4x2 GB DDR3 na 1333 MHz

GPU: MSI 7950 Twin Frozr, 3 GB, tvornički OC na 960 MHz

SSD: Samsung 840 EVO 250 GB 

Zvučna: Realtek onboard

OS: Win 8.1 Pro 64bit

 

Igrao sam bf4 u 2 navrata, cim je izaso 2 dana je radio bez problema onda su krenula razna rusenja kao kod svih, jos dva dana sam pokusavao da zavrsim jednu jedinu rundu ali nije islo.

Vratio sam se prosli vikend, skino update i sad radi dosta bolje, rusenja(sound loop ili bf4.exe stopped working) mi se javljaju rijetko mozda svaku 7-8  rundu, da se odigrat lijepo, ali sve pokvari usrani blur efekt na pol sekunde i sound bug na vecim mapama( svaki put na Golmudu i Lancagu, ponekad na Paracelu i Dawnbreaker).

Od zadnjeg patcha mogu zavrsit Siege bez rusenja igre, prije nikako, kad sam vidio da ide Sangaj alt+F4 jer ce mi se sigurno samo srusit kad tad.

BF3, BF4: [G] Pamark
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.11.2013 22:07 (pamark).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Battlefield 4 konfiguracije i problemi

CPU: i5 3570k 4.2GHz OC

RAM: 2x4 GB DDR3 na 1600MHz CORSAIR Vengeance

GPU: MSI 7950 Twin Frozr, 3 GB, tvornički OC na 960 MHz

SSD: Vertex 3 120 GB 

Zvučna: Realtek onboard

OS: Win 8 Pro 64bit

 

  Kad izlazim iz igre svaki put čekam 10-ak sekundi(crni ekran) do "Battlefield 4 has stoped  working". Al svaki put. Za vrijeme igranja to mi se manje događa, ali sound loop crash često.

I nema pravila, nekad odigram 3-4 partije do crasha, a nekad se dogodi svaku partiju. Ali mislim da se češće događa kad altabam, ali ne odmah nego nekoliko minuta nakon što se vratim u igru.

  Prije patcha se puno rijeđe događalo. Probao sam vratit proc na stock al nakon 2 min igranja se crashalo(BF4 has stopped w...) tako da sam opet clockao. Al budem opet downclockao da vidim dali

će se događati sound loop crash. I disableam prije zvučnu, pošto imam usb slušalice.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Battlefield 4 konfiguracije i problemi

Vratio sam takt procesora na prijašnju vrijednost 3,9 i instalirao sam najnovije drivere od Realteka za on-board zvučnu.

Vjerojatno je to zbog današnjeg patcha, ali meni danas fenomenalno radi.

Ubijam ih k'o Rambo.

Ljudina da me vidi, uzeo bi me za prvu ekipu ESL-a.

 

E da, frame dropove nisam imao.

Prvih 3-4 "staze" besprijekorno, a onda tu i tamo ono što sam spomenuo, kao početak sound loopa, ali prestane nakon 1-2 sekunde i onda normalno dalje igram.

 

Ali, mora biti neki ali, zar ne?

Shanghai i opet sound loop :(

 

Ako ovako bude radilo nadalje, zadovoljan.

Shanghai mogu lako izbjegavati.

Moram još Paracel probat pa javim, mada mi se sound loop na Paracelu rjeđe događao.

 

Da pojasnim ovaj Rambo mode s početka posta: prije pucamo jedan u drugoga, prsa u prsa, i obavezno ja padnem, ako padne on onda se trejdamo.

Znao sam imati nekoliko trejdova po "stazi".

Danas niti jedan trejd, oni padaju u pravilu prvi, ja pao svega u par navrata što je zanemarivo, odnosno normalno.

[19xx] 4ntraks
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Battlefield 4 konfiguracije i problemi

dakle clock nema nekog utjecaja? i dalje te sound loopa?

Imam Alfu, stavil sam alu felge sad cu sigurno dobit (MUP) ban jer auto nije bio tak zamisljen-Kad igram TDU 2 bude mi rozna crta kad zakocim od tockova-evo ovako kad aimam on se sam unaima-
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Battlefield 4 konfiguracije i problemi
fila2208 kaže...

dakle clock nema nekog utjecaja? i dalje te sound loopa?

Jep.

Zanimljivo da sound loop nisam imao do pred nekih tjedan dana.

Prošao sam sve, od crvenog ekrana, pucanja igre kod mijenjanja mapa, pucanja tijekom igranja, frame dropova, itd. ali sound loop me tek nedavno počeo zafrkavat.

I to u pravilu na Shanghaiju, tu i tamo Paracel Stormu.

 

Kao što sam pisao, danas radi izvrsno osim tog loopa na Shanghaiju.

Čak ni frame dropove nisam imao.

Igrao sam sve modove: CQ, Rush, TDM i Dominaciju.

 

Ne vjerujem da je zbog novih audio drivera?

A i zbog toga što sam smanjio clock sigurno nije pošto sam na istom ovom taktu prije imao frame dropove gadne, a danas nemam.

[19xx] 4ntraks
12 godina
offline
Battlefield 4 konfiguracije i problemi

CPU: i7 2600 3.4GHz

RAM: 4x4 GB DDR3 1600MHz G.Skill RipJaws X

GPU: Asus GTX 670 DC2T 2GB   

SSD: Vertex 4 120 GB 

Zvučna: Realtek onboard

Zvučna: Slušalice Vengeance 2000 USB

OS: Win 8.1 Pro 64bit

ništa nije OC-ano osim grafe i to tvornički.

 

Jedino oko čega sam znao imati problema je to:

  • da se nekad chrashala igra, i to sačekam prozor da prođe "BF4 stop woking" i onda mi drugi sljedeći prozor ponudi da u task manageru ugasim proces tako da mogu ponovo pokrenuti odmah - dodše nije se odavno ovo desilo
  • dva puta se srušila igra ali samo na način da se sve ugasilo i u battlelogu nije ništa pisalo oko igre
  • Hitreg nekad zna biti banana ali ne tako često

 

ostalo sve 5.

Xtream_Dama Youtube: http://www.youtube.com/user/DamaTheCrow?feature=mhee
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.11.2013 9:39 (Soldier977).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Battlefield 4 konfiguracije i problemi

Ha !

 

Štajaznam, ja imam en8800 GT i nikada mi se ništa ne ruši, jest da moram dosta FPSova staviti teksture na high, shadows na minimum, isključiti AA, AF na 4 - 8, AO iskopčati, itd.

Ali sve se pokreće u nekih 30+ frejmova (minimum), a uglavnom su razlike u kvaliteti slike između medium i high postavki zanemarive.Jedino kada ćeš primjetiti veliku razliku jest kada je igra shit pa ti ne može zafržati pažnju radnjom, eh onda imaš vremena za uočavanje bolje ili lošije grafike.

 

Uglavnom možeš si misliti koje su današnje igre sklaštreni konzolaški portovi, kada ih se može igrati na mješavini medium - high postavki na grafi koja je bila špica prije nekih šest do sedam godina.

 

A ovaj Battlefield 4, ne znam, igrao sam trojku, grafika nije po ničemu puno bolja, klasika, ubaci nešto malo više sjena i svijetla, malo particle efekata (kojih he bilo i prije), uglavnom, same shit, different package, barem što se tiće grafike.

- Kapetane, pa donijeli smo im isti ovakav špiglec prošli puta. - Jesmo, ali ovaj puta je špiglec optočen sitnim cirkonima, a pozadina nije srebrne boje već zlatne. -Da kapetane, ali to je u biti isti špiglec. -Nije to bitno prvi časniče, indijancima je on drugačiji i dat će za njega barem 40 eura kao i prošli puta. -Onda ćemo slijedeće godine donijeti indijancima nešto drugo, zar ne kapetane ? - Ne budi glup prvi časniče, zašto da idemo u nepotrebne troškove kada su indijanci zadovoljni sa, the špiglecom.

Svaki politički sustav je idila.A idila je po svojoj prirodi svijet za sve.Stoga oni koji ne žele živjeti u toj idili, su negatori idile kojima je mjesto u zatvoru.
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.11.2013 10:18 (Baotica).
Moj PC  
0 5 hvala 1
12 godina
offline
Re: Battlefield 4 konfiguracije i problemi
Baotica kaže...

Ha !

 

Koje droge ti trošiš?

I ja bi malo...

[19xx] 4ntraks
12 godina
offline
Re: Battlefield 4 konfiguracije i problemi
Baotica kaže...
Štajaznam, ja imam en8800 GT i nikada mi se ništa ne ruši, jest da moram dosta FPSova staviti teksture na high, shadows na minimum, isključiti AA, AF na 4 - 8, AO iskopčati, itd.

Ali sve se pokreće u nekih 30+ frejmova (minimum), a uglavnom su razlike u kvaliteti slike između medium i high postavki zanemarive.Jedino kada ćeš primjetiti veliku razliku jest kada je igra shit pa ti ne može zafržati pažnju radnjom, eh onda imaš vremena za uočavanje bolje ili lošije grafike.

Jos samo reci da igras single player... {#}

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Re: Battlefield 4 konfiguracije i problemi

CPU: i5 2500k 4.4GHz

MBO: Asrock Z77 Extreme4

RAM: 2x4 GB DDR3 1600MHz Mushkin Frostbyte

GPU: Zotac GTX 670 AMP! 2GB   

SSD: Samsung 840 PRO 250GB 

SOUND: Asus Xonar DX

OS: Win 7 Ultimate 64bit

 

Najčešće lupa "freeze" i BF4.exe has stoped working ili sound loop (najčešće na Shanghaiu, Dawnbreakeru). Rušenja se pojavljuju od ni jednom do 10 rušenja u 2 sata (osobni rekord prekjučer, 7 puta u dvije partije Shanghaia, i stoped working i sound loop). Driveri zadnji WHQL koji su izasli kod releasea 780ti (331.81?). PC popatchiran, stabilan i ne ruši se , driveri uptodate, u pozadini se vrti logitechov software i software za temperature (asrock sw i afterburner; gašenjem ovih SWova situacija sa rušenjem se NE MJENJA).

 

Je, igra je bugovita i nestabilna; ali ne toliko da bi rageo i deinstaliravao igru {#}

 

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
14 godina
offline
Battlefield 4 konfiguracije i problemi

AMD Phenom II X4 965 BE

ASUS  6870 

Ram   DDR3  1600 Corsair Vengeance   8 Gb    

WD   Caviar Black  1 Tb

CPU Cooler Zalman CNPS 10x Performa

Corsair VX 550 W

Win 8.1  Pro  

Driveri 13.11 v9.2

 

Sve je na default, probavao sam i OC proca i grafe.

 

Najveci problemi su mi da mi fps naglo padne i poslije toga mi se igra smrzne i los hitreg.

 

Dogada se i "bf4 stopped working"

 

U task manageru mi memorija bude preko 90%, a  disk  na 100%, ostalo je ok.

 

U beti sam bez problema mogao skidati sa par metaka, a ovdje trebam cijeli mag za to?

 

Probao sam network smoothing factor na sve nacine, sada je na 0 i opet ista stvar.

 

Sve mi je na low, mesh je ultra.

 

Sa R12 mi se popravila malo situacija u vezi crasha i freeza, ali je hitreg i dalje los.

 

 

 

 

 

 

BE HAPPY xD : )
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Battlefield 4 konfiguracije i problemi
Joe Cooker kaže...
Sa R12 mi se popravila malo situacija u vezi crasha i freeza, ali je hitreg i dalje los.

ma vjerojatno si samo umoran.. ne brini, doći će i tvoj dan kad ćeš rasturati u 90% slučajeva.

:P

Origin: F4stReload ----- | ----- Nema na čemu! ----- | ----- Google is your friend !
13 godina
offline
Re: Battlefield 4 konfiguracije i problemi
Baotica kaže...

Ha !

 

 

navrati u bf4 temu, treba nam takvih zanimljivih ličnosti.

Imam Alfu, stavil sam alu felge sad cu sigurno dobit (MUP) ban jer auto nije bio tak zamisljen-Kad igram TDU 2 bude mi rozna crta kad zakocim od tockova-evo ovako kad aimam on se sam unaima-
14 godina
offline
Re: Battlefield 4 konfiguracije i problemi
Zura kaže...
Joe Cooker kaže...
Sa R12 mi se popravila malo situacija u vezi crasha i freeza, ali je hitreg i dalje los.

ma vjerojatno si samo umoran.. ne brini, doći će i tvoj dan kad ćeš rasturati u 90% slučajeva.

:P

{#} Hvala na lijepim zeljama, samo sto ja igram igre godinama i meni nije do aima ili nacina pucanja nego mi igra ima veliki stuttering i laga previse.

 

Nesto nije u redu sa kompom, mislim cudno mi da u beti skidam sa 2 brza bursta  puni health, a ovde ne detektira pogodak, u biti mi je neigriva igra sada, nezz zasto, beta nakon patcha mi je radila super.

BE HAPPY xD : )
15 godina
offline
Re: Battlefield 4 konfiguracije i problemi
Friday kaže...

Kao što je najavljeno u BF4 temi otvara se ova tema gdje ćemo pokušati otkriti hardver/softver kombinacije zbog kojih BF4 radi dobro odnosno loše. Manje-više većina ljudi ima slične konfiguracije (uglavnom i5 konfe i slične grafe) pa ćemo pokušati pronaći uzroke zašto na vrlo sličnim strojevima BF4 ima različito ponašanje.

 

Dakle, moj slučaj

(predlažem da koristite istu šprancu radi lakšeg snalaženja, dodajte još informacija ako smatrate potrebnim)

 

CPU: i7 920 OC na 3.2 (stock napon, HT off)

MB: Asrock X58 Xtreme

RAM: 6x2 GB DDR3 na 1280 MHz (napon podignut za 0.1 V)

GPU: Sapphire 7850 2GB OC na 1007 MHz (stock napon)

Zvučna: X-FI Xtreme Music

 

Drivere za grafu sam isprobao 3 zadnje bete i svi mi rade OK.

 

Igra mi radi posve OK

(ako ne radi OK navedite kako se igra sruši, koja poruka se prikaže i sl.)

 

Friday kaže...
..

E ovakvi su najgori  - sve na stock a ruši se.

 

Možda će nekome pomoći, možda ne - ali sa mojom memorijom je slučaj da sam joj morao podići napon za 0.1 V jer mi ništa nije radilo OK iako radi na MANJEM taktu od tvorničkog.

Kome se da neka isproba. 0.1 nije ni blizu opasnog a možda pomogne.

 - ne, tvoja MBO podržava 1066, ostalo je OC, dok RAM može biti svakako deklariran ali sigurno nije 1280 (ili 1066 ili 1333), 12800 je nešto drugo tj 1.600 ali je važan i sync+CAS, ne samo MHz. Tako da je podizanje napona direktno povezano s OCom (cca +20%), u tvom slučaju potrebno, možda na nekoj drugoj kombinaciji (chipset+ram ili samo model mbo ili brand..) nepotrebno.

- OS + app (yogurt ili origigi), AntiVirus, dodatci (fraps, TS, i pogotovo DeamonTools...). Sve to uz (ne)znanje kod podešavanja OSa i OCa... daje random kreševe.

-treba uzeti sve ove sitnice, kao sound-loop (audio chip), možda i za LAN (pa čak i providera, jer linije prema serverima ...). Svaka od tih sitnica može utjecati ili biti razlog rušenja, pogotovo OS i postavke, uz btw, recimo da fali i temp VGA (za CPU je ipak manje razlike), odnosno pregrijavanje kao uzrok, napajanje, pa sve do tog da netko u kvartu ili kući ima loše instalacije...

 

Što tad zaključiti? Nekom radi, nekom ne... (bez crashanja), ali previše je nepoznanica da bi zaključak bio usporediv.

Ili proširi specifikacije koje se prate kao verzija drivera, OSa, pa čak i vrijeme igranja (kad, jer nije jednako opterećenje i koliko dugo jer nekom PC radi 7/24.. uz seedanje) ..i sve ostalo nabrojeno. Tad se možda uspije nešto zaključiti ili barem za neke slučajeve vidjeti pravila (kao audio) pa možda i rješenja, dal kao patch ili verzija drivera (stari-novi).

 

možda.... ako se nađe vremena za vikend, napravim par testića, možda najviše zbog win.8.1 fame i brzine BF4.. možda i usporedba istog HWa ovisno o 7-8-8.1 i x64.. (navodno radi i 32bit).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.11.2013 14:42 (ihush).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Battlefield 4 konfiguracije i problemi
ihush kaže...
Friday kaže...
..

E ovakvi su najgori  - sve na stock a ruši se.

 

Možda će nekome pomoći, možda ne - ali sa mojom memorijom je slučaj da sam joj morao podići napon za 0.1 V jer mi ništa nije radilo OK iako radi na MANJEM taktu od tvorničkog.

Kome se da neka isproba. 0.1 nije ni blizu opasnog a možda pomogne.

 - ne, tvoja MBO podržava 1066, ostalo je OC, dok RAM može biti svakako deklariran ali sigurno nije 1280 (ili 1066 ili 1333), 12800 je nešto drugo tj 1.600 ali je važan i sync+CAS, ne samo MHz. Tako da je podizanje napona direktno povezano s OCom (cca +20%), u tvom slučaju potrebno, možda na nekoj drugoj kombinaciji (chipset+ram ili samo model mbo ili brand..) nepotrebno.

 

Memorija mi radi na 1280 MHz - zato sam naveo to. Imam dvije različite vrste memorije deklarirane različitim brzinama i tajminzima. Kod mene je potreba za naponom vjerojatno zbog tih tajminga jer jedna radi na trunčicu agresivnijem tajmingu nego bi trebala.

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Re: Battlefield 4 konfiguracije i problemi
ihush kaže...

- OS + app (yogurt ili origigi), 

 

Molim te pojasni kako točno yogurt/piratske verzije ičega mogu spriječiti i napraviti da se bf4 ruši?

hvala.

Imam Alfu, stavil sam alu felge sad cu sigurno dobit (MUP) ban jer auto nije bio tak zamisljen-Kad igram TDU 2 bude mi rozna crta kad zakocim od tockova-evo ovako kad aimam on se sam unaima-
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice