Assetto Corsa [PC]

poruka: 186
|
čitano: 79.775
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Re: Assetto Corsa [PC]
Tomek.Klc kaže...

Ako netko planira kupit igricu javite mi se na PM, mogu vas spojit sa dečkom koji prodaje giftove za cca. 15€.

pa igra trenutno košta 14,99e {#} 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Assetto Corsa [PC]
acca kaže...
Tomek.Klc kaže...

Ako netko planira kupit igricu javite mi se na PM, mogu vas spojit sa dečkom koji prodaje giftove za cca. 15€.

pa igra trenutno košta 14,99e {#} 

Meni piše 17.49€ ?

7 Times World Champion - 155 Podiums - 68 Pole Positions - 91 Wins | Goodbye and thank you for everything Michael
10 godina
protjeran
offline
Re: Assetto Corsa [PC]
Pitanjce,jel se isplati kupit AC u stanju kakvome je sada?Pitam jer sam skeptičan po pitanju Early Acess igara.Imam Carmagedon Early Acess pa to izgleda katastrofa,istina pre-alpha verzija je.
12 godina
neaktivan
offline
Assetto Corsa [PC]

Igra je u potpunosti igriva i stabilna, uopce nemam dojam da je Alpha jos

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Assetto Corsa [PC]

Kupih i ja ovo, pa da odmah pitam. Može li se uključiti prikaz staze i trenutne pozicije na stazi? Ovo bi bilo korisno pri učenju ovih nekih, meni nepoznatih staza.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Assetto Corsa [PC]

dok si u utrci, gurni strijelicu miša skroz desno i pojavit će ti se bar sa pi*darijama koje možeš uključit i isključit!

 

BTW, te "gui-e" možeš pomicati po ekrani gdje ti paše da stoje...

 

:)

[url]http://ogame.org?refId=110+110631[/url]
11 godina
offline
Assetto Corsa [PC]

ocito cemo za ovo morati nabaviti t500rs i za Pcars...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Assetto Corsa [PC]

Igrao sam early access, ali sam odustao. Iako vizualno izgleda super, osjećaj vožnje me pomalo podsjeća na NFS Shift, odnosno ima neprirodnog klizanja i dobivam lošu povratnu informaciju o mehaničkom gripu. Bojim se da će isto biti i s Project C.A.R.S. (bar po videima, čekam gotov proizvod); rFactor 2 se nešto pogubio u razvoju pa se bojim da za hard core fanove ostaje stari rFactor, LFS i eventualno GTR2.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel. CyberPunk is my thing...
Moj PC  
1 4 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Assetto Corsa [PC]

Ja ga igram na G27 i igra je super, ovisno o volanu, opcije se moraju drukcije stelati, na sluzbenom forumu sam nasao setup za G27 koji mi je super, ali ja sam ipak malo smanjio jacinu feedbacka jer mi je volan ruke htio strgat, sad se super osjeti staza i kad auto hoce pobjeci. Osobno nisam igrao GTR, ali frendovi koji voze AC sa mnom jesu i kazu da je AC miljama ispred.

S tim da developeri kazu da fizika jos nije blizu gotovosti, i sve komplet ce jos biti doradjivano. Mislim da je jako dobro za igru koja je u alpha fazi

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.7.2014 11:20 (Hystorian).
Moj PC  
2 1 hvala 0
16 godina
offline
Assetto Corsa [PC]

Vidjet ćemo, nadam se. Samo da taj osjećaj trakcije guma poprave, da klizanje bude prirodnije.
Imam par tisuća sati u rFactoru/GTR-u, pa je i stvar navike. Volan je Logitech MOMO, nije G25/G27, al je dobar.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel. CyberPunk is my thing...
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Assetto Corsa [PC]
Lovac kaže...

Vidjet ćemo, nadam se. Samo da taj osjećaj trakcije guma poprave, da klizanje bude prirodnije.
Imam par tisuća sati u rFactoru/GTR-u, pa je i stvar navike. Volan je Logitech MOMO, nije G25/G27, al je dobar.

takoder, imam osjecaj da je cijela igra u nekom yebenom zoom-u i da vozim rc autice...izbrisao davnih dana! a sad lupajte td do mile volje!lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
12 godina
neaktivan
offline
Assetto Corsa [PC]

Svatko ima pravo na svoje misljenje ;)

Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Assetto Corsa [PC]

Kupio ovaj sim nekidan, još je danas na 50% popustu (17,49 eura).

 

Meni kao totalnom amateru je igra gro zabavna. Ne mogu reći da je realna jer neznam kako se ovi auti ponašaju u stvarnosti, ali definitivno mogu reći da je igra uvjerljiva. Fizika je odlična, zvukovi vrlo dobri, trake su navodno laserski snimane. Izbor staza i vozila nije baš ogroman.

 

Odlična stvarčica koja mi je ulovila pažnju je UI koji je kodiran u HTMLu koliko sam shvatio. Jednostavnim pomakom miša se razne informacije mogu dodavat/maknut bilo gdje na zaslonu.

 

Vidi se da je u alfi, pomalo i fali sadržaja, ali mi se čini kao dobra investicija. za 17.5 eura je moj go-to racing game(sim).

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Assetto Corsa [PC]

Assetto Corsa Update : 1.0.0 

 

http://steamcommunity.com/games/assettocorsa#announcements/detail/137683548353212625

 

Ukratko: bolja grafika i zvukovi(novi graphic and sound engine), a kolko sam uspio pročitat na redditu iako je grafika puno bolja performanse nisu uopće pale, dapaće FPS je puno veći na istim postavkama. Novi auti, nove staze itd...

 

1.0.0 RC 
- Assetto Corsa is now feature complete 
- General bugfixing and performance optimizations 
- Visual damages enabled 
- Aero damage implemented for all cars 
- Engine damage implemented for all cars 
- Suspension damage implemented for all cars 
- Tyre Damage System 
- Pit stop implemented for online races 
- Multiplayer improvements 
- New audio engine implemented 
- New post processing effects enabled, heat shimmering, god rays etc 
- New car : Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde model 2013 
- New car : Ferrari 458 GT2 
- New car : Ferrari LaFerrari 
- New car : Lotus 2 Eleven GT4 
- New car : Lotus Evora GTE Carbon 
- New car : Lotus Exige S 
- New car : Lotus Exige V6 CUP 
- New car : Mercedes AMG SLS GT3 
- New car : Shelby Cobra 427SC 
- New track : Silverstone National 
- New track : Spa Francorchamps 
- New track : Trento Bondone hillclimb 
- Audio sample improvements and volume balancing 
- Added track reverb zones 
- Fixed Traction Control always engaged in particular conditions 
- TC and ABS factory settings now work properly 
- Tuned distance filter and attenuation for exterior sounds 
- Balanced performances for GT2/GT3 cars 
- Lotus 49, Lotus 98T, Ferrari 312T have lower default rev limiters. Can go over 100% but damage may occur on higher revs 
- Improvements on digital instruments cockpits for various cars 
- Added track sound reverb 
- Added different sounds for car to car, car to objects and car to track collisions 
- Improvements on automatic gearbox on various cars 
- All the tracks have been improved and updated with collidable objects 
- Overall interior samples volume correction and balance 
- Overall exterior samples volume correction 
- Tuned wind and tyre rolling volumes and curves 
- Tuned kerb pitch and volume according with speed 
- Tuned ambience(crowd) volume 
- Tuned interior and exterior gearshift sounds 
- Steer animations for Ferrari 458 S3 
- Small fix on the front Pagani Zonda R tyres 
- LOD4 implemented to increase framerate performances 
- Drivetrain damage for cars with H shifter gearboxes. 
- Traction control sound now works for all cars 
- Showroom bugfixing and improvements 
- Added tyre blankets under realism tab. The setting is global for all cars and pre heats tyres at 80 C 
- Career now available 
- New 3D driver models 
- BMW Z4 GT3 aero balancing, rear wings stalls more on low values 
- New TCP/UDP server 
- All tyres have graining and blistering enabled 
- All tyres have rim radius 
- Fixed all F1 cameras for all vehicles 
- Fixed all F6 cameras for all vehicles 
- GUI improvements 
- Driver animations improvements 
- Replay now records the current leaderboard 
- Oculus DK2 support 
- Single player Qualify improved

Xfire: lxexo // Steam: leozjeee // BF4: http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/leo_ZJEEEh/
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.10.2014 21:07 (Nisam Ja,Nisi Ti).
Moj PC  
4 0 hvala 4
13 godina
offline
Assetto Corsa [PC]

Jel moguće ikako da netko dobre duše proslijedi modove nama koji imamo jogurt verzije? 

Optimizam je nedostatak iskustva.
Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
offline
Assetto Corsa [PC]

Pozdrav. Par stvari me muči u vezi igre, pa ako netko može pomoći:

 

1. Igram sa Logitech G27. U igri različiti auti imaju različit broj stupnjeva koliko im se volan okreće. Kako da namjestim da mi se G27 okreće koliko i volan u igri od auta koji vozim, a ne da već okrenem kotače u igri do kraja, a G27 se i dalje može u prazno okretati?

 

Jedino što mi pada na pamet je da za svaki auto nekako pronađem/izračunam koliko mu se okreće volan, pa prije nego vozim pojedini auto izlazim iz igre i namještam u Logitech profileru volan na taj broj stupnjeva okretaja, al to je jako nespretno riješenje.

 

2. Instrument tabla u autima mi je dosta mutna, ne mogu uopće iščitati brojke na brzinomjeru. Igram na 1920x1080. Može li se to kojim postavkama izoštriti ili mi je monitor jednostavno pre male rezolucije?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Assetto Corsa [PC]
FLes kaže...

Pozdrav. Par stvari me muči u vezi igre, pa ako netko može pomoći:

 

1. Igram sa Logitech G27. U igri različiti auti imaju različit broj stupnjeva koliko im se volan okreće. Kako da namjestim da mi se G27 okreće koliko i volan u igri od auta koji vozim, a ne da već okrenem kotače u igri do kraja, a G27 se i dalje može u prazno okretati?

 

Jedino što mi pada na pamet je da za svaki auto nekako pronađem/izračunam koliko mu se okreće volan, pa prije nego vozim pojedini auto izlazim iz igre i namještam u Logitech profileru volan na taj broj stupnjeva okretaja, al to je jako nespretno riješenje.

 

2. Instrument tabla u autima mi je dosta mutna, ne mogu uopće iščitati brojke na brzinomjeru. Igram na 1920x1080. Može li se to kojim postavkama izoštriti ili mi je monitor jednostavno pre male rezolucije?

Ovo za volan najbolje da pitaš na njihovom forumu ili redditu. To ni ja nisam mogao namjestit.

Xfire: lxexo // Steam: leozjeee // BF4: http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/leo_ZJEEEh/
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.12.2014 15:09 (Nisam Ja,Nisi Ti).
14 godina
neaktivan
offline
Assetto Corsa [PC]

1.

Da, G27 ima taj soft lock, to sto govoris da i dalje mozes vrtiti volan iako je volan u igri dosao do svog limita. Ovaj ostatak sto mozes vrtiti ionako u igri ne prihvaca.

Tamo negdje u postavkama igre, mislim pod Video -> View Tab ima opcija da se namjesti animacija volana u igri na koliko stupnjeva želiš, npr. 450, sto bi trebalo biti 900° pa bi ti se animacija u igri trebala poklapati sa volanom, ali to je samo animacija, mislim da nema nikakvog utjecaja na igru. A možeš probati i namjestiti hard lock u Profileru pa vidjeti kako ce to funkcionirati. Ustvari imaš tamo u igri u postavkama volana di vidiš one slidere kad okrećeš volan, gore možeš isto namjestiti lock na koliko stupnjeva hoćeš. Probaj pa vidi kako će utjecati na igru.

 

2.

Rezoulcija ti je u redu. Ako negdje u postavkama imaš upaljen motion blur, ugasi ga, također ako imaš opciju Fast Aproximate Antialiasing uključenu, ugasi ju pa probaj, ona zna zamutiti sliku. Depth of field (DOF) zna isto mutiti sliku. I pogledaj na koliko ti je namješten Anistrophic Filtering, 16x će ti uvijek dati najoštriju texture.

[19xx] Pr0d1gyyy ---- http://battlelog.battlefield.com/bf3/user/Pr0d1gyyy/
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.12.2014 15:19 (thesekiman).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Assetto Corsa [PC]

Stigla je jedna jako dobra vijest, a to je da je najavljena licenca za Lamborghini.

 

Assetto Corsa welcomes Lamborghini Automobili

Xfire: lxexo // Steam: leozjeee // BF4: http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/leo_ZJEEEh/
Moj PC  
4 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Assetto Corsa [PC]
thesekiman kaže...
2.

Rezoulcija ti je u redu. Ako negdje u postavkama imaš upaljen motion blur, ugasi ga, također ako imaš opciju Fast Aproximate Antialiasing uključenu, ugasi ju pa probaj, ona zna zamutiti sliku. Depth of field (DOF) zna isto mutiti sliku. I pogledaj na koliko ti je namješten Anistrophic Filtering, 16x će ti uvijek dati najoštriju texture.

 

Probao sve to i došao do zaključka da u nekim autima nema pomoći. Od ovih koje sam probao najgore je u LaFerrariju, toliko su sitne brojke na brzinomjeru da je nemoguće iščitati. Fiat 500 je srednja žalost, a u npr. Alfi Romeo Giulietti QV se sve dosta dobro vidi.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Assetto Corsa [PC]
FLes kaže...
thesekiman kaže...
2.

Rezoulcija ti je u redu. Ako negdje u postavkama imaš upaljen motion blur, ugasi ga, također ako imaš opciju Fast Aproximate Antialiasing uključenu, ugasi ju pa probaj, ona zna zamutiti sliku. Depth of field (DOF) zna isto mutiti sliku. I pogledaj na koliko ti je namješten Anistrophic Filtering, 16x će ti uvijek dati najoštriju texture.

 

Probao sve to i došao do zaključka da u nekim autima nema pomoći. Od ovih koje sam probao najgore je u LaFerrariju, toliko su sitne brojke na brzinomjeru da je nemoguće iščitati. Fiat 500 je srednja žalost, a u npr. Alfi Romeo Giulietti QV se sve dosta dobro vidi.

 Onda smanji FOV, na koliko ti je sad?

 

Mislim da su po defaultu tipke + i - na tipkovnici, ili preko "Onboard View" app iz igre

[19xx] Pr0d1gyyy ---- http://battlelog.battlefield.com/bf3/user/Pr0d1gyyy/
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.1.2015 1:44 (thesekiman).
14 godina
offline
Re: Assetto Corsa [PC]
thesekiman kaže...

 Onda smanji FOV, na koliko ti je sad?

 

Mislim da su po defaultu tipke + i - na tipkovnici, ili preko "Onboard View" app iz igre

 

60.

 

Probao sam smanjiti FOV, i da, što ga više smanjujem to sam bliže volanu i sve je čitljivije.

 

Update:

Nakon malo igranja sa FOV-om, došao sam do zaključka da mi za 1920x1080 najviše paše FOV 40, tak mi je sve dovoljno veliko u kabini. Tradeoff je što se ne vidi puno u stranu, ali zato za gledanje lijevo i desno koristim napravicu za praćenje pokreta glave kućne izrade.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.1.2015 18:04 (FLes).
12 godina
protjeran
offline
Assetto Corsa [PC]

dobro jel igra jos itko ovo? jel se stanje popravilo ili samo kupuje licence kao da je to najbitnije na svijetu...

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Assetto Corsa [PC]

Dok ja vas docekam, igru sam ponovno probao/instalirao za sad sam malo špano po monzi, i igra po defaultu izgleda bolje od pcarsa no ima isti "problem" na najjacim postavkama(bez 4xAA) mi ide cca 45-60fps-a s 10 auta! koma! no lakse je voziti nego pcars input je cini mi se nesto brzi! svakako cu se dulje podruziti s doticnom igrom! kako vama ide jer citam da na nvidiji ide puno bolje??

divota:) divota:)
jer ispada da mi za fluidno igranje na 60+ treba gtx980...

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.2.2015 22:49 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Assetto Corsa [PC]

ne nego si razmazen...30fps je dovoljno za normalno igranje, a tebi je koma cim je ispod 60...veselo

Moj PC  
1 7 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Assetto Corsa [PC]
RuskeGTT kaže...

ne nego si razmazen...30fps je dovoljno za normalno igranje, a tebi je koma cim je ispod 60...veselo

 gle ja igram s volanom i hrpom auta zelim da na stazi ide sve fluidno kao i kontrola na stazi(naravno svi asisti pogaseni), s 30 fps-a to sigurno nemogu,!

no svejedno ako ti moze igrati s 30 fps-a super! svejedno smanjio sam malo detalje i igra leti na 120-250fpsa( neznam koja opcija tocno ubija igru do iznemoglosti neda mi se trenutno traziti)

reko pruzio sam igri drugu sansu tocnije 4 patch instaliran(zadnji probao 1.0 verzija) i igra je sad drasticno bolja stovise puno vise mi se svida od pcarsa!

 

probao sam prvih 7-8 krugova s mclarenom p1 gt3@ monza i asisti na pro tezini vozio sam 1.59, no volan jos nisam namjestio vidim ne slusa me bas dovoljno brzo dok pokusavam skretati zavojem manjom brzinom...prvi setup sam na pamet radio pa mislim da je i ok?!

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.2.2015 0:58 (Stjepanj).
14 godina
online
Re: Assetto Corsa [PC]
Stjepanj kaže...

 

probao sam prvih 7-8 krugova s mclarenom p1 gt3@ monza i 

 MP4-12C valjda. P1 GT3 ne postoji uz vjerojatnost od 0.00001% da ikad bude napravljen.

12 godina
neaktivan
offline
Assetto Corsa [PC]

imam ® igru i mogu reci da je od 1.0.3 ili 1.0.4 patcha primjetno kako na istom stroju na istim postavkama igra zatrzava, a prije nije... 

 

HAKOSUKA
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Assetto Corsa [PC]
mystik kaže...
Stjepanj kaže...

 

probao sam prvih 7-8 krugova s mclarenom p1 gt3@ monza i 

 MP4-12C valjda. P1 GT3 ne postoji uz vjerojatnost od 0.00001% da ikad bude napravljen.

 sry my bad! mislio sam na gt3 boju u igri (jako bitno kako auto izgleda:)

to je taj žućo to je taj žućo
! a p1 pretpostavljam da znas zasto sam napisao...lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.2.2015 2:28 (Stjepanj).
13 godina
offline
Re: Assetto Corsa [PC]
Stjepanj kaže...
RuskeGTT kaže...

ne nego si razmazen...30fps je dovoljno za normalno igranje, a tebi je koma cim je ispod 60...veselo

 gle ja igram s volanom i hrpom auta zelim da na stazi ide sve fluidno kao i kontrola na stazi(naravno svi asisti pogaseni), s 30 fps-a to sigurno nemogu,!

no svejedno ako ti moze igrati s 30 fps-a super! svejedno smanjio sam malo detalje i igra leti na 120-250fpsa( neznam koja opcija tocno ubija igru do iznemoglosti neda mi se trenutno traziti)

reko pruzio sam igri drugu sansu tocnije 4 patch instaliran(zadnji probao 1.0 verzija) i igra je sad drasticno bolja stovise puno vise mi se svida od pcarsa!

 

probao sam prvih 7-8 krugova s mclarenom p1 gt3@ monza i asisti na pro tezini vozio sam 1.59, no volan jos nisam namjestio vidim ne slusa me bas dovoljno brzo dok pokusavam skretati zavojem manjom brzinom...prvi setup sam na pamet radio pa mislim da je i ok?!

 igram i ja s volanom, tako da nema veze...mogu igrati i na 30 mogu i na 50 60...isti k mi je...bitno da nije ispod 25-30, kad je neigriva...

igram rfactor na 150+, ne vidim nikakve razlike izmedu toga i 30-40 koliko sam imao pred par god na drugom kompu

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice