USPS pošiljka stoji ''u vreći'' već 10 dana

poruka: 13
|
čitano: 9.656
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
USPS pošiljka stoji ''u vreći'' već 10 dana

Pozdrav svima,

 

imam jedan problem sa USPS-om koji mi već zadaje glavobolju.

Naime,napravio sam naruđžbu u jednom dućanu u SAD-u,te su mi poslali paket USPS International Priority Mail-om koji treba stići između 6-10 radnih dana.

Uz naruđžbu sam dobio i broj za praćenje pošiljke na kojem već 10 dana stoji da je u Miami Floridi i da je ''inserted in bag''.

Svakih par sati pogledavam ima li ikakvih pomaka i ništa.

Naruđžbu sam napravio 8.6. i poslali su mi paket za samo 30 minuta,i onda sam kroz par sati dobio da je paket primljen u USPS-u.

Evo što se događalo od 8.6. do 9.6.:

 

June 9, 2018, 9:41 pm
Processed Through Regional Facility
MIAMI FL INTERNATIONAL DISTRIBUTION CENTER 
Your item was processed through our MIAMI FL INTERNATIONAL DISTRIBUTION CENTER facility on June 9, 2018 at 9:41 pm. The item is currently in transit to the destination.
June 9, 2018, 9:40 pm
Arrived at Regional Facility
MIAMI FL INTERNATIONAL DISTRIBUTION CENTER 
June 9, 2018, 10:57 am
Arrived at USPS Regional Facility
MIAMI FL INTERNATIONAL DISTRIBUTION CENTER 
June 9, 2018, 9:42 am
Accepted at USPS Origin Facility
POMPANO BEACH, FL 33073 
June 8, 2018, 2:31 pm
Shipment Received, Package Acceptance Pending
POMPANO BEACH, FL 33073 
June 8, 2018
Pre-Shipment Info Sent to USPS, USPS Awaiting Item

 

 

 

Znam da je prošlo samo tjedan dana,ali ovo mi je prvi put da mi broj za praćenje ne radi,a paket mi je bitan.

Probao sam kontaktirati USPS,ali tamo imaju sve samo ne podršku za internationalno slanje,tako da ne znam ni email poslati USPS-u.

 

Molim bilo kakvu pomoć.

Pozdrav

7 godina
protjeran
offline
11 godina
offline
Re: USPS pošiljka stoji ''u vreći'' već 10 dana

 Već sam pitao tamo,i rekli su mi da zovem našu poštu,međutim kad sam nazvao našu poštu oni pak kažu da to riješim s njima i dućanom od kud sam uzeo robu.

Samo me vozaju vamo tamo.

7 godina
protjeran
offline
USPS pošiljka stoji ''u vreći'' već 10 dana

Tko ti je dao tracking number, odnosno ciji je tracking number - hrvatski ili americki?

 

Obicno kad saljem izvana u HR, dobijem austrijski tracking number, i kad dodje u HR,

na austrijskom trackeru se dodatno prikaze HR tracking number, za detalje - jer austrijski prikazuje samo do HR centralnog skladista,

nakon toga je to HR problem, i oni moraju dalje prikazati gdje je paket. Ako se paket izgubi u HR, imam placeno osiguranje na 500€ (kosta 7€ kod slanja),

i HR posta mi mora u roku 14 dana naci paket, neostecen, ili austrijska posta naplati HR postu u iznosu osiguranja, da meni pare, a HR posta neg se muci sa paketom.

 

Tako i ti, ako na americkom trackeru nema da je stiglo u domestic office u HR, jos uvjek je pod americkim rukama - njih zoves,

dok god ne ispisu da je stiglo u ZG i ne daju ti daljnji HR tracking number - tek tad mozes gnjaviti domacu postu.

11 godina
offline
Re: USPS pošiljka stoji ''u vreći'' već 10 dana
Čitatelj kaže...

Tko ti je dao tracking number, odnosno ciji je tracking number - hrvatski ili americki?

 

Obicno kad saljem izvana u HR, dobijem austrijski tracking number, i kad dodje u HR,

na austrijskom trackeru se dodatno prikaze HR tracking number, za detalje - jer austrijski prikazuje samo do HR centralnog skladista,

nakon toga je to HR problem, i oni moraju dalje prikazati gdje je paket. Ako se paket izgubi u HR, imam placeno osiguranje na 500€ (kosta 7€ kod slanja),

i HR posta mi mora u roku 14 dana naci paket, neostecen, ili austrijska posta naplati HR postu u iznosu osiguranja, da meni pare, a HR posta neg se muci sa paketom.

 

Tako i ti, ako na americkom trackeru nema da je stiglo u domestic office u HR, jos uvjek je pod americkim rukama - njih zoves,

dok god ne ispisu da je stiglo u ZG i ne daju ti daljnji HR tracking number - tek tad mozes gnjaviti domacu postu.

 Broj za praćenje je Američki.

Samo ne znam što da više napišem USPS-u,jer ne mogu nazvati Ameriku,em mi engleski nije tako dobar,em bi me koštalo jako,jako puno love,a emailove sam im već poslao.

15 godina
neaktivan
offline
Re: USPS pošiljka stoji ''u vreći'' već 10 dana

Ako si plaćao Pay palom i ako ti paket ne stigne otvori dispute i uzmi lovu natrag.

11 godina
offline
Re: USPS pošiljka stoji ''u vreći'' već 10 dana
zeroname kaže...

Ako si plaćao Pay palom i ako ti paket ne stigne otvori dispute i uzmi lovu natrag.

 Platio sam PayPalom,ali isto su me tražili da se složim s ovom politikom:

Yes we ship international. However, you must read our International Shipping Policy terms below. If you decide to order with us, please acknowledge that you accept our terms.

 

Maxsell Corporation is not responsible for lost, damaged, or seized packages shipped outside the U.S.A. We guarantee that our products will leave our warehouse in good condition, but we cannot guarantee their condition once they have gone through customs. You are responsible for contacting customs to verify that these products are legal and approved for importation in your country. Customs will sometimes seize packages in accordance to their policies and we cannot take responsibility for said packages. Any merchandise seized cannot be refunded in full. Should your items be seized we will refund 50% of your order if you can provide us with an official letter from your country's customs as proof of seizure. Maxsell Corporation is not responsible for import taxes and cannot predict their cost, or declare the package for less than the actual value.

 

 

Sad nisam siguran da li uopće mogu tražiti povrat novca ako ne stigne?

15 godina
neaktivan
offline
Re: USPS pošiljka stoji ''u vreći'' već 10 dana

Nema veze sa trgovinom i njigovom politikom. Pay pal ima svoju politiku i USPS ima osiguranje na priority pošiljke u sučaju gubitka. Osiguranje je do određenog iznosa. Rok za pay pal je mislim 45 dana za dispute. Ako ti ne dođe paket otvori dispute. Koliko si platio item u trgovini.

11 godina
offline
Re: USPS pošiljka stoji ''u vreći'' već 10 dana
zeroname kaže...

Nema veze sa trgovinom i njigovom politikom. Pay pal ima svoju politiku i USPS ima osiguranje na priority pošiljke u sučaju gubitka. Osiguranje je do određenog iznosa. Rok za pay pal je mislim 45 dana za dispute. Ako ti ne dođe paket otvori dispute. Koliko si platio item u trgovini.

 Tome sam se i nadao.

Inače,platio sam predmet $108 i poštarinu oko $63.

Nakon koliko vremena mi savjetuješ da otvorim dispute za povrat novca?

Prije kad sam otvarao dispute na eBay-u činio sam to nakon 3 tjedna.

14 godina
neaktivan
offline
Re: USPS pošiljka stoji ''u vreći'' već 10 dana
Jurassic Park kaže...

 Tome sam se i nadao.

Inače,platio sam predmet $108 i poštarinu oko $63.

Nakon koliko vremena mi savjetuješ da otvorim dispute za povrat novca?

Prije kad sam otvarao dispute na eBay-u činio sam to nakon 3 tjedna.

 Ne kuzim kak ti se to isplati?

Znaci 170$ + jos carina i pdv na to.

xFire: rebelsy | steam: rebelsy | origin: rebelszuka | battlenet: rebelsy#21796
15 godina
neaktivan
offline
Re: USPS pošiljka stoji ''u vreći'' već 10 dana

Mislim da priority mail ima osiguranje do 200$. Koliko je ukupno prošlo dana.

11 godina
offline
Re: USPS pošiljka stoji ''u vreći'' već 10 dana
rebelsy kaže...
Jurassic Park kaže...

 Tome sam se i nadao.

Inače,platio sam predmet $108 i poštarinu oko $63.

Nakon koliko vremena mi savjetuješ da otvorim dispute za povrat novca?

Prije kad sam otvarao dispute na eBay-u činio sam to nakon 3 tjedna.

 Ne kuzim kak ti se to isplati?

Znaci 170$ + jos carina i pdv na to.

 Tog što sam naručio iz SAD-a mi se isplati jer u HR neće stići još 5 mjeseci,a to ako stigne.

zeroname kaže...

Mislim da priority mail ima osiguranje do 200$. Koliko je ukupno prošlo dana.

 Narudžbu sam napravio 8.6. i oni su to poslali kroz 1 sat,te 9.6. prestaju slati obavjesti putem tracking broja.

 

 

 

 

EDIT:samo da javim da je danas stiglo na carinu u HR.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.6.2018 14:04 (Jurassic Park).
15 godina
neaktivan
offline
Re: USPS pošiljka stoji ''u vreći'' već 10 dana

----

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.6.2018 17:46 (zeroname).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice