Top 10 razloga zašto ne kupiti Mac

poruka: 62
|
čitano: 31.743
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Top 10 razloga zašto ne kupiti Mac

 

Top 10 razloga zašto ne kupiti Mac

 

1. Jedan i jedini poslovni model za Apple je narcizam. To je istina. A ono što vrijedi, jedini "geniji" koji rade za Apple su članovi njihovog marketinškog tima, jer za ime boga, svi znamo da je najbolji način da prodamo proizvod u ovo vrijeme i doba, posebice Amerikancima, je da potpomažemo njihova samo-stečena uvjerenja. Postoje samo dvije vrste ljudi koji kupuju Mac:

a. Wannabe šmokljanski tipovi koji pokušavaju dokazati kako su obrazovani o svemu u svijetu tehnologije.
b. Wannabe boemski tipovi koji pokušavaju dokazati kako su obrazovani (čitaj: u trendu ili "ne u trendu") o svemu općenito.

Bilo kako bilo, ljudi koji su dovoljno sigurni u svoje znanje, sliku koju imaju o sebi i vještine rijetko nalaze za zaista potrebno (i opravdano) kupiti jedan od tih gnjusno precijenjenih strojeva. Što nas dovodi do ...

2. Macovi su apsurdno precijenjeni. U odnosu na druge mogućnosti, ne samo da dobivate puno manje za svoj novac kada kupite bilo koji tip Macintosh računala, već ćete se dobro zeznuti kadgod poželite bilo kakav koliko-toliko korektan Mac stroj. Usporedite 17-inčni MacBook Pro s početnom cijenom od nevjerojatnih 2.500 dolara s tisućama alternativa s početnom cijenom od 599 US dolara. Ovo je dijelom zbog toga jer Apple cijenom drastično popravlja svoje proizvode, ali većim dijelom zbog toga što će vam radije reći koji su vam paketi dostupni umjesto da vam ostavi mogućnost da sami odlučite što je najbolje za vas. Hmm, kako vam to zvuči?

3. Macovi redovito zanemaruju mainstream trendove u industriji. Gdje započeti? Zbog svih političkih (čitaj: snobovskih) igara u koje je uključen Steve Jobs, većina Macova, među ostalim mainstream tehnološkim standardima, još nema HDMI portove, eSATA portove ili BluRay diskove. Na primjer, umjesto HDMI-a oni se odlučuju na zastarjele DVI portove (ali naravno, samo za MacBook Pro modele). Ovaj stav najbolje sažima Appleovo dva desetljeća dugo guranje FireWire data portova koje je Apple konačno odbacio poslije mnogo godina nakon što je poraz od USB 2.0. postao već očit. (P.S. Apple je izumio FireWire…)

4. Mac OS X je jednostavno zaključana verzija open-source Linuxa. Lako je pretpostaviti da preko 90% vlasnika Macova ne samo da nije svjesno ovoga, već nemaju niti pojma što je Linux. Uzmite u obzir i to da je 1996. nakon što je Steve Jobsova kompanija NeXT, koja je kratko bila na životu, ukrala bazu za svoj OS od open-source (čitaj: BESPLATNOG) BSD Unixa te preprodala tada taj OS Appleu koji je potom postao OS X. Da je nekim slučajem OS X imao fleksibilnost Linuxa, ili da fanovi Maca nisu koristili Linux koncepte (npr. Terminal) kao razloge da se hvale s OS X, ne bi bilo toliko toga da se sakrije pod tepih. (Upozorenje: NE pokušavajte pitati bilokojeg Mac fana o ovome jer će ignorirati vaše pitanje i početi brbljati o stvarima kao što je Firefox)

5. Nema desnog-hebenog-klika!!! Fanovi Maca na ovo će odgovoriti riječima: "zapravo danas MOŽEŠ dobiti miša sa dvije tipke", a čak i da je to točno HEBENI DESNI KLIK JOŠ NIŠTA NE RADI. Okej, super, mogu kopi&pejstati! Ali čekajte, ne mogu obavljati bilo koju drugu prokletu funkciju u Photoshopu. O sranje, zaboravio sam koju kombinaciju od 5 tipki moram držati za desni klik kako bi radio na svom jednotipkovnom mišu. (Nemojte niti pitati kako natjerati gumb Delete da nešto izbriše...)

6. Dock, i općenito izgled zaslona je retardiran. Opet, odakle početi....?

a. Sat ne prikazuje datum. To je cool jer sam samo želio sebe ponovno podsjetiti da je danas ponedjeljak
b. Dock koncept je sladak, ali ipak retardiran. Ne samo da ne možete vidjeti bilo koji od prozora koji je minimaliziran, već također ne možete istinski prilagoditi način na koji se Dock pojavljuje ili ponaša. Prema blogeru Stan Jamesu, to je bazirano na tehnologiji iz 1984. kada je samo jedan program mogao biti pokrenut u isto vrijeme. Zaista slatko!
c. Klikom na "X" nećete zatvoriti program, samo ćete ga minimalizirati. Baš kao i tipka za minimaliziranje. Osim što će ovo nakon što napravite nekoliko puta početi ubijati vaš procesor te će se vaši programi izvršavati u pozadini kao duhovi, ovo je isto tako totalno genijalno.
d. Pokušati alt-tab navigirati kroz otvorene prozore i to kroz svaki prozor svake pojedine aplikacije jednom po jedinici vremena, umjesto navigacije između alternativnih aplikacija (čitaj: idealno za ubijanje vremena)
e. Povećavanje prozora zapravo ga ne povećava. Ovo je zabavno, jer dolazim do toga da neprestano klikam po onim stvarima na desktopu koje me uopće ne zanimaju.
f. Otvaranje 100 slika na Mac pregledniku za slike otvara 100 zasebnih prozora (Bez komentara)
g. Ne možete povući datoteke do novih odredišta kao što su aplikacije na Docku ili drugim direktorijima bez da prvo pripremite izvorišni i odredišni prozor tako da oba budu vidljiva (I dalje, bez komentara)
h. itd, itd, itd

7. "To jednostavno... ne funkcionira:" (Macovi padaju, smrzavaju se i imaju zle viruse). Mislilo sam da ćemo rasturiti sve Mac-ove laži u jednoj rečenici, tako da je ovo smjer kamo idemo. Ako ste ikada pokušali otvoriti Photoshop zajedno s nekoliko drugih programa na Macu, znat ćete jednako dobro o kakvoj je frustraciji riječ. Češće da nego ne mali kotačić duge će se početi vrtjeti kao lud, odnosno vaš Mac će se jednostavno smrznuti. To je zbog toga jer Macovi ne mogu dobro upravljati multi-tasking procesima (iako je ovaj nedostatak, prema nekima, doživio poboljšanja u posljednje vrijeme). Ono što se još nije poboljšalo je povećanje količine virusa koji se mogu naći na Macovima. Naravno, mogli smo igrati igru riječi i pojasniti razliku između trojanaca i virusa, ali stvar je u tome da Macovi nisu sigurniji od bilo kojeg drugog računala, pogotovo jer se isporučuju sa svojim isključenom firewallom.

8. Softverske i hardverske opcije za Maca su šepave ili u najboljem slučaju slabašne. Ovo nije pretjerivanje. Ja sam prvi koji će priznati da je iTunes/iPod kombinacija prilično škrta (s deaktiviranim AAC-om!). Ali toliko o tome. Mac Mail, iPhoto, GarageBand, iChat, Quicktime i ostatak u paketu Mac softvera uglavnom je baš sranje ili su izuzetno ti programi ograničeni na ono što mogu učiniti. Srećom, neki programi poput VLC i CuteFTP nedavno su počeli nuditi Mac verzije svojih programa, a dobru sreću pokušavaju pronaći i Mac vezije nekih najpopularnijih freewarea. I to nije sve! Njihova tvrdnja da "nije potreban lov na drivere" je istinita samo utoliko jer je jedva koji hardver napravljen za Maca! Na primjer, samo AirPort Extreme kartica radi s Macovovima, dok ostale PCI kartice neće. Tako ako netko zatreba 802.11a, morat će kupiti (vrlo) skupocjeni Ethernet adapter.

9. Igre i grafika općenito su pušiona na Macovima. Svi pravi igrači to već znaju, tako da ovo nije potrebno puno objašnjavati. Recimo samo da je GizModova posljednja provjera potvrdila da je ovo još uvijek istina, čak i na najskupljim grafičkim karticama koje MacBook Pro trenutačno nudi.

10. Macovi nisu fleksibilni niti prilagodljivi. Ovo je ponešto nejasan način da okončamo ovaj popis, ali uglavnom zato jer je ovo jedini način da saberemo sve stvari u vezi Macova koje su loše. Već smo vidjeli da ne možete prilagoditi njihov hardver ili softver, pa čak i da ne možete koristiti Linux funkcije koje bi *trebale" biti prisutne na bilo kojem Linux distro. Ali, čak i unutar samog po sebi malog svijeta Maca jedva da možete promijeniti neku opciju na njihovom OS-u, korisničkom sučelju, Docku, izgledu direktorija, itd. Ali hej, sve dok je jedina stvar koju želite promijeniti izgled vaše desktop pozadine u koju ste umetnuli fotografiju koju ste snimili na zadnjem koncertu indie rock benda, tada, bez ikakvog okolišanja, kupite Mac.

I jer je ovako "progresivna" Apple zacijelo izgleda kao kompanija koja je kao magarac tvrdoglava. Oh, i molimo vas imajte na umu da vas mržnja prema Macovima neće učiniti fanovima Windowsa. Samo će vas učiniti razumnom osobom, završava svoj članak College Times.

 

 

OVIME NE ŽELIM POTAKNUTI FLAME SAMO PRENOSIM NEKE ZANIMLJIVOSTI KOJE SAM NAŠAO NA NETU !!!

 

EDIT:OVIME NE MISLIM NI U KOM SMISLU VRIJĐATI KORISNIKE MAC-OVA i NIJE MI SE DALO ISPRAVLJAT NEKE SITNICE U TEKSTU DA NE BI ZVUČALO TOLIKO NAPADNO.SAMO SAM COPY->PASTE

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.1.2010 23:21 (mihi999).
15 godina
neaktivan
offline
Top 10 razloga zašto ne kupiti Mac

Nema desni klik!!?? Aaaaaa

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.1.2010 23:05 (vjeko).
16 godina
protjeran
offline
Top 10 razloga zašto ne kupiti Mac

po meni postoje (eventualno) samo 2:

 

1. cijena

2. ne podržava puno igara (ovo vrijedi samo ako se igrate na računalu)

15 godina
neaktivan
offline
RE: Top 10 razloga zašto ne kupiti Mac

Ovo je na nivou kad mac-ovci pljuju pc. Ista priča, s guza. Čemu to?

 

Mac je ok i jedina realna zamjerka mu je cijena. Sve ostalo su sitnice, a takve će i mac-ovci naći za pc (bilo, a bit će i u ovoj temi), vjeruj mi. A pc user sam, da ne bi bilo..

14 godina
neaktivan
offline
RE: Top 10 razloga zašto ne kupiti Mac
Ammadeus kaže...

po meni postoje (eventualno) samo 2:

 

1. cijena

2. ne podržava puno igara (ovo vrijedi samo ako se igrate na računalu)

Slažem se.

 

Ovo gore bi napisao netko tko ga nije koristio.

15 godina
offline
Top 10 razloga zašto ne kupiti Mac

Meni je dosta samo jedan razlog:


-preslab hardware nudi za svoje enormne cijene

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
16 godina
neaktivan
offline
RE: Top 10 razloga zašto ne kupiti Mac

*šnjof* *šnjof*

Pripremite svoje baklje i vile, miriše mi na dim!

 

Ima istine u ovome, ali vidi se da je pisano od strane Win/Linux/BSD(?) fanboya.

Glavni (ali ne i jedini) problem Macova je po meni Appleova politika i kako tretiraju svoje korisnike ko ovce... Sretne ovce, ali ipak ovce.

Inače misim da je OSX > Windows, ali PC > Mac.

 

Sad bježim iz ove teme dok još mogu... Ovo će sigurno biti pri vrhu top ljestvice zvane "Aktivne teme" u narednih par dana...

It's dark, and we're wearing sunglasses.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Top 10 razloga zašto ne kupiti Mac
Bit će rat. Trebao si staviti link na orginalni članak, ako si sve išao prevoditi
.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Top 10 razloga zašto ne kupiti Mac

Ovo je originalni članak - KLIK

 

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
14 godina
neaktivan
offline
Top 10 razloga zašto ne kupiti Mac

Pogledajte www.apple.com... Koji idiot li se sjetio staviti film na ekran Maca na slici? Pa ne prodaju televizor, nego računalo... Ovo po meni stvarno nema smisla... Shvaćam da je dio reklame velik display, ali opet... Valjda je bitnije taj display koristiti za rad na računalu nego za gledanje Star Treka, Star Trek mogu gledati na daleko jeftinijim računalima, ili, još bolje i nadasve neočekivano, na televizoru.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Top 10 razloga zašto ne kupiti Mac
kizo2703 kaže...

Ovo je originalni članak - KLIK

 

I izvor c/p prevedenog članka:

 

http://www.net.hr/tehnoklik/page/2010/01/04/0394006.html

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
15 godina
neaktivan
offline
Top 10 razloga zašto ne kupiti Mac

ma mac je jedno veliko sr**je!!

 

pogledaje ovo go*no

http://media.odetoapple.com/i/general/mac-pc.jpg

15 godina
offline
Top 10 razloga zašto ne kupiti Mac

Bwahahaha evo rata :)

Iako... dosta napisanog je glupost... :) a dosta toga i tocno :D

I'm going woo woo
14 godina
neaktivan
offline
RE: Top 10 razloga zašto ne kupiti Mac
Mirko935 kaže...

Pogledajte www.apple.com... Koji idiot li se sjetio staviti film na ekran Maca na slici? Pa ne prodaju televizor, nego računalo... Ovo po meni stvarno nema smisla... Shvaćam da je dio reklame velik display, ali opet... Valjda je bitnije taj display koristiti za rad na računalu nego za gledanje Star Treka, Star Trek mogu gledati na daleko jeftinijim računalima, ili, još bolje i nadasve neočekivano, na televizoru.

 

 

Pa ja ne vjerujem šta su ljudi spremni izreć kad im ponestane argumenata. Ti zapravo hoćeš reći da je full hd potpuno nepotrebna stvar i da bi radije gledao film na nekom smeću? E pa može se i na jeftinijem, može se i na televizoru. Kao prvo, ti monitori imaju stvarno fenomenalnu sliku, i ja bih radije film gledao na iMacu nego televizoru. Osim toga, puno ljudi danas gleda filmove sa interneta i to na svojim računalima. Boje, svjetlina, vidni kut? Savršeno.

 

Cijena? Svi brandovi znaju biti skupi... To nije ništa novo. Workstation računala dolaze sa svojom cijenom. Evo još jednog zgodnog primjera. Audio produkcija na Macu. Dominira Logic s kojim se za malo novaca dobije ono što niti jedan alat na PC-u ne nudi.

 

Ja sam se ranije izjasnio da ne kužim zašto bi itko kupio Mac Pro sa sto jezgri ili nekakvu HP-ovu radnu stanicu. To mogu sam... Ali ne mogu sam napraviti odličan monitor ili laptop kakav oni mogu. Evo primjera... Zagrijao sam se za DELL, odustao od MBP-a i naručio XPS 16. Dvostruko je jači za istu cijenu, ali se pokazao kao loš. Pregrijavanje, automatsko usporavanje, napajanje... Sve pati.

 

A sad razlozi protiv Mac-a.

1. je preseravanje. Sasvim subjektivno i pisano od nekoga tko stvarno ima neke druge interese.

2. postoji customizacija MacBookova i svih njihovih računala, ali nisu moguće sve kombinacije - kao i kod svih ostalih proizvođača. Nadogradnje su kao i kod ostalih proizvođača skupe, pa je najčešće bolje kupiti sam RAM, HDD itd.

3. HDMI, DVI, VGA se može dobiti iz DisplayPorta. Firewire je standard koji i danas ima veliku ulogu kod prijenosnih diskova i eksternih zvučnih kartica. Postiže znatno bolje performanse kod digitalnog videa i glazbe nego USB 2.0 diskovi koji su često neupotrebljivi. BlueRay-u se i ja nadam :)

4. Koristio sam Linux i nije bio jednostavan kao što je to OS X.

5. Ima. Postoji već spomenuti miš, i postoji kombinacija JEDNE tipke i klika za desni klik. Danas se isporučuje miš daleko napredniji od bilo kojeg standardnog.

6. Zadnje dvije točke su jedine koje imaju smisla... Dock se može prilagoditi i označene su pokrenute aplikacije. Minimiziranje i quitanje je samo stvar navike. Jednako su glupe neke stvari u Winu za novog korisnika sa Mac-a.

...

 

....

 

Nemam strpljenja. Valjda ja jednostavno nisam naišao na ove probleme o kojima se ovdje priča.

 

 

14 godina
neaktivan
offline
RE: Top 10 razloga zašto ne kupiti Mac
Cloud06 kaže...
Mirko935 kaže...

 

 

Pa ja ne vjerujem šta su ljudi spremni izreć kad im ponestane argumenata. Ti zapravo hoćeš reći da je full hd potpuno nepotrebna stvar i da bi radije gledao film na nekom smeću? E pa može se i na jeftinijem, može se i na televizoru. Kao prvo, ti monitori imaju stvarno fenomenalnu sliku, i ja bih radije film gledao na iMacu nego televizoru. Osim toga, puno ljudi danas gleda filmove sa interneta i to na svojim računalima. Boje, svjetlina, vidni kut? Savršeno.

 

Cijena? Svi brandovi znaju biti skupi... To nije ništa novo. Workstation računala dolaze sa svojom cijenom. Evo još jednog zgodnog primjera. Audio produkcija na Macu. Dominira Logic s kojim se za malo novaca dobije ono što niti jedan alat na PC-u ne nudi.

 

 

 

Ajde smiri malo... Nemam apsolutno ništa protiv Maca niti MacOS-a jer nikad nisam ni jedno ni drugo koristio i bilo bi glupo da ga kritiziram. Nisam htio reći da je fullHD nepotrebna stvar i pretpostavljam da ti monitori imaju odličnu sliku.

 

I spominješ onda workstation u kontekstu računala koje na reklami na ekranu ima scenu iz Star Treka. Baš o tome pričam. Samo sam htio reći da je glupo staviti takvo što u ozbiljnu reklamu, isto bih napisao za bilo kojeg proizvođača računala, OS-a ili čega god. Ništa protiv Applea nisam htio reći osim protiv onoga koji je napravio reklamu jer smatram da se iz te slike ne vide dovoljno mogućnosti tog računala. A postao sam u ovu temu samo zato što sam minutu nakon što sam primjetio sliku otvorio forum i vidio to kao zadnju temu pa mi se činilo koliko-toliko povezano.

 

Da opet napomenem, nisam ništa protiv Applea, Mac-a ili MacOS-a rekao niti mislio, nego samo protiv reklame, jer ne pokazuje dovoljno potencijal računala i takvu reklamu možeš napraviti i za računalo od 500$ (možda i manje), a ne 1800. Treba ti samo dobar monitor i hardver sposoban dekodirati fullHD zapis što danas nije nimalo teško.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Top 10 razloga zašto ne kupiti Mac
Mirko935 kaže...
Cloud06 kaže...
Mirko935 kaže...

 

 

Pa ja ne vjerujem šta su ljudi spremni izreć kad im ponestane argumenata. Ti zapravo hoćeš reći da je full hd potpuno nepotrebna stvar i da bi radije gledao film na nekom smeću? E pa može se i na jeftinijem, može se i na televizoru. Kao prvo, ti monitori imaju stvarno fenomenalnu sliku, i ja bih radije film gledao na iMacu nego televizoru. Osim toga, puno ljudi danas gleda filmove sa interneta i to na svojim računalima. Boje, svjetlina, vidni kut? Savršeno.

 

Cijena? Svi brandovi znaju biti skupi... To nije ništa novo. Workstation računala dolaze sa svojom cijenom. Evo još jednog zgodnog primjera. Audio produkcija na Macu. Dominira Logic s kojim se za malo novaca dobije ono što niti jedan alat na PC-u ne nudi.

 

 

 

Ajde smiri malo... Nemam apsolutno ništa protiv Maca niti MacOS-a jer nikad nisam ni jedno ni drugo koristio i bilo bi glupo da ga kritiziram. Nisam htio reći da je fullHD nepotrebna stvar i pretpostavljam da ti monitori imaju odličnu sliku.

 

I spominješ onda workstation u kontekstu računala koje na reklami na ekranu ima scenu iz Star Treka. Baš o tome pričam. Samo sam htio reći da je glupo staviti takvo što u ozbiljnu reklamu, isto bih napisao za bilo kojeg proizvođača računala, OS-a ili čega god. Ništa protiv Applea nisam htio reći osim protiv onoga koji je napravio reklamu jer smatram da se iz te slike ne vide dovoljno mogućnosti tog računala. A postao sam u ovu temu samo zato što sam minutu nakon što sam primjetio sliku otvorio forum i vidio to kao zadnju temu pa mi se činilo koliko-toliko povezano.

 

Da opet napomenem, nisam ništa protiv Applea, Mac-a ili MacOS-a rekao niti mislio, nego samo protiv reklame, jer ne pokazuje dovoljno potencijal računala i takvu reklamu možeš napraviti i za računalo od 500$ (možda i manje), a ne 1800. Treba ti samo dobar monitor i hardver sposoban dekodirati fullHD zapis što danas nije nimalo teško.

iMac nije workstation... To se odnosilo na Mac Pro.

 

Još uvijek ne kužim što fali filmu na slici monitora :D Nitko ne kaže da je to najbolje što iMac može, samo to može jako dobro. Zamišljen je kao kućno računalo i vjerojatno će gledanje filmova biti jedna od njegovih bitnijih zadaća.

 

Dell:

http://www.dell.com/us/en/home/desktops/desktop-studio-xps-9000/pd.aspx?refid=desktop-studio-xps-9000&s=dhs&cs=19&~ck=mn

 

Stvarno imaju debile te firme u marketingu :)

14 godina
neaktivan
offline
RE: Top 10 razloga zašto ne kupiti Mac
Cloud06 kaže...
Mirko935 kaže...
Cloud06 kaže...
Mirko935 kaže...

 

 

iMac nije workstation... To se odnosilo na Mac Pro.

 

Još uvijek ne kužim što fali filmu na slici monitora :D Nitko ne kaže da je to najbolje što iMac može, samo to može jako dobro. Zamišljen je kao kućno računalo i vjerojatno će gledanje filmova biti jedna od njegovih bitnijih zadaća.

 

Dell:

http://www.dell.com/us/en/home/desktops/desktop-studio-xps-9000/pd.aspx?refid=desktop-studio-xps-9000&s=dhs&cs=19&~ck=mn

 

Stvarno imaju debile te firme u marketingu :)

Ma i mislio sam da misliš na Mac Pro, ali toga moj mozak nije bio svjestan prije dobrojutarnje kave :)

 

Ne fali ništa filmu, dapače, najbolji SF koji sam gledao u zadnje 2 godine sigurno, ali ima uređaja na kojima je bolje gledati takav film :P

Vjerojatno će mu biti to zadaća, ali i dalje je teški overkill za takvu zadaću, i ako će mu to biti najzahtjevnija zadaća je čisto bacanje novaca.

 

Za Dell, eto, vidiš, samo sam to htio reći, da sam vidio tu Dellovu sliku i neku temu na forumu o Dellu isto bih onakav post napisao. Valjda pokušavaju ljudima koji se ne kuže prodati nekakvu foru da trebaš računalo od 1500-2000$ za gledanje filmova (ili da će biti bolje gledanje filmova, nemam pojma zapravo šta pokušavaju, možda su samo idioti). Za te novce kupim 42" plazmu, nekakav ok surround složim i kupim slabije računalo sa BD čitačem ili linijski BD player. I na tome ću sigurno više uživati nego u gledanju na računalu sa 4-jezgrenim procesorom (koji je blago nepotreban, složit ćeš se) uz blagu buku ventilatora i 22" ili 27" LCD monitoru, koliko god taj monitor dobar bio.

 

edit: sa Dellove stranice: "Enjoy your favorite music, photos, and video with ultrafast 8GB DDR3 Memory Included!" Mislim da mi je za to dovoljno i 1 GB DDR memorije. Na ovome ću više uživati u svojoj glazbi? Kako, brže će svirati? :) Interesantno, nadasve...

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.1.2010 13:33 (Mirko935).
15 godina
odjavljen
offline
Top 10 razloga zašto ne kupiti Mac

Mali off-topic, ali mi reklame (na netu i TV-u) tipa: "Pogledajte kako je kvalitetna slika na našem zaslonu" stvarno nisu jasne. Ako ja na svom ekranu vidim koliko je to stvano dobro, onda ja već ima ekran koji je toliko dobar ili bolji.

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
15 godina
offline
Top 10 razloga zašto ne kupiti Mac

imam protupitanje na sve ovo zasto kupit mac?? pa za nis to ne sluzi :D isto ko alienware sranja

15 godina
neaktivan
offline
Top 10 razloga zašto ne kupiti Mac

 

Let the flame begin. Ne ovo uopce sto si ti napisao autoru nece pokrenut flame (sarkasam).

Svaki dan sve vise i vise ovih tema,isto kao sto postoje fanatici koji brane apple tako postoje oni ljudi koji jedstavno nemogu podnjet da netko koristi neki apple proizvod. Ko voli neki izvoli,i prestanite otvarat ovako nakaradne teme.I da nekoristim niti jedan jedini apple proizvod,operativni sustav koji koristim su windows  7 i linux ubuntu itd, tako da me  odmah ne optuzite da sam fantik koji brani apple ..

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.1.2010 17:24 (Bili).
14 godina
neaktivan
offline
Top 10 razloga zašto ne kupiti Mac

I ja imam Win 7. Trenutno imam iPod, ali se uskoro nadam postati vlasnik MBP-a. Radio sam montažu na svim vrstama Mac-a, kao i na Windowsu. Smatram da svaki ima prednosti i nedostatke... Ali sam pomalo alergičan kad netko pljuje po Appleu, a zapravo nikad nije koristio niti jedan njihov proizvod.

 

;) Nema ljutnje...

15 godina
offline
Top 10 razloga zašto ne kupiti Mac

nikad nisam bio ni u blizini mac-a, a kamoli ga koristio. ali i ovo mi je dovoljno da me odbije od njega i uvjeri me da je s*anje. ali volio bih ga isprobati čisto iz znatiželje.

Atomska bubamara. | Pogledajte Moj PC :)
16 godina
offline
RE: Top 10 razloga zašto ne kupiti Mac
jurluk kaže...

nikad nisam bio ni u blizini mac-a, a kamoli ga koristio. ali i ovo mi je dovoljno da me odbije od njega i uvjeri me da je s*anje. ali volio bih ga isprobati čisto iz znatiželje.

Hehe... Ni ja isto. Evo, upravo pokušavam na VMWareu instalirati iPC pa da vidimo na što to sliči.

 

Inače, pročitao sam članak u kojem nisam saznao ništa osim onog što sam već i sam znao. Svaka čast njegovoj "ispeglanosti" i dizajnu ali me baš zanima da sve to mora raditi ama baš na svakom PC-u bi li isto tako izgledalo?!

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Top 10 razloga zašto ne kupiti Mac

Stvarno šteta što vam je dovoljan glupi komentar na internetu da vas odbije od odličnog računala. Ja sam dugo bio zagriženi protivnik Mac-a dok ga prvi put nisam koristio. Zapravo, i sad mislim da je pametnije pomno izabrati dobre komponente i sam si sastaviti odličnu konfiguraciju stolnog PC-a. Na takvome (ako treba) može raditi i OS X za puuuuno manje novca nego što bi dali Appleu. Ali kada razgovaramo o prijenosnicima - nema šanse. Nisi sam mogu sastaviti prijenosno računalo, niti sam naišao na PC prijenosnik dobrih karakteristika.

 

Kod mene na PC-u je OS X radio skoro kao na Macu... Samo što sam ga koristio isključivo za montažu jer sam previše naviknut na Win.

14 godina
neaktivan
offline
Top 10 razloga zašto ne kupiti Mac

jurluk kaže...
nikad nisam bio ni u blizini mac-a, a kamoli ga koristio. ali i ovo mi je dovoljno da me odbije od njega i uvjeri me da je s*anje. ali volio bih ga isprobati čisto iz znatiželje.

cro_blue kaže...
Hehe... Ni ja isto. Evo, upravo pokušavam na VMWareu instalirati iPC pa da vidimo na što to sliči.



Ako želite, poslat ću vam linkove na pm gdje možete skiniti već instalirani MAC u VMWareu, tako da ga samo otvorite u VMWareu i pičite. To vam nudim jer ja nisam mogao instalirati MAC na svoj komp (virtualni naravno) jer mu uvijek nešto fali i instalacija uporno ne kreće. Trenutno mi se vrti virtualni Mac OS X Tiger 10.4.10


Mogu reći da je zanimljiv, ali definitivno ne toliko da pređem s Windowsa na MAC. A-a :)

 

Da se nadovežem:

Svatko će hvaliti svog konja. Po MACu ili po nekom drugom operativnom sustavu nemojte pljuvati ako niste upoznati s njim. To što je sada netko napisao 10 razloga zašto ne kupiti MAC, ne mora značiti da je to sve istina. To je SIGURNO napisao netko tko koristi Windows. Isto tako neki korisnik MAC-a može napisati more stvari zašto ne koristiti Windows i nahvaliti svoj MAC. Svatko će koristiti OS koji odgovara njemu i njegovim potrebama. Ispravite me ako griješim :)

WinDef.com - Htvatski Windows 7 Forum
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.1.2010 12:12 (PsyTrance).
14 godina
neaktivan
offline
Top 10 razloga zašto ne kupiti Mac

Tko god ovdje brani Apple baš i nema previše argumenata za to jer onaj tko je pisao taj članak zna jako dobro što je Mac i Apple. Appleovi proizvodi su skupi i nažalost Mac OS nije ni blizu podržan kao Windows...bar ne u onom smislu da vam nešto padne napamet i sada vi se spojite i skinete to s neta... Osobito kada je riječ o piratskim softwareima, a kladim se da 90% ako ne i više ima piratske windowse, piratske Photoshope itd. Ne podržavam piratstvo (Windowse XP imam original, a vjerojatno ću Win7 kupiti). No photoshop npr. si ne mogu priuštiti, a i ne želim jer mi ne treba tako skupi alat... Da, postoje alternative, ali imate li ih ???

 

Apple jako ograničava svoje proizvode na ono što oni vide, a ne što je korisnicima potrebno.

Oni koji smatraju da je Mac OS super stvar...pa možete instalirati Max OS na PC, ali ipak nećete ! Baš se pitam zašto.

Nekoliko puta sam naišao na forume gdje korisnici Mac-a instaliraju Windowse iz razloga što ih Apple ograničava na svoju viziju.

 

Ne mrzim Apple. Smatram da Apple ima dobre proizvode, ali oni stvarno ne vrijede više od onog što na tržištu i zauzimaju. Nekih 5-10%.

 

Žao mi je ako sam nekoga uvrijedio ovime, ali u drugo me ne možete uvjeriti. I da, imao sam iPhone... ipod touch, ipod nano (ovo zadnje još imam) i užasno mi ide na živce iTunes i način ubacivanja muzike, sinkronizacija...

Prije ću preći na Linux nego na Mac.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.1.2010 19:08 (AtlantisCro).
16 godina
neaktivan
offline
Top 10 razloga zašto ne kupiti Mac

Evo ja doma imam MacBook (ne moj), no ja ga ne koristim službeno, drugi ga koriste, ja sam par puta zavirio u njega... Sad bi rekli Mac-ovci da ko ga prvi put vidi da se više ne odvaja od njega, no mene se to uopće nije dojmilo. Čak mi se prvi susret sa Linux-om ili SUN Solaris-om dojmio 100 puta više nego susret s Mac-om. Jednostavno ne vidim čemu neki ljudi lude za time. Znam neke koji imaju Mac pa mole ove koji imaju Windows da im nešto naprave ono što oni ne mogu na njemu, a i žale se nekad zbog toga što im ne podržava neki dodatni hardver. Jedan je problem kod Mac-a kad prikopčate prijenosni hard disk koji ima NTFS u sebi. Trebalo mi je nekoliko sati da skužim i nađem neki "driver" koji ga prepoznaje!

Da se mene pita to je promašaj! Pa svi znaju da je Windows najkorišteniji OS! Smijeh

0100001001101111011010100110000101101110
14 godina
neaktivan
offline
Top 10 razloga zašto ne kupiti Mac

Koristio sam mac i fora je to sve bilo ali pokusao sam igrat cod na njemu... jednostavno nemoguce sa onim misem s jednom tipkom...

 

i to odma dovodi do toga da se nijedna bolje i veca igrica nemoze igrat na njemu iz razloga : 1. nepodrzavaju mac

                                                                                                                                       2. nemoguce zbog misa

ADD my Xfire : kruno1 ;))
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.1.2010 19:47 (puma_vkci).
16 godina
offline
Top 10 razloga zašto ne kupiti Mac

 

Evo iskustava iz prve ruke sa Apple proizvodima (prije par mjeseci sam ih počeo koristiti, a do tada sam kombinirao Win-od verzije 3.11EE i Linux).

 

Prvo neke sitnice:

1. Nakon instalacije update-a (raznih) često se mora resetirati (dakle k'o Win).

2. Nema Delete tipke (ima zamjenska kombinacija tipki - svejedno vrlo glupo). Nema ni Home, End tipki na MacBook-u (bar nisu označene na tipkovnici).

3. Opera 'zaboravi' otvorene tabove kad se prozor minimizira.  Nakon restarta sistema Opera više nije default browser. (očito Apple ima neki 'pik' na Operu).

4. Prvo povezivanje iPod Touch sa iTunes rezultiralo sa error -54 (nešto sa sinhronizacijom). Dakle, kombinacija apple hardware i apple software nije uvijek idila.

5. Nakon restarta sistem zna promijeniti default programe (npr. za .nfo fileove sam stavio da je default text.app, a kad se resetirao default za .nfo fileove je prebacio u terminal.app).

6. Užasno sporo kopira na usb stick (npr. za dva-tri filea od ukupno 150Kb treba mu 15 sekundi). Sa usb sticka na Mac ide brzo (ko win).

7. Boot camp ima problema sa izradom particije za win nakon što se neki programi instaliraju (npr. Parallels ili čak i MS office). Jedini način koji OSX 'predlaže' je formatirati cijeli disk i sve instalirati ponovo.

8. itd. (da ne nabrajam dalje takve sitnice).

 

Ozbiljnije stvari:

 

1. MS Office aplikacije se znaju srušit, naročito Excel. (Sve legalni softver). Open office je stabilniji.

2. MS Office aplikacije mi rade sporije (npr. sporije se otvaraju) nego na win+PC, gdje je PC hardverski isti ili čak lošiji od Mac-a.

3. Dreamweaver se ruši.

4. Sistem zna smrznit tako da ga se mora resetirati (npr. jednom mi je blokao kad sam kopirao veći broj malih fileova na usb stick tako da kill nije htio ubiti 'viseće' aplikacije - jedino reset je pomogao).

5. Matlab radi sporije nego na win. Zapravo, vuče se 'ko prebijen pas'. Brže radi u Parallels Desktopu sa Win7, nego u samom OSX-u.

6. ima još primjera... ali u principu se da zaključiti da OSX ne radi dobro sa programima koji nisu Apple, odnosno radi isto/slično kao i windowsi sa tim istim programima (stabilnost, brzina, razne sitnice i problemi, ...).

 

And now something complitely different....

 

Ono je što mi je prva dva mjeseca bilo dobro sa Macovima je da OSX radi dobro u kombinaciji sa Apple softverom. Dakle, sistem ne trza, brz je i dok god ne uključite nešto od ne-Apple proizvoda sve to radi. Tako sam mislio dok se nije desilo sljedeće:

OSX sve šta se izbriše trpa u Trash (Recycle Bin). Izbrišem ja slučajno neki folder koji nisam smio. Odem u Trash, tamo ima cca 1800 fileova, od kojih je bar 1000 bilo mp3-ica. E sad, svakoj mp3-ici mora sistem pridružiti artwork ikonu (tako je po defaultu - nisam odmah znao). To je trajalo najmanje sat vremena (najbrži MacBook PRo!). E, kad se 'smirio' odem ja potražit folder koji sam izbrisao, a kad tamo - nema foldera nego je on razbacao file-ove iz foldera po Trash-u sortirajući sve na neki samo njemu znani način. Mila majko! Bijaše tamo bar 150 html, css i sličnih fileove i ajde ti sad nađi koji su bili u folderu, a koji ne od ovih u Trashu. Ha! Pa neš ti pomislim - složit ću fileove u Trashu po Date Deleted. Ha-ha-ha-ha-ha-ha! NEMA! Mila majko! Fileove se ne može sortirati prema Date Deleted (nema te opcije uopće, ne samo po defaultu!). Čak i nelogični i korisniku neprijazni windowsi imaju takvu opciju (da ne govorim da isti ti win, daleko brže 'operiraju' sa fileovima u Recycle Bin). Dodatno, iz Trasha mi nije dao selektirati više datoteka i izbrisati ih iz Trasha, nego moraš sve ili ništa!!!

 

Kupio sam Macove i prešao na OSX pun nade da će to biti prelazak na bolje. Jer kao što reklame kažu: najbolji je to OS na svijetu. Ljudi, to je govno nad govnima! Jedina sreća u svemu tome je da možeš OSX izbrisati i stavit neke Win+Linux.

 

P.S.Prodajem iPod Touch, 64Gb.

14 godina
offline
Top 10 razloga zašto ne kupiti Mac

 
Ko je u Zagrebu neka ode do <<City Centra  One>> ili do <<West Gejta>> imate tamo one njihove "standove" 

Ja sam "radio" na njemu... i moji dojmovi :

Mac je :
A: za kćeri bogatuna (facebook, slikice, kamerica, dildoSmijeh...)
B: da ga stavis u hodnik i da svako do dode ima facu WOOW Iznenađen.... a ti mu jos stavis ulja na vatru : "" e nema ti kucista sve je u monitoru "" 

MOJ AVARTAR = JAMES HATFIELD lool
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice