Clocking Amd Athlon 64 x2 dual core 5200+

poruka: 13
|
čitano: 6.030
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Clocking Amd Athlon 64 x2 dual core 5200+
pitanje

molio bih da mi neko ako moze pomoci kak overclockirati taj procesor u nazivu teme....gledo sam upute al mi nije nest bas jasno...u biosu ima clock ratio da se moze stavit do 13 a fsb ne znam na koliko da namjestim...podigo bih ga za nekih 400Hz tak nesto...hvala unaprijed..

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Clocking Amd Athlon 64 x2 dual core 5200+

Prvo i osnovo, ako se ne kužiš dovoljno nemoj klokati.

E sad, kod AMD-a imaš obične i Black Edition procesore. Običnima ne možeš mjenjati CPU množitelj, a Black Editionima je to otključano. Ti imaš obični pa ćeš morati preko FSB-a. Polako ga diži ( u razmaku od 5-10 MHz, NE VIŠE ). Svaki put kad ga digneš odi u Windowse i pogledaj temperature i odvrti par testova stabilnosti. Kada se uvjeriš da je stabilan idi više. Pri tome nemoj previše očekivati jer ti AMD-ovi procesori nisu poznati po overclocku. Ne kažem da se ne može, ali nećeš ga moći dići s 2.7 GHz na 4 GHz.

Nadam se da sam pomogao i sretno s overclockanjem.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Clocking Amd Athlon 64 x2 dual core 5200+
autorov komentar

zahvaljujem se na pomoći...probat cu jos nekak vidjet ak znam ak ne znam onda necu se ni trudit pa da nest sj....de mi reci ak znas meni je fsb namjesten na auto...i sad ne znam s koliko da krenem postavit fsb rucno da mogu pocet klokat malo???jos me to sam zanima ak zna netko?hvala

16 godina
offline
Clocking Amd Athlon 64 x2 dual core 5200+

Koju matičnu imaš?

kod moje Gigabyte ima opcija zvana CPU host control ili tako nešto i to ti mora biti disabled prije nego možeš ručno mijenjati FSB.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Gigabyte EP35-DS3 | Intel C2D E8200 @2.66 GHz | Gigabyte HD4850 | GB Kingmax PC 6400 | Chieftec 550 W
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Clocking Amd Athlon 64 x2 dual core 5200+
autorov komentar

imam GIGABYTE s series GA-M59SLI-S5/GA-M59SLI-S4...al ja mogu mjenjat fsb samo sto ne znam na s koliko da pocnem jer je stavljeno na auto al mogu micat i sam koliko hocu.. a ja bi probo recimo izvuc nekih 400 MHz il mal vise...ne znam s koliko da pocnem fsb stavit pa ga mal clokat???

16 godina
offline
Clocking Amd Athlon 64 x2 dual core 5200+

Pa počinješ s onoliko koliko je tvornički podešen. I malo po malo ga podižeš.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Gigabyte EP35-DS3 | Intel C2D E8200 @2.66 GHz | Gigabyte HD4850 | 2 GB Kingmax PC 6400 | Chieftec 550 W
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Clocking Amd Athlon 64 x2 dual core 5200+
autorov komentar
crystal6 kaže...

Pa počinješ s onoliko koliko je tvornički podešen. I malo po malo ga podižeš.

 da ali nemogu pocet kad ne znam s koliko krenut fsb da bude jer je na automatskom...ak kuzis.. nadam se
16 godina
offline
RE: Clocking Amd Athlon 64 x2 dual core 5200+

Čim ga staviš na manual bit će ti dozvoljeno dizanje sa defaulta, s time da ćeš saznati koji je default kad prebaciš na manual. Vjerojatno će ti FSB biti 200.

Don't you see their bodies burning Desolate and full of yearning Dying of anticipation Choking from intoxication
16 godina
offline
Clocking Amd Athlon 64 x2 dual core 5200+

Ako nikako ne možeš vidjeti koliki ti je defaultni FSB, probaj vidjeti kolika ti je frekvencija procesora i množitelj te podijeli frekvenciju s množiteljem. Tako ćeš znati defaultni FSB i ako ti je npr. 200 onda ga probaj dići na 205, pa testiraj stabilnost. Ak je sve ok, digni na više itd.

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Gigabyte EP35-DS3 | Intel C2D E8200 @2.66 GHz | Gigabyte HD4850 | 2 GB Kingmax PC 6400 | Chieftec 550 W
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Clocking Amd Athlon 64 x2 dual core 5200+

Podizanjem FSB-a nećeš podići samo frekvenciju procesora, nego će se povećati i frekvencija RAM-a, tako da i na to moraš paziti.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Clocking Amd Athlon 64 x2 dual core 5200+
klimama kaže...

Podizanjem FSB-a nećeš podići samo frekvenciju procesora, nego će se povećati i frekvencija RAM-a, tako da i na to moraš paziti.

 Ako je frenkvencija RAM-a stavljena na auto onda će se automatski podizati, no ako staviš na manual sam moraš podizati.
92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Gigabyte EP35-DS3 | Intel C2D E8200 @2.66 GHz | Gigabyte HD4850 | 2 GB Kingmax PC 6400 | Chieftec 550 W
15 godina
neaktivan
offline
RE: Clocking Amd Athlon 64 x2 dual core 5200+
crystal6 kaže...
klimama kaže...

Podizanjem FSB-a nećeš podići samo frekvenciju procesora, nego će se povećati i frekvencija RAM-a, tako da i na to moraš paziti.

  Ako je frenkvencija RAM-a stavljena na auto onda će se automatski podizati, no ako staviš na manual sam moraš podizati.
  Kod AMD-ovih procesora je drugačije nego kod Intelovih. Frekvencija RAM-a ovisi o frekvenciji procesora.
15 godina
neaktivan
offline
Clocking Amd Athlon 64 x2 dual core 5200+
autorov komentar

hvala vam puno na pomoći...sad cu probat ic mal ga kloknut...pa cemo vidjet sta ce bit...god help us! hehe

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice