PBZ plačanje preko interneta

poruka: 35
|
čitano: 12.628
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: PBZ plačanje preko interneta

Ako skužiš, javi. Meni na kartici nije omogućeno plaćanje na rate, pa ne znam da li bi to funkcioniralo u mojem slučaju. Odem do njih, pitam ih da mi omoguće plaćanje na rate, rekli da ne može. Da to sustav sam odlučuje tko će dobit mogućnost plaćanja na rate, a tko ne. I da inače to dobivaju oni koji imaju minus na računu, iako ni to nije uvjet. 🤦‍♂️

11 godina
offline
Re: PBZ plačanje preko interneta

Sada kada sam narucio nesto iz Decathlona nije mi dalo nikakvu opciju tokom placanja niti u listi transakcija za podijelit na rate.

Ali imam narudzbu sa Amazon od prije koju mogu podijeliti na 3 rate od 3.12.

Piše da je raspoloživi iznos 132,72 eura pa pretpostavljam da to onda koristi iznos preostalog prekoračenja tako da da, moraš imati taj dozvoljeni minus očito i to je maksimum koji imaš na raspolaganju.

Fiksno je na 3 rate i moram napraviti onaj #withSIGN digitalni potpis koji mi baca error kada postavljam lozinku certifikata

Tako da sve u svemu, kurcina

13 godina
offline
Re: PBZ plačanje preko interneta

Ali meni nije jasno kako to točno funkcionira, podijela na rate u aplikaciji? Mislim kad platiš jednokratno, to je to. Onda je kasno za odabrati rate? Možda ti banka vrati dio uplate, pa postepeno uzima s računa? Meni ništa nije jasno...

11 godina
offline
Re: PBZ plačanje preko interneta

Ma da precudno.

Ali da, vjerovatno vrate novce i onda oduzimaju sa tog dozvoljenog minusa mjesecno...

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.12.2023 21:33 (Marcuskac).
15 godina
offline
PBZ plačanje preko interneta

Korisnik može transakcije označene u pregledu transakcija po transakcijskom tekućem računu u eurima u mobilnoj aplikaciji On-line bankarstva [PBZ digitalnog bankarstva] koje iznose od 70,00 do 400,00 eura, putem te mobilne aplikacije podijeliti na 3 rate u razdoblju od 3 mjeseca od dana knjiženja transakcije. O promjeni broja rata i/ili iznosa transakcija Banka obavještava korisnika putem mjesečnog izvatka po transakcijskom tekućem računu u eurima na ugovoreni način. Rate dospijevaju mjesečno, s time da prva rata dospijeva mjesec dana od datuma podjele na rate. Iznos iskorišten za podjelu na rate umanjuje raspoloživi iznos za obročnu otplatu na prodajnim mjestima o kojem se Korisnik obavještava putem mjesečnog izvoda po transakcijskom tekućem računu u eurima.

 

Banka omogućava podjelu na rate ovisno o vrsti transakcije i /ili primatelju plaćanja odnosno prodajnom mjestu (na primjer podjela transakcija plaćanja igara na sreću, novčanih transfera i dr. nije moguća).

 

Banka za svaku podjelu na rate obračunava jednokratnu naknadu sukladno Tarifi Banke koja u trenutku izrade ove Prethodne obavijesti iznos 3,98 eura (30,00 kn)*.

 

 

https://www.pbz.hr/dam/jcr:924d2793-2419-4f0e-9e09-2b55f76f4124/Obavijest-naknadna%20podjela%20na%20rate%20putem%20On%20line%20bankarstva_01122023.pdf

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.12.2023 21:38 (MarioVk).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice