Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.171
|
čitano: 6.281.834
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Može li mi netko objasniti pošto sam zakrvio sa jednim od boljih prijatelja (Livno, bosanac/hercegovac što li je), što ustvari BiH kao država njima predstavlja spram Hrvatske, zašto imam osjećaj da tu istu BiH priznaju samo Bošnjaci (muslimani), i zašto ni za 200g. valjda nijedan Hrvat neće obući nogometni dres te iste BiH reprezentacije?

 

Ne tražim odgovor u sferi politikanstva, podjele i nacionalizma iako znam da je to neizbježno, zanima me društvena i filozofska, socijalna sfera problema. Jasno je kao dan da je BiH umjetno stvorena država, bili smo svjedoci tog vremena, pokušaja njene podjele i odcjepljenja pojedinih kantona, sve je to prefriško, ali zašto je toj državi kvragu toliko teško izgraditi moderno multikulturalno društvo, gdje će i Hr i Srb i Bošnj reći ponosno, da moja zemlja je BiH!

Cemetary gates
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
tnakir kaže...

Hush, ali ako banke otpisu dugove, znaci da su te novce izgubili, bili oni virtualni ili stvarni.

-ne, nisu ih izgubili, nego su ih transakcijama prebacili na npr Island, te ponovo vratili u GB, ali sad kao vanjski dug Islanda... (to je kao kad gledaš mađioničara.. nije ti jasno ali izgleda magično..).

- dodatno, u svakoj transakciji (bankarske usluge) se naplaćuju. To generira osnovni manipulativni profit novčarskih ustanova. Drugi (lopovski dio) je nabijanja kredita na kredit, kamata... Prouči način kupnje Podravke.

Kao i hipotetski primjer: Ti si država A (vlast-premijer), imaš novca u riznici (recimo dovoljno i previše..) ali taj novac nije tvoj. Ako gradiš ceste, škole.. ono za što je novac i namjenjen opet nikom ništa.. to je normalna investicija, nitko ne profitira.. (mislim na malverzacije)... ali (Genius), tad se banka sjeti (nazovimo je H-banka), da ako ti gradiš cestu kreditom, oni zarađuju (ako radiš svojim novcem, ne zarađuju). Pa sad, H-bankar, posjeti u jednom malom avio-klubu neke nepoznate skijaške zemlje premijera A-zemlje, i dogovori unosan posao za obojicu.

-Tako je banka u poslu, zarađuje kamate, političar je dobio božićnicu, građani cestu... jedino što je cesta skuplja za kamate. .. pa jedan takav posao nije ništa, ali stotine, dodamo tomu da je riznica prazna, tad kamate na kamate... i eto ti uskoro sav novac u vlasništvu bankara, dok su ljudi te A-zemlje postali dužnici. Političar se za to vriejme vozi s malo vitra, ili šepa u Remetincu.. -To je samo mali igrokaz kako se iz ničega stvori zarada. Istovremeno, banke utjeruju dugove, preuzimaju vlasništvo nad npr cestama, koncesije, te tako još dodatno zarađuju, dok je ta zarada mogla ići u državni džep, za podizanje standarda.

Dodamo tomu problem outsourcanja proizvodnje, tako da niži i srednji sloj polako gube radna mjesta, istovremeno vlasnici (brandovi) zarađuju još više (jeftin istok) pa se to ne vidi. Da bi se sistem održao, mora 'Car' dijeliti kruha i igara Rimljanima (besplatno) jer inaće se Rim urušava. 350 mil ljudi u EU, od nečeg moraju živjeti. Njih možda Miliun je vlasnika biznisa, oni zarađuju za sve, ali ne žele dijeliti.. StarTrek je potreban.

 

Nisu ništa izgubili, nego je (lopovluk) sistem pukao, jer su pretjerali. Dali će zaraiti milijardu ili dvije samo je u tomu razlika, neće oni izgubiti novac, nego dio pokradenog će morati otpisati umjesto naplatiti od država. Nema virtualnog novca, tj svaki novac vrijedi (pa i izmišljeni) jednako kao što monalisina slika vrijedi ili acc.u WOWu.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
moderator
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
ivan dragi kaže...
tnakir kaže...

Hush, ali ako banke otpisu dugove, znaci da su te novce izgubili, bili oni virtualni ili stvarni.

Još da dodam, ako banka XY i ima milijarde dolara, kakva korist od njih kada gube na vrijednosti? Tamad da zlatu i poraste cijena, kome će ga prodavat? Drugim bankama?

 

@Drago, @Index članak. Jel ima uopće alternative? Ovo što i hush kaže za monopoly ima smisla, samo mi se čini da svih pet figurica kontrolira Federal Reserve Bank. Kako god okreneš, jedino oni uvijek dobivaju. Možda da ljudi (svi koji nisu bankari) tiskaju neku svoju valutu, i da zapale sve banke. Hebo ih onaj koji ih je izmislio..

 

 

Ima alternativa, ali ne unutar ovoga sustava.

 

Da li ćeš to zvati socijalizam, "kapitalizam s ljudskim licem" ili bilo kako drugačije jer se nekome ne da priznati da je točna Marxova analiza političke ekonomije i kapitalizma od prije stoljeća i pol za kojega je rekao da nužno ciklički poizvodi krize i recesije, svejedno, ali alternative ima. 

 

Govorili su nam da je kapitalizam "ekonomski efikasniji" (plus demokratičniji) od "socijalizma" s tim što je pod "socijalizam" išlo sve od staljinizma i crvenih Kmera, do jugoslavenskog samoupravljanja (radničke participacije), a pod "kapitalizam" samo ogledni primjerci poput američkog ili zapadnoevropskog društva, dok je južnoamerički kapitalizam bez ikakve demokracije i s eskadronima smrti i nikakvom ekonomskom efikasnošću marljivo zaobilažen.

 

Sada imaš činjenicu da kod nas imaš formalnu demokraciju, ali ekonomski smo daleko neefikasniji nego smo bili u socijalizmu iz kojeg smo izašli, kao što i sve zemlje koje nikada nisu bile kolonijalne sile ili postokolonijalne sile u kapitalizmu ne prolaze baš kao ove "model states" koje bi trebale predstavljati kapitalizam općenito. 

 

 

This space for rent!
15 godina
protjeran
offline
Što se događa s našim društvom?

Dolazim u miru!

 

Hajde, ako imate vremena, volje, želje...odite na ovaj link, pa da vidimo koliko se vaši stavovi podudaraju sa političkim opcijama. Radi se o svojevrsnom poltičkom komapsu.

 

Pa,stavite svoje rezulatate da svi vide.

 

Ne mislim poticati poltičku raspravu, nego želim od vas nekoliko koji stalno visite na ovoj temi, dobiti ove gore rezultate.

Sitnim slovima piše, njih nema više...Hvala Vam Franjo...
15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Evo:

 Samo uzmi u obzir da je ovo temeljeno na najavljenim programima i stavovima stranaka koji se mogu i ne moraju provoditi.

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
12 godina
protjeran
offline
Što se događa s našim društvom?

ispadoh i ja ljevičar na kraju {#}

 

 

Ne volim opterećene ljude. Preduvjet opterećenosti je primitivizam a preduvjet primitivizmu je glupost.
14 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

:o)

 

 

bedsoft.net
14 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

.

16 godina
moderator
offline
Što se događa s našim društvom?

Iako mi ne pada na pamet glasati i krojiti politiku druge države (za razliku od mnogih iz dijaspore), bio sam slobodan odraditi anketu (čisto iz znatiželje). Nisam dao da me pederluci i temeljne kršćanske vrijednosti i moralnost ometu:

 

14 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

@ihush

 

Vidim da se bolje kuzis u bankarsko poslovanje: neki tip u SAD nije mogao vracati kredit, kada mu je banka oduzela kucu, tuzio ih je zato sto su mu dali nepostojeci novac, odnosno brojke na ekranu ; novac bez pokrica - dobio je na sudu i ponisten mu je cijeli kredit i vracena kuca. Slucaj je jako zataskavan naravno, a nije jedini..zanima me, jeli tako nesto moguce?

15 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

Ispao sam simpatizer peradi i radnika.

 

Zanimljivo etičko pitanje je da li osobama sa teškim nasljednim bolestima dozvoliti da imaju djecu. Iako je nespretno postavljeno jer nije jasno rečeno radi li se o rađanju vlastite djece ili posvajanju, da postoji mogućnost da dijete naslijedi bolest tipa Aids ili Huntingtons (ako je vjerovati Houseu) veoma bi neodgovorno i, u najgorem slučaju fatalno, bilo roditi dijete.

I can’t count the reasons I should stay One by one they all just fade away
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
tnakir kaže...

Sta se ne mogu dugovi prekompenzirati?

 

Eto npr za vanjski dug Hrvatske prodat Brač. Ionako nikakve koristi od njega :P

Hehe, za vanjski dug Hrvatske bi trebalo prodati cijelu Hrvatsku, tj barem onaj mali dio Hrvatske što je u vlasništvu Hrvatske države...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Dragon23288 kaže...

@ihush

 

Vidim da se bolje kuzis u bankarsko poslovanje: neki tip u SAD nije mogao vracati kredit, kada mu je banka oduzela kucu, tuzio ih je zato sto su mu dali nepostojeci novac, odnosno brojke na ekranu ; novac bez pokrica - dobio je na sudu i ponisten mu je cijeli kredit i vracena kuca. Slucaj je jako zataskavan naravno, a nije jedini..zanima me, jeli tako nesto moguce?

 

Tako sam i ja nešto slično čuo, eto i mene zanima.

12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Moj rezultat

14 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Pošto ove godine prvi put glasam, a kad se ovde vec vode price oko toga, jel se tribalo negdje prijavit za popise ili to ide sistemom automatizma... 

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Obavljeno, nisam iznevjerio. {#} No ipak zabrinjavajuće da ipak sa 26% u meni čuči mali Maček, idem se samoubiti!

Cemetary gates
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.12.2011 14:41 (thedream).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
wyks kaže...

Ispao sam simpatizer peradi i radnika.

 

Zanimljivo etičko pitanje je da li osobama sa teškim nasljednim bolestima dozvoliti da imaju djecu. Iako je nespretno postavljeno jer nije jasno rečeno radi li se o rađanju vlastite djece ili posvajanju, da postoji mogućnost da dijete naslijedi bolest tipa Aids ili Huntingtons (ako je vjerovati Houseu) veoma bi neodgovorno i, u najgorem slučaju fatalno, bilo roditi dijete.

Iako teska srca ja sam stisnu slazem se. I dalje sam u dilemi, ispravno je i ne bi bilo dobro dopustiti  da se radjaju djeca koja ce sigurno imati tesku bolest, s druge strane jeli u redu nekome zabraniti da ima dijete? Kraj svih muka koje vocjek prolazi, jos i to..stavimo se u njegovu situaciju? Posvojenje je mozda najbolje rijesenje..

15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Očekivano! {#}

Iako su neka pitanja ponuđene opcije pomalo debilne (kao i stranke koje ih imaju u programima)!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.12.2011 14:51 (kizo2703).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
kizo2703 kaže...

Očekivano!  

Šeksu, 30%.

Cemetary gates
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Dok god postoji posvojanja kao opcija (ako se ne radi o bolesti koja može dovesti do dovođenja u pitanje sigurnost i dobrobit djece) ja sam za zabranu.

Ne mogu se postaviti u situaciju da svojevoljno riskiram da mi vlastito dijete ima smrtnu bolest ili tešku invalidnost.

 

Ja imam izbor, jedini ispravan je ne priuštiti nekome životne muke.

I can’t count the reasons I should stay One by one they all just fade away
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
wyks kaže...

Dok god postoji posvojanja kao opcija (ako se ne radi o bolesti koja može dovesti do dovođenja u pitanje sigurnost i dobrobit djece) ja sam za zabranu.

Ne mogu se postaviti u situaciju da svojevoljno riskiram da mi vlastito dijete ima smrtnu bolest ili tešku invalidnost.

 

Ja imam izbor, jedini ispravan je ne priuštiti nekome životne muke.

Zabranu čega?

thedream kaže...

Šeksu, 30%.

Zato i kažem da su neka pitanja debilna ,tj. ponuđene opcije!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.12.2011 14:49 (kizo2703).
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

Pitanje u anketi o zabrani imanja djece ljudima s teškim nasljednim bolestima.

Ali ne spominje se opcija posvajanja pa je pitanje nespretno.

I can’t count the reasons I should stay One by one they all just fade away
14 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
wyks kaže...

Dok god postoji posvojanja kao opcija (ako se ne radi o bolesti koja može dovesti do dovođenja u pitanje sigurnost i dobrobit djece) ja sam za zabranu.

Ne mogu se postaviti u situaciju da svojevoljno riskiram da mi vlastito dijete ima smrtnu bolest ili tešku invalidnost.

 

Ja imam izbor, jedini ispravan je ne priuštiti nekome životne muke.

Dosta tesko pitanje..gledjauci posvajanje, treba se pitati i koje bi posljedice za dijete imalo da ga posvoji roditelj sa teskom fizickom bolescu..i dali bi institucije za posvajanje uopce htjele dopustiti to? Oni uvijel gledaju najboljeg moguceg roditelja, sto naalost covjek o kojem pricamo nije

13 godina
neaktivan
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Dragon23288 kaže...
wyks kaže...

Dok god postoji posvojanja kao opcija (ako se ne radi o bolesti koja može dovesti do dovođenja u pitanje sigurnost i dobrobit djece) ja sam za zabranu.

Ne mogu se postaviti u situaciju da svojevoljno riskiram da mi vlastito dijete ima smrtnu bolest ili tešku invalidnost.

 

Ja imam izbor, jedini ispravan je ne priuštiti nekome životne muke.

Dosta tesko pitanje..gledjauci posvajanje, treba se pitati i koje bi posljedice za dijete imalo da ga posvoji roditelj sa teskom fizickom bolescu..i dali bi institucije za posvajanje uopce htjele dopustiti to? Oni uvijel gledaju najboljeg moguceg roditelja, sto naalost covjek o kojem pricamo nije

To je točno ako gledamo vanjštinu i organizam, no ako gledamo duh i ljudsku toplinu, teško pitanje zaista, nema šanse nedvosmisleno odgovoriti, kako se i pokazuje.

Cemetary gates
16 godina
offline
Što se događa s našim društvom?

 

A ne ljubim baš HSLS. :)

Tolerancija mi nije jača strana, svi drugi griješe a ja sam bez mana.
16 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Kad smo već kod eugenike - koja stranka ju uopće je spominjala pod ciljevima/idejama/programu?

 

Nisam vidio nikakvog govora o tome

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Jesam li ja jedini kojem Kukuriku koalicija nema pretjeranog smisla?
Radi se o 4 stranke s minimalno međusobnih poveznica i ne vidim zašto bi glasač HNS-a primjerice želio koaliciju s HSU-om.

Osim očitog razloga, lakšeg "rušenja" HDZ-a, ne vidim ni jedan drugi zbog kojeg bi ova koalicija imala smisla.
Tolerancija mi nije jača strana, svi drugi griješe a ja sam bez mana.
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Danny_HR kaže...
Jesam li ja jedini kojem Kukuriku koalicija nema pretjeranog smisla?
Radi se o 4 stranke s minimalno međusobnih poveznica i ne vidim zašto bi glasač HNS-a primjerice želio koaliciju s HSU-om.

Osim očitog razloga, lakšeg "rušenja" HDZ-a, ne vidim ni jedan drugi zbog kojeg bi ova koalicija imala smisla.

gle, netko mora teško poraziti hdz, idealno bi bilo da ih se izbaci skroz iz sabora, ali šanse su male za to

glas za bilo koga drugog osim za kukuriku je praktički glas koji pomaže hdzu, njima paše da što manje ljudi izađe i da se glasovi rasprše

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.12.2011 15:27 (Darky).
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Darky kaže...
Danny_HR kaže...
Jesam li ja jedini kojem Kukuriku koalicija nema pretjeranog smisla?
Radi se o 4 stranke s minimalno međusobnih poveznica i ne vidim zašto bi glasač HNS-a primjerice želio koaliciju s HSU-om.

Osim očitog razloga, lakšeg "rušenja" HDZ-a, ne vidim ni jedan drugi zbog kojeg bi ova koalicija imala smisla.

gle, netko mora teško poraziti hdz, idealno bi bilo da ih se izbaci skroz iz sabora, ali šanse su male za to

glas za bilo koga drugog osim za kukuriku je praktički glas koji pomaže hdzu, njima paše da što manje ljudi izađe i da se glasovi rasprše

 

Mene je jedino strah da se oni nakon oformljavanja vlade ne pokolju medjusobno jer nemaju jasno definiranog lidera (ili imaju - Linica)

Computer games do not affect kids: I mean if Pacman affected us as kids we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills while listening to repetitive electronic music!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice