Pametno staklo/folija za staklo

poruka: 10
|
čitano: 9.118
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
Pametni prozor/folija za staklo

Pozdrav,

Zanima me je li netko zna dali ima negdje u hrvatskoj kupiti ovakvo nesto, ili staklo da se izvana ne vidi unutra. Ili folija za staklo koja moze nesto ovakvo napraviti.

6 godina
neaktivan

http://www.zastitna-folija.hr/zrcalna-folija-p11

Kolko ja znam to radi na principu reflektiranja svijetla i radi ok dok je vani svjetlije nek unutra, a kad navecer popalis zarulje onda se vidi izvana.

Možda da k ovoj foliji dodaš trakaste zavjese koji bi koristio po noći.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.1.2016 21:00 (non pasara).
10 godina
neaktivan

Google zna samo ga pitaj za  "priva lite glass" ili  folija s tekućim kristalima

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.1.2016 21:03 (lopesz).
10 godina
odjavljen

Da ne otvaram novu temu, zanima me postoji li uopće folija ili nešto slično koja bi se lijepila na samo staklo, predpostavljam i s nutarnje i vanjske strane, a da poboljšava izolacijska svojstva stakla?
Recimo kod starih prozora koji nemaju iso stakla...

10 godina
neaktivan
Re: Pametno staklo/folija za staklo
Zin8 kaže...

Da ne otvaram novu temu, zanima me postoji li uopće folija ili nešto slično koja bi se lijepila na samo staklo, predpostavljam i s nutarnje i vanjske strane, a da poboljšava izolacijska svojstva stakla?
Recimo kod starih prozora koji nemaju iso stakla...

Probaj s ovim Solar 80 SR – izolacijska folija ali to nije rješenje, jedino pravo je nova stolarija ovo je samo krpanje a nije baš jeftino.

10 godina
odjavljen
lopesz kaže...

Probaj s ovim Solar 80 SR – izolacijska folija ali to nije rješenje, jedino pravo je nova stolarija ovo je samo krpanje a nije baš jeftino.

Ma jasno, ali nije za mene pa ajmo reč da nova stolarija nije opcija trenutno.

Budem pogledao malo to, hvala!

5 godina
neaktivan

Pozdrav,

Evo link na stranicu http://www.krubok.hr/

8 tjedana

Znam da opet otvaram staru temu, ali ima li netko jos da je stavio te 'pametne' folije? Mene to bas interesira jer smo stavili oooogroman prozor u kupaonu, a sad je zemljiste iza nas prodano i eto..nice jos jedna kucica...taman da nama vide u kupaonu. Gledala sam ovo - https://zastitne-folije.hr/catalog/zastita-od-pogleda - znači to je zaštita od pogleda i čini se ok. Međutim, ne bi htjela da to baš cijelo vrijeme bude tako neprozirno. Ako netko može podijeliti iskustvo, bila bih zahvalna :D 

I da, vidim da imaju 50.000h rada te pametne folije? Sad mi je teško izračunati koliko bi to trajalo kod mene, pa ono.. dijelite priče

10 godina

Znam da postoje firme koje imaju folije "protiv pogleda",navuku to brzo i efikasno-zadnji puta sam takvu jednu vidio blizu Osijeka..tako da probaj izguglati u tvojoj blizini.

Isto tako znaj da ti moras sada zamutiti to staklo(iskreno ne znam kako si dobila uporabnu dozvolu),jer je to zabranjeno-ne smiju biti prozori prema susjedima-osim ako je taj prozor udaljen minimalno 3 m do kraja tvoje međe.Kako god i ako je taj razmak veći,susjed ima pravo traziti zamagljivanje toga prozora.

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
5 tjedana

Hej, vidim da spominješ https://zastitne-folije.hr/ , naime pred par godina smo imali sličnu situaciju. Godinama nismo imali susjede, i kada smo ih dobili, naravno da samo morali zamagliti stakla. Upravo je ekipa iz Zaštitnih folija bila zadužena za taj dio posla. I mogu reći da su odradili posao vrhunski. E sad ne mogu ti puno reći na da li je folija još uvijek u odličnom stanju, jer smo se spletom okolnosti odselili. Ali za ono vrijeme koje smo bili tamo, folija je bila top :D Spasila je i nas i susjede od neželjenih pogleda 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice