Potresi u Hrvatskoj

poruka: 604
|
čitano: 74.371
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
Ja stvarno ne vjerujem da ima ljudi koji ne znaju za kriminal na obnovi. I još da dodam da je Banija komadić nokta u odnosu na Slavoniju - tu su ljudi odlazili raditi obnovu na mješalici a vraćali se iz iste s firmama od par stotina ljudi... I tu ću stati jer vidim da se svi prave blesavi...
16 godina
neaktivan
offline
Potresi u Hrvatskoj

I to je tajna dugovječnosti HDZa i Bandića, oni su korupciju postavili toliko široko da velik broj ljudi misli da od toga ima koristi i glasa za njih. Daj Hrvatu da malo prevari i on će ti vječno biti zahvalan. To što bi bez te korupcije država ukupno bolje stajala, porezi bili manji, a svi živjeli bolje, njima naprosto nije shvatljivo - daj ti meni sada i ovdje. Zato je školstvo više usmjereno usađivanju nacionalnog i vjerskog identiteta nego razmišljanja.

 

Naravno, svi su rvatine i jebu majku Indexu, pederima i ženskoj kući koji upropaštavaju najdražu nam Hrvatsku.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
hahhaajaads kaže...
rambox kaže...

City Centar West Zagreb, točnije garaža i kao što se vidi "jedan stup se malo oznojio ili šprungiral".

 

 

 Ma bude to bandic rijesio za sitnih par miliona sta se brines...

Banditič nema ništa sa privatnim vlasništvom. Ipak je žuto privatni posjed, dakle sve kaj su eventualno zahebali to je nek vlasnici sami pokrpaju.

 

 

Banditič za ovo zna 100%, ali je preko toga prošel u modernom slobodnom stilom "Oči širom zatvorene".Nije niti čudno, da se to sve raspalo onako kao kula od karata. 

 

https://www.zagreb.info/aktualno/zg/izbjegavajte-zgradu-na-krizanju-savske-i-vukovarske-upozorava-glumica-ostecena-je-u-potresu/308601/

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
15 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
Corto_1973 kaže...
Ja stvarno ne vjerujem da ima ljudi koji ne znaju za kriminal na obnovi. I još da dodam da je Banija komadić nokta u odnosu na Slavoniju - tu su ljudi odlazili raditi obnovu na mješalici a vraćali se iz iste s firmama od par stotina ljudi... I tu ću stati jer vidim da se svi prave blesavi...

 Rodjen sam nakon rata i doma mi nisu nikad pricali o tome...

16 godina
offline
Potresi u Hrvatskoj

POS zgrade u Španskom, i kao što se vidi hm nadamo se da je puknul samo vanjski dio stiropor fasade.Još kad kroz pukotine vjetar nabaca snjeg i kišu, pa kad se to smrzne eto otpadaju djelovi fasade.

 

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10225272786149638&set=p.10225272786149638&type=3

AMD,........is that Epyc or what?
10 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj

 

@rambox

Hvala na podijeljenoj informaciji.

Naime, nevezano za potrese, privanto nikako ne vjerujem tim novim načinima gradnje.

 

Sve dobro kaj je napravljeno u ZGB, napravljeno je u 70-im i 80-im godinama prošlog stoljeća.

Sve ovo poslije ima neke falinge.

Npr. u "elitnom dijelu" grada Bandek Centru, ljudi imaju problema sa cijevima i zadržavanjem vode i fekalija pri nižim katovima.

Cijena kvadrata je bila paprena, preko 2.5 k eura kada se kupovalo, a parking mjesto preko 10 k eura.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
7 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj

Pa kad su većinom zadnjih 30 god gradili tutunovići, kumeki i sl bagra koja je gradila čim jeftinije može štedeći i na materijalima, i na radnicima, a bome se niti projekata nisu držali...

5 godina
neaktivan
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj

Dobrim dijelom ima istine da u zadnjih 30 godina ima katastrofalne gradnje, ali ipak je u prosjeku puno bolja gradnja nego prije.

Narocito po pitanju zavrsnih radova, a najvise izolacije. I konstrukcije se projektiraju i izvode bolje. 

 

Bundek centar je medju najboljim primjerima lose gradnje, lose investicije, muljaze i svega. To je godinama stojalo otvoreno i kisnulo, i onda se zavrsni radovi sfusarili preko noci. Tamo je stojao plakat da se kvadrat prodavao po 1500€, a danas traze preko 3500€ za to smece.

 

Zadnjih 30 godina je katastrofalno prostorno planiranje, to je uzas. Pogotvo u ZG. Pusta se svima da grade gdje god se popisaju. Grade sta zele, nebitno dal se uklapa ili ne...Nepovratno je devastirano tisuce kvadratnih metara po gradu.

 

Zgrade 70ih i 80ih su katastrofalne po pitanju toplinske izolacije. I nisu sve dobro izvedene kako je uvrijezeno misljenje. Fusalo se i tada masovno, a i pojedini su se i tamo fino nakrali i dobro podmazani uplovili u 90te. 

14 godina
moderator
online
Potresi u Hrvatskoj

Sad se opet pošteno streslo...

“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
13 godina
offline
Potresi u Hrvatskoj

Opet se ljuljamo. 

10 godina
offline
Potresi u Hrvatskoj

5.5 navodno... s obzirom na nase uredjaje vjerovatno preko 6... u velikoj gorici se posteno zatreso i vec sam cul vriskove kao i onda kad je bilo 6.2

8 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
Da, prije par.minuta, osjetilo se posteno i u slavoniji.....

Krace i slabije nesto, ali posteno je zaljuljalo
Children Shouldnt Play with Dead Things
16 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
Streslo se da.
Od stresa si čak i umišljam da se svako malo opet trese, a daleko sam od Banovine...
15 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
Citam 5.3, 48km od ZG...koma drzite se
9 godina
protjeran
offline
Potresi u Hrvatskoj

Tako redovito drma da će mi falit kad jednom prestane za koji mjesec

3 godine
protjeran
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
Ma neće ti potres falit, ali korona da, priznaj... već nam svima pomalo fali jer je jadna zaboravljena 🙂
10 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
Mitch kaže...
Citam 5.3, 48km od ZG...koma drzite se

 5.3 sa nasim uredjajima starima 100 godina... svi koji imaju novije uredjaje mjere znatno vise brojke

12 godina
odjavljen
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj

A da malo prestanemo kakat? Ti uređaji su tu da ih se pokazuje. Rijetko tko ima takve stare uređaje.

Nije problem starost, već manjak istih.

Vjerojatno najgori član ove zajednice 🤷‍♂️
16 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
XXX-Man kaže...

Sad se opet pošteno streslo...

 Da i previše pošteno u Zagrebu. Vidim da se u par minuta skoro istovremeno treslo i na drugim loacijama u okolnim državama.

 

https://www.emsc-csem.org/Earthquake/seismologist.php?view=1

AMD,........is that Epyc or what?
13 godina
offline
Potresi u Hrvatskoj

Iz EMSC-a su na Twitteru zamolili da ih se prati tamo zbog preopterećenja. Također su rekli da ovaj ima snagu za izazove popratne potrese tako da imajte to na umu.

10 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
hahhaajaads kaže...

5.5 navodno... s obzirom na nase uredjaje vjerovatno preko 6... u velikoj gorici se posteno zatreso i vec sam cul vriskove kao i onda kad je bilo 6.2

  ak je ovaj bil 6 koliko je onda onaj 29.12 bio? 12? 

Zapravo ne znam zakaj me uopće ovo čudi, izgleda da kod potresa vrijedi ono isto pravilo kao i za magičnih 21cm kojih svi imaju 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
11 godina
offline
Potresi u Hrvatskoj

Možda jer je richterova skala eksponencijalna. Pa je potres od 5.8 duplo jači od 5.5. A da negovorimo o trajanju. Ja sam 100km od Petrinje i ovaj sad se osjetio možda 5-6 sekundi dok onaj 29.12. je treslo dobrih 15-20 sekundi (govorim o najjačoj trešnji, onih prvih nekoliko sekundi kad započinje tresti neračunam).

10 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
ddarknessfairyy kaže...
hahhaajaads kaže...

5.5 navodno... s obzirom na nase uredjaje vjerovatno preko 6... u velikoj gorici se posteno zatreso i vec sam cul vriskove kao i onda kad je bilo 6.2

  ak je ovaj bil 6 koliko je onda onaj 29.12 bio? 12? 

Zapravo ne znam zakaj me uopće ovo čudi, izgleda da kod potresa vrijedi ono isto pravilo kao i za magičnih 21cm kojih svi imaju 

 Pa ovaj od "4.8" sam vise tu osjetio u VG nego onaj iz 3mj koji je bio preko 5...

 

Tj. vidim da vise nije 4.8 nego 5.0, hajd dobro

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.1.2021 19:21 (hahhaajaads).
16 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
Marko :D kaže...

Iz EMSC-a su na Twitteru zamolili da ih se prati tamo zbog preopterećenja. Također su rekli da ovaj ima snagu za izazove popratne potrese tako da imajte to na umu.

To znaju i žabe u močvari, ali ne znaju da li če popratno bit slabije ili ipak još jače dakle recimo opet na istoj lokaciji preko 6.Ukratko ovo dole je sad i službeno, eto več sam pripremil letvu da zatučem i 2021 godinu.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.1.2021 19:24 (rambox).
15 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
hahhaajaads kaže...
ddarknessfairyy kaže...
hahhaajaads kaže...

5.5 navodno... s obzirom na nase uredjaje vjerovatno preko 6... u velikoj gorici se posteno zatreso i vec sam cul vriskove kao i onda kad je bilo 6.2

  ak je ovaj bil 6 koliko je onda onaj 29.12 bio? 12? 

Zapravo ne znam zakaj me uopće ovo čudi, izgleda da kod potresa vrijedi ono isto pravilo kao i za magičnih 21cm kojih svi imaju 

 Pa ovaj od "4.8" sam vise tu osjetio u VG nego onaj iz 3mj koji je bio preko 5...

 

Tj. vidim da vise nije 4.8 nego 5.0, hajd dobro

 Sasvim nebitno kaj si ti osjetil. To ovisi o puno vise elemenata od same snage.

13 godina
offline
Potresi u Hrvatskoj

U Požegi gdje sam se nalazio oko 18.00 opet nismo ništa osjetili, makar se je dobila obavijest o njemu 

Ali mi je prijatelj u Karlovcu kazao da se je osjetio JAKO DOBRO!!!!! 

ATJ Lučko
12 godina
odjavljen
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj

2022. će bit TI clocked :D

Vjerojatno najgori član ove zajednice 🤷‍♂️
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.1.2021 20:26 (Dex.pwn).
16 godina
offline
Potresi u Hrvatskoj

Ovaj se osjetio u Rijeci...

 

Jadni ljudi gore! 

 

10 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
ZooZ kaže...

Možda jer je richterova skala eksponencijalna. Pa je potres od 5.8 duplo jači od 5.5. A da negovorimo o trajanju. Ja sam 100km od Petrinje i ovaj sad se osjetio možda 5-6 sekundi dok onaj 29.12. je treslo dobrih 15-20 sekundi (govorim o najjačoj trešnji, onih prvih nekoliko sekundi kad započinje tresti neračunam).

 ne, nego logaritamska...

15 godina
offline
Potresi u Hrvatskoj

Jadni ljudi, strah je prevelik kod svih.

Imao sam srecu da ovaj nisam ni primjetio jer sam se vozio u autu.

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. | R.I.P. What.CD 11/2016
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice