Proširena teorija Helioc. sustava - kritike? zaključana tema

poruka: 130
|
čitano: 26.128
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Proširena teorija Helioc. sustava - kritike?
Akribija kaže...

Ako ima zainteresiranih strpljivo ću pojasniti svoj crtež na vrhu teme;

Dokazujem da su putanje planeta kružne prirode, -  imaju konstantnu udaljenost od Y i X osi koje se sjeku na Suncu.

Brzina planeta oko  i  osi je konstantna, to je jedini pravilan način mjerenja.

Znanost pravi pogrešku jer uzima u obzir brzinu planete oko Sunca, - tu dolazi do odstupanja.

Znanost pravi pogrešku jer ne mjeri razdaljinu između Sunca i Zemlje na pravilan način.

Pravilan način mjerenja je udaljenost između planete i Y,X osi, a ne udaljenost između Sunca i planete.

 

Ta je razdaljina za mene dijagonalna, i zato ima odstupanja jer se mjeri iz raznih točaka zemljine putanje.

 

Elipsasta putanja nastaje isključivo onda kad se neko tijelo istovremeno giba oko dvije osi koje se sjeku u središtu plohe putanje.

 

P.S.

Imali netko tko mi može ponuditi neki program u kojem mogu  svoj crtež pokazati u stvarnom kretanju?

Ja dokazujem da si u krivu. Tko je od nas u pravu? 

 

Ma ona mjerenja što znanstvenici naprave nisu točna, točnija su tvoja sa metrom iz dnevne sobe.

'Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran' - Einstein ----- www.cigoff.eu -----
16 godina
offline
Proširena teorija Helioc. sustava - kritike?

Evo malo stiva zasto je putanja elipticna, ne u obliku kruznice:

 

http://www.cso.caltech.edu/outreach/log/NIGHT_DAY/elliptical.htm

Rvat katolik!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Proširena teorija Helioc. sustava - kritike?
Akribija kaže...

Imali netko tko mi može ponuditi neki program u kojem mogu  svoj crtež pokazati u stvarnom kretanju?

Povray, mislim da jednadžbe gibanja skoro direktno možeš staviti u opis scene, tj. animacije.

 

13 godina
protjeran
offline
Proširena teorija Helioc. sustava - kritike?

Čekajte ispravljenu teoriju relativnosti temeljenu na Lorentzovim jednadžbama {#}

Ad astra peronospora
16 godina
offline
Re: Proširena teorija Helioc. sustava - kritike?
DigiMagic kaže...
Akribija kaže...

Imali netko tko mi može ponuditi neki program u kojem mogu  svoj crtež pokazati u stvarnom kretanju?

Povray, mislim da jednadžbe gibanja skoro direktno možeš staviti u opis scene, tj. animacije.

 

E tu je problem :)

Taj mu sw ne pomaze, imas sta drugo, onako, da moze odokativno nacrtat to :D

Rvat katolik!
16 godina
neaktivan
offline
Proširena teorija Helioc. sustava - kritike?

ova tema me podsjeća na anegdotu frenda koji je pohađao srednju metalnuškolu, na blok satovima tehničkog crtanja ili nacrtne geometrije, nisam više siguran, nakon podosta dugog promatranja tehničkog crteža i pun kua mogućih sjecišta koja bi mogla predstavljati os uslijedi pitanje zbunjenog učenika...

 

...ali druže, gdje sad da zabijem šestar?

sebi u mozak tupane, sebi u mozak!

gaahhh
11 godina
neaktivan
offline
Proširena teorija Helioc. sustava - kritike?

Ajmo dečki, možeteli sebi predočiti ovo gibanje planete oko dvije osi koje se sjeku na Suncu?

Novi heliocentrični sustav Novi heliocentrični sustav
Akribija
16 godina
offline
Proširena teorija Helioc. sustava - kritike?

Ne.

Rvat katolik!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Proširena teorija Helioc. sustava - kritike?
tnakir kaže...

Ne.

Pošteno od tebe!

Akribija
13 godina
protjeran
offline
Proširena teorija Helioc. sustava - kritike?
15 godina
neaktivan
offline
Proširena teorija Helioc. sustava - kritike?

Successful troll is successful.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Proširena teorija Helioc. sustava - kritike?
Akribija kaže...
Elipsasta putanja nastaje isključivo onda kad se neko tijelo istovremeno giba oko dvije osi koje se sjeku u središtu plohe putanje.

Eliptična (a ne "elipsasta") putanja je zapravo normalna putanja svih nebeskih tijela zato što kretanje nebeskih tijela u Sunčevom sustavu ne ovisi samo o Suncu. Za Zemlju, tu je i već navedena precesija, zatim i nutacija, a u solarnom sustavu postoje i drugi veliki objekti koji svojom masom utječu na Zemlju - primjerice Jupiter koji privlači Zemlju silom od 1,9*10^18 N. Dakle i Jupiter djeluje na Zemlju, iako 20'000 puta manjom silom nego Sunce, ali djeluje. Dakle, zbog utjecaja drugih sila (osim gravitacijske od Sunca), Zemlja, kao niti bilokoji drugi planet Sunčevog sustava, ne mogu opisivati idealnu kružnu putanju oko Sunca, već opisuju eliptičnu.

 

Time je gore citirana tvrdnja iz tvog posta netočna jer sam pokazao da eliptična putanja može nastati kao rezultat djelovanja više sila na objekt.

 

Dodatna rotacijska os postoji (kao što marky kaže) i to je gibanje Sunčevog sustava oko centra galaksije. Međutim, potpuno je pogrešno, štoviše i smiješno, reći da kroz Sunce prolaze dvije rotacijske osi. U odnosu Zemlja/Sunce, postoji samo jedna os oko koje se giba Zemlja jer ne postoji sila okomita na gravitacijsku, kojom bi Sunce djelovalo na Zemlju!

 

Glupo mi je više objašnjavati ti, kad zakoni fizike govore da si u krivu tako da se nakon ovog posta povlačim iz teme.

Get pissed and slapped my bitch right in her dirty pudding.
14 godina
neaktivan
offline
Proširena teorija Helioc. sustava - kritike?

Ne kužim u čem je fora, ali ako se tijela gibaju po X i Y osi to znaći da se rotiraju oko neke Z osi (pitch, yaw and roll u 3D homogenom sustavu ) u čem je fora zašto tolika fama oko toga ?

 

Ovo što Teoriju zbunjuje je možda nešto što se u programiranju zove local i world space.

 

Over and out .

http://www.norgems.com
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.11.2012 14:48 (woodgamesfx).
14 godina
neaktivan
offline
Proširena teorija Helioc. sustava - kritike?

Teorija, dobrodosao... :D Super, imam jos "jednog" za pratit. :D

11 godina
neaktivan
offline
Re: Proširena teorija Helioc. sustava - kritike?
woodgamesfx kaže...

Ne kužim u čem je fora, ali ako se tijela gibaju po X i Y osi

Ne, tijela se ne gibaju po Y X osi, već rotiraju oko njih.

Ali rotiraju tako da su na svakom djelu svoje putanje u istoj udaljenosti od tih osi.

Akribija
16 godina
offline
Re: Proširena teorija Helioc. sustava - kritike?
Akribija kaže...
...

 

Moje osi po prvi put prikazuju trodimenzionalno gibanje u svemiru, određuje nove svemirske koordinate sunčeva sustava, i rješava mnoge fenomene o kojima neću ovdje...

Cekaj, a kako se inace tijela gibaju u svemiru ako ne u tri dimenzije? {#}

 

Sad sam zapravo otvorio sliku, rekoh ajde da vidim; to je zapravo nista drugo nego ortogonalna projekcija elipse na ravnine u prostoru koje su u ovom slucaju okomite jedna na drugu (cak niti nema trece osi koja bi ih orijentirala u prostoru). WOOOOW!!!

Btw, ako vec radis s koordinatnim sustavom u prostoru i imas tocku O kao ishodiste tog sustava potrebna su ti tri nekomplanarna vektora i, j, k koji odreduju taj koordinatni sustav, dakle gdje ti je os aplikata, tj. treca os z? Nadalje, sustav sa samo dva jedinicna vektora u prostoru nema nikakve orijentacije, nju odreduje izbor treceg vektora. Izbor treceg vektora k na trecoj osi daje dvije bitno razlicite mogucnosti, tj. dva medusobno razlicito orijentirana sustava -> desni i lijevi koordinatni sustav. Uobicajeno je da se dogovorno upotrebljava desni sustav -> sustav kod kojeg je ravnina (O; i, j) gledana iz vrha treceg vektora k pozitivno orijentirana.

 

Dakle, osim sto je crtez nevaljali jer sustav u kojem pokusavas nesto opisati nema nikakvu orijentaciju, ne prikazuje nista posebno osim projekcije elipse na ravninu, iako nisam na prvi pogled niti siguran da ce projekcija elipse na jednu ravninu na kojoj je ta projekcija kruznica isto biti i kruznica na ravninu koja je okomita na ovu prvu ravninu.

Projekcija elipse na ravninu Projekcija elipse na ravninu
The programmer is fighting against the two most destructive forces in the universe: entropy and human stupidity. --Damian Conway
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.11.2012 16:00 (1domagoj1).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Proširena teorija Helioc. sustava - kritike?
Akribija kaže...

Ne, tijela se ne gibaju po Y X osi, već rotiraju oko njih.

Ali rotiraju tako da su na svakom djelu svoje putanje u istoj udaljenosti od tih osi.

Time se dobije samo nekakva trodimenzionalna Lissajousova krivulja... osim ako ne dodaš dodatne uvjete, koje bar dosad nisi uopće spomenuo...

 

13 godina
neaktivan
offline
Proširena teorija Helioc. sustava - kritike?

U nadi da ću vam zakomplicirati živote ostavljam ovaj link ovdje:

http://en.wikipedia.org/wiki/Great_Year

ಠ_ಠ Rolling on the floor laughing until someone jump on me a makes me stop rolling on the floor laughing but then I do it again cuz it's awesome
11 godina
neaktivan
offline
Re: Proširena teorija Helioc. sustava - kritike?
1domagoj1 kaže...

Dakle, osim sto je crtez nevaljali jer sustav u kojem pokusavas nesto opisati nema nikakvu orijentaciju, ne prikazuje nista posebno osim projekcije elipse na ravninu, iako nisam na prvi pogled niti siguran da ce projekcija elipse na jednu ravninu na kojoj je ta projekcija kruznica isto biti i kruznica na ravninu koja je okomita na ovu prvu ravninu.

Skroz pogrešno promatraš crtež, zato trebam animaciju!

Pokušat ću ti postavit pitanje:

Možeš li sebi predočiti neko tijelo koje se istovremeno giba oko dvije osi koje se sjeku u središtu te putanje?

Ako možeš, možeš li shvatiti da ta putanja uvijek mora imati elipsasti oblik?

 

 

 

Ako je lakše za shvatiti, evo gibanja planete samo oko jedne  Y osi.

Planeta je u svakoj točki svoje putanje u jednakom odstojanju od Y osi, ali ne i od sunca koje je u sredini putanje.

Os Y1, paralelna je sa osi Y , Y1 opisuje vidljiv cilinder (tamo na slici da je lakše shvatiti)

 

Sve tri slike pokazuju stvarno složeno gibanje oko Y i X osa.

 

gibanje oko Y osi gibanje oko Y osi
Gibanje oko X osi Gibanje oko X osi
spojeno gibanje oko Y X osi spojeno gibanje oko Y X osi
Akribija
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.11.2012 8:17 (Akribija).
13 godina
protjeran
offline
Re: Proširena teorija Helioc. sustava - kritike?
Akribija kaže...

Skroz pogrešno promatraš crtež, zato trebam animaciju!

Pokušat ću ti postavit pitanje:

Možeš li sebi predočiti neko tijelo koje se istovremeno giba oko dvije osi koje se sjeku u središtu te putanje?

Ako možeš, možeš li shvatiti da ta putanja uvijek mora imati elipsasti oblik?

Sudjelujem u trolanju. Odlično, samo što tijela ne mogu rotirati oko ničega u dvodimenzionalnom prostoru. Postanu likovi, znaš. Koji mogu rotirati oko samo jedne osi. Osnove matematike, stare par tisuća godina.

 

Inače zabavna ti je ta projekcija na dvodimezionalni prostor. Podsjeća me na escherove grafike, ali sa dječijim stilom:

 

 

Ad astra peronospora
14 godina
offline
Re: Proširena teorija Helioc. sustava - kritike?
Akribija kaže...

Ako je lakše za shvatiti, evo gibanja planete samo oko jedne  Y osi.

Planeta je u svakoj točki svoje putanje u jednakom odstojanju od Y osi, ali ne i od sunca koje je u sredini putanje.

Os Y1, paralelna je sa osi Y , Y1 opisuje vidljiv cilinder (tamo na slici da je lakše shvatiti)

 

1. Na temelju cega tvrdis da je ta tvoja tvrdnja o 2 zasebna gibanja tocna? Sto fali tvrdnjama fizike?

 

2. Koji je uzrok tih dvaju gibanja?

I would love to change the world, but they won't give me the source code
13 godina
protjeran
offline
Re: Proširena teorija Helioc. sustava - kritike?
captain_soap_McTawish kaže...

1. Na temelju cega tvrdis da je ta tvoja tvrdnja o 2 zasebna gibanja tocna? Sto fali tvrdnjama fizike?

 

2. Koji je uzrok tih dvaju gibanja?

To su spoznaje. Ne kužiš ti to {#}

 

Ček sad će izbaciti Lorentzove jednadžbe koje su nadaleko poznate da opisuju svijet oko nas do najsitnijeg detalja. Zato se uče u 3 srednje.

Ad astra peronospora
11 godina
neaktivan
offline
Re: Proširena teorija Helioc. sustava - kritike?
captain_soap_McTawish kaže...
Akribija kaže...

Ako je lakše za shvatiti, evo gibanja planete samo oko jedne  Y osi.

Planeta je u svakoj točki svoje putanje u jednakom odstojanju od Y osi, ali ne i od sunca koje je u sredini putanje.

Os Y1, paralelna je sa osi Y , Y1 opisuje vidljiv cilinder (tamo na slici da je lakše shvatiti)

 

1. Na temelju cega tvrdis da je ta tvoja tvrdnja o 2 zasebna gibanja tocna? Sto fali tvrdnjama fizike?

 

2. Koji je uzrok tih dvaju gibanja?

1. - ; To je razlog što putanja ima oblik elipse, a elipsa nastaje samo kao posljedica takvog složenog gibanja.

 

2. -; Uzrok je savršeno nebesko gibanje, ono je svaki put elipsasto i oko dvije osi.

Akribija
14 godina
offline
Re: Proširena teorija Helioc. sustava - kritike?
Akribija kaže...

1. - ; To je razlog što putanja ima oblik elipse, a elipsa nastaje samo kao posljedica takvog složenog gibanja.

Dakle, elipsa je posljedica dvaju zasebnih gibanja, a ta dva gibanja su posljedica elispe. Ovo je velika greska u argumentiranju.

Ja pitam zasto postoje dva zasebna gibanja koja uzrokuju elipsu? Sto fali gravitaciji i centripetalnoj sili?

Akribija kaže...
2. -; Uzrok je savršeno nebesko gibanje, ono je svaki put elipsasto i oko dvije osi.

Stani malo, maloprije tvrdis da je to elipsasto gibanje rezultanta dvaju zasebnih gibanja, a sada tvrdis da je to jedno gibanje. Odluci se sto tvrdis

I would love to change the world, but they won't give me the source code
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.11.2012 18:49 (captain_soap_McTawish).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Proširena teorija Helioc. sustava - kritike?
captain_soap_McTawish kaže...

Stani malo, maloprije tvrdis da je to elipsasto gibanje rezultanta dvaju zasebnih gibanja, a sada tvrdis da je to jedno gibanje. Odluci se sto tvrdis

Ako je putanja elipsasta, - tijelo se mora istovremeno gibati oko dvije osi,... kao u mojim crtežima!

Akribija
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.11.2012 19:00 (Akribija).
14 godina
offline
Re: Proširena teorija Helioc. sustava - kritike?
Akribija kaže...

Ako se neko tijelo istovremeno giba oko dvije osi koje se sjeku u središtu plohe putanje, mada to tijelo pravi kružnu putanju, - putanja je uvijek elipsasta.

Na temelju cega tvrdis da postoje dva gibanja cija rezultanta dva elipsu?

 

Zasto objasnjenje s donjeg linka nije dobro?

http://www.bowdoin.edu/~dfrancis/askanerd/orbits/

I would love to change the world, but they won't give me the source code
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.11.2012 19:06 (captain_soap_McTawish).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Proširena teorija Helioc. sustava - kritike?
captain_soap_McTawish kaže...

Na temelju cega tvrdis da postoje dva gibanja cija rezultanta dva elipsu?

 

Na temelju onog što objašnjava crtež!

 

Zar moji crteži nisu jasni, i zar ne govore da je elipsa samo proizvod složenog gibanja?

Akribija
14 godina
offline
Re: Proširena teorija Helioc. sustava - kritike?
Akribija kaže...

Na temelju onog što objašnjava crtež!

 

Zar moji crteži nisu jasni, i zar ne govore da je elipsa samo proizvod složenog gibanja?

Dakle ti tvrdis da je elipsa rezultat dvaju zasebnih gibanja.

 

Ti tvrdis da je to tocno zato sto je sve ostalo nelogicno. Kolika znam fizika je ponudila model razlicit od tvoga. A ti tvrdis da je sve osim tvoga modela nelogicno. Dakle iz toga slijedi da je model koji je ponudila fizika nelogican. Pa ja te pitam zasto je model koji je ponudila fizika nelogican?

http://www.bowdoin.edu/~dfrancis/askanerd/orbits/

I would love to change the world, but they won't give me the source code
11 godina
neaktivan
offline
Re: Proširena teorija Helioc. sustava - kritike?
captain_soap_McTawish kaže...

 

Ti tvrdis da je to tocno zato sto je sve ostalo nelogicno. Kolika znam fizika je ponudila model razlicit od tvoga.

Fizika ima isti model kao ja, samo što ga različito tumačimo.

 

 

Akribija
15 godina
neaktivan
offline
Re: Proširena teorija Helioc. sustava - kritike?
woodgamesfx kaže...

Ne kužim u čem je fora, ali ako se tijela gibaju po X i Y osi to znaći da se rotiraju oko neke Z osi (pitch, yaw and roll u 3D homogenom sustavu ) u čem je fora zašto tolika fama oko toga ?

Ovo što Teoriju zbunjuje je možda nešto što se u programiranju zove local i world space.

Over and out .

Nope, nego 'order of transformation', tj. da li prvo rotirati, pa translatirati ili obrnuto, a cak i redoslijed multiplikacije rotacija igra ulogu.

Local i world space su 'izmisljeni' termini koji rade ruku pod ruku sa matrix stackom, i postoje cisto da bi se izbjegle greske u dijeljenju.

 

I wanna feel the changes coming down... I wanna see what I've been hiding...
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.11.2012 20:09 (Deus ex machina).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice