Kupnja smartwatcha izdvojena tema

poruka: 902
|
čitano: 468.700
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Kupnja smartwatcha
gnomisa kaže...
dax-lax kaže...
gnomisa kaže...
dax-lax kaže...

Neki osvrt na bateriju galaxy watch 4 44 nakon mjesec dana upotrebe. 

Isključen mi je aod, uključen wifi, bt, nfc, lokacija po potrebi, svjetlina na polovici. Ne bavim se baš sportom, tak da na to ne trošim bateriju. 

Klasično uključene notifikacije, praćenje sna, tu i tamo obavim poziv i dosta odgovaram kraćim porukama, kaj mi je odlična stvar, gpay gdje mi je ugodno savit ruku. 

Baterija uredno traje preko 50 sati. Prije oko 55-60. Punim ju kad dođe do 20-10%. Nekad do kraja, nekad na 80-90%. Uglavnom, za sad nemam zamjerke na bateriju.

 Različiti su nam afiniteti i potrebe. Baterija od dan i pol uz moderate korištenje je loše. Ne bi bila takva drama da se satovi mogu puniti brzo kao moderni mobiteli.

 Zašto si ti tako ogorčen ako je netko nečime zadovoljan? Evo, pratim temu zadnjih par strana i nisam našao da si ičime izrazito zadovoljan.

Nego, da se vratimo na temu. Jesi ti svjestan da je poprilično teško u tak male vure smjestit baterije u paralelu. Kolko znam, taj način ima oppov sat, i to samo iz razloga jer je ogroman pa stane željena konfiguracija beterije. To mu omogućava brzo punjenje.

Watch 7 isto tak, s tom razlikom da je na njemu samo max 20-30% brže. Dok ne promjene tehnologiju, teško će jednu jedinu ćeliju puniti na razini današnjih mobova poput xiaomi 100-120w, koji ima nekoliko paraleliziranih punjenja u različite ćelije.

Tužno je da si tako nesretan, ali moraš prihvatiti da trenutno nisu možda nisu sustavi baterija i punjenja dovoljno razvijeni da sadrže sve ono što ti sanjaš.

 Di bi bio nesretan zbog jednog gadgeta. Samo imam pravo na kritiku tamo gdje joj je i mjesto. Kad pogledaš neke klasične satove (muške, ne ove pederuše tipa samsung active i sl.) oni su dosta debeli i masivni. A recimo i GT2 pro je dosta deblji od GT2 i GW pa mislim da bi se mogla ugurati moderna baterija većeg kapaciteta. Osim toga nije sve do  baterije. Što je s tehnologijom turbo brzog punjenja kakvu imamo na današnjim mobitelima? A zanimljivo je i rješenje s dvostrukim ekranom kao kod Ticwatcha (iako mu to nije značajno produžilo bateriju). Mislim da bi moderni punokrvni smartwatch morao durati bar 5 dana ili bar da se može napuniti do 80% u pola sata kao i moderni mobiteli (čije su batke btw, puno većeg kapaciteta).

 Jep, bit brzog punjenja je u paralelizaciji. Nema puno razlike u samoj ćeliji baterije kad su sve rejtane na 3.6/3.7V. To kaj xiaomi cukne i 100 ili 120w preko 20V punjača, ne znači da je baterija te voltaže. Strpi se još malo. Tehnologija je sigurno u dolasku, ali moraju prvo isisati sve iz postojeće i pobrat pare. Kupujem ono što se sad prodaje a ne što bi u teoriji moglo biti aktualno kroz godinu, dvije, pet ili što ja mislim da bi sad trebalo biti moguće. Bit će kada bude. Ne prije

13 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja smartwatcha
dax-lax kaže...
gnomisa kaže...
dax-lax kaže...
gnomisa kaže...
dax-lax kaže...

Neki osvrt na bateriju galaxy watch 4 44 nakon mjesec dana upotrebe. 

Isključen mi je aod, uključen wifi, bt, nfc, lokacija po potrebi, svjetlina na polovici. Ne bavim se baš sportom, tak da na to ne trošim bateriju. 

Klasično uključene notifikacije, praćenje sna, tu i tamo obavim poziv i dosta odgovaram kraćim porukama, kaj mi je odlična stvar, gpay gdje mi je ugodno savit ruku. 

Baterija uredno traje preko 50 sati. Prije oko 55-60. Punim ju kad dođe do 20-10%. Nekad do kraja, nekad na 80-90%. Uglavnom, za sad nemam zamjerke na bateriju.

 Različiti su nam afiniteti i potrebe. Baterija od dan i pol uz moderate korištenje je loše. Ne bi bila takva drama da se satovi mogu puniti brzo kao moderni mobiteli.

 Zašto si ti tako ogorčen ako je netko nečime zadovoljan? Evo, pratim temu zadnjih par strana i nisam našao da si ičime izrazito zadovoljan.

Nego, da se vratimo na temu. Jesi ti svjestan da je poprilično teško u tak male vure smjestit baterije u paralelu. Kolko znam, taj način ima oppov sat, i to samo iz razloga jer je ogroman pa stane željena konfiguracija beterije. To mu omogućava brzo punjenje.

Watch 7 isto tak, s tom razlikom da je na njemu samo max 20-30% brže. Dok ne promjene tehnologiju, teško će jednu jedinu ćeliju puniti na razini današnjih mobova poput xiaomi 100-120w, koji ima nekoliko paraleliziranih punjenja u različite ćelije.

Tužno je da si tako nesretan, ali moraš prihvatiti da trenutno nisu možda nisu sustavi baterija i punjenja dovoljno razvijeni da sadrže sve ono što ti sanjaš.

 Di bi bio nesretan zbog jednog gadgeta. Samo imam pravo na kritiku tamo gdje joj je i mjesto. Kad pogledaš neke klasične satove (muške, ne ove pederuše tipa samsung active i sl.) oni su dosta debeli i masivni. A recimo i GT2 pro je dosta deblji od GT2 i GW pa mislim da bi se mogla ugurati moderna baterija većeg kapaciteta. Osim toga nije sve do  baterije. Što je s tehnologijom turbo brzog punjenja kakvu imamo na današnjim mobitelima? A zanimljivo je i rješenje s dvostrukim ekranom kao kod Ticwatcha (iako mu to nije značajno produžilo bateriju). Mislim da bi moderni punokrvni smartwatch morao durati bar 5 dana ili bar da se može napuniti do 80% u pola sata kao i moderni mobiteli (čije su batke btw, puno većeg kapaciteta).

 Jep, bit brzog punjenja je u paralelizaciji. Nema puno razlike u samoj ćeliji baterije kad su sve rejtane na 3.6/3.7V. To kaj xiaomi cukne i 100 ili 120w preko 20V punjača, ne znači da je baterija te voltaže. Strpi se još malo. Tehnologija je sigurno u dolasku, ali moraju prvo isisati sve iz postojeće i pobrat pare. Kupujem ono što se sad prodaje a ne što bi u teoriji moglo biti aktualno kroz godinu, dvije, pet ili što ja mislim da bi sad trebalo biti moguće. Bit će kada bude. Ne prije

 Trenutno tri najbolja "punokrvna" ("full featured" na engleškom) pametna sata su Ticwatch 3 pro ultra, Fossil gen 6 i Samsung watch 4. Huawei watch 3 ne računam jer nema wear OS i manjkav je u previše stvari. Od ova tri Ticwatch ima najveću bateriju i ako se pogase sva mjerenja (i koristi samo za poruke i pozive) može trajati i do 4.5 do 5 dana. Sa svime popaljenim i sa korištenjem i LCD zaslona (za provjeru vremena) može durati puna 3 dana. Galaxy watch (2) moje žene dura 4 dana (OK na njemu je Tizen). Dakle Samsung je unazadio svoje satove u smislu baterije (sad jel do hardvera ili softvera - neznam).

Poruka je uređivana zadnji put ned 12.12.2021 14:01 (gnomisa).
13 godina
offline
Kupnja smartwatcha

To se slažem. Kak ja to kod samsunga vidim. Stavili su skoro istu bateriju kao u watch 3 uz efikasniji soc. Wear os-u od samih početaka jede bateriju ko i chrome ram. To se sanira većom baterijom ili niskorastrošnim ekranom kao kod ticwatcha. Kak su u huawei watch 3 pro strpali 790mAh, nije mi jasno. To je i više od duplo nego na samsungu. TW pro3 ultra isto ima dosta veliku bateriju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Kupnja smartwatcha

Pozdrav ljudi!

Ideje za prvi ženski smartwatch ili narukvicu.

Kćeri bi htio nešto kupiti, a ne znam što

 

Naginjem Garminu jer ima žena i ja.

Xiaomi satovi su mi odlični, ali već me softver mnogo puta razočarao :D

Samsung su genijalni, ali malo preksupo i mislim da su preveliki.

 

Narukvice gledam, al mi se čini da su čak i veće od manjih satova.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Kupnja smartwatcha

Jeste li vidjeli mozda Garmin Fenix 5s, djeluje mi nekako zenski....mozda taj, Samsung nije los ali kratko traje baterija, meni licno to ne smeta, ali ima dosta ljudi kojima to smeta

12 godina
offline
Re: Kupnja smartwatcha
Lijepi Dzoni kaže...

Jeste li vidjeli mozda Garmin Fenix 5s, djeluje mi nekako zenski....mozda taj, Samsung nije los ali kratko traje baterija, meni licno to ne smeta, ali ima dosta ljudi kojima to smeta

 Da, da. Ali nema touch i malo je masivniji što mi je malo previše za dječju ruku.

Al sad gledam, ima ih dosta, nešto ću pronaći :D Thanks.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
6 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja smartwatcha
CyberDemonVZ kaže...

Pozdrav ljudi!

Ideje za prvi ženski smartwatch ili narukvicu.

Kćeri bi htio nešto kupiti, a ne znam što

 

Naginjem Garminu jer ima žena i ja.

Xiaomi satovi su mi odlični, ali već me softver mnogo puta razočarao :D

Samsung su genijalni, ali malo preksupo i mislim da su preveliki.

 

Narukvice gledam, al mi se čini da su čak i veće od manjih satova.

 Mislim da bi GARMIN Venu Sq Music bio dobar izbor.

11 godina
offline
Kupnja smartwatcha

CyberdemonVZ

Imas na ekupi samy 4 na akciji 40mm,neznam jel.preveliko?

1439.20 i u linksu 1439

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
1 0 hvala 1
7 godina
offline
Kupnja smartwatcha

Pozdrav ekipa

Trenutno kao sat imam amazfit GTR 2 ali nisam baš nešto oduševljen uređajem.

 

 

Mislim se između 2 uređaja a to su :

Garmin Venu 2

Ticwatch pro 3 ultra GPS

 

Koja je vaša preporuka

 

 

 

 

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kupnja smartwatcha

 

@čmrljo

 

Ovaj prvi.

 

Kaj ti smeta kod Amazfita koji posjeduješ?

dzg
5 godina
neaktivan
offline
Kupnja smartwatcha

Huawei Watch GT2 Pro ili Samsung Galaxy Watch Active 2?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja smartwatcha
čmrljo kaže...

Pozdrav ekipa

Trenutno kao sat imam amazfit GTR 2 ali nisam baš nešto oduševljen uređajem.

 

 

Mislim se između 2 uređaja a to su :

Garmin Venu 2

Ticwatch pro 3 ultra GPS

 

Koja je vaša preporuka

 

 

 

 

 Prvi je pro sport sat drugi vrhunski punokrvni pametni sat. Oba su top ali ako ces pricati na sat onda ticwatch a ako si sportas onda venu 2.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja smartwatcha
PzKpfw kaže...

 

@čmrljo

 

Ovaj prvi.

 

Kaj ti smeta kod Amazfita koji posjeduješ?

 Amazfiti su igracke i po kvaliteti izrade i po funkcijama i po smecu od softvera i po nepreciznosti mjerenja icega.

6 godina
online
Re: Kupnja smartwatcha

.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.12.2021 1:13 (love2ml86).
6 godina
online
Re: Kupnja smartwatcha
FantazZ kaže...

Huawei Watch GT2 Pro ili Samsung Galaxy Watch Active 2?

Po izgledu i finišu materijala Huawei, po funkcijama Samsung.

6 godina
online
Re: Kupnja smartwatcha
čmrljo kaže...

Pozdrav ekipa

Trenutno kao sat imam amazfit GTR 2 ali nisam baš nešto oduševljen uređajem.

 

 

Mislim se između 2 uređaja a to su :

Garmin Venu 2

Ticwatch pro 3 ultra GPS

 

Koja je vaša preporuka

 

 

 

 

Ako nemaš neki poseban razlog da ne voliš Samsung bi ti preporučio Galaxy Watch 4.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja smartwatcha

Mislim da će trajanje baterije presuditi u korist Huaweia

6 godina
online
Re: Kupnja smartwatcha
FantazZ kaže...

Mislim da će trajanje baterije presuditi u korist Huaweia

Ako ti je to jako bitno onda definitivno.

5 godina
neaktivan
offline
Kupnja smartwatcha

Koje su po tebu najbitnije prednosti samsunga?

Što bi osobno odabrao i zašto?

Nekako što više proučavam to sam neodlučniji.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja smartwatcha
FantazZ kaže...

Koje su po tebu najbitnije prednosti samsunga?

Što bi osobno odabrao i zašto?

Nekako što više proučavam to sam neodlučniji.

 Samsung je "punokrvni smartwatch". Dakle ima wear os i sve appove, može se odgovarati na poruke i još dosta toga. Huawei GT2/pro/Gt3 su pametni satovi koji nemaju te neke funkcije i nemaju wear OS (neki imaju harmony OS koji je s appovima onako...bah). Međutim njihova prednost je trajanje baterije. Huawei ima i "punokrvni smartwatch" bazirna na harmony OSu ali je skup i ima isto neke manjkavosti uključujući i kratki vijek baterije (slično kao samsung 4). Po tome se odlučiš.

12 godina
offline
Kupnja smartwatcha

Slazem se sa "gnomisa", imao sam Samsung, doduse Frontier Gear S3, ali po pricama drugih koji su kupovali novije Samsunge, slicna je situacija sa baterijom.Ako vam ne treba sat za planinarenje i istrazivanje nepoznatog onda uzmite Samsung, iako se mnogi hvale da sat moze izdrzati 4 dana do sljedeceg punjenja, u stvarnosti to i nije tako, jer u toku dana zatreba povezat se sa mobom preko bluetooth-a, gps se isto ukljuci cesto, tako da baterija izdrzi samo jedan dan. E sad, meni licno nije smetalo da punim svaki dan svoj Samsung, ali eto ima ljudi koje to nervira i zeljeli bi sat sa duzim trajanjem baterije. Kad sam kupio Garmin Fenix 3 (kojeg sam skoro prodao jer sam nabavio noviji Garmin Fenix 5x) mislio sam da mi se pokvario pokazatelj trajanja baterije, jer sat Garmin bez problema izdrzi najmanje 10 dana sa cestim koriscenjem blututa, gps-a, nisam mogao vjerovati koliko dugo traje baterija.....meni licno treba Garmin Fenix 5x jer volim planinariti i cesto pogledati na sat i vidjeti  kuda prolazim....(ima detaljne mape).

 
0 0 hvala 0
6 godina
online
Re: Kupnja smartwatcha
gnomisa kaže...
FantazZ kaže...

Koje su po tebu najbitnije prednosti samsunga?

Što bi osobno odabrao i zašto?

Nekako što više proučavam to sam neodlučniji.

 Samsung je "punokrvni smartwatch". Dakle ima wear os i sve appove, može se odgovarati na poruke i još dosta toga. Huawei GT2/pro/Gt3 su pametni satovi koji nemaju te neke funkcije i nemaju wear OS (neki imaju harmony OS koji je s appovima onako...bah). Međutim njihova prednost je trajanje baterije. Huawei ima i "punokrvni smartwatch" bazirna na harmony OSu ali je skup i ima isto neke manjkavosti uključujući i kratki vijek baterije (slično kao samsung 4). Po tome se odlučiš.

Koji je to sat? I je li punokrvi OS ili nije? (ne kužim navodnike)

6 godina
online
Re: Kupnja smartwatcha
FantazZ kaže...

Koje su po tebu najbitnije prednosti samsunga?

Što bi osobno odabrao i zašto?

Nekako što više proučavam to sam neodlučniji.

Meni osobno je Active 2 bolji izbor jer ima više funkcija koje osobno koristim, kao što je npr. mogućnost odgovora na poruke.

13 godina
offline
Kupnja smartwatcha

Samsung GW4 bi 4 dana trajao možda u štednom modu. 2 dana nešto očekivano za normalan usage. Dan ili manje ako je sport u pitanju. Prije manje. Bt je konstantno upaljen i povezan s telefonom. Wear os sat je na androidu prepoznat sličnije bt slušalicama ili zvučnicima jer su strelice na bt znaku uvijek upaljene za stalni prijenos informacija. Na tizenu je to drugačije radilo. Kod gw4 čim se udaljim od moba, pokuša se još jednom spojiti na mob. Ako ne uspije, spaja se na wifi i povezuje se na samsung acc pa mi i dalje stižu notifikacije s moba. 

 

Da sam osoba od sporta i da pare nisu problem, uzeo bi Garmin 6x pro i neki smartwatch kao ovaj GW4 44 koji imam. Jednostavno ne vidim sat koji ispunjava sve opcije. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
online
Re: Kupnja smartwatcha
dax-lax kaže...

Samsung GW4 bi 4 dana trajao možda u štednom modu. 2 dana nešto očekivano za normalan usage. Dan ili manje ako je sport u pitanju. Prije manje. Bt je konstantno upaljen i povezan s telefonom. Wear os sat je na androidu prepoznat sličnije bt slušalicama ili zvučnicima jer su strelice na bt znaku uvijek upaljene za stalni prijenos informacija. Na tizenu je to drugačije radilo. Kod gw4 čim se udaljim od moba, pokuša se još jednom spojiti na mob. Ako ne uspije, spaja se na wifi i povezuje se na samsung acc pa mi i dalje stižu notifikacije s moba. 

 

Da sam osoba od sporta i da pare nisu problem, uzeo bi Garmin 6x pro i neki smartwatch kao ovaj GW4 44 koji imam. Jednostavno ne vidim sat koji ispunjava sve opcije. 

To je točno. Uvijek će biti neka kategorija u kojoj će bilo koji pametni sat biti slabiji od konkurencije.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja smartwatcha
love2ml86 kaže...
gnomisa kaže...
FantazZ kaže...

Koje su po tebu najbitnije prednosti samsunga?

Što bi osobno odabrao i zašto?

Nekako što više proučavam to sam neodlučniji.

 Samsung je "punokrvni smartwatch". Dakle ima wear os i sve appove, može se odgovarati na poruke i još dosta toga. Huawei GT2/pro/Gt3 su pametni satovi koji nemaju te neke funkcije i nemaju wear OS (neki imaju harmony OS koji je s appovima onako...bah). Međutim njihova prednost je trajanje baterije. Huawei ima i "punokrvni smartwatch" bazirna na harmony OSu ali je skup i ima isto neke manjkavosti uključujući i kratki vijek baterije (slično kao samsung 4). Po tome se odlučiš.

Koji je to sat? I je li punokrvi OS ili nije? (ne kužim navodnike)

 Pa sad valjda pričamo o trenutnom Samsung watch 4. A i ovi prije su bili "punokrvni". Navodnici su radi terminologije. Kako da prevedem jebeni termin "full featured smartwatch"? Evo daj mi prevedi...

 

@Dzoni - ja imam Galaxy Watch (2) 46mm i tom baterija traej 4 dana bez beda. Zato i nisam uzeo noviji samsung. Imao sam GT2, MW2 i GT" pro i sve prodao. Nemaju kako sam naveo, sve funkcije i kinezi se i dalje ne mogu mjeriti sa samsungom u ničemu. Moje mišljenje a prošlo mi je kroz ruke tonu xiaomi/amazfit i honor mobitela i satova jer sa mzaljubljenik u gadgete i tehnologiju koju pratim još ko klinac tamo negdje od faking 80ih godina prošlog stoljeća.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.12.2021 19:36 (gnomisa).
6 godina
online
Re: Kupnja smartwatcha
gnomisa kaže...
love2ml86 kaže...
gnomisa kaže...
FantazZ kaže...

Koje su po tebu najbitnije prednosti samsunga?

Što bi osobno odabrao i zašto?

Nekako što više proučavam to sam neodlučniji.

 Samsung je "punokrvni smartwatch". Dakle ima wear os i sve appove, može se odgovarati na poruke i još dosta toga. Huawei GT2/pro/Gt3 su pametni satovi koji nemaju te neke funkcije i nemaju wear OS (neki imaju harmony OS koji je s appovima onako...bah). Međutim njihova prednost je trajanje baterije. Huawei ima i "punokrvni smartwatch" bazirna na harmony OSu ali je skup i ima isto neke manjkavosti uključujući i kratki vijek baterije (slično kao samsung 4). Po tome se odlučiš.

Koji je to sat? I je li punokrvi OS ili nije? (ne kužim navodnike)

 Pa sad valjda pričamo o trenutnom Samsung watch 4. A i ovi prije su bili "punokrvni". Navodnici su radi terminologije. Kako da prevedem jebeni termin "full featured smartwatch"? Evo daj mi prevedi...

 

@Dzoni - ja imam GW (2) i tom baterija traej 4 dana bez beda. Zato i nisam uzeo noviji samsung. Imao sam GT2, MW2 i GT" pro i sve prodao. Nemaju kako sam naveo, sve funkcije i kinezi se i dalje ne mogu mjeriti sa samsungom u ničemu. Moje mišljenje a prošlo mi je kroz ruke tonu xiaomi/amazfit i honor mobitela i satova jer sa mzaljubljenik u gadgete i tehnologiju koju pratim još ko klinac tamo negdje od faking 80ih godina prošlog stoljeća.

Napisao si da Huwei ima i ''punokrvni smartwatch''? Koji?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja smartwatcha
love2ml86 kaže...
gnomisa kaže...
love2ml86 kaže...
gnomisa kaže...
FantazZ kaže...

Koje su po tebu najbitnije prednosti samsunga?

Što bi osobno odabrao i zašto?

Nekako što više proučavam to sam neodlučniji.

 Samsung je "punokrvni smartwatch". Dakle ima wear os i sve appove, može se odgovarati na poruke i još dosta toga. Huawei GT2/pro/Gt3 su pametni satovi koji nemaju te neke funkcije i nemaju wear OS (neki imaju harmony OS koji je s appovima onako...bah). Međutim njihova prednost je trajanje baterije. Huawei ima i "punokrvni smartwatch" bazirna na harmony OSu ali je skup i ima isto neke manjkavosti uključujući i kratki vijek baterije (slično kao samsung 4). Po tome se odlučiš.

Koji je to sat? I je li punokrvi OS ili nije? (ne kužim navodnike)

 Pa sad valjda pričamo o trenutnom Samsung watch 4. A i ovi prije su bili "punokrvni". Navodnici su radi terminologije. Kako da prevedem jebeni termin "full featured smartwatch"? Evo daj mi prevedi...

 

@Dzoni - ja imam GW (2) i tom baterija traej 4 dana bez beda. Zato i nisam uzeo noviji samsung. Imao sam GT2, MW2 i GT" pro i sve prodao. Nemaju kako sam naveo, sve funkcije i kinezi se i dalje ne mogu mjeriti sa samsungom u ničemu. Moje mišljenje a prošlo mi je kroz ruke tonu xiaomi/amazfit i honor mobitela i satova jer sa mzaljubljenik u gadgete i tehnologiju koju pratim još ko klinac tamo negdje od faking 80ih godina prošlog stoljeća.

Napisao si da Huwei ima i ''punokrvni smartwatch''? Koji?

 Huawei watch 3. Ima dosta appova i (tek) od zadnjeg updatea se može odgovarati na poruke. Ali je Harmony OS kako sam rekao. I baterija je mrvu bolja nego na GW4. Ne puno. Dakle Huawei watch 3 a ne Huawei GT3. Međutim to i dalje nije u rangu Wear (google) OSa iz poznatih razloga a osim toga, cijena mu je apsurdno previsoka. Da samsung izbaci wear OS sat kojem baterija traje bar 4 dana odmah bi zamijenio svoj GW (2) 46mm. Ticwatch 3 pro ultra je wear OS i batka mu dura nekih 3 dana ali...ali...kinez sa svojim problemima i manjkavostima/ograničenjima u EU.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.12.2021 19:43 (gnomisa).
11 godina
neaktivan
offline
Kupnja smartwatcha

Od xiaomija/amazfita ne treba bježati ali ne treba nikom biti ni prvi izbor. Svaki sat koji izbace je poluproizvod za normalne korisnike koji samo traže da ono što piše na papiru zaista i radi.

Drugo su korisnici kao moja žena kojoj Mi band 6 služu samo za brojanje koraka i notifikacije i alarm. Da ima i Garmin za isto bi ga koristila.

Iako sam na početku bio zadovoljan sa T-rex pro satom sada je uzbuđenje malo splahnulo nakon  uočenih bagova. Ništa to nije pretjerano, ali zar je teško napraviti nešto da u potpunosti radi kako treba.

Evo vam primjer. Altimetar/barometar se ne sinhronizuju, odnosno kada manuelno odete na barometar isti počne tražiti GPS i obično ga ili ne pronađe ili mu treba dobre 1-2 minute za to.

Ako se uspije konektovati onda altimetar/barometar se ne sinhronizuju već se GPS signal nakon nekoliko sekundi izgubi.

U uputstvu pise da se treba sačekati za sinhronizaciju i kad ona bide izvršena isto će biti i potvrđena, međutim ništa od toga. Znalo mi se desiti da umjesto na 600mnv. trčim na 400mnv i sl.

Prije sam nekad pisao da mi je kombinacija GPS+GALILEO davao jako precizne rezultate ali sve donedavo kada mi je odstupanje znalo biti i po 50m/1km. Odjednom iz čista mira, iste rute, isto odstojanje sat ne mjeri dobro.

Ima na satu i dobrih stvari, ne mogu sporiti, ovo su dvije koje bi se dale popraviti

http://www.avast.com/get/2udv4zIj
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kupnja smartwatcha
abyssis kaže...

Od xiaomija/amazfita ne treba bježati ali ne treba nikom biti ni prvi izbor. Svaki sat koji izbace je poluproizvod za normalne korisnike koji samo traže da ono što piše na papiru zaista i radi.

Drugo su korisnici kao moja žena kojoj Mi band 6 služu samo za brojanje koraka i notifikacije i alarm. Da ima i Garmin za isto bi ga koristila.

Iako sam na početku bio zadovoljan sa T-rex pro satom sada je uzbuđenje malo splahnulo nakon  uočenih bagova. Ništa to nije pretjerano, ali zar je teško napraviti nešto da u potpunosti radi kako treba.

Evo vam primjer. Altimetar/barometar se ne sinhronizuju, odnosno kada manuelno odete na barometar isti počne tražiti GPS i obično ga ili ne pronađe ili mu treba dobre 1-2 minute za to.

Ako se uspije konektovati onda altimetar/barometar se ne sinhronizuju već se GPS signal nakon nekoliko sekundi izgubi.

U uputstvu pise da se treba sačekati za sinhronizaciju i kad ona bide izvršena isto će biti i potvrđena, međutim ništa od toga. Znalo mi se desiti da umjesto na 600mnv. trčim na 400mnv i sl.

Prije sam nekad pisao da mi je kombinacija GPS+GALILEO davao jako precizne rezultate ali sve donedavo kada mi je odstupanje znalo biti i po 50m/1km. Odjednom iz čista mira, iste rute, isto odstojanje sat ne mjeri dobro.

Ima na satu i dobrih stvari, ne mogu sporiti, ovo su dvije koje bi se dale popraviti

 Pa fora je u tome da su ljudi neinformirani. Ja kao zaljubljenik u gadgete, kroz ruke mi je prošlo masu pametnih uređaja i mobitela i mogu sa sigurnošću ustvrditi da su kinezi dno sa softverom i od tuda i idu glavni problemi. Ni ostalo nije na nekoj razini a podrška izvan Kine je katafakingstrofa. Tako da sam sada počeo davati malo više love za samsung, garmin, pa i nešto više za apple (ukućani) u mogu reći da je to sve 5 koplja iznad. Nije sve u hardveru na papiru. Sve kinesko (kad kažem kinesko mislim pod brend ne na tvornicu, to je valjda jasno) je ili prodano ili u smeću izuzev xiaomi mi mop robotskog usisavača koji je za sada jako dobar.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.12.2021 14:10 (gnomisa).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice