Ovisnost o računalu

poruka: 289
|
čitano: 59.374
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Ovisnost o računalu

Smatrate li ljude koji često koriste računalo po 12 i više sati da su ovisni o njemu (ovo se ne odnosi na one kojima je računalo potreban za posao).


Nema pitanja na koje ne postoji odgovor.
16 godina
neaktivan
offline
Ovisnost o računalu

A nego što nego ovisni.. Mršti se

16 godina
neaktivan
offline
RE: Ovisnost o računalu
mjaut kaže...

A nego što nego ovisni.. Mršti se

 Onda bi mi ovisnici trebali na liječenje....Belji se.

Nema pitanja na koje ne postoji odgovor.
16 godina
neaktivan
offline
Ovisnost o računalu

mali test- jesi za lječenje....pokušaj tjedan dana provest tak da ne pališ komp...

16 godina
neaktivan
offline
RE: Ovisnost o računalu
Lily kaže...

mali test- jesi za lječenje....pokušaj tjedan dana provest tak da ne pališ komp...

 Najduže vrijeme dok spavam, a dok sam budan pored njega 10 minuta....

Nema pitanja na koje ne postoji odgovor.
16 godina
neaktivan
offline
Ovisnost o računalu

Pa ja ne smatram baš tako jer sam prije na liniji slušao muziku, igre sam igrao preko playstationa, gledao TV, i gledao filmove na videu. Sada se sve može to raditi na PC-u pa se čudimo koliko smo na njemu a ustvari smo isto toliko vremena provodili na drugim "uređajima".

Ali iskreno 12 sat i više na dan je stvarno previše. Podsjeća me na frenda koji je iz kuće u mjesec dana izašao SAMO jedanput (WOW freak) i to da kupi expanziju TBC.Mršti se  Kada sam ga zvao da organiziramo moj rođendan odgovor mi je bio "doći ću ti na rođendan, ne mogu sada pričat na raidu sam" i poklopi slušalicu.Plač

Srećom na mome rođendanu upoznao buduću curu i okanio se kompa. Sada se ne može skinuti s nje.Smijeh


Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't
stand one bit of competition
16 godina
neaktivan
offline
Ovisnost o računalu

ovo je ovisnost... al ne tolko o kompu vec o igrama...

 

http://nase-djakovo.com/index.php?subaction=showfull&id=1207245094&archive=&start_from=&ucat=1&

 

sta  kazete  na  ovo?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Ovisnost o računalu
Sivi kaže...

ovo je ovisnost... al ne tolko o kompu vec o igrama...

 

http://nase-djakovo.com/index.php?subaction=showfull&id=1207245094&archive=&start_from=&ucat=1&

 

sta  kazete  na  ovo?

 To je u Japanu normala.

Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't
stand one bit of competition
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ovisnost o računalu

Bome gadno.

16 godina
neaktivan
offline
Ovisnost o računalu

ovisan o kompu???? bogmeč,jesam!!!!!!!!!! i nije mi bad,imam punu kuću računala,od commodorea 64,orla128,atarija,amigu500&1200,386,486,PI,PII,celerona(coopermine),PIII,PIV,athlona1700xp+,durona900,i sad C2D,kruha ne traže,klinci rasturaju još od pelena,a bogmeč ne dam za neku siću.frendovi me malo čudno gledaju,al' kaj ću im ja,to je zavist....heheheheheNevinašce


C2D,E4300 1800mhz,overclock 2700mhz(9x300),MBO Gigabyte P-965 DS3,2x1gb+2x512 mb kingmax ddr2 800mhz, HDDSeagate 320Gb,Gainward 8600 GTS 512 mb,Chieftec BIG tower,Fortron Blue Storm 2 500 W
16 godina
neaktivan
offline
Ovisnost o računalu

Dnevno provedem oko 12 sati za PC-om.Ali da imam baš potrebu da sjedim po cijeli dan,NEMAM!Već jednostavno to mi je hobi.Ne bavim se sportom tako da...

16 godina
online
RE: Ovisnost o računalu
Ag3nt kaže...

Dnevno provedem oko 12 sati za PC-om.Ali da imam baš potrebu da sjedim po cijeli dan,NEMAM!Već jednostavno to mi je hobi.Ne bavim se sportom tako da...

Ma ne prijatelju, to ti je ovisnost, sto prije priznas bit ce ti lakse :D. od 24 sata dana i noci ti si 12 ra racunalom. ccc
ja sam ujutro od 7, na poslu za kompom, dodem kuci u 4 i prvo palim stroj, ako nedaj boze cura zove, onda ono moram ... samo cemo kavicu, i idem, opet za komp, idem u krevet otprilike oko 1-2, ni tada se ne gasi, nego bittorrent radi punom parom, posto mi je net paket takav, da mi je je od 0.00-7.00 free, ne ulazi u promet.

We are born naked, wet and hungry. Then things get worse.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ovisnost o računalu
Paolo2612 kaže...
Sivi kaže...

ovo je ovisnost... al ne tolko o kompu vec o igrama...

 

http://nase-djakovo.com/index.php?subaction=showfull&id=1207245094&archive=&start_from=&ucat=1&

 

sta  kazete  na  ovo?

 To je u Japanu normala.

 Lik nije kriv, to se počelo događat nakon što su ga isprebijali (znači ostavilo je psihičke posljedice na njemu)
I to u Japanu nije normala jer u Japanu ne tuku ljude pa da oni postaju ovisnici o igrama, nego neki Japanci nemaju život pa im je dosadno, pa igraju igre.

Što se tiče ovisnosti, teško je priznati, al mislim da je 90 % ljudi na ovom forumu ovisno o kompu. Sad, ovisnost se uvijek gleda kao nešto loše, ali u nekim slučajevima nije loša (npr. ovisnost o hrani, o zraku, o druženju...) I po meni je ovisnost o kompu i ako ga upališ jednom dnevno da bi bio 2 sata na njemu i tako svaki dan zato što ti tad očito treba komp ako ga pališ svaki dan... No dobro je ako kvalitetno iskoristiš vrijeme na kompu (da nešto naučiš, da se informiraš, da pričaš s drugima, a ne da blejiš u igre 5 sati).

Znači, umjereno korištenje kompa je ok, al da si 12 sati na netu, da igraš igre... Radije bi otišao van s društvom, ako ne s društvom onda sam s bajkom do Jaruna pa natrag.

Svi podaci su točni osim imena i prezimena...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ovisnost o računalu
Stroj mi "gori" cijeli dan, a na njemu sam po danu oko 4-6 sati, ako ne i više.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ovisnost o računalu
goodye kaže...
Ag3nt kaže...

Dnevno provedem oko 12 sati za PC-om.Ali da imam baš potrebu da sjedim po cijeli dan,NEMAM!Već jednostavno to mi je hobi.Ne bavim se sportom tako da...

Ma ne prijatelju, to ti je ovisnost, sto prije priznas bit ce ti lakse :D. od 24 sata dana i noci ti si 12 ra racunalom. ccc
ja sam ujutro od 7, na poslu za kompom, dodem kuci u 4 i prvo palim stroj, ako nedaj boze cura zove, onda ono moram ... samo cemo kavicu, i idem, opet za komp, idem u krevet otprilike oko 1-2, ni tada se ne gasi, nego bittorrent radi punom parom, posto mi je net paket takav, da mi je je od 0.00-7.00 free, ne ulazi u promet.

 Da sam ja na tvom mjestu, ja bih se maknuo od kompa, i posvetio bih puno pažnje svojoj curi, a ne otišao samo na kavicu s njom.

Kako da ne - How yes no
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ovisnost o računalu
Paolo2612 kaže...


Ali iskreno 12 sat i više na dan je stvarno previše. Podsjeća me na frenda koji je iz kuće u mjesec dana izašao SAMO jedanput (WOW freak) i to da kupi expanziju TBC.Mršti se  Kada sam ga zvao da organiziramo moj rođendan odgovor mi je bio "doći ću ti na rođendan, ne mogu sada pričat na raidu sam" i poklopi slušalicu.Plač

Srećom na mome rođendanu upoznao buduću curu i okanio se kompa. Sada se ne može skinuti s nje.Smijeh

         
 Happy story with a sad ending. Smijeh
Za mene je prosjek negdje 13 h dnevno za kompom
16 godina
neaktivan
offline
Ovisnost o računalu

Ajmo sada lijepo svi zajedno:"Ja sam ovisnik" Smijeh


Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ovisnost o računalu
Sivi kaže...

ovo je ovisnost... al ne tolko o kompu vec o igrama...

 

http://nase-djakovo.com/index.php?subaction=showfull&id=1207245094&archive=&start_from=&ucat=1&

 

sta  kazete  na  ovo?

 hmm... nije on baš kriv, krivi su oni što su ga izmlatili! roditelji od takve 'djece' moraju pazit na svoju djecu, on je se promijenio zbog TOGA ŠTO SU GA IZMLATILI A NE JER MU SE SVIDILA NEKA IGRA NA PC-U !!! (znam da je ovako neš slično i_rambo_plache napisa... ali neke stvari valja ponovit više puta)

intel dualcore e2140 2x1.60GHz
2GB ram 667MHz
GeForce XFX 7950GT 256MB
WD-HDD 160GB, DDMX6fire audio-card
400W
16 godina
neaktivan
offline
Ovisnost o računalu

definitivno sam ovisnik. priznajem. komp mi je ugasen samo kad spavam jer mi ventilator zuji.... (a i to samo kad nista ne skidam!). cak i kada nista korisno ne radim, nista konkretno, imam osjecaj da "moram" biti na kompu.... ponekad samo bjesomucno klikcem gumb stumbleupon i zurim u ekran do ujutro. jednostavno se osjecam cudno kada se nalazim u svojoj kuci a nisam za svojim kompom. cak i kada odem nesto pojesti, ponekad ustanem od stola u sred jela i odem do kompjutera skroz nesvjesno i onda se "otrijeznim" jer ne znam zasto sam dosao do kompa i tada se vratim jelu... bolesno. i am addicted. al kad nisam doma tj kad sam u nekom drugom ambijentu, ne osjecam takvu potrebu za racunalom. to je isto kao i sa onim pusacima cigareta koji npr. nisu navikli pusiti kuci jer su se ispocetka kad su tek pocinjali "bojali" staraca pa su pusili samo vani u drustvu a kuci ih nikotin uopce ne vuce. takodjer kada me prijatelji ili cura zovu vani nije mi se problem odvojiti od njega, dok znam neke ljude koje ne mozes istjerati napolje i odlijepiti ih od ekrana. ja nemam takvih problema.... jos....

16 godina
neaktivan
offline
Ovisnost o računalu

Vidim da mnogi ovo smatraju kao ovisnost, onda sam ja veliki ovisnik.


Nema pitanja na koje ne postoji odgovor.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ovisnost o računalu
PROTECTOR kaže...

Ajmo sada lijepo svi zajedno:"Ja sam ovisnik" Smijeh


 Ja sam ovisnik! Smijeh

Kako da ne - How yes no
16 godina
neaktivan
offline
Ovisnost o računalu

Bok. Ja sam Davor i ja sam ovisnik o računalima.

Krenulo ja sasvim slučajno. Bilo mi je dosadno i htio sam probat nešto novo. Ovisnik sam već 17 godina i ne želim se liječiti. :)


There's too many self-Indulgent wieners in this city with too much bloody money!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ovisnost o računalu
coder_ kaže...

Bok. Ja sam Davor i ja sam ovisnik o računalima.

Krenulo ja sasvim slučajno. Bilo mi je dosadno i htio sam probat nešto novo. Ovisnik sam već 17 godina i ne želim se liječiti. :)


 Dobra..........a koji se ovisnik želi liječiti....hahaha

Nema pitanja na koje ne postoji odgovor.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ovisnost o računalu
pc-haker kaže...
coder_ kaže...

Bok. Ja sam Davor i ja sam ovisnik o računalima.

Krenulo ja sasvim slučajno. Bilo mi je dosadno i htio sam probat nešto novo. Ovisnik sam već 17 godina i ne želim se liječiti. :)


 Dobra..........a koji se ovisnik želi liječiti....hahaha

 Pa jel se nije "Stoka" izlječio? Valjda..

 

There's too many self-Indulgent wieners in this city with too much bloody money!
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.4.2008 21:26 (coder_).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ovisnost o računalu
Tesko, od kompa se ne moze lijeciti, to kad ti se uvuce pod kozu - gotov si
16 godina
offline
RE: Ovisnost o računalu

level ovisnosti...... 1000/1000

hehe sve govori

 


May the Force be with you
16 godina
offline
RE: Ovisnost o računalu

LJudi moji zena i dite ce me se odrec priko Novina!1111111111111

16 godina
protjeran
offline
Ovisnost o računalu

 "Get a Life". dok to jos mozes, dok si mlad, kad ostaris imat ces vremena za virtualni svijet.


Zlo i Naopako
16 godina
offline
RE: Ovisnost o računalu

Ne smatram se pravim ovisnikom, ali volim provoditi vrijeme za kompom. Pred 2 godine je bilo razdoblje WoWa kad sam zaista bio po 7-9 sati uredno u igri skoro svaki dan, ali od posla i obaveza sam se ipak morao držat u kakvoj-takvoj disciplini pa nije prešlo u 12 satni sindrom nikada. Sada kad dođe Age of Conan mislim da ću si prvih tjedan dana dat oduška (uzet godišnji ili nekaj) pa opalit po 10tak sati dnevno, ali onda opet normalan ritam od 2-3 sata navečer i to je to Namigiva

 

Naime, pravi problem je nastupio (za mene) kada su stigli svi ovi MMORPGovi koji zahtjevaju svakodnevno igranje od po par sati samo da bi se držalo korak sa ostatkom ekipe na serveru Neodlučan

Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.4.2008 22:46 (Dado_ZG78).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ovisnost o računalu

Vidi svi muškarci ovdje... Evo jedna ženska ovisnica :)

Na kompu sam cijelo popodne, od kad dođem iz škole dok ne idem spavati..

Po ljeti se dignem u 8 i do 3 u noći sam na kompu bez ikakvog prestanka... To je više od 12 sati....

Eto toliko....

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.4.2008 23:20 (cozmika).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice