Pirotehnika P&O zaključana tema

poruka: 2.943
|
čitano: 1.384.148
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Pirotehnika P&O

Macola. Ako je iste veličine kao DumBum i puca isto, onda je jača od Shocka 2014 i Vražje 2015. Mislim da je cijena kutije 40kn za 20 kom. To je jako povoljno, ali gdje ju kupiti osim u Sloviniji. Što se tiče gramaže 2g, pitanje koje gramaže. 2.razred može imati samo 0,5g NEM-a ako se ne varam. Po tome se ne bi ni smio prodavati kod nas. DumBum ima 5g. On fino pukne.

Što se pak tiče vraćanja 3. razreda, mislim da je to gotova priča. Bojim se da će biti sve gore i gore. I Poljaci, Čehi te Slovaci misle polako ukidat 4, pa onda 3.razred. Kupovina internetom je postao veliki rizik, a odlazak pak radi pirotehnike u EU je neisplativo. Jedino ako ti netko iz vana koji tamo radi donese paket, ili ti ga netko pošalje poštom. Šverceri su sigurno već podigli cijenu, tako da će to postat sve skuplji "sport".

A uzimanje podataka sa osobne i OiB može biti samo zastrašivanje, ali može biti i povod za prekršaj. Ipak se kupuje proizvod za većinu zabranjen. Policija ako hoće može te ganjat.

8 godina
offline
Pirotehnika P&O

ako poznaješ nekog lovca, on ti može kupit u bilo kojem Jorgeu ili kod švercera

 

dakle osim dozvole za plovila i opg, mogu i lovci

 

macola je P1, a ne F2 pa ne podliježe limitu od 0.5g

 

 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Pirotehnika P&O
Rock'n'Metal kaže...

Za ovu Macolu kažu da je čak jača od Shocka 2014te, što je moguće, liči izgledom na Dum bum i slične stvari, a vrlo moguće i zvukom ;)

 

Da, baš to, taj gadan osjećaj kad tako razmišljaš o pirotehnici, sa mnogo više sjete i nostalgije nego radosti što je sezona došla... A i to sa P1 i uzimanjem podataka... Koji je to rizik, ali da Bog da murija "prispava" po tom pitanju, nek' jednom budu ljudi.

Ne znam zašto, ali vjerujem da će nakon 3-4 godine doći bolja vremena, da će vratiti dozvolu i jačim stvarima, prvi korak bi bio slobodna prodaja F3, pa kasnije šta bude, ali i to bi bilo idealno. U to vjerujem najvjerovatnije zbog one "poslije kiše dolazi sunce" što mi se u životu pokazalo itekako tačnim. Vidjećemo... A do tad, pregrmimo ovo, nekad je bolje smaketi se da tenk prođe, a ne boriti se s njim. Proće i taj tenk, pa ćemo opet imati slobodu.

 Također se nadam da će doći bolja vremena... Eh šta ćeš, ova EU nam samo štetu nanosi. :)

Without passion you are already dead.
10 godina
offline
Pirotehnika P&O

Jel isprobao ko veliki bang iz mirnovca ove god i kakav je???

12 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
bArut pLahor kaže...

ako poznaješ nekog lovca, on ti može kupit u bilo kojem Jorgeu ili kod švercera

 

dakle osim dozvole za plovila i opg, mogu i lovci

 

macola je P1, a ne F2 pa ne podliježe limitu od 0.5g

 

 

 Da, točno, moja greška. Macola je P1. Limit je ako se ne varam 12g.

8 godina
neaktivan
offline
Pirotehnika P&O

Da, ima i ta mogućnost da budemo morali zaboraviti potpuno na nešto više od F2... Ipak, nadam se, jer kako sam rekao, ako smrkne, mora i svanuti, ali vidjećemo...

LONG LIVE ROCK N ROLL!
10 godina
offline
Pirotehnika P&O

Jel ima itko iskustva s petardom  Mafisto Manna M-30 iz Jorge F2 kategorije koje se dobe 20 kom za 25 kn?

8 godina
offline
Pirotehnika P&O

što te zanima u vezi nje

 

ovdje ekipa testira skoro sve dostupno

 

https://www.facebook.com/Orion-Mirnovec-Kraljevi-Pyro-Zabave-365747053550453

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.12.2018 11:19 (bArut pLahor).
12 godina
neaktivan
offline
Pirotehnika P&O

Eto, javljam se tek toliko da razbijem jednu zabludu za koju vidim da se naveliko i svugdje piše. Dakle, Macolina deklarirana gramaža baruta je 2g po punjenju, naravno da to nije istina. Nakon rastavljanja iste, po mojim mjerenjima iako nemam baš preciznu vagu za gramažu i ne mogu dati točan broj, izvagano je nešto manje od 4g baruta. Znači, samo barut za bang, bez svjetlosnog efekta. Nisam je još isprobao, ali ću uskoro pa javim dojmove :)

8 godina
offline
Pirotehnika P&O

Ako je točno to joj svakako diže isplativost

 

Ex3 (moj favorit) ima deklarirano pola grama i košta 25lipa komad, macola ako ima 4grama za 2kune ispada ista cijena baruta po gramu

5 godina
neaktivan
offline
Pirotehnika P&O

Nabavio sam stare Zolje, Big Bangice, Magnum XXL, Silvere, Gromove i TNT Dinamit :)

Dok uspoređujem dimenzije Zolje iz 2015. i Zolje iz 2017., to je nebo i zemlja. Jedva čekam 27.12.

Without passion you are already dead.
8 godina
offline
Pirotehnika P&O

Možeš li napisati po kojim cijenama?

stari grom mmmmm

12 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
obokan kaže...

Eto, javljam se tek toliko da razbijem jednu zabludu za koju vidim da se naveliko i svugdje piše. Dakle, Macolina deklarirana gramaža baruta je 2g po punjenju, naravno da to nije istina. Nakon rastavljanja iste, po mojim mjerenjima iako nemam baš preciznu vagu za gramažu i ne mogu dati točan broj, izvagano je nešto manje od 4g baruta. Znači, samo barut za bang, bez svjetlosnog efekta. Nisam je još isprobao, ali ću uskoro pa javim dojmove :)

 Lako tebi kada možeš nabaviti Macolu u Hrvatskoj. Jorge ga ima u cjeniku, ali nama u piroshopovima, bar u Zagrebu. Plust toga upisuju te, a to baš ne bi.

8 godina
offline
Pirotehnika P&O

Mene zanima kad za koju godinu presuše zalihe, koje će cijene postizati rariteti..

npr imam nekoliko starih fp3 iz 2014, koje sam si ostavio za uspomenu

ali koliko god mi ih je zao ispucat jednako bi mi bilo zao i prodat, pogotovo za siću

5 godina
neaktivan
offline
Re: Pirotehnika P&O
bArut pLahor kaže...

Možeš li napisati po kojim cijenama?

stari grom mmmmm

  • TNT dinamit 2014. 3 komada - 3 x 2 kn = 6 kn
  • Grom 2015. 5 komada - 5 x 1,1 kn = 5,5 kn
  • Magnum XXL 2015. 5 komada - 5 x 0,5 kn = 2,5 kn
  • Big bang 2012. 6 komada - 6 x 1,25 kn = 7,25 kn
  • Silver 2015. 5 komada - 5 x 0,75 kn = 3,75 kn
  • Zolja 2015. 3 komada - 3 x 1,25 kn = 3,75 kn

-----------------------------------------------------------------
IZNOS = 28,75 kn
Ukupan broj petardi: 27 komada

 

Mislim da se to stvarno isplatilo :)

 

Without passion you are already dead.
8 godina
offline
Pirotehnika P&O

Definitivno, samo zasto si uzeo tako malo?

 

Podsjetio si me na http://www.purplemagus.com/

tamo prodaju po par komada, ali nisu bas jeftini

Poruka je uređivana zadnji put sub 22.12.2018 18:41 (bArut pLahor).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Pirotehnika P&O
Renux kaže...
bArut pLahor kaže...

Možeš li napisati po kojim cijenama?

stari grom mmmmm

  • TNT dinamit 2014. 3 komada - 3 x 2 kn = 6 kn
  • Grom 2015. 5 komada - 5 x 1,1 kn = 5,5 kn
  • Magnum XXL 2015. 5 komada - 5 x 0,5 kn = 2,5 kn
  • Big bang 2012. 6 komada - 6 x 1,25 kn = 7,25 kn
  • Silver 2015. 5 komada - 5 x 0,75 kn = 3,75 kn
  • Zolja 2015. 3 komada - 3 x 1,25 kn = 3,75 kn

-----------------------------------------------------------------
IZNOS = 28,75 kn
Ukupan broj petardi: 27 komada

 

Mislim da se to stvarno isplatilo :)

 

 Pa s obzirom na situaciju, jeste se isplatilo, ali meni kad bi neko ponudio takve cijene, preko 7 KM za 2/3 kutije... Neka, hvala. I zar se TNT proizvodio 2014?

 

bArut pLahor pa evo kod nas recimo ona popularna Mamba, više je nema i skočila joj cijena duplo. U Dio Commercu nekih petardi kojima su zalihe došle do kraja, takođe 2 put skuplje...  Mada sve je to proizvoljno, neko diže cijene ovoliko, neko onoliko. Ako hoćeš da prodaš, prodaj, ali ja lično čak ne bih prodavao, to jesu rariteti i čuvao bih ih jer novac nije adekvatna zamjena za takve stvari, pogotovo ako ih volim.

LONG LIVE ROCK N ROLL!
5 godina
neaktivan
offline
Re: Pirotehnika P&O

bArut pLahor, prijatelju nije ostalo baš puno starih petardi pa sam uzeo od svega pomalo tako da i njemu nešto ostane.

Rock'n'Metal, a znam da je skupo ako tako gledaš ali to su vrijedne petarde, koštalo bi me duplo više da kupujem od nekog švercera :D

 

Without passion you are already dead.
8 godina
neaktivan
offline
Pirotehnika P&O

Jesu vrijedne, to svakako. Zar su ih toliko šverceri uzje*ali?  Ovdje još nisu, ali nađe se i svakakvih cijena...

LONG LIVE ROCK N ROLL!
12 godina
offline
Pirotehnika P&O

Mislim da neki od vas nisu u toku događaja. Od akcije Europola, zatvaranje nekih Web piroshopova, ukidanje 3. razrada, ma sve je to povezano i vodi samo jednom cilju, a to je trajna zabrana petardama. Na crnom tržištu sve je poskupilo više od dvostruko. Kod nas sve manje i manje možeš kupiti nešto dobro. Sve same prskalize i žabice. Tu i tamo se neka provuče, kao ove Macole i MP-8, ali ni to neće trajat dugo.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Pirotehnika P&O
Cobra33 kaže...

Mislim da neki od vas nisu u toku događaja. Od akcije Europola, zatvaranje nekih Web piroshopova, ukidanje 3. razrada, ma sve je to povezano i vodi samo jednom cilju, a to je trajna zabrana petardama. Na crnom tržištu sve je poskupilo više od dvostruko. Kod nas sve manje i manje možeš kupiti nešto dobro. Sve same prskalize i žabice. Tu i tamo se neka provuče, kao ove Macole i MP-8, ali ni to neće trajat dugo.

Shvaćam što hoćeš reći. Ali, ne možeš biti siguran da će ovakva situacija biti zauvijek. Nitko ne zna kakva je budućnost EU (pogledaj samo kakva se sr*nja događaju u Francuskoj i Belgiji). Znam da nije samo EU zaslužan za te nove zakone, tu su uključene i pojedine aktivističke grupe.

Without passion you are already dead.
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.12.2018 11:08 (Renux).
9 godina
offline
Pirotehnika P&O

Zna li netko rade li orion pyroshopovi po nekom odredenom radnom vremenu ili po radnom vremenu trgovine u kojoj se pyroshop nalazi?

8 godina
neaktivan
offline
Pirotehnika P&O

Ma upoznati smo mi itekako, samo se eto nadamo da može biti bolje, iako u dubini znamo da je sve tako kako kažeš Cobra33, ali ne vjerujemo dok ne vidimo taj jebeni proglas da je zabranjen promet petardi kategorija F1, F2, F3 i F4

LONG LIVE ROCK N ROLL!
8 godina
offline
Pirotehnika P&O

 

Čini se da je macola dosta dobra, pa tko voli...

moj favorit su ipak piratice :)

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Pirotehnika P&O

Da, Macola fino pukne, isprobao sam. Malo je jača od starog fp3, starog shocka i vražje.

10 godina
offline
Pirotehnika P&O

Jeli itko probao zengu iz mirnovca,ako je u rangu čega je?Te mora li se pazit ako ima više verzija kao i kod tenkovske na izgled kutije,godinu proizvodnje i kolicini baruta?Isto to me zanima i za zolju iz oriona.Hvala!

12 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
obokan kaže...

Da, Macola fino pukne, isprobao sam. Malo je jača od starog fp3, starog shocka i vražje.

 Kojeg i čijeg Shocka i Vražje. Koje godine proizvodnje.

8 godina
offline
Pirotehnika P&O

najjači su mi pyroshopovi koji stave neke svoje cijene

npr 60% višu cijenu od preporučene

ni kunu neću kod takvih potrošit

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.12.2018 15:21 (bArut pLahor).
10 godina
offline
Pirotehnika P&O

Kakva je Fiesta ove godine?uzeti ili ne?

8 godina
offline
Pirotehnika P&O

 

Jorge rulz

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice