Maloljetnička zarada

poruka: 1
|
čitano: 626
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
neaktivan
offline
Maloljetnička zarada

Lijep pozdrav svima,

maljoljetnik sam imam 17 godina, ovo ljeto sam planirao raditi preko učeničkog servisa na baušteli. Imam određeni novčani cilj koji želim zaraditi ovo ljeto, naravno zeznuo sam se i možda završim na produžnoj, a usput moram i odraditi ljetnu praksu. To će mi oduzeti vrijeme koje je u mom slučaju dragocjeno pošto planiram raditi s Gradskim Muzejom, a kod njih nema uvijek posla nego je dosta ograničeno. I ne mogu raditi kad ja to poželim. Iz tog razloga sam odlučio napraviti maloljetničku Visa Electron (ili neku sličnu) karticu jer sam planirao raditi nekakav posao koji sam smislio preko interneta, od kojeg sam mislio nadoknadit dnevnice koje ću propustiti kad sam na produžnoj ili na praksi. Čuo sam svašta od toga da osoba koja se školuje bila to srednja škola ili faks ne smije na žiro račun u kalendarskoj godini zaraditi više od 11 000kn. Sad meni tu svašta nije jasno, može li mi netko objasniti kako to sve funkcionira oko novaca koje ja smijem zaraditi, hoću li morati plaćati porez i sve ostalo. Minimalno sam informiran, a želim se što bolje informirati. 

 

Hvala unaprijed.

Poruka je uređivana zadnji put uto 1.6.2021 19:08 (Slaeksy).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice