Trebam veterinara - macici stari 10d sad bez majke

poruka: 42
|
čitano: 41.635
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Trebam veterinara - macici stari 10d sad bez majke

Premjestio sam ih u kutiju bez rupica i pokrijem kutiju gazom, kroz to te muhe govnare (one zelenkaste što izazivaju ucrvanje npr mesa) ne mogu ući.

Jadni, muče se, tako mi je žao a ne mogu im ništa učiniti. Od ta 2 što su ostala 1 gleda, drugo nije ni oči otvorilo a već im je 2 tjedna i trebali bi okice otvarati.

Twitter: @191x7
12 godina
odjavljen
offline
Trebam veterinara - macici stari 10d sad bez majke

Slabo se razvijaju,trebali bi već 12-ti dan imati otvorene oči.

 

Možda bi najbolje bilo da ih odneseš veterinaru da ih pregleda.

 

Inače,koliko ih često hraniš?

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
11 godina
protjeran
offline
Trebam veterinara - macici stari 10d sad bez majke

Jako mi je žao macica..No nema ti druge,idi do veterinara,nek on to sredi,ne znam što bih više rekao,šopaj ih hranom,nemaš što izgubiti..

16 godina
offline
Re: Trebam veterinara - macici stari 10d sad bez m
Pranja kaže...

Slabo se razvijaju, trebali bi već 12-ti dan imati otvorene oči.

 

Možda bi najbolje bilo da ih odneseš veterinaru da ih pregleda.

 

Inače, koliko ih često hraniš?

Ovo što gleda i ima otvorene oči već par dana, samo na jedno skoro stalno gleda a drugo povremeno otvara.

 

Veterinara sam takoreći zbunio kad sam prvi put došao pitati za mačiće, mislim da otkako radi na selu da ga nitko nije ničim sličnim "upitivao".

Ovdje to ljudi rješavaju na drugačiji način, mislim da bi nam se čak i rugali da znaju da pokušavamo othraniti tako male mačiće.

 

Hranimo ih svakih cirka 2 sata, samo preko noći imaju pauzu od recimo 2 do 7 (od kad ja idem spavati pa dok mama ne ustane).

Problem je što jako malo jedu, gledam na YT kako mačići od thjedan-dva jedu i ovo je neopisivo lošije od toga.

A hrana je dobra, pokušavali smo i s blažim (1:4 i 1:5) i s normalnim rastvorom (1:3) i isto je.

Slabo jedu i imaju jako tečnu neregularnu stolicu. Onako žučkastu, boje kao blijeđi žumanjak kad se skuha.

Twitter: @191x7
12 godina
odjavljen
offline
Trebam veterinara - macici stari 10d sad bez majke

Ne znam,eventualno da probaš još i sa kravljim mlijekom za ljude koji teško podnose laktozu (Dukat Lagano jutro npr.)-možda im to bude bolje pasalo. Ili običnim kravljim mlijekom razrijeđenim sa vodom.

Professional Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle,In Win, Enermax, EKWB, ASUS,Lamptron, Aquatuning
11 godina
protjeran
offline
Trebam veterinara - macici stari 10d sad bez majke

Probaj između prstiju zgnječiti malo one hrane iz konzerve,pa im malo u usta staviti,ako počnu jesti,to će biti dobro..bitmno je da jedu,i da se hrana unjima zadrži..isto tako,malo kakaoa otopi u mlijeko(čokolada učvršćuje stolicu),

16 godina
offline
Re: Trebam veterinara - macici stari 10d sad bez m
redneck kaže...

Probaj između prstiju zgnječiti malo one hrane iz konzerve,pa im malo u usta staviti,ako počnu jesti,to će biti dobro..bitmno je da jedu,i da se hrana unjima zadrži..isto tako,malo kakaoa otopi u mlijeko(čokolada učvršćuje stolicu),

Premali su za takvu hranu.

Od kakaa bi uginuli, naime kakaovac je otrovan za mačke i pse.

 

Čuo sam da im je kozje mlijeko najbolja zamjena za majčino, no na žalost ne znam nikoga tko drži koze.

Twitter: @191x7
16 godina
offline
Trebam veterinara - macici stari 10d sad bez majke

Mali update i može lock teme.

 

Mačića više nema, uginuli su. Zadnje je uginulo većeras.

Ne znam zašto, samo od sinoć više nije htjelo jesti.

Ni kupovnu hranu (mlijeko u prahu za mačiće s vodom), ni tekući jogurt niti kravlje mlijeko.

Žao mi ih je. Dali smo sve od sebe, no nije bilo dovoljno da prežive.

Twitter: @191x7
10 godina
neaktivan
offline
Trebam veterinara - macici stari 10d sad bez majke

Hitno mi treba savjet.

Pronasla sam malo mace i s njim je sve ok osim sto na guzi ima ispupcenje i gdje god nasloni guzu tu ostane trag njegovog izmeta. Inace, nema proljev, normalno jede to je jedini problem. Kako da rijesim taj problem? Vidim da ga to muci i stalno dri podignut rep jer ga to vjerovatno boli kada ga spusti {#}

13 godina
offline
Trebam veterinara - macici stari 10d sad bez majke
10 godina
neaktivan
offline
Re: Trebam veterinara - macici stari 10d sad bez m

Hvala Darko1983, ali u Sarajevu sam {#} zelim ovo sto prije da rijesim da mi moj mali medeni vise ne muci

16 godina
offline
Re: Trebam veterinara - macici stari 10d sad bez m
Mala Maca kaže...

Hitno mi treba savjet.

Pronasla sam malo mace i s njim je sve ok osim sto na guzi ima ispupcenje i gdje god nasloni guzu tu ostane trag njegovog izmeta. Inace, nema proljev, normalno jede to je jedini problem. Kako da rijesim taj problem? Vidim da ga to muci i stalno dri podignut rep jer ga to vjerovatno boli kada ga spusti {#}

Čime ga hraniš? Ako je vrlo malo maće i ne jede običnu hranu (već ga hraniš npr mlijekom, jogurtom, ...) trebaš mu poslije svakog hranjenja protrljati trbuščić te navlaženom krpicom blago potrljati guzu da obavi nužnu (mačka lizanjem stražnjice mačića potiče na obavljanje nužde, mačići to do određene starosti ne znaju sami).

Twitter: @191x7
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice