Samsung Galaxy Watch

poruka: 869
|
čitano: 431.580
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Watch
dax-lax kaže...

 Stari nisu imali. Novi gw4 imaju magnetometar, odnosno, imaju kompas

 

Planiram kupiti uskoro GW4, kako znamo jeli sat GW4 stari model ili novi ?

13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Watch
ContoNick kaže...
dax-lax kaže...

 Stari nisu imali. Novi gw4 imaju magnetometar, odnosno, imaju kompas

 

Planiram kupiti uskoro GW4, kako znamo jeli sat GW4 stari model ili novi ?

 Vjerojatno je kolega pod "stari" mislio na Galaxy Watch 1, 2 i 3. A onaj novi, to jest Galaxy Watch 4, ima kompas. 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
13 godina
online
Samsung Galaxy Watch

Tak je, trenutno je samo najnoviji u prodaji. Tražiš galaxy watch 4 u nazivu i nema greške. Dalje si sam razmisli koje pod modele želiš. watch 4 u veličinama 40 ili 44mm, watch 4 classic (sa funkcijskim prstenom) u veličinama 42 i 46mm. Svaki od tih satova ima opcije bt ili lte s e simom. Svakako savjetujem da ciljaš na modele većeg promjera jer sadrže veću bateriju. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Watch
dax-lax kaže...

Tak je, trenutno je samo najnoviji u prodaji. Tražiš galaxy watch 4 u nazivu i nema greške. Dalje si sam razmisli koje pod modele želiš. watch 4 u veličinama 40 ili 44mm, watch 4 classic (sa funkcijskim prstenom) u veličinama 42 i 46mm. Svaki od tih satova ima opcije bt ili lte s e simom. Svakako savjetujem da ciljaš na modele većeg promjera jer sadrže veću bateriju. 

eSim radi na svim mrežama?

13 godina
online
Re: Samsung Galaxy Watch
ministar kaže...
dax-lax kaže...

Tak je, trenutno je samo najnoviji u prodaji. Tražiš galaxy watch 4 u nazivu i nema greške. Dalje si sam razmisli koje pod modele želiš. watch 4 u veličinama 40 ili 44mm, watch 4 classic (sa funkcijskim prstenom) u veličinama 42 i 46mm. Svaki od tih satova ima opcije bt ili lte s e simom. Svakako savjetujem da ciljaš na modele većeg promjera jer sadrže veću bateriju. 

eSim radi na svim mrežama?

 Bojim se da ne. Barem ne u konfiguracijama koje svi očekuju. Radi na tm-u ako uzmeš esim s novim brojem. Dijeljeni sim s mobom, koliko znam, ne radi još. Navodno hoće u neko skorije vrijeme

11 godina
offline
Samsung Galaxy Watch

ne znam kak vi sa original remenom na satovima, ali meni uredno pucaju, sad imam GW4 i nakon tri mjeseca je puknuo. bio sam u SD u Areni, onaj Samsungov brzi servis, pitam lika jel to normalno, i odgovori mi dođite sa računom i zamijeniti ćemo vam remen pod garanciju... pa ako se nekome događa nešto slično, probajte, nema smisla kupovati ni origina ni zamjenske

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Watch
sdomic kaže...

ne znam kak vi sa original remenom na satovima, ali meni uredno pucaju, sad imam GW4 i nakon tri mjeseca je puknuo. bio sam u SD u Areni, onaj Samsungov brzi servis, pitam lika jel to normalno, i odgovori mi dođite sa računom i zamijeniti ćemo vam remen pod garanciju... pa ako se nekome događa nešto slično, probajte, nema smisla kupovati ni origina ni zamjenske

 Meni na GW2 remen odličan (slikonski). Drži već dugo i ko nov je. Zamjenski s alija su smeće a oni iz watch centara su ok ali koštaju. Nisu valjda išli štedjeti na remenu kod GW4. WTF

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.2.2022 12:20 (gnomisa).
13 godina
online
Re: Samsung Galaxy Watch
sdomic kaže...

ne znam kak vi sa original remenom na satovima, ali meni uredno pucaju, sad imam GW4 i nakon tri mjeseca je puknuo. bio sam u SD u Areni, onaj Samsungov brzi servis, pitam lika jel to normalno, i odgovori mi dođite sa računom i zamijeniti ćemo vam remen pod garanciju... pa ako se nekome događa nešto slično, probajte, nema smisla kupovati ni origina ni zamjenske

 Do sad mi još nisu pucali ti silikonski. Malo se izdeformiraju na tom dijelu, ali nije puklo. Ovisi i kolko se remen stisne. Ne mora bit stisnut da se već u startu rasteže guma. Ja stavim da mi bude mrvu prelabavo, pa kad provučem ostatak remena kroz rupu ispod, bude mi taman. Sat se mora moć lagano micat u normalnom korištenju. Za vježbu se može mrvu jače pritegnut. Za ostalo nema smisla jer senzori i dalje pokupljaju podatke

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.2.2022 12:24 (dax-lax).
7 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Watch
Pozdrav ekipa,
Planiram uzeti GW4 ali treba mi samo iz razloga da mogu otvoriti Word dokumente (ne pitajte zašto iako pretpostavljam da znate), zanima me može li običan GW4 otvarati Word dokumente i mogu li te iste dokumente prebaciti sa kompa ili ajfona? Ne kužim kako ide taj dio priče, i još jedna stvar zanima me ukoliko gledam u sat on prikazuje što je na ekranu kada maknem pogled ekran se gasi kao na Apple watchu jel tako? I kada ponovno vratim pogled upali se tamo di je i stao? Molim vas odgovore fakat mi je hitno 😁

Veliko Ž
Slovo sto ga Ante kovo
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Samsung Galaxy Watch

Nisam uspio otvoriti s njime word dokumente a prilično sam siguran da se nit ne može. Kaj se tiče duljine trajanja prikaza, možeš nariktat kolko vremenski bude upaljen i kolko je osjetljiv na pomak. Ne prati on oči, on prati akcelerometar/žiroskop kad ruku zakreneš prema sebi. Kad spustiš, ugasi se i tak dalje. Dakle, ništa word. Možeš u reminderu imat zapisane takve sitnice. S druge strane, ako si sam pisao šalić onda ti on ni ne treba jer je pretpostavka da si uz njega naučio veći dio toga što tražiš.

7 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Watch

upravo to treba mi za salic, ja sam inace lik koji kad nesto nauci zna ne pomaze mi piskaranje na salic da zapamtim apsolutno nista, a natuknice mrzin ucit zato mi treba ovakva stvarcica, cudi me da samsung ne moze citati word a vidio sam da apple moze to mi sad ne ide u glavu?

Slovo sto ga Ante kovo
13 godina
online
Re: Samsung Galaxy Watch
lndestructible kaže...

upravo to treba mi za salic, ja sam inace lik koji kad nesto nauci zna ne pomaze mi piskaranje na salic da zapamtim apsolutno nista, a natuknice mrzin ucit zato mi treba ovakva stvarcica, cudi me da samsung ne moze citati word a vidio sam da apple moze to mi sad ne ide u glavu?

 Iz razloga što sustavi nisu ni slični. Google wear os tek treba razviti puni potencijal. Možda ide preko google docs-a ali ne vidim baš da mi je app podržan u trgovini. Inače, takve stvari prenosiš na sat direkt s mob-a. Mogu slike i mjuzu. Documente mi ne nudi jer nemam adekvatan app na satu. Ima nekoliko aplikacija koje navodno podržavaju, ali nisu free. Kaj ti nejde u glavu? Win, Linux i Mac su operativni sustavi a samo windows podržava hrpetine igara. Kako to, kako to?

7 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Watch

Onda moram kupiti gejwatch pa fora u tome je sto je IOS zakljucan os a radi word, a na Androidu ne koji ima vise mogucnosti nego IOS, zato sam sad iznenadjen inace cuo sam da je ona aplikacija NOTEBOOK dobra to sam skinuo imas je na androidu i na gejfonu samo nemam jos sat za isprobati preko njega saljes datoteke..

Slovo sto ga Ante kovo
13 godina
online
Re: Samsung Galaxy Watch
lndestructible kaže...

Onda moram kupiti gejwatch pa fora u tome je sto je IOS zakljucan os a radi word, a na Androidu ne koji ima vise mogucnosti nego IOS, zato sam sad iznenadjen inace cuo sam da je ona aplikacija NOTEBOOK dobra to sam skinuo imas je na androidu i na gejfonu samo nemam jos sat za isprobati preko njega saljes datoteke..

 Problem leži u količini android wear satova. apple watcheva ima jedno 20 puta više na tržištu nego cijelog google wear-a. 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Watch
lndestructible kaže...

Onda moram kupiti gejwatch pa fora u tome je sto je IOS zakljucan os a radi word, a na Androidu ne koji ima vise mogucnosti nego IOS, zato sam sad iznenadjen inace cuo sam da je ona aplikacija NOTEBOOK dobra to sam skinuo imas je na androidu i na gejfonu samo nemam jos sat za isprobati preko njega saljes datoteke..

 Kupi i powerbank jer tom ženskastom kockastom satiću baterija ne drži ni jedan cijeli dan normalnog korištenja. Žena nedavno kupila i to onaj veći i kad sam ga stavio na ruku odmah sam ga skinuo. To nije muški sat i još onako kockast. Komedija. Njoj izdrži malo više od jednog dana jer ima pogašeno sve od senzora i sve konekcije osim BTa. Inače WatchOS je jako dobar, baš kao i verzija na mobu, to je appleu jača strana.

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.2.2022 9:15 (gnomisa).
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Watch
lndestructible kaže...

upravo to treba mi za salic, ja sam inace lik koji kad nesto nauci zna ne pomaze mi piskaranje na salic da zapamtim apsolutno nista, a natuknice mrzin ucit zato mi treba ovakva stvarcica, cudi me da samsung ne moze citati word a vidio sam da apple moze to mi sad ne ide u glavu?

 Imam GW4 te ga ponekad koristim u svrhe koje i ti namjeravas  ja si otvorim google keep na kompu tam nakeljim kaj mi treba i synca se na sat na app i to ti je sva mudrost. Jedina je mana kaj ne mozes pretrazivati

15 godina
offline
Samsung Galaxy Watch

Bok ekipa, kakav je suunto 7? Gledam nešto do 2500-3000 kn... Vidim da sad na akciji dođe kao suunto 9, pa sam mlao u dilemi da li mozda ici na fenix 6... Tnx

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.2.2022 11:29 (NoOne1).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Watch
NoOne1 kaže...

Bok ekipa, kakav je suunto 7? Gledam nešto do 2500-3000 kn... Vidim da sad na akciji dođe kao suunto 9, pa sam mlao u dilemi da li mozda ici na fenix 6... Tnx

Nemoj uzimati Suunto 7, mrtav je. Suunto je odustao od njega, nema nikakvih updateova ni novosti već pola godine. A još je i Suunto promijenio vlasnika jer je poslovao neisplativo. Eventualno ako ga možeš kupiti za 1000kn. Ovisno što ti treba, bolje uzmi Garmin ili Samsung.

12 godina
offline
Samsung Galaxy Watch

Je li imao itko iskustva sa zamjenom stakla na Galaxy Watch 4 Classic? Gdje se to može napraviti u ZG?

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Samsung Galaxy Watch
Majesty kaže...

Je li imao itko iskustva sa zamjenom stakla na Galaxy Watch 4 Classic? Gdje se to može napraviti u ZG?

Samsung store /servis u areni. Ne znam koja je cijena, ali znam ako tamo zamijeniš, garancija teče dalje

12 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Watch
Hvala, znas li jesu li brzi s popravkom?
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Samsung Galaxy Watch
Puno brži od ostalih ovlaštenih.
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Watch
Koliko vam izdrzi baterija na galaxy watch 4? Koliko traje punjenje ?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Samsung Galaxy Watch
bik kaže...
Koliko vam izdrzi baterija na galaxy watch 4? Koliko traje punjenje ?

 Ne vježbam pa mogu reći samo za moj lazy način života. vura i 10-20 punjenje od nula do sto. Pretežno punim na 15ak posto pa do 100 treba oko sat ili mrvu manje. Traje mi dobra 2 i pol dana. Nekad više, nekad manje. Do sad nije ispod 2 dana bilo, čak ni kad sam prije dva tjedna mjerio svim mogućim senzorima i poboljšanom točnosti lokacije, pentranje po obližnjem brdu u trajanju od 2 sata.

13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy Watch

Navodno će GW5 imati jaču bateriju, vjerojatno kao i GW2. Nadam se da je to točno. Jer 2 dana uz light korištenje je loše.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Samsung Galaxy Watch

Moj gw4 je podivljao od nedjelje.... dvostruko-trostruko premašuje broj koraka i ne želi koristiti GPS od mobitela, već isključivo svoj.

 

 

ne znam šta mu je, sve sam isprobao, od reseta, factory reseta, dozvola za lokaciju itd.

 

 

suludo

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Samsung Galaxy Watch

Može mi netko nešto provjeriti?

 

Dakle, kada na satu odaberemo neku aktivnost koja zahtjeva GPS, recimo hodanje ili trčanje... gw4 po default koristi gos od telefona, ukoliko je telefon u blizini...

 

Zanima me, dok je aktivnost pokrenuta, jel na mobitelu vidljiva ona ikonica u status baru da mobitel koristi gps?

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Samsung Galaxy Watch
Testirat ću ti to kasnije. Kaj je zanimljivo, ja na mobu lokaciju nemam upaljenu gotovo nikad, odnosno, samo ako koristim navigaciju u autu itd, tako da ako i imam na satu upaljenu vježbu, uvijek koristi gps sa samog sata. Ok, isprobat ću ti ovo

Edit: jesi ti ziher da gw4 po def koristi gps od telefona? Moja istraživanja kažu da ga ne koristi. Na mobu uključim lokaciju, na satu isključim, pokrenem vježbu, nakon čega me upozorava da uključim lokaciju na satu, što ne dopustim u nadi da će to forsat korištenje gps podataka s telefona. Ništa mi ne poprati niti mi je u notif. traci ikona aktivnog gps-a. Ako uključim lokaciju na satu, onda poprati sve normalno. Isprobao i preko tomtom gps receivera preko mock locationa u dev opšnsima. Telemetrija kaže da sat ne vuče podatke s njega, odnosno telefona.
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.3.2022 21:21 (dax-lax).
7 godina
offline
Re: Samsung Galaxy Watch
dax-lax kaže...
Testirat ću ti to kasnije. Kaj je zanimljivo, ja na mobu lokaciju nemam upaljenu gotovo nikad, odnosno, samo ako koristim navigaciju u autu itd, tako da ako i imam na satu upaljenu vježbu, uvijek koristi gps sa samog sata. Ok, isprobat ću ti ovo

Edit: jesi ti ziher da gw4 po def koristi gps od telefona? Moja istraživanja kažu da ga ne koristi. Na mobu uključim lokaciju, na satu isključim, pokrenem vježbu, nakon čega me upozorava da uključim lokaciju na satu, što ne dopustim u nadi da će to forsat korištenje gps podataka s telefona. Ništa mi ne poprati niti mi je u notif. traci ikona aktivnog gps-a. Ako uključim lokaciju na satu, onda poprati sve normalno. Isprobao i preko tomtom gps receivera preko mock locationa u dev opšnsima. Telemetrija kaže da sat ne vuče podatke s njega, odnosno telefona.

 E točno to me zanima... razlog je jednostavan- općenito je GPS praćenje na mobitelima kudikamo preciznije nego na pametnim satovima. Budući da u većini slučajeva uzimam mobitel sa sobom kada idem recimo trčati ili hodati, volio bih da moj Galaxy Watch 4 vuče GPS podatke s mobitela, kako bih dobio precizniju telemetriju.

 

Izgleda da su prethodne verzije samsungovih satova imale tu opciju, no ne i ova. Poprilično bezveze. Zbunjuje me to što sam istraživao malo i neki kažu da u status baru mobitela uredno imaju lokacijsku ikonicu dok koriste gw4 za vježbanje, što je indikacija da im sat vuče GPS s mobitela.

 

No ne i meni.

 

Bilo da sam uključio "Improve accuracy" ili ne, rezultat je isti- sat koristi ISKLJUČIVO svoj GPS.

 

Jedino, ponekad u samom početku mjerenja neke aktivnosti, na par sekundi se pojavi na mobitelu lokacijska ikonica, što mi govori da ipak sat koristi mobitel za inicijalni GPS-lock, no ne i kasnije. Barem ja tako mislim.

 

Sve u svemu, u potpunosti bezveze. Ne razumijem zašto nema tu mogućnost? 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy Watch
Poz, imam pitanje.. samsung galaxy3 41mm star godinu i pol, i sad najednom napunim ga 100% i baterija mi netraje niti 10 sati od toga mi je sat 7 sati u ormaricu zatvoreni kad radim... dal ima kakvo rješenje, probao sam jedino resetirati na tvornicke postavke pa isti problem ? Garancija to pokriva ?
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice