5 GHz OC Club izdvojena tema

poruka: 1.154
|
čitano: 295.584
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
offline
5 GHz OC Club

Stara raga još se neda

  i9 9900k@5.5ghz

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 mjeseci
protjeran
offline
5 GHz OC Club

Kolko ti lovi u CB R20 multi?

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
5 GHz OC Club

Sry nemam kaj loviti s tolikim naponom sto bi ti kao vodeci strucnjak u AMD trebao znati, ovo je samo za validaciju i uspomenu!

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 mjeseci
protjeran
offline
5 GHz OC Club

Ja sam te pitao koliko lovi u CB R20, znači koliki rezultat i na kojoj frekvenciji...a ne da ces odvrtiti na 5.55GHz sta ni ekipa na chilleru nemoze.

 

Inace te validacije ko validacije mi nis ne znace zato sam i trazil CB da vidimo u relanosti i radu sta moze i dokle a ne ove odiseje sa boot u win i screenshot frekvencije.

 

Edit

 

Imam ja 10700k ne brini pa da vidimo od cega si u usporedbi ta dva ista proca 

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.10.2023 1:29 (Jacked).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 5 GHz OC Club
Tema je otvorena 2009..ja sam mozda koju godinu iza usao u 5GHz klub sa legendarnim i5 2500K ali sad je momci 2023…nije bas za pohvalit se sa 5 GHz a procesori na stocku idu do 5 ko od sale..
AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.10.2023 8:33 (volegradele).
Moj PC  
3 0 hvala 1
2 godine
online
Re: 5 GHz OC Club
volegradele kaže...
Tema je otvorena 2009..ja sam mozda koju godinu iza usao u 5GHz klub sa legendarnim i5 2500K ali sad je momci 2023…nije bas za pohvalit se sa 5 GHz a procesori na stocku idu do 5 ko od sale..

 Pa čovjek ga prodaje, kaže za uspomenu, ja bih rekao reklama, u svakom slučaju tema je otvorena...

7 mjeseci
protjeran
offline
5 GHz OC Club

Ma jasno sve, meni je to generalno totalno bezvezna tema slikanja frekvencije nakon boota... Daj ti odma CB odvrti pa da vidimo sta znas. Čekam da baci CB R20 ako se nije prepao, imam na raspolaganju 10700K pa da se uhvatimo u koštac ako se ne preplaši 

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: 5 GHz OC Club
volegradele kaže...
Tema je otvorena 2009..ja sam mozda koju godinu iza usao u 5GHz klub sa legendarnim i5 2500K ali sad je momci 2023…nije bas za pohvalit se sa 5 GHz a procesori na stocku idu do 5 ko od sale..

 Hehe, bas to. 2018 sam imao drugu najvecu validaciju na svijetu s zrakom. 8600k više se niti ne sjecam bilo je to tada brutalnih 5.7ghz

 Evo nasao sam i fotku bio je to jedan krasan primjerak, prvi nije bio nesto no ovaj je ubijao. Poslje sam uzeo još dva 8700k, pa sam na kraju zavrsio na obicnom 8700 jer sam presao na 4k i evo za kraj 9900k.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.10.2023 9:39 (Boris grozni).
7 mjeseci
protjeran
offline
5 GHz OC Club

Ja sam u zadnjih 10 godina imao svaku platformu od intela osim Rocket Lake koji nije bio jaci ni od Comet Lake pa nije imalo smisla kupovat a 10700k tutnuo starom da se igra dan danas. Onda dok sam imao 2 godine pauze od HW nisam imao Alder Lake i sada sam umjesto Raptor Lake uzeo 7800X3D, ali gledam prema 14900k da mogu isprobat i tu LGA 1700 arhitekturu odnosno Alder IPC koji svi imaju.

Od ryzena sam izbjegao 1000 i 2000 seriju iz ocitih razloga, imao r5 3600 i prodao za 3 tjedna nakon kupnje kolko je bila problematicna platforma oko RAM-a, a trenutno imam u obitelji i bratov r5 5600 trenutno kao i svoj 7800X3D...

Konkretno moj 8700k je bio u top 10 mislim po rezultatima, vrtio je sve render testove na 5.3GHz, kasnije sam ga i delidao sa skalpelom... Još uvijek imam spremljene slike BIOS postavki za svaku od tih platformi koje znam i napamet u bobu kako je sta koji isao, a evo ispod i IHS kako držim u ruci a CPU u socketu 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.10.2023 10:04 (Jacked).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
5 GHz OC Club

Kloknuo sam i5 8600K na 5GHz. Vidim da je vjerovatno vrh silikonske lutrije jer sam ga mjesecima imao na 4,7GHz sa spuštenom voltažom. Trenutno stabilan na 5GHz sa 1,32V. Obično vidim da ljudima treba barem 1,4V za 5GHz.  Razmišljao sam o delidanju pa me zanima ako netko zna ima li igdje kod nas za kupiti onog tekućeg metala i ljepila sa kojim se IHS opet zaljepi na procesor? Također me zanima ako netko zna može li se raditi direct die cooling? Tj. da IHS ne vračam, nego hladnjak direkt tako na procesor stavim. Ne znam da li bi onda procesor išao iznad onog bracketa koji ga drži na mjestu, tj. da li bi bio dosta visok bez IHS-a da baza hladnjaka može sjesti na njega.

Prosječno glup i umjereno lud
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: 5 GHz OC Club
DuxCro kaže...

Kloknuo sam i5 8600K na 5GHz. Vidim da je vjerovatno vrh silikonske lutrije jer sam ga mjesecima imao na 4,7GHz sa spuštenom voltažom. Trenutno stabilan na 5GHz sa 1,32V. Obično vidim da ljudima treba barem 1,4V za 5GHz.  Razmišljao sam o delidanju pa me zanima ako netko zna ima li igdje kod nas za kupiti onog tekućeg metala i ljepila sa kojim se IHS opet zaljepi na procesor? Također me zanima ako netko zna može li se raditi direct die cooling? Tj. da IHS ne vračam, nego hladnjak direkt tako na procesor stavim. Ne znam da li bi onda procesor išao iznad onog bracketa koji ga drži na mjestu, tj. da li bi bio dosta visok bez IHS-a da baza hladnjaka može sjesti na njega.

 

Ima za Gen9 ali za Gen8 nisam vidio takvu opciju. (https://www.caseking.de/en/der8auer-intel-9th-gen.-oc-frame-fsd8-026.html?flxSmartSuggest=1)

Možeš si možda pomoći na način da ovaj IHS od aluminija zamjeniš sa onim od bakra.

 

https://rockitcool.myshopify.com/collections/complete-delid-relid-kit-for-i7-8700k

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.12.2023 9:31 (UncleJimbo).
12 godina
offline
5 GHz OC Club

Ja bi prije unutra stavio i7 8700 i mir u karte.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: 5 GHz OC Club
DuxCro kaže...

Kloknuo sam i5 8600K na 5GHz. Vidim da je vjerovatno vrh silikonske lutrije jer sam ga mjesecima imao na 4,7GHz sa spuštenom voltažom. Trenutno stabilan na 5GHz sa 1,32V. Obično vidim da ljudima treba barem 1,4V za 5GHz.  Razmišljao sam o delidanju pa me zanima ako netko zna ima li igdje kod nas za kupiti onog tekućeg metala i ljepila sa kojim se IHS opet zaljepi na procesor? Također me zanima ako netko zna može li se raditi direct die cooling? Tj. da IHS ne vračam, nego hladnjak direkt tako na procesor stavim. Ne znam da li bi onda procesor išao iznad onog bracketa koji ga drži na mjestu, tj. da li bi bio dosta visok bez IHS-a da baza hladnjaka može sjesti na njega.

 To je daleko od bilo kakvog vrha, delid se svakako isplati ako zelis drasticno hladniji cpu! Imas kod nas kupiti metalni Thermal grizly. Kaj se tice direktnog hladenja na die to nitko normalan ne radi!

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice