Zanima me što je ovo?

poruka: 29
|
čitano: 9.940
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Jel se može prodati ova kovanica i za koliko..
Uglavnom našao sam kovanicu danas slučajno.. e sad na njoj piše 1908... slike više govore pa znalci javite se i koliko bi se moglo dobiti za to koliko vidim .. sad malo nešto na internetu da je to još iz Austro Ugarske Monarhije izrađeno je samo malo primjeraka

13 godina
protjeran
offline
Re: Jel se može prodati ova kovanica i za koliko..

to vrijedi milijune eura.

14 godina
protjeran
offline
Re: Jel se može prodati ova kovanica i za koliko..
igorsb2 kaže...

to vrijedi milijune eura.

OMG

13 godina
neaktivan
offline
Zanima me što je ovo?

Možda ima neki numizmatičar na forumu.

13 godina
neaktivan
offline
Zanima me što je ovo?

ziva istina moja procjena oko 300 tisuca eura khm bi dobio u americi njemackoj a u hrvatskoj dobijes 100 kn

15 godina
offline
Re: Zanima me što je ovo?
50 do 100 kn
http://movies-monkey.blogspot.com/
13 godina
neaktivan
offline
Re: Jel se može prodati ova kovanica i za koliko..
igorsb2 kaže...

to vrijedi milijune eura.

 

De nemoj me zezat.. odo prodat odma.. hahaha LOL de aj pedala ako nemaš nešta pametnije za reć ;)  MWA PUSA ljubim te

 

Ma de ako je 100 kn meni dosta.. samo da ode..  ugl. hvala vam    Ma trebaju mi hitno pare pa bi to riješio po kratkom postupku.. :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.4.2011 20:14 (Marko5552).
13 godina
neaktivan
offline
Zanima me što je ovo?

Stavi na ebay ili neki europski oglasnik, forum i slično i vidi koliko ti ljudi nude.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Jel se može prodati ova kovanica i za koliko..
Marko5552 kaže...
Uglavnom našao sam kovanicu danas slučajno.. e sad na njoj piše 1908... slike više govore pa znalci javite se i koliko bi se moglo dobiti za to koliko vidim .. sad malo nešto na internetu da je to još iz Austro Ugarske Monarhije izrađeno je samo malo primjeraka

Reci mi ti pipci jeli imaju rupe kao -0-krug da se privuče kao privjesak?

15 godina
neaktivan
offline
Zanima me što je ovo?

Po mojoj procjeni 100-300 kuna.. Imam par iz 1850-ih i raspitao sam se, ne vrijede puno..

NVIDIA: The Way It's Meant to Be Played :P
13 godina
neaktivan
offline
Re: Jel se može prodati ova kovanica i za koliko..

Progugalj malo pogledaj dali se vrti gdje to mozda vrijedi nesto i vise od 100 kuna 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Jel se može prodati ova kovanica i za koliko..
dragec0 kaže...
Marko5552 kaže...
Uglavnom našao sam kovanicu danas slučajno.. e sad na njoj piše 1908... slike više govore pa znalci javite se i koliko bi se moglo dobiti za to koliko vidim .. sad malo nešto na internetu da je to još iz Austro Ugarske Monarhije izrađeno je samo malo primjeraka

Reci mi ti pipci jeli imaju rupe kao -0-krug da se privuče kao privjesak?

 

Pa može se napravit valjda kao privjesak..

14 godina
protjeran
offline
Zanima me što je ovo?

Ne prodaj to nikome odavde,posavjetuj se s nekim stručnjacima i proguglaj po netu o stranicama za prodaju takvih stvari...ja msm da se za to ladno može dobiti 100.000e

13 godina
neaktivan
offline
Zanima me što je ovo?

Moguće je da ga je netko nosio oko vrata pa mu ispao samo neznam zašto ima 4kruga dovoljan je jedan i evo našao sam ti jedan link pa pogledaj!

http://dalje.com/gn/gn.php?id=dolina&m=1&rbr=22353&kategorija=0

13 godina
neaktivan
offline
Re: Zanima me što je ovo?
Hahaha.. 100 000 € LOL de men dosta i 100 kn hahah :D
13 godina
protjeran
offline
Re: Zanima me što je ovo?

vidim marko da lajkas ovog sto ti cjeni na 100+kn covjece nebudu glup. oce da mu prodas pa da on nenormalno zaradi.odakle si ?jel mogu veceras doc po to. nemoj nikom prodat ja cu ti dat vise od svih jer znam sta je to.de broj moba i javi da veceras krecem nije mi problem .

13 godina
neaktivan
offline
Re: Zanima me što je ovo?
Marko5552 kaže...
Hahaha.. 100 000 € LOL de men dosta i 100 kn hahah :D

Jeli možda imaš profil na Aukcijama hr dajem ti savijet jer se tamo dobivaju ok novci za starine ili njuškalo!

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.4.2011 20:28 (dragec0).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zanima me što je ovo?
Evo šta sam našao o tome.. http://www.coinquest.com/cgi-bin/cq/coins?main_coin=6929 Al stvarno sad neam pojma šta ću s ovim.. :D
13 godina
neaktivan
offline
Zanima me što je ovo?
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zanima me što je ovo?
Nek neko ponudi para kolko oće dat i nek nosi.. meni to ne treba pa vi kasnije radi šta s time hoćete.. :D
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zanima me što je ovo?
Marko5552 kaže...
Nek neko ponudi para kolko oće dat i nek nosi.. meni to ne treba pa vi kasnije radi šta s time hoćete.. :D

E tu se slažem!

13 godina
neaktivan
offline
Zanima me što je ovo?

Ali pogledaj kako je samo ostecena, netko naknadno dodavao to sa strane...

Mes que un Club! FCBarcelona!
13 godina
neaktivan
offline
Zanima me što je ovo?
13 godina
neaktivan
offline
Zanima me što je ovo?

to je kovanica srebrna iz austrougarske sa likom franjejosipa...vrijednost joj je oko 1000 kn ali tvoja je ostecena(moja je probusena) pa ti nevridi bas

13 godina
offline
Re: Jel se može prodati ova kovanica i za koliko..

Ja bih to prvo dobro očistio acetonom ili petrolejom.

Zatim bih otišao u neku zlatarnicu ili kod numizmatičara da mi izvaže točno.

Onda bih se raspitao koliko vrijedi. Ako ne vrijedi nešto puno, ostavio bih si. Ako je više od 200 kn, prodao bih odmah. Iako, vrijedi možda puno više.

 

Ne znam što je, točno, vidimo da je iz AU Monarhije, da je to zlatnik (ako se ne varam) te da je 100 corona (kruna valjda).

A ovo što je netko dodao, možda je nekome služio kao neka vrsta talismana, amajlije. Sumnjam da bi netko iz toga doba nosio to kao privjesak, radi estetike.
Neku funkciju je imalo, ali koju, ne znam {#}.

 

 

Nadam se da sam ti u nečemu pomogao. Pozdrav i sretno.

I da, gdje je točno nađeno? Sjećaš se mjesta?

** Live 4 Music **
14 godina
protjeran
offline
Zanima me što je ovo?

čuj, ja sam našao novčić iz 1816...ein kreuzer ovakav točno, pa pogle cjenu toga, a taj je stariji nekih 100 godina od tvog..:D

19 - ŠTO SE KRVLJU BRANI NE PUŠTA SE LAKO - 86
13 godina
offline
Re: Zanima me što je ovo?
gjurki kaže...

čuj, ja sam našao novčić iz 1816...ein kreuzer ovakav točno, pa pogle cjenu toga, a taj je stariji nekih 100 godina od tvog..:D

Čuj, bez obzira što je stariji, pogledaj materijal svoga kreuzer-a, a pogledaj njegov. Bitno je također koga novčić predstavlja, materijal, veličina, itd. Ako razumiješ što želim reči.

** Live 4 Music **
14 godina
protjeran
offline
Re: Zanima me što je ovo?
sudy_freak kaže...
gjurki kaže...

čuj, ja sam našao novčić iz 1816...ein kreuzer ovakav točno, pa pogle cjenu toga, a taj je stariji nekih 100 godina od tvog..:D

Čuj, bez obzira što je stariji, pogledaj materijal svoga kreuzer-a, a pogledaj njegov. Bitno je također koga novčić predstavlja, materijal, veličina, itd. Ako razumiješ što želim reči.

da razumijem, a onda možda može i više dobit, ja sam mislio da to ide šta je starije to više možeš dobit:D al nebi ja ovaj prodavao, tako star , uspomena na hvar(tamo sam našo) i još malu vrijednost ima:D

19 - ŠTO SE KRVLJU BRANI NE PUŠTA SE LAKO - 86
16 godina
offline
Zanima me što je ovo?

Evo ga ovde. Ukratko, zbog stanja, novčić vredi malo više od same vrednosti srebra u njemu, a pošto je cena srebra oko $40 za uncu, to znači da je vrednost novčića oko $25 ili malo preko toga.

PowerColor and AMD Upgrade Challenge: http://www.hardwareheaven.com/competitions/amd_challenge/ivanv.php
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice