Posredovanje razmjeni [Anti-Scam] zaključana tema

poruka: 38
|
čitano: 7.761
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Posredovanje razmjeni i prodaji [Anti-Scam]

Broj prijevara na internetu je sve veći, a broj prijevara na BUG forumu konstatno raste.
Puno je prevaranata koji imaju multi-acc i onih koji se regaju nanovo nakon što ih protjeraju s foruma zbog prijevare. Naravno oni i dalje nastavljaju tražiti nove nevine žrtve, kojima na pokvaren način prijevarom oduzimaju predmet i ostavljaju ih bez ičega.
Pod predmet smatrajte bilo kakav komad hardwera, softwarea, odjeće, novac, ma bilo šta.) 
Ovom temom mislim pokušati spriječiti ili bar smanjiti broj prijevara.

Dakle moja ideja je: POSREDOVANJE nekog vjernog forumaša razmjeni ili prodaji.

Evo primjer.

Primjer 1.
Ivica se želi mijenjati sa Karlom. Ivica je iz Ogulina a Karlo iz Zagreba. MOgućnost da je karlo prevarant jer je malo na forumu je 50%, a Ivica je već starosjedilac i poštovan forumaš na forumu, posrednik je iz zagreba, te se Ivica javlja njemu da bude posrednik ovoj razmjeni. Posrednik pristaje. Ivica posredniku šalje "Predmet_Razmjene_A", i dogovara sa KArlom da izvrsi primopredaju sa njegovim posrednikom. Posrednik izvršava primopredaju sa KArlom i uvjerava se da je sve u redu sa "Predmetom_Razmjene_B". Kasnije posrednik "Predmet_Razmjene_B" šalje Ivici na adresu. Sve troškove snose osobe iz razmjene, a nikako posrednik ukoliko na to sam nije pristao.


Primjer 2.
Ivica želi Marku prodati grafičku karticu. Ivica je iz Ogulina, a Marko iz Požege, Mogućnost da je Marko prevarant jer je malo na forumu je 50%, a Ivica je već starosjedilac na forumu. Ivica se javlja posredniku od povjerenja iz Požege, te dogovara sa njim detalje. Ubrzo mu šalje grafičku karticu. Posrednik provjerava ispravnost grafičke kartice te s MArkom dogovara primo-predaju, nalaze se, posrednik Marku predaje karticu i uzima onoliko novca koliko su se Ivica i Marko prethodno dogovorili. Posrednik dobiveni novac šalje Ivici ili mu ga uplaćuje na račun. Sve troškove snose Ivica i Marko, po dogovoru, a nikako posrednik ukoliko sam na to nije pristao.

 

Primjer 3.

Ivica želi od Domagoja kupiti računalo. Ivica je iz Ogulina, a Domagoj iz Vukovara, Mogućnost da je Marko prevarant jer je malo na forumu je 50%, a Ivica je već starosjedilac na forumu, Ivica se javlja posredniku iz Vukovara. Posrednik prihvaća dogovor i Ivica mu na račun uplaćuje novac kojim će platiti računalo. Posrednik se javlja Domagoju.  Dogovaraju primopredaju. Posrednik i DOmagoj se nalaze na dogovorenom mjestu, posrednik provjerava jeli sa računalom sve u redu. Ukoliko je sve u redu, predaje novac Domagoju i uzima računalo. Računalo šalje Ivici.
Sve troškove snose Ivica i Domagoj po dogovoru, a nikako posrednik ukoliko sam na to nije pristao. 

 

Dakle u ovoj temi se prijavite da budete posrednik. 

Posrednik možete postati samo ukoliko zadovoljavate i prihvaćate sljedeće uvjete:

 

  1. Na forumu ste dulje od godine dana
  2. Nemate lošu reputaciju na forumu
  3. Minimalno 1 zvjezdica, nemora biti puna.
  4. Vjerni ste i aktivni forumaš.
  5. Odgovorna ste osoba.
  6. Imate dovoljno vremena da izvršite primopredaju.
  7. Obavezujete se da nećete ninakoji način oštetiti neku od osoba u razmjeni.
  8. Nećete naplatiti svoju uslugu. 

 

 

Vezano za pravilo broj 8. - Ako vas neka od osoba u razmjeni/prodaji želi nagraditi onda u redu.

 

Nabitnija pravila su označena ŽUTIM markerom i morate ih ispoštovati, u suprotnome vaša prijava za posrednika će biti odbijena.

Svaka prijava biti će pozorno razmotrena i vaš profil biti će provjeren. 

 Kako se prijaviti?
Na PM mi pošaljite: 

 

Ime i prezime: Mirko Mirković

Reputacija na forumu: Dobra

Datum rodjenja: 10.10.1980
Lokacija: Zagreb

Adresa: Zvonimirova 12, 1 kat, Maksimir

Kontakt tel: 01/111-111

Kontak mob: 0921111111

Lokacija na kojoj sam voljan biti posrednik: Zagreb - Maksimir i uža okolica

Ovime se obavezujem da ukoliko postanem posrednik, da ću poštovati gore navedene uvjete te da ću pažljivo postupati s predmetima s kojima budem radio jer je to moja odgovornost. Poštovat ću pravila primopredaje koje odrede osobe kojima posredujem razmjenu/trgovinu.

 

 

 

- Naravno podatke zamjenite svojima

 

 

Ovime se obavezujem da ukoliko postanem posrednik, da ću poštovati gore navedene uvjete te da ću pažljivo postupati s predmetima s kojima budem radio jer je to moja odgovornost. Poštovat ću pravila primopredaje koje odrede osobe kojima posredujem razmjenu/trgovinu.

 

 

 

Nakon što ste ove podatke postali, na moj PM ili PM osoba koje ovdje budu izlistane, pošaljite scann ili fotografiju osobne iskaznice.
Bez valjane potvrde indetiteta, vaša prijava neće biti prihvaćena.

Naravno nakon prijave predstavite se u temi. ;)


Ova tema je vezana za teme: 

http://www.bug.hr/forum/topic/ostalo/dobra-losa-iskustva-iz-bol-forum-oglasnika/97892.aspx

http://www.bug.hr/forum/topic/ostalo/iskustva-kod-razmjene-poklanjanja-hardvera/106575.aspx
http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/razmjena-poklanjanje-hardwarea/78170.aspx

 

I vezana za http://www.bug.hr/forum/#group14

 

 

 

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Lista posrednika:

 

• sudy_freak (provjereno pouzdan) - Stari Mikanovci / Osijek

  Dostupnost: Dostupan


• MARKOZD15 (provjereno pouzdan)  - ZADAR

  Dostupnost: Dostupan


• xZero (provjereno sam pouzdan) - Rijeka, Matulji, Opatija i okolica.

  Dostupnost: Dostupan


• RaZ0R9111 (provjereno pouzdan) - Đurđevac i uža okolica

  Dostupnost: Dostupan


• Liverpool1892 (provjereno pouzdan) - Nova Gradiška i okolica

  Dostupnost: Dostupan


• BugHacker (provjereno pouzdan) - Zagreb, Maksimir-Sesvete

  Dostupnost: Dostupan


• Ninogulub (provjereno pouzdan) - Ogulin i bliža okolica

  Dostupnost: Dostupan


• fromcelltohell (provjereno pouzdan) - Karlovac

  Dostupnost: Dostupan

 

• Skidy (provjereno pouzdan) - Šibenik

  Dostupnost: Na upit

 

• mstaglicic (provjereno pouzdan) - Zadar, Centar grada

  Dostupnost: Na upit

 

• doky01akablava (provjereno pouzdan) - Slavonski Brod i okolica

  Dostupnost: Na upit

 

• VALVE (provjereno pouzdan) - Solin i okolica
  Dostupnost:
Dostupan

 

CANABIS (provjereno pouzdan) - Slatina i okolica
  Dostupnost:
Dostupan

 

Napomena razmjeniteljima/trgovcima: Poželjno je da nagradite posrednika za trud, nakon uspješne primopredaje. Imajte razumijevanja da je posrednik uložio i vremena i truda da ispuni vašu želju. 

Pomogao sam? Zar nije lakše kliknuti gumb:Hvalaili Thumb Up, nego pisati nepotrebni(spam) post sadrzaja Hvala
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.1.2012 17:48 (xZero).
13 godina
neaktivan
offline
Posredovanje razmjeni [Anti-Scam]

Odlicna ideja za ljude koji nemaju posao i ne studiraju.

Ipak nismo mi policija ,al podrzavam svakoga ko to moze stici napraviti.

13 godina
odjavljen
offline
Posredovanje razmjeni [Anti-Scam]

Ja se javljam dobrovoljno svima kojima treba nešto iz Zadra, meni zasada je sve super na Bugu jer sa svima imam dobra iskustva, ali opekli su me za HD 4850 na njuškalu davno.. Nemam nikakve podatke.

Slobodno se javite za Zadar.

Za sebe mislim da sam pouzdana osoba.

E8400 3.0GHz, XFX 8800gt alpha dog, Kingmax 4gb DDR2 800MHz, Chieftec 450w, MS vesper, Asus P5KPL-AM ,
14 godina
neaktivan
offline
Re: Posredovanje razmjeni i prodaji [Anti-Scam]
xZero kaže...

 

Nakon što ste ove podatke postali, na moj PM ili PM osoba koje ovdje budu izlistane, pošaljite scann ili fotografiju osobne iskaznice.
Bez valjane potvrde indetiteta, vaša prijava neće biti prihvaćena.



 

 

wtf? šta je ovo neka policija?

mijauu
14 godina
neaktivan
offline
Posredovanje razmjeni [Anti-Scam]

Ako si naivan prevarit ce te i ovako i onako. 

xFire: rebelsy | steam: rebelsycro | origin: rebelszuka
15 godina
neaktivan
offline
Re: Posredovanje razmjeni i prodaji [Anti-Scam]
cola777 kaže...
xZero kaže...

 

Nakon što ste ove podatke postali, na moj PM ili PM osoba koje ovdje budu izlistane, pošaljite scann ili fotografiju osobne iskaznice.
Bez valjane potvrde indetiteta, vaša prijava neće biti prihvaćena.



 

 

wtf? šta je ovo neka policija?

Ne, ali pazi, posrednik može biti taj koji je prevarant i može zloupotrijebiti svoj položaj za prijevaru. Tako da osobna potvrdjuje idnetitet osobe i ukoliko prevari nekoga, podatci će biti dani oštećenima koji će ga prijaviti policiju za prijevaru.

To je samo mjera predstrožnosti. Ja samo pokušavam "pokrpati" sve rupe/puteve kojima moze doci do prijevare.

Pomogao sam? Zar nije lakše kliknuti gumb:Hvalaili Thumb Up, nego pisati nepotrebni(spam) post sadrzaja Hvala
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.1.2012 20:23 (xZero).
13 godina
neaktivan
offline
Posredovanje razmjeni [Anti-Scam]

Ovo sa zvjezdicom je bezveze !

15 godina
neaktivan
offline
Re: Posredovanje razmjeni [Anti-Scam]
Jughead kaže...

Ovo sa zvjezdicom je bezveze !

Istina, Mogao bih ukloniti to pravilo. Hvala na savjetu.

 

 

EDIT: Pravilo korigirano.

Pomogao sam? Zar nije lakše kliknuti gumb:Hvalaili Thumb Up, nego pisati nepotrebni(spam) post sadrzaja Hvala
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.1.2012 20:20 (xZero).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Posredovanje razmjeni i prodaji [Anti-Scam]
xZero kaže...
cola777 kaže...
xZero kaže...

 

Nakon što ste ove podatke postali, na moj PM ili PM osoba koje ovdje budu izlistane, pošaljite scann ili fotografiju osobne iskaznice.
Bez valjane potvrde indetiteta, vaša prijava neće biti prihvaćena.



 

 

wtf? šta je ovo neka policija?

Ne, ali pazi, posrednik može biti taj koji je prevarant i može zloupotrijebiti svoj položaj za prijevaru. Tako da osobna potvrdjuje idnetitet osobe i ukoliko prevari nekoga, podatci će biti dani oštećenima koji će ga prijaviti za prijevaru.

tko vara varat će bilo kako
kako će ga prijavit ako se radi o malim parama 100-200 kuna?

mijauu
15 godina
neaktivan
offline
Re: Posredovanje razmjeni i prodaji [Anti-Scam]
cola777 kaže...
xZero kaže...
cola777 kaže...
xZero kaže...

 

Nakon što ste ove podatke postali, na moj PM ili PM osoba koje ovdje budu izlistane, pošaljite scann ili fotografiju osobne iskaznice.
Bez valjane potvrde indetiteta, vaša prijava neće biti prihvaćena.



 

 

wtf? šta je ovo neka policija?

Ne, ali pazi, posrednik može biti taj koji je prevarant i može zloupotrijebiti svoj položaj za prijevaru. Tako da osobna potvrdjuje idnetitet osobe i ukoliko prevari nekoga, podatci će biti dani oštećenima koji će ga prijaviti za prijevaru.

tko vara varat će bilo kako
kako će ga prijavit ako se radi o malim parama 100-200 kuna?

Možda neće moći, ali svakako će sam znati o toj osobi te ukoliko ima mogućnosti je posjetiti. Sve može milom ili silom. Onom koji će dati svoje prave podtake bez pobune, više se može vjerovati.

Pomogao sam? Zar nije lakše kliknuti gumb:Hvalaili Thumb Up, nego pisati nepotrebni(spam) post sadrzaja Hvala
13 godina
neaktivan
offline
Posredovanje razmjeni [Anti-Scam]

to za zvijezdicu je glupo
ja sam dobio pola zvijezdice u roku mjesec dana na forumu
i od tad mi se rank nije povećavao
a visim na forumu svaki dan i svugdje skoro sudjelujem 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Posredovanje razmjeni [Anti-Scam]
rebelsy kaže...

Ako si naivan prevarit ce te i ovako i onako. 

Ali ovako su šanse jako smanjene.

maherDP kaže...

to za zvijezdicu je glupo
ja sam dobio pola zvijezdice u roku mjesec dana na forumu
i od tad mi se rank nije povećavao
a visim na forumu svaki dan i svugdje skoro sudjelujem 

Znam, i kao što rekoh korigirao sam pravilo. Minimum POLA zvjezdice. 

Pomogao sam? Zar nije lakše kliknuti gumb:Hvalaili Thumb Up, nego pisati nepotrebni(spam) post sadrzaja Hvala
12 godina
neaktivan
offline
Posredovanje razmjeni [Anti-Scam]

I ja se isto prijavljujem na podrućnu Splita i okolice.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Posredovanje razmjeni [Anti-Scam]
VALVE kaže...

I ja se isto prijavljujem na podrućnu Splita i okolice.

Pošalji mi važeću prijavu na PM, kako piše u prvom postu.

Ukoliko budeš prihvaćen, biti ćeš dodan na listu posrednika u prvom postu. 

Moram biti rigorozniji, pogotovo kod članova koji su na forumu tako malo kao ti.

 

 

Hvala.

Pomogao sam? Zar nije lakše kliknuti gumb:Hvalaili Thumb Up, nego pisati nepotrebni(spam) post sadrzaja Hvala
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.1.2012 20:54 (xZero).
15 godina
offline
Posredovanje razmjeni [Anti-Scam]

Sviđa mi se ideja,prijavit ću  se kasnije.Ja sam iz Zagreba

12 godina
odjavljen
offline
Re: Posredovanje razmjeni i prodaji [Anti-Scam]
cola777 kaže...

 

tko vara varat će bilo kako
kako će ga prijavit ako se radi o malim parama 100-200 kuna?

 Kako češ me prevatiti ako se nađemo da isprobam mobitel? Primjer

13 godina
offline
Re: Posredovanje razmjeni i prodaji [Anti-Scam]

I'm in.

Da im ja pravdu utjeram, gamadi prevarantskoj. 

Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
15 godina
neaktivan
offline
Posredovanje razmjeni [Anti-Scam]

Oduševljen sam kako je krenulo. Već imamo 5 7 posrednika/dobrovoljaca koji su isto tako i pouzdani. Ja vam osobno jamčim za neke od njih.
Ipak će ova ideja uroditi plodom.

 

 

Jedino se bojim neslaganja moderatora s ovim. {#} 

 

 

 

 

P.S. U prijavi je dodano još nešto što MORATE ispuniti ubuduće.

Pomogao sam? Zar nije lakše kliknuti gumb:Hvalaili Thumb Up, nego pisati nepotrebni(spam) post sadrzaja Hvala
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.1.2012 5:41 (xZero).
13 godina
offline
Posredovanje razmjeni [Anti-Scam]

Ovo je pohvalno ali ja tu vidim jedan problem.

Sve to slanje tamo amo povećava mogućnost da se predmet ošteti i ako dođe do toga tko je kriv

 

-ja koji sam poslao (prevario)

-posrednik koji je primio i možebitno nestručno ili nespretno rukovao

-primatelj koji je učini slično kao posrednik

 

koga onda okriviti {#}

imam muda
15 godina
neaktivan
offline
Re: Posredovanje razmjeni [Anti-Scam]
Miki Liki kaže...

Ovo je pohvalno ali ja tu vidim jedan problem.

Sve to slanje tamo amo povećava mogućnost da se predmet ošteti i ako dođe do toga tko je kriv

 

-ja koji sam poslao (prevario)

-posrednik koji je primio i možebitno nestručno ili nespretno rukovao

-primatelj koji je učini slično kao posrednik

 

koga onda okriviti {#}

Dobro pitanje.

- Slanje tamo-amo? Nije baš tako. Zapravo vrlo je slično klasičnoj razmjeni.

- Da bi se spriječilo takvo što, pravila nisu baš tako blaga, prihvaćam prijave samo iskusnih ljudi.

- Primatelj je sam kriv ako napravi štetu, posrednik je taj koji će svjedočiti dali je tokom primo-predaje primatelj oštetio predmet. 

Pomogao sam? Zar nije lakše kliknuti gumb:Hvalaili Thumb Up, nego pisati nepotrebni(spam) post sadrzaja Hvala
13 godina
offline
Re: Posredovanje razmjeni [Anti-Scam]
xZero kaže...
Miki Liki kaže...

Ovo je pohvalno ali ja tu vidim jedan problem.

Sve to slanje tamo amo povećava mogućnost da se predmet ošteti i ako dođe do toga tko je kriv

 

-ja koji sam poslao (prevario)

-posrednik koji je primio i možebitno nestručno ili nespretno rukovao

-primatelj koji je učini slično kao posrednik

 

koga onda okriviti {#}

Dobro pitanje.

- Slanje tamo-amo? Nije baš tako. Zapravo vrlo je slično klasičnoj razmjeni.

- Da bi se spriječilo takvo što, pravila nisu baš tako blaga, prihvaćam prijave samo iskusnih ljudi.

- Primatelj je sam kriv ako napravi štetu, posrednik je taj koji će svjedočiti dali je tokom primo-predaje primatelj oštetio predmet. 

Ja sam posrednik, i idem se naći sa "prodavačem" ukoliko je sve u redu, idemo ja i on odmah na poštu i šaljemo pouzećem (ako kupac tako želi) ili kupac meni šalje na račun novce, ja se idem naći sa prodavačem, vidim da je sve u redu, idemo zajedno na poštu, to šaljemo i ja kupcu dajem novce i stvar rješena. {#} 

EDIT: i sve je riješeno u 30-tak minuta. Tako ću ja raditi.

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.1.2012 22:24 (Liverpool1892).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Posredovanje razmjeni [Anti-Scam]
Liverpool1892 kaže...
xZero kaže...
Miki Liki kaže...

Ovo je pohvalno ali ja tu vidim jedan problem.

Sve to slanje tamo amo povećava mogućnost da se predmet ošteti i ako dođe do toga tko je kriv

 

-ja koji sam poslao (prevario)

-posrednik koji je primio i možebitno nestručno ili nespretno rukovao

-primatelj koji je učini slično kao posrednik

 

koga onda okriviti {#}

Dobro pitanje.

- Slanje tamo-amo? Nije baš tako. Zapravo vrlo je slično klasičnoj razmjeni.

- Da bi se spriječilo takvo što, pravila nisu baš tako blaga, prihvaćam prijave samo iskusnih ljudi.

- Primatelj je sam kriv ako napravi štetu, posrednik je taj koji će svjedočiti dali je tokom primo-predaje primatelj oštetio predmet. 

Ja sam posrednik, i idem se naći sa "prodavačem" ukoliko je sve u redu, idemo ja i on odmah na poštu i šaljemo pouzećem (ako kupac tako želi) ili kupac meni šalje na račun novce, ja se idem naći sa prodavačem, vidim da je sve u redu, idemo zajedno na poštu, to šaljemo i ja kupcu dajem novce i stvar rješena. {#} 

Bolje si objasnio nego ja. {#}

Pomogao sam? Zar nije lakše kliknuti gumb:Hvalaili Thumb Up, nego pisati nepotrebni(spam) post sadrzaja Hvala
13 godina
neaktivan
offline
Posredovanje razmjeni [Anti-Scam]

ajde se strpi do kraja 2 mjeseca, da skolu rjesim, i postajem novi chuck noriss zagreba {#}

15 godina
neaktivan
offline
Re: Posredovanje razmjeni [Anti-Scam]
mislavgray kaže...

ajde se strpi do kraja 2 mjeseca, da skolu rjesim, i postajem novi chuck noriss zagreba {#}

potpuno se slažem samo da rješim ovu glupost iz prvog polugodišta i onda mogu pomagat ljudima do mile volje {#}

Ako ti neko pomogne stisni gumb HVALA!
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.1.2012 0:08 (teo7).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Posredovanje razmjeni [Anti-Scam]
mislavgray kaže...

ajde se strpi do kraja 2 mjeseca, da skolu rjesim, i postajem novi chuck noriss zagreba {#}

 

teo7 kaže...
mislavgray kaže...

ajde se strpi do kraja 2 mjeseca, da skolu rjesim, i postajem novi chuck noriss zagreba {#}

potpuno se slažem samo da rješim ovu glupost iz prvog polugodišta i onda mogu pomagat ljudima do mile volje {#}

Ajde ajde nećemo nikuda pobjeć do tad {#}

Pomogao sam? Zar nije lakše kliknuti gumb:Hvalaili Thumb Up, nego pisati nepotrebni(spam) post sadrzaja Hvala
15 godina
neaktivan
offline
Posredovanje razmjeni [Anti-Scam]

xZero svaka ti čast mene je skoro prevaljao neki klinjo da nije bilo jednog forumaša kojeg je isto probao zavaljati.......Isvaka čast kolegi iz zadra na prijavi {#}

So say We All
13 godina
offline
Re: Posredovanje razmjeni [Anti-Scam]

Jako pohvalno i dobronamjerno, svaka cast! Nazalost iako sam provjereno siguran nemogu se odazvat ovoj akciji zbog nedostatka vremena ali ukoliko ipak nesto treba iz Šibenika i ukoliko mi se netko javi na PP, a ja budem slobodan rado cu pomoc.. al ovako se stvarno nemogu obvezati da cu svaki put biti slobodan.. moze mi se bilo tko javiti pa ako bude vremena, mozda uspijem pomoci, al molim da me se ne zapisuje ovdje, nego eto, ako nekom bude nesto trebalo i ako cu ja moci, rado cu pomoci :)

I`m not Jesus, but He`s my son..
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.1.2012 13:34 (Skidy).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Posredovanje razmjeni [Anti-Scam]
Skidy kaže...

Jako pohvalno i dobronamjerno, svaka cast! Nazalost iako sam provjereno siguran nemogu se odazvat ovoj akciji zbog nedostatka vremena ali ukoliko ipak nesto treba iz Šibenika i ukoliko mi se netko javi na PP, a ja budem slobodan rado cu pomoc.. al ovako se stvarno nemogu obvezati da cu svaki put biti slobodan.. moze mi se bilo tko javiti pa ako bude vremena, mozda uspijem pomoci, al molim da me se ne zapisuje ovdje, nego eto, ako nekom bude nesto trebalo i ako cu ja moci, rado cu pomoci :)

Mogu te zapisat i napomenut da pomazes ukoliko nemas vremena, nikakva obaveza?

Pomogao sam? Zar nije lakše kliknuti gumb:Hvalaili Thumb Up, nego pisati nepotrebni(spam) post sadrzaja Hvala
14 godina
neaktivan
offline
Posredovanje razmjeni [Anti-Scam]

Ovo već postoji.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
12 godina
neaktivan
offline
Posredovanje razmjeni [Anti-Scam]

Da, šta je s ovom temom...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice