Overclocking Intel procesora (dual,quad) izdvojena tema

poruka: 4.205
|
čitano: 603.806
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
protjeran
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
Stjepanj kaže...

bez ikakvih problema!

 Nisam bas vican ,da li se mijenja mnozilac ili sta vec ?Polako se dize napon dok ne proradi stabilno na nekoj frek?

12 godina
protjeran
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
Da, promjenis za pocetak samo mnozitelj!
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
11 godina
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Jel moguce da ne postoji opcija za clockanje u biosu. U pitanju je FUJITSU SIEMENS D2584 maticna. Procesor Intel c2d e6850 3.0 pozz

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Moguće je pogotovo na brand name pločama

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Imam par pitanja u vezi overkloka i5 4670k procesora...

 

Jucer sam isao kloknut procesor i drzao sam se ovog 

, jedino sta sam ja stavio (posto ovaj sa linka ima brutalan chip)vcore na 1.225, i cpu ratio na 45x, cpu ratio mode je na fixed, ostalo nista nisam dirao sve je po defaultu.

 

Testirao sam sa AIDA64 stress testom sat i pol, i sve je proslo u redu, bacio sam i malo gameplaya u Dragon Age Inquistionu i sve je proslo bez problema.

 

Ovdje su slike od rezultata pod stress testom:

http://i.imgur.com/7I0JFmY.png

 

http://i.imgur.com/9Tdkmxu.jpg

 

Moja pitanja su:

 

1. Jel trebam upaliti/ugasiti jos koje postavke u BIOSU sem ove tri koje sam gore napomenuo?

2. Jel potrebno testirati sa nekim drugim stress testom, i koliko dugo?

3. Šta kazete na rezultate sa ovih slika?

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
Stjepanj kaže...
Da, promjenis za pocetak samo mnozitelj!

 Stigao komp,razocarenje ali jbg sad .

Asrock ima aplikaciju A-Tune za clock iz wina .

Stavio sam mnozilac na 45x   4.5 Ghz

Nece da radi BSOD!

Znaci previse mu ,napon nisam dirao !

12 godina
protjeran
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
Pa dizi napon po malo, mozda mu samo malo fali:)
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
8 godina
protjeran
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
Stjepanj kaže...
Pa dizi napon po malo, mozda mu samo malo fali:)

 Po koliko da dizem napon?

 Ako Core temp ne laze u idle mu je temp 14-16 C !

12 godina
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

imam 2.6 ghz P4 cpu, u BIOS-u sam stavio FSB sa 200 na 220, sad imam 2870 mhz procesor.

Jel mi sad i RAM-i rade na većoj brzini i trebam li se brinuti za njih. Razlog zašto sam se odlučio na oc CPU-a je to šta je dosad uvijek temperatura bila max. 40*C, a u podacima za taj procesor piše da mu je 75*C max.

 

I BTW. ne planiram ići preko 2.85 ghz. E i pitanje je sad pošto znam da se kad dižem FSB overclocka i memorija, jel moguće da ona, pošto nema nikakve hladnjake na sebi, da pregori? I... memorija je PC3200 rated, znači 200mhz. DDR1.

 

Jesam trebao spustit njen FSB na 166 prije overclocka procesora? Hvala.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Dobar dan

Jos sam novu u svjetu PC-ja pa me zanimalo ovo overklokanje i kupio sam novu maticnu i CPU.CPU je intel i5 6600k i maticna je Asus z170a.Do kolko mogu overklokat CPU da ne bude problema,msm da mi kompjuter ne pada i da se ne gasi samo odjednom.Je li to pametno uopce.

Neznam da li uopce i mogu overklokat zbog napajanja koje nije certificirano za Hswell i Skyleak procesore.Da li mi maticna to podrzava.

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
JanPula kaže...

Dobar dan

Jos sam novu u svjetu PC-ja pa me zanimalo ovo overklokanje i kupio sam novu maticnu i CPU.CPU je intel i5 6600k i maticna je Asus z170a.Do kolko mogu overklokat CPU da ne bude problema,msm da mi kompjuter ne pada i da se ne gasi samo odjednom.Je li to pametno uopce.

Neznam da li uopce i mogu overklokat zbog napajanja koje nije certificirano za Hswell i Skyleak procesore.Da li mi maticna to podrzava.

Hvala

 Imam isti taj proc i chipset ,bez problema radi na 4.2-4.3 Ghz bez dizanja napona ,samo mnozilac povecam sa 39 na 42 ili 43 .

 Ima tutorijala idu na 4.5 ali traze podizanje napona !Problem je sto moze ako pretjeras da se srusi windows pa onda

 inastalaciaj iz pocetka .

11 godina
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Zašto bi trebao instalirati Windowse ispočetka ako pretjera s clockom? Stotine puta sam pretjerao al nikad nisam morao nanovo instalirati OS. Kad pretjeraš i neće boota imaš clear CMOS (vratiš bios na default) i idemo sa clockanjem ispočetka.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
8 godina
protjeran
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
nicky.sl kaže...

Zašto bi trebao instalirati Windowse ispočetka ako pretjera s clockom? Stotine puta sam pretjerao al nikad nisam morao nanovo instalirati OS. Kad pretjeraš i neće boota imaš clear CMOS (vratiš bios na default) i idemo sa clockanjem ispočetka.

 Gledao sam tutu na YT kaze lik da se moze desiti da zakuje win .

 Kako se radi clear CMOS?Ima kratkospojnik ili vadis bateriju ?

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.2.2016 7:38 (mackocicko2004).
11 godina
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Jep "kratkospojnik" kako ga ti zoveš. Kloka sam gomilu kompova i pritira sam sa svakim i nikad mi nije otiša windows (znali su tražiti repariranje al nikad nisu blokali skroz) ali sve je moguće.

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Pozz

 

Danas imam pondu se mijenjati svoj Q9550 e0 + nešto $$$ za E5450 e0 kojeg frajer drži na G31 chipsetu, dakle nije nikad clockan

 

Po CPUZ koji mi je poslao na stock 333 fsb, vidim da chip radi na 1.00 vid

 

Pošto ja nemogu na P5Q pro doci preko 450 FSB sa svojim q9550 3.8, sa xeonom bi trebao ici na 4.0 uz pretpostavljam ok vcore..

 

Zanima me TDP 80w naspram 95w....jel moguca manja potrošnja sustava sa xeonom u odnosu na quad? Manje temp...itd 

 

sada sam na 448 FSB 3.8ghz  na 1.2875 vcore...preko može al brutalnu voltažu traži do 3.9. Ploča nemože preko 450 stabilno.  Volio bi ispod 70C na cooler masteru V8

noob al volim učit
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.2.2016 18:14 (smak420).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
Po meni se ne isplati mijenjati injos davati novce za e5450, neces dobiti neki skok u perfomansama. Eventualno da se mijenjas bez nadoplate. Ako mislis imati manje temperature ja bih se bacio na poliranje proca i bolju pastu.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
11 godina
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)

E5450 na ebay-u možeš nać za 40-ak dolara a q9550 kod nas na njušci nama ispod 500kn tako da ja u tu transakciju nebi iša a i za e5450 moraš modat ploču. Ako si već odlučio ić na xeona uzmi x5470 koji po defauldu radi na 3,333mhz a na ebayu se može nać za 50-ak dolori. Dakle prodaj svoj na njušci i kupi xeona na ebayu. Prouči ovu temu ako već nisi http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/intel-xeon-soc-771-soc-775/204525.aspx

Sami sebi smo najveci neprijatelji
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.2.2016 6:53 (nicky.sl).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)

ma batalio sam ipak 775 socket jer sam našao novu X58 Asrock Extreeme i stavio Xeon X5650 gore.   Trošak sve skupa 800 kn, točno za koliko sam prodao q9550, P5Q pro i 8gb rama... 

 

Mislim da ce mi trebat voda, ovo CM v8 nemože hladiti

 

....ali i na stocku imam osjecaj da je brže :D

 

a sto se tiče q9550 i e5450 imao sam ponudu da meni čovjek plati + proc :D...

noob al volim učit
Poruka je uređivana zadnji put sub 20.2.2016 19:32 (smak420).
10 godina
odjavljen
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

jutro narode, 

 

jedno pitanje ... jutros sam klokao svoj i7 4790K na 4.7Ghz, odvrtio sam Prime95 sat vremena i sve je proslo bez problema, no moje pitanje je da li mi je potrebno da bude hyper threading ukljucen ? meni je to iskljuceno.  

 

hvala 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
siick_bubble_gumm kaže...

jutro narode, 

 

jedno pitanje ... jutros sam klokao svoj i7 4790K na 4.7Ghz, odvrtio sam Prime95 sat vremena i sve je proslo bez problema, no moje pitanje je da li mi je potrebno da bude hyper threading ukljucen ? meni je to iskljuceno.  

 

hvala 

 Ti si uredio da ti i7 postane i5 jer hyper threading je praktično jedina razlika između njih.

i7 ima 4 jezgre (fizičke) i 4 jezgre (logičke) šta oće reć da sustav vidi 8 jezgri kad je to uključeno.

Kolega je to objasnio u temi: http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/hyper-threading-opsirno/35291.aspx

10 godina
odjavljen
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
nicky.sl kaže...
siick_bubble_gumm kaže...

jutro narode, 

 

jedno pitanje ... jutros sam klokao svoj i7 4790K na 4.7Ghz, odvrtio sam Prime95 sat vremena i sve je proslo bez problema, no moje pitanje je da li mi je potrebno da bude hyper threading ukljucen ? meni je to iskljuceno.  

 

hvala 

 Ti si uredio da ti i7 postane i5 jer hyper threading je praktično jedina razlika između njih.

i7 ima 4 jezgre (fizičke) i 4 jezgre (logičke) šta oće reć da sustav vidi 8 jezgri kad je to uključeno.

Kolega je to objasnio u temi: http://www.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/hyper-threading-opsirno/35291.aspx

 hvala puno na informaciji. odoh to odmah ukljuciti.

12 godina
protjeran
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Pozdrav ekipa. Planiram uzeti i5 6400 i OC ga, malo sam istrazivao i navodno bi trebao uzeti z170 maticnu od 4DDR-a. Isao bih na najjeftiniju mogucu varijantu i ako gledamo ove sa DDR4 tu su ove dvije maticne ASROCK Z170 PRO4S i Gigabyte GA-Z170-HD3. Cijene su im slicne pa me zanima koja bi bila bolja od te dvije?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

ljudi pomagajte, uradio sam bio klok na procu 4.7GHz 1.290v i u prime95 kao sto rekoh radilo je sat vremna bez problema, nije se smrznuo niti ista, upalim igru Overwatch nakon 5 min se srusi, dobro. 

 

odlucim podici voltazu na 1.300v isto, 1,310v isto nije moguce da i7 4790K ne moze ici na 4.7, gledam po netu ljudima to radi cak na 1.270 a meni nikako. 

 

stalno mi se pojavljaju bluescreen s porukom ' clock_watchdog ' tako nesto. a sto je zanimljivo temp jezgri su sasvim okej. 69 - 75 C

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

vise manje ti to ovisi o primjerku, meni za 4,6 treba 1,28V da bi cpu 100% stabilno radio u svim scenarijima! digni napon jos vise pa vidi dok ne bude stabilan!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
odjavljen
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
Stjepanj kaže...

vise manje ti to ovisi o primjerku, meni za 4,6 treba 1,28V da bi cpu 100% stabilno radio u svim scenarijima! digni napon jos vise pa vidi dok ne bude stabilan!lp

 ali ja sam negdje procitao da je 1.300v previse sto se tice overclock-a zbog toga nisam htio jos vise podizati.

12 godina
protjeran
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

previse je mozda za 2ghz, za klok od 4,7ghz za devila je to sve ok!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
odjavljen
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)
Stjepanj kaže...

previse je mozda za 2ghz, za klok od 4,7ghz za devila je to sve ok!lp

  ok hvala, evo sad sam ga stavio na 1.310v i jos uvijek mi radi prime za sve ok, vidjet cemo ... 

 

opet se srusio. otisao sam na u asusov program AI Suite i automatski sam ga klokao na 4.6ghz 1,200v i sad sve radi.  eto.

Poruka je uređivana zadnji put ned 31.7.2016 21:11 (siick_bubble_gumm).
11 godina
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Ja sam bio u slučnoj dvojbi i odlučio sam se za asrockicu. Ploča je sasvim dobra, s obzirom na cijenu. Što se tiče OC potencijala, nisam primjetio da ploča stvara ikakve probleme, uspijela je nagurat i5 6600k na 5ghz. Ako netko ima tu gigu nek ti kaže dojmove pa da možeš odlučit, ja ću opet ponovit - za uloženo, asrock je vrlo dobra ploča i ja sam zadovoljan.

11 godina
neaktivan
offline
Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Pozzz

 

 

Imam intel core i5 4690k maticna je asrock z97 pro 4 i hladnjak noctua nh d 15 kolko bi preporucili OC

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Overclocking Intel procesora (dual,quad)

Vidi koji ti napon treba za stabilnih...recimo 4.5ghz pa dalje odluči što ti se isplati i što planiraš radit sa procem, bar temp ne bi trebale bit problem na razumnim naponima.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice