Ovisnost o računalu

poruka: 289
|
čitano: 59.595
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Ovisnost o računalu

Ja sam ovisnik, pa šta? Smijeh Ovo je rehabilitacijska grupa? XD

16 godina
neaktivan
offline
RE: Ovisnost o računalu
pc-haker kaže...
Tesko, od kompa se ne moze lijeciti, to kad ti se uvuce pod kozu - gotov si
 MA šta pod kožu. Bokte, meni je do kostiju došlo!

There's too many self-Indulgent wieners in this city with too much bloody money!
16 godina
protjeran
offline
RE: Ovisnost o računalu
coder_ kaže...
pc-haker kaže...
Tesko, od kompa se ne moze lijeciti, to kad ti se uvuce pod kozu - gotov si
 MA šta pod kožu. Bokte, meni je do kostiju došlo!

 coder_ naj si ovisnik, jeeeaaaa.....

Zlo i Naopako
16 godina
offline
Ovisnost o računalu

Evo, ja sam sada 4 dana igrom slučaja proveo bez interneta i računala, moram priznati prvo pomisao na samo to teško, ali sam izdrža, nije bilo druge. Mada mi je iskreno govoreći sve to falilo.


hcsc
16 godina
offline
RE: Ovisnost o računalu

Ja neb mogo živt da neam kompa


AMD Athlon X2 4200+ 2.5, 2 GB DDR2, nVIDIA GeForce 7300 GS 512MB, Hitachi 320GB 16MB
16 godina
neaktivan
offline
Ovisnost o računalu

Daj vi koji kažete da ste 12 sati za kompom pričate gluposti. I to teške. Šta sad mislite da ste više kul ako upadnete s takvom pričom. Mislim koliko sati spavate i koliko ste sati na poslu/u školi??? Neka spavate 8 sati i radite opet 8 ostaje vam još 8 sati u danu. A čisto sumnjam   da ih sve provedete za kompom.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Ovisnost o računalu
1kokolo1 kaže...

Daj vi koji kažete da ste 12 sati za kompom pričate gluposti. I to teške. Šta sad mislite da ste više kul ako upadnete s takvom pričom. Mislim koliko sati spavate i koliko ste sati na poslu/u školi??? Neka spavate 8 sati i radite opet 8 ostaje vam još 8 sati u danu. A čisto sumnjam   da ih sve provedete za kompom.

 Hahaha..a šta s nama koji ne radimo a nismo u školi?? Ja sam apsolvent i mogu provest po 12 sati za kompom. Iako ovih dana sve manje. Mora se učiti.

There's too many self-Indulgent wieners in this city with too much bloody money!
16 godina
neaktivan
offline
Ovisnost o računalu

Drago mi je, ja san Deda Mraz i ja igran WoW. :D


O.o
16 godina
offline
RE: Ovisnost o računalu
ja nisam ovisnik, nekih 6sati uvrh glave
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ovisnost o računalu

zavisi u kojem smislu misliš ako radi 6 sadi pred kompom i još nešto malo doma  onda nije ovisnik ali ako igra ili drka po kompjutoru 12 sati onda da!!!

16 godina
neaktivan
offline
Ovisnost o računalu

pod vikendom sam max. 18h na kompu a u prosječnom danu u tjednu max. 3 h


I am cool, I am fast, I am clever, I am strong. Thats because I use Linux.
16 godina
neaktivan
offline
Ovisnost o računalu

hi,my name is nick and i am   acomputer addict...                     NOT!


djevice,padobranci i mineri griješe samo jednom!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ovisnost o računalu
moje ime je Đuro Pedala i ja sam computer addict !!
=) sala
16 godina
neaktivan
offline
Ovisnost o računalu

ne znam kako bi mogao bez kompa pa bi rekao da sam ovisnik...

prvo kad dodem iz skole palim kompjuter.

oko 4-5 h dnevno preko tjedna

 

E4600@3,3GHz,8600GTS,2GB DDR2@825MHz
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.4.2008 23:07 (Bruno).
16 godina
offline
RE: Ovisnost o računalu

Kad idem u školu, budem nekih 5-8h na njem, a vikendom i praznicima 12-16hSmijeh

Jednostavno ga voooooooolim........................


CPU: AMD Athlon X2 4200+ 2.5
RAM: 2 GB DDR2
GRAPH CARD: Asus EN7300 GS 512MB
HDD: Hitachi 320GB 16MB cache
16 godina
offline
Ovisnost o računalu

Tek sam sad ugledao temu irazmišljam:"Pa vi ljudi ste stvarno ovisni (bolesni) kako možete provesti samo 6h za kompom, minimalno 8h".

 

A o maksimalnom vremenu provedenom na kompu se ne govori u javnosti.

vulerious - technofreak
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.4.2008 12:39 (vulerious).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ovisnost o računalu
kooboora kaže...

definitivno sam ovisnik. priznajem. komp mi je ugasen samo kad spavam jer mi ventilator zuji.... (a i to samo kad nista ne skidam!). cak i kada nista korisno ne radim, nista konkretno, imam osjecaj da "moram" biti na kompu.... ponekad samo bjesomucno klikcem gumb stumbleupon i zurim u ekran do ujutro. jednostavno se osjecam cudno kada se nalazim u svojoj kuci a nisam za svojim kompom. cak i kada odem nesto pojesti, ponekad ustanem od stola u sred jela i odem do kompjutera skroz nesvjesno i onda se "otrijeznim" jer ne znam zasto sam dosao do kompa i tada se vratim jelu... bolesno. i am addicted. al kad nisam doma tj kad sam u nekom drugom ambijentu, ne osjecam takvu potrebu za racunalom. to je isto kao i sa onim pusacima cigareta koji npr. nisu navikli pusiti kuci jer su se ispocetka kad su tek pocinjali "bojali" staraca pa su pusili samo vani u drustvu a kuci ih nikotin uopce ne vuce. takodjer kada me prijatelji ili cura zovu vani nije mi se problem odvojiti od njega, dok znam neke ljude koje ne mozes istjerati napolje i odlijepiti ih od ekrana. ja nemam takvih problema.... jos....

 
Eto isto to je i meni. Iako iman "samo" 14 jel previse ako san na kompu dnenvno vise od 7-8 sati.  jel me to cini ovisnikon? Na kompjuter nikad nisam gledao kao ovisnost jer uvijek nesto radim na njemu. Ili bezveze surfam po nternetu trazeci nesto sto ce me spasiti od dosade ili sam na msnu(oko 2h dnevno se dopisujen)  il san po forumima itd.  Zbog treninga (od 8 do 11 navecer) nemogu igrat MMORPG-ove navecer ali ih zato igram prije treninga i otprilike 2-3sata dnevno. Ovo sta kaze kooboora da mu se nije tesko odvojit od kompa kad ga zovu prijatelji vani  tako nesto je i meni. Zapravo, ja molin boga da netko nazove. A i kad izlazm vani negasim komp nego ostavim da gori, tako da bi mi manje vremena trabalo da ga ukljucim i da mi se podigne kad se vratim kuci. JEL ME TO CINI OVISNIKOM?

Iman jedno pitanje: Ako vam je (vecini) prosjek 12h na kompu, koliki je onda maximum?

POsebni POzdrav moderatorima koji me jako obožavaju...
16 godina
offline
RE: Ovisnost o računalu

Moj komp radi svakodnevno i vise od 14h sad kad ne radim ali znal je on delati i po 3dana bez prestanka!

 

Iako ne provodim tolke sate za kompom, puno mi znaci i to da on radi!

 

A to sto se ekstremno ljutim i na "vremenske uvjete", tj. grmljavinu, jer ja onda obavezno iskljucim sve iz struje, te na elektru dok nema struje, dovoljno je jasan odgovor na autorovo pitanje!!!


Amd Athlon64 X2 6400+ Black Edition, Thermaltake V1, Gigabyte GA-M56S-S3, Kingmax 4x1Gb DDR2 800, Powercolor Radeon 2600xt 256Mb DDR4, Forton Blue Storm 2 500W, Seagate 250GB, Samsung 205BW 20" Widescreen, Thermaltake Armor Jr.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ovisnost o računalu
Ja se ne smatram nekim velikim ovisnikom kao prije. Prije nisam spavao po dva dana, bio sam vječito na kompu, nema veze ako je grmljavina (imam sve moguće zaštite), jeo sam kod kompa, cjelo ljeto sam provodio uz komp, dok su drugi išli na more ja sam ko neki frik bio za kompom. Komp i spavanje.

Sad valjda nisam toliko za njim jer treba i radit, pa ja mislim da je najbolji lijek protiv ove ovisnosti posao i šetnja po vani.
16 godina
offline
RE: Ovisnost o računalu

moj komp radi po cijele dane sam ja nisam na njemu po cijeli dana ali oko 6h po danu zbog skole inace bi po cijele dane bio na njemu.


intel q6600,500gb hard,4gb ram corsair520w
16 godina
offline
RE: Ovisnost o računalu
1kokolo1 kaže...

Daj vi koji kažete da ste 12 sati za kompom pričate gluposti. I to teške. Šta sad mislite da ste više kul ako upadnete s takvom pričom. Mislim koliko sati spavate i koliko ste sati na poslu/u školi??? Neka spavate 8 sati i radite opet 8 ostaje vam još 8 sati u danu. A čisto sumnjam   da ih sve provedete za kompom.


Mislim da gvorim u ime svih, OVO JE TOPIC ZA OVISNIKE lol.
zzam se, sad uzmi digitron i racunaj, ujutro u 7.15 sjednem za komp, to je na poslu, uzmem oko pola sata za topli obrok, i mozda  dva sata izgubim kod sefa ili po kavicama, tako do 3.30, kuci dodem oko 4.15, pali se komp, sada se presvlacim i spremam, pojedem i ako nesto uradim, znaci oko 7 sam opet za kompom, najkasnije 7. i sjedim tu do 1-2 sata, znaci spavam otprilike 4 - 5 sati, nekada i manje. eventualno da izidem s curom, ali to je 2 - 3 puta tjedno, vise 2 nego 3, pa sada izracunaj koliko provedem za kompom, i to ti osobno tvrdim tako mi je svaki dan.

 

 

 

The_Chosen_One kaže...
goodye kaže...
Ma ne prijatelju, to ti je ovisnost, sto prije priznas bit ce ti lakse :D. od 24 sata dana i noci ti si 12 ra racunalom. ccc
ja sam ujutro od 7, na poslu za kompom, dodem kuci u 4 i prvo palim stroj, ako nedaj boze cura zove, onda ono moram ... samo cemo kavicu, i idem, opet za komp, idem u krevet otprilike oko 1-2, ni tada se ne gasi, nego bittorrent radi punom parom, posto mi je net paket takav, da mi je je od 0.00-7.00 free, ne ulazi u promet.

 Da sam ja na tvom mjestu, ja bih se maknuo od kompa, i posvetio bih puno pažnje svojoj curi, a ne otišao samo na kavicu s njom.

 

To sam rijesio, zenim se za 3 mjeseca, tako da netreba previse paznje, znaci ostaje vise vremena za komp. Smijeh
We are born naked, wet and hungry. Then things get worse.
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.4.2008 11:50 (goodye).
16 godina
neaktivan
offline
Ovisnost o računalu

Ja smatram da ljudi nisu toliko ovisni o samim računalima koliko su ovisni o ZABAVI. Većina ljudi da ne sjedi cijeli dan za kompom bi gledali cijeli dan TV. Problem je u tome što je računalo postalo bolja zabava od knjige, tv-a, sporta, etc. Osobno provodim možda i više od 12 sati za kompjuterom dnevno ali ne smatram se ovisnikom. Redovno se bavim nekim sportom (u zadnje vrijeme rolanjem i biciklima), puno čitam, amaterski se bavim fotografijom, volim otići u prirodu na kampiranje (što više to bolje)...

 

Ali bez obzira na to sve na poslu sam barem 8 sati za računalom, kad dođem kući nešto surfam, programiram za svoju dušu po webu, odigram koju igru, obradim fotku, naručim knjigu, radim glazbu, dopisujem se s ljudima i nisam ovisan o tome. Ljudi moraju shvatiti razliku između ovisnosti i.. ostaloga. Netko je ovisan ako stvarno NE MOŽE bez računala uopće, a testovi tipa "nemoj upaliti komp tjedan dana" ili "nemoj igrat igru tjedan dana" su totalna debilana i ne dokazuju ništa. Ako ne upalim komp tjedan dana neću ništa više ići na kave s ljudima, voziti bicikl, rolati se, čitati knjige, etc. nego ću slobodnih mi par sati kod kuće iskoristiti na neki drugačiji način koji niti je bolji niti je korisniji od računala.

 


Prije su ljudi cijeli dan hranili svinje, kosili travu, sijali žito, hranili krave, hranili kokoši, još malo kosili travu, etc. Danas čovjek (u prosjeku) ima puno više slobodnog vremena koje troši na razonodu - a tu prevladava računalo.

 

Naravno, ovisnika ima, i to je činjenica. Problem je prave ovisnike prepoznati i liječiti.


music is my first love and will always be my last
16 godina
offline
Ovisnost o računalu

Što se tiče prošlosti ja sam znao opaliti i po 5h dok mi oči nisu ispale (no ovdje bi se i u toj kondiciji osjećao kao noob). No došlo je ono vrijeme kada se zapitaš koji ti je vrag i dali zaista hoćeš provesti svoj život i mladost pred "tom kutijom" (kako veli moja mama :). I znate otrjeznio sam se i sada sam na kompu max. 2h/dan  

 

I znate što, sretan sam Namigiva

 

 

 

 

 

 

 


Ja sam potpuno drukčiji od drugih
16 godina
neaktivan
offline
Ovisnost o računalu

He he, ja si upravo kupio nove okulare sa "special" shajbama sa svim živim filterima jerbo na poslu buljim u monitor od 8-10 sati dnevno.

16 godina
neaktivan
offline
Ovisnost o računalu

Nebih se bas nazvao ovisnikom, ipak mi je to nekako predrasticno. Ako mogu otici kod frenda na kavu/pivu/vodku bez da se osjecam nervozno sto nisam za racunalom onda nisam ovisan. Jedino sto bih kod racunala stavio pod ovisnos su igrice, a njih stvarno igram svakih godinu dana tako da je zakljucak: nisam ovisnik.

 

Da, sjedim satima, provodim noci(kad se nemoram rano buditi) bez spavanja za racunalom, ali sa namjerom da nesto NAUCIM, a koliko znam ucenje nikad nije bilo ovisnost nego vrlina.


Arch user, Don't Panic!!!
16 godina
offline
RE: Ovisnost o računalu
stef kaže...

He he, ja si upravo kupio nove okulare sa "special" shajbama sa svim živim filterima jerbo na poslu buljim u monitor od 8-10 sati dnevno.

 Tu granicu sam presao prije tocno godinu dana :lol:!

We are born naked, wet and hungry. Then things get worse.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ovisnost o računalu
Tux Slave kaže...

 

Da, sjedim satima, provodim noci(kad se nemoram rano buditi) bez spavanja za racunalom, ali sa namjerom da nesto NAUCIM, a koliko znam ucenje nikad nije bilo ovisnost nego vrlina.


Ovisnost, ma kako korisna bila... :) 

If it's sent by ship then it's a cargo, if it's sent by road then it's a shipment.
16 godina
protjeran
offline
Ovisnost o računalu

Bolje bit ovisan o kompjuteru nego o raznim drogama.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Ovisnost o računalu
dovla kaže...

Bolje bit ovisan o kompjuteru nego o raznim drogama.

 SLAŽEM SE

Nema pitanja na koje ne postoji odgovor.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ovisnost o računalu

Ne smatram to nikakvom ovisnošću. samo zanimacija, hobi. cjeli svijet ja na kompu. neki manje neki više.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice