Paraliza u snu

poruka: 15
|
čitano: 12.461
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Paraliza u snu

...iliti sleep paralysis. Danas sam ležao u krevetu potpuno svjestan svega, no nisam se mogao pomaknuti, čak niti otvoriti oči. Nakon desetak sekundi uspio sam proškiljiti i vidio drugi kraj sobe. No bio sam potpuno paraliziran, nisam mogao pomaknuti ni prst.

 

To sam već prije doživio. Strašan osjećaj jer ne znaš što se događa. Vidim po forumima to povezuju sa snovima o demonima, vješticama,, vanzermaljcima i sl. no ja nisam sanjao ništa slično. Sanjao sam prijatelja koji me pokušao napasti dok je brbljao nešto nerazumljivo. Neki ljudi koji su to iskusili kažu da je moguće da je do droge jer je povremeno/često koriste. Ja ne koristim drogu.

 

 

 

Jeste li vi imali sličnih iskustava?

I praise you, Father, Lord of heaven and earth, because you have hidden these things from the wise and learned, and revealed them to little children.
14 godina
neaktivan
offline
Paraliza u snu

Čuo sma za to,ali u verziji gdje ležiš,potpuno otvorenih očiju,ali potpuno paraliziran dok iznad tebe je neka vještica ili demon i gledate se ravno u oči i kao ona/on te paralizira.Stvarno jezivo.Evo naježio sam se dok sam ovo pisao.Ne bih želio takvo što iskusiti.

oko za oko,pasta za zube
16 godina
neaktivan
offline
Paraliza u snu

Paraliza ti se dogodi kada ti se mozak probudi iz REM faze, a tijelo ostane paralizirano. Svi ostali demoni, duhovi, vještice i alieni su halucinacije.

Mogući uzroci su ti ovdje, ako znaš engleski.

 

Karma is a funny thing.
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.5.2011 17:42 (CikaSpaso).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Paraliza u snu
CikaSpaso kaže...

Paraliza ti se dogodi kada ti se mozak probudi iz REM faze, a tijelo ostane paralizirano. Svi ostali demoni, duhovi, vještice i alieni su halucinacije.

Mogući uzroci su ti ovdje, ako znaš engleski. Isto tako jedan od uzroka može biti i ovo...

 

Naravno, pročitao sam to. Siguran sam da je to znanstveno dokazivo, da se ne radi o nikakvim duhovima i sl.

 

Jezivo je to što se ne možeš pomaknuti. Misliš da si stvarno parariziran.

I praise you, Father, Lord of heaven and earth, because you have hidden these things from the wise and learned, and revealed them to little children.
15 godina
neaktivan
offline
Paraliza u snu

paraliza muskulature je sasvim normalna u REM fazi(kad se sanja) i ima zaštitnu ulogu..inače bi u snovima u kojima nas npr netko želi napasti
skočili iz kreveta i ozlijedili se..
kao što je normalno probuditi se, kad sanjamo da smo u smrtnoj opasnosti,opet nas mozak štiti..u protivnom bi mogli stvarno umrijeti u snu..

15 godina
neaktivan
offline
RE: Paraliza u snu
seneka kaže...

paraliza muskulature je sasvim normalna u REM fazi(kad se sanja) i ima zaštitnu ulogu..inače bi u snovima u kojima nas npr netko želi napasti
skočili iz kreveta i ozlijedili se..
kao što je normalno probuditi se, kad sanjamo da smo u smrtnoj opasnosti,opet nas mozak štiti..u protivnom bi mogli stvarno umrijeti u snu..

Istina, no kada si psihički budan, a tjelesno još "u snu", onda to i nije toliko normalno. Naravno, nije ni razlog za paniku. Ima li itko sličnih iskustava?

I praise you, Father, Lord of heaven and earth, because you have hidden these things from the wise and learned, and revealed them to little children.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Paraliza u snu
Random. kaže...

Istina, no kada si psihički budan, a tjelesno još "u snu", onda to i nije toliko normalno. Naravno, nije ni razlog za paniku. Ima li itko sličnih iskustava?

čuj tanka je ta granica između sna i jave,ne vjerujem da je to nešto što bi trebalo zabrinjavati..

15 godina
offline
RE: Paraliza u snu

nisam takvih iskustava, ali sam imao jedan sličan. te noći sam cijelo vrijeme bio nekako nemiran, nisam mogao spavati, cijelo vrijeme sam se vrtio. pogledam na sat i vidim 10 do 2. onda sam ubrzo zaspao. kasnije sam u snu osjetio kao da me netko gura s desne strane. ja sam se onda probudio od toga, ali nisam oči otvarao. onda me prošla neka jeza i ja sam se kao odvojio od kreveta i lebdio nekoliko cm nad njime. cijelo vrijeme sam bio budan i svjestan, ali nisam oči otvarao. na kraju sam ipak otvorio oči i onda samo odjednom sam osjetio krevet pod sobom kao da sam pao nazad. pogledam na sat kad ono 2 i 15. što znači da sam spavao možda samo 20 minuta. pomolio sam se, ali još uvijek je bio neki nemir u meni, pa nisam mogao spavati. onda sam došao na forum i bio online sve do jutra

Bubamara s minigunom. | http://www.erepublik.com/en/referrer/Neil+Armstrong
15 godina
neaktivan
offline
RE: Paraliza u snu

Možda imaš ono, kak se već zove, kad te opsjedne demon

Photoshop, Paint.NET, Photoscape. Tri najčešće korištena programa na mom računalu izuzev igara
15 godina
neaktivan
offline
Paraliza u snu

Premda u ovakvim temama na forumu ne sudjelujem i u raspravama o demonima/UFO i slične stvarni ne vjerujem, jer imam u što vjerovati, moram reći da sam imao identično iskustvo.

 

Zaspao sam gledajući televiziju. Ležao sam na leđima. Čujem i dalje tv, a ne mogu se pomaknuti, sigurno 10sec. Tada sam pomakao mali prst, nakog tog i oči i ustao sam se.

 

Uopće mi nije bilo jezivo. It happens.

Bustin at people who said my name in vain, I got no time for them tricks, I'm heavy in the game!!! I wanna be a baller, please, But the bitches and the liquor keep on callin me...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Paraliza u snu
Random. kaže...
seneka kaže...

paraliza muskulature je sasvim normalna u REM fazi(kad se sanja) i ima zaštitnu ulogu..inače bi u snovima u kojima nas npr netko želi napasti
skočili iz kreveta i ozlijedili se..
kao što je normalno probuditi se, kad sanjamo da smo u smrtnoj opasnosti,opet nas mozak štiti..u protivnom bi mogli stvarno umrijeti u snu..

Istina, no kada si psihički budan, a tjelesno još "u snu", onda to i nije toliko normalno. Naravno, nije ni razlog za paniku. Ima li itko sličnih iskustava?

da se ti ipak ne drogiras sinko?

Xfire: inferno2912
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.9.2009 12:11 (Inferno).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Paraliza u snu
RazerDinoMan kaže...

Možda imaš ono, kak se već zove, kad te opsjedne demon

LOL

The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Paraliza u snu
RazerDinoMan kaže...

Možda imaš ono, kak se već zove, kad te opsjedne demon

Tako treba, prvo tražiti iracionalna objašnjenja pa onda ona normala i logična, jer gdje je onda zabava.

 

Karma is a funny thing.
14 godina
neaktivan
offline
Paraliza u snu

Sleep paralysis je potpuno normalna pojava.

Ne moraš se brinuti.

 

Dobiti to je potpuno normalno.Zapravo, svi to imamo dok spavamo, jer inače bi se derali IRL, kako bi se derali i u snu.

Sleep paralysis to sprečava.Micanje također.

 

Ovo samo dobiješ dok si budan.Ništa neobično.

13 godina
neaktivan
offline
Paraliza u snu

Meni se dogodilo sinoć{#}

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice