Lotto - matematički izazov

poruka: 19
|
čitano: 39.603
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Lotto - matematički izazov

Pozdrav.

Prije 2 dana sam raspravljao s poznanikom oko nekog Irskog lotta. Uglavnom, on je tvrdio da je sa 20 listića osigurao dobitak koji premašuje uloženo.

Pokušao sam izračunati šanse za dobitak, no uvijek negdje zapnem. Imam svoje izračune za koje nisam siguran da su točni pa ih neću niti iznositi da vas ne bih zbunio.
Idemo redom sa zadatkom:

  • Mogućih je 39 brojeva (1-39)
  • Nasumično se izvlači 5 brojeva
  • Kolika je šansa da osoba pogodi 1 broj sa liste od 5 izvučenih bez obzira na redoslijed?
  • Kolika je šansa da osoba pogodi 2 broja sa liste od 5 izvučenih bez obzira na redoslijed? Znači, ako su brojevi 5, 34, 18, 9, 13 - da pogodi bilo koju kombinaciju od dva broja, na primjer 18 i 5 ili 34 i 9, svejedno.
  • Koliko šanse rastu sa svakim novim listićem, odnosno sa svakom novom kombinacijom od dva broja?
  • Je li moguće da su u jednom trenutku šanse 1/1, odnosno 100%? Ako da, kada?

 

Hvala.

Kako da skinem hrpu filmova, programa i super ekstra igricu sa torrenta? Skinuo bi GTA IV, Windows Vista Enterprise Edition, AutoCAD 2009, neki program za uber modeliranje i pravljenje igara!
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.3.2010 22:20 (Random.).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Lotto - matematički izazov

Ako sam dobro izračunao,šanse da pogodi jedan broj su 1:39.I ako sam opet dobro računao,postoji 575757 mogućih kombinacija(5/39) i postoji 741 kombinacija sa dva broja.Naravno govorimo o jednom listiću.

alrighty then
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.3.2010 22:27 (dncrmt).
15 godina
neaktivan
offline
Lotto - matematički izazov

Itko?

Kako da skinem hrpu filmova, programa i super ekstra igricu sa torrenta? Skinuo bi GTA IV, Windows Vista Enterprise Edition, AutoCAD 2009, neki program za uber modeliranje i pravljenje igara!
15 godina
odjavljen
offline
RE: Lotto - matematički izazov

Ne znam sad napamet formule za vjerojatnosti, ali jedini način da šansa za pogodit svih 5 brojeva bude 100% je uplatiti sve kombinacije. S obzirom na broj ostalih uplata i raspodjelu novca (dio ide lutriji, dio u dobrotvorne svrhe, a dio u nagradni fond koji se opet dijeli na glavni dobitak + dobitci niže vrste), mala je šansa de će dobit više nego je uložio. Jedino ako je jackpot jako visok, ali s obzirom da ovaj sistem ima puno veću vjerojatnost i od 7/39 i od 6/45, ne vjerujem da je jackpot ikad prevelik. Uz to još postoji i veća šansa da ne bude jedini dobitnik, pa onda još taj dobitak dijeli.

 

BTW, koliko sam uspio pronaći ne postoji model 5/39, osim ako se ne radi o 5-4-3-2-1 lutriji koja zapravo koristi rezultate glavne lutrije.

 

Edit: Šansa za pogodit jedan broj:

Ako biraš samo jedan broj, a izvlači se 5/39 šansa da taj broj bude:

1. izvučen = 1/39

2. izvučen = 1/38

3. izvučen = 1/37

4. izvučen = 1/36

5. izvučen = 1/35

Ukupno =   0,1353330484909432

 

Za 5 brojeva je pet puta veća:   67,66%

 

Za pogađanje 2 ili više brojeva ne znam, ali HL daje na svojim stranicama već izračunate vjerojatnosti.

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.3.2010 23:49 (MrBlc).
15 godina
offline
Lotto - matematički izazov

Hehe, ovo smo baš iz matke pred nekih mjesec dana radili, i to baš na primjeru našeg lota 7/39Smijeh Sutra ću vam napisat kako se izračuna i ostat ćete zapanjeni podatkom heheBelji se

16 godina
online
RE: Lotto - matematički izazov
Random. kaže...
  • Mogućih je 39 brojeva (1-39)
  • Nasumično se izvlači 5 brojeva
  • Kolika je šansa da osoba pogodi 1 broj sa liste od 5 izvučenih bez obzira na redoslijed?

Iz sjećanja...

 

5 brojeva iz skupa od 39. Ukupno kombinacija imaš (39 povrh 5) = 575757 kombinacija.

Ako fiksiraš 1 broj, onda je povoljnih kombinacija za tebe ima (38 povrh 4) = 73815.

To daje otprilike 12% šansi za pogoditi 1 broj.

 

Random. kaže...
  • Kolika je šansa da osoba pogodi 2 broja sa liste od 5 izvučenih bez obzira na redoslijed? Znači, ako su brojevi 5, 34, 18, 9, 13 - da pogodi bilo koju kombinaciju od dva broja, na primjer 18 i 5 ili 34 i 9, svejedno.

Ako fiksiraš 2 broja, onda je povoljnih kombinacija za tebe ima (37 povrh 3) = 7770.

To daje otprilike 1.3% šansi za pogoditi 2 broja.

 

Random. kaže...
  • Koliko šanse rastu sa svakim novim listićem, odnosno sa svakom novom kombinacijom od dva broja?

Kupnjom listića, s različitim parovima brojeva na njima, šanse se zbrajaju (funkcija ili).

 

Random. kaže...
  • Je li moguće da su u jednom trenutku šanse 1/1, odnosno 100%? Ako da, kada

Da... kada kupiš sve listiće sa svim kombinacijama brojeva :)

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live.
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.3.2010 0:26 (Elles D.).
15 godina
odjavljen
offline
RE: Lotto - matematički izazov
Elles D. kaže...

Iz sjećanja...

 

5 brojeva iz skupa od 39. Ukupno kombinacija imaš (39 povrh 5) = 575757 kombinacija.

Ako fiksiraš 1 broj, onda je povoljnih kombinacija za tebe ima (38 povrh 4) = 73815.

To daje otprilike 12% šansi za pogoditi 1 broj.

 

  Mislim da si pogriješio. Ako fiksiraš jedan broj, to znaći da ćeš točno taj broj pogoditi, međutim ti imaš na listiću 5 brojeva, pa je ta vjerojatnost 5 puta veća.

Isto tako i za više brojeva ima više kombinacija, tako da za 2 broja imaš 10 kombinacija, za 3 također 10, za 4 imaš 5 i na kraju za svih 5 pogođenih brojeva ima jednu kombinaciju.

Mislim da je ovaj tvoj način ispravan (iako nisam siguran je li i zašto nastaje razlika za 1 broj između mog i tvog načina), samo što treba množiti s brojem kombinacija:

1 broj: 60%

2 broja: 13 %

3 broja: 1%

4 broja: 0,03%

5 brojeva: 0,00017%

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
16 godina
online
RE: Lotto - matematički izazov
MrBlc kaže...

Mislim da si pogriješio.

Moguće :)

 

MrBlc kaže...

Ako fiksiraš jedan broj, to znaći da ćeš točno taj broj pogoditi, međutim ti imaš na listiću 5 brojeva, pa je ta vjerojatnost 5 puta veća.

Ako fiksiram jedan broj, znači samo da sam smanjio broj povoljnih rezutata za mene. Samo to - nije mi bitno koji je od 5 brojeva na listiću.

I da, mislim da je potrebno pomnožiti postotak s 5 - jer toliko pokušaja imamo za pogoditi broj. Odnosno množimo s (5 povrh 1). Za 2 broja množimo s (5 povrh 2), ...

 

 

 

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live.
15 godina
odjavljen
offline
RE: Lotto - matematički izazov

Isto dobiješ po formuli:

 

1 : (N povrh x) / (m povrh x) / (n povrh x)

 

Gdje je:

N ukupan broj brojeva u bubnju

m je broj brojeva zaokruženih na listiću

n je broj brojeva koji se izvlaće iz bubnja

x je broj pogođenih brojeva

 

Prvi kaže koliko ima ukupno kombinacija traženog dobitka u bubnju, drugi kaže koliko kombinacija pokriva naš listić (što je praktično kad se igra sistemski listić) i treći kaže koliko kombinacija traženog dobtika sadrži izvučena kombinacija.

Recimo kod sistemskog listića lota 7/39 ima ukupno 8 kombinacija 7-ice, ali samo 70 kombinacija 4-i. Kad se igra 8 kombinacija u kojima se brojevi ne ponavljaju, u svakoj kombinaciji ima 35 4-i, postoji 5 neovisnih kombinacija, što daje 175 + one od one 3 djelomočno ovisne kombinacije (koje nisam siguran kako se računaju), ali u svakom slučaju više od duplo, vjerojatno približno 3 put veća vjerojatnost za dobit četvorku neko kod sistemskog listića.

 

I na kraju, jedini problem je to što se ne poklapa sa vjerojatnostima danim na stranicama HL-a. Ne vjerujem da su oni pogriješili, a koliko me pamčenje služi, ovo je ispravna formula.

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
15 godina
neaktivan
offline
Lotto - matematički izazov

Zakomplicirali ste formulama. Idemo pokušati logikom.

Šansa da se pogodi jedan broj od 39 je 1:39 (1/39=0,0256 -> 2.6% da ćeš pogoditi)
Pošto se izvlači 5 brojeva, šansa se povećava za 5 puta, odnosno 39/5=7,8 -> 0,128 -> 12.8 % da ćeš pogoditi

Mogućih kombinacija 2 broja kod 39 brojeva bez ponavljanja istih brojeva (1,1 ili 34,13 i 13, 34) je 741.

Naizgled je mogućnost pogađanja 1:741, no pošto kod 5 različitih brojeva ima 10 kombinacija, šanse se povećavaju za 10. Iz toga slijedi da su šanse za pogodak 2 broja 741/10=74,1 -> 1/74,1 -> 0.013 -> 1.35%

E sad, zna li itko u grubo kako se povećavaju šanse sa 2, 3, 4... listića? Jer, nekako mi nema logike da je sa jednim listićem šansa 1:74, sa 2 - 2:74, a sa 74 - 74:74. Nisam siguran.

Kako da skinem hrpu filmova, programa i super ekstra igricu sa torrenta? Skinuo bi GTA IV, Windows Vista Enterprise Edition, AutoCAD 2009, neki program za uber modeliranje i pravljenje igara!
16 godina
online
RE: Lotto - matematički izazov
MrBlc kaže...

 

I na kraju, jedini problem je to što se ne poklapa sa vjerojatnostima danim na stranicama HL-a. Ne vjerujem da su oni pogriješili, a koliko me pamčenje služi, ovo je ispravna formula.

Evo, gledam za 6/45.

 

Za 3 pogođena

(6 povrh 3) *(45-6 povrh 3) - isto na HLu

 

Za 4 pogođena

(6 povrh 4)* (45-6 povrh 2) - isto na HLu

 

Za 5 pogođena

(6 povrh 5)* (45-6 povrh 1) - različito od HLa! Bilo bi isto kad bi stavio (45-6-1 povrh 1).

 

Ista stvar je i za 7/39. Možda je stvar vezana za onaj bonus broj?

 

 

Random. kaže...

Zakomplicirali ste formulama. Idemo pokušati logikom.

Nemoj... vidiš i sam da logika ne ide dalje od jednog broja :)

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live.
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.3.2010 16:00 (Elles D.).
15 godina
odjavljen
offline
RE: Lotto - matematički izazov
Elles D. kaže...
Random. kaže...

Zakomplicirali ste formulama. Idemo pokušati logikom.

Nemoj... vidiš i sam da logika ne ide dalje od jednog broja :)

Ni za jedan broj nije ispravan rezultat jer ga još treba pomnožit s 5.

 

Ja sam gore ipak pogriješio, prava formula je:

  Gdje je:

N - broj loptica

m - broj zaokruženih brojeva na listiću

n - broj loptica koje se izvlače

k - broj pogođenih brojeva

 

Ukoliko ti je to komplicirano, otvori Excel i upiši formulu:

=1/(HYPGEOMDIST(k;n;m;N)) za 1:X format ili

=100*HYPGEOMDIST(k;n;m;N) za rezultat u %

 

Za konkretni primjer 5/39 formula glasi

=100*HYPGEOMDIST(k;5;5;39) gdje je k broj pogođenih brojeva za koje tražiš vjerojatnost.

 

Rezultati:

0 -> 48,32872201 %

1 -> 40,27393501 %

2 -> 10,39327355 %

3 -> 0,974369395 %

4 -> 0,029526345 %

5 -> 0,000173684 %

 

 

EDIT: Tek sad vidim da si gore dao samo dio formule za broj povoljnih kombinacija. Sad se i meni poklapa s HL-om, s tim da je vjerojatnost za 5 u 6/45 zapravo zbroj vjerojatnosti za 5 i za 5+1.

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.3.2010 19:15 (MrBlc).
15 godina
neaktivan
offline
Lotto - matematički izazov

@MrBlc - razumiješ li te formule, odnosno vidiš li logiku u njima? Pitam jer mi stvarno nema smisla da za 1 i 2 nije kao u mojoj prošloj poruci.

Ako možeš, molio bih te da pobliže objasniš dolazak do izračuna za jedan i dva broja, odnosno što ne valja u mom posljednjem izračunu.

Hvala.

Kako da skinem hrpu filmova, programa i super ekstra igricu sa torrenta? Skinuo bi GTA IV, Windows Vista Enterprise Edition, AutoCAD 2009, neki program za uber modeliranje i pravljenje igara!
16 godina
online
RE: Lotto - matematički izazov
MrBlc kaže...

 Tek sad vidim da si gore dao samo dio formule za broj povoljnih kombinacija. Sad se i meni poklapa s HL-om, s tim da je vjerojatnost za 5 u 6/45 zapravo zbroj vjerojatnosti za 5 i za 5+1.

Zbroj, kažeš? Dakle, ipak ima veze s tim jednim dodatnim brojem.

 

Da, to je ta formula koju sam koristio. I formula ima jasno logičko objašnjenje. I dobro je znati da se još uvijek sjećam stvari koje sam učio prije ~13-14 godina :)

 

@Random: ja bi ti objasnio formulu, ali pitao si MrBlca, pa neka ti on objasni onda Belji se

 

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live.
15 godina
offline
RE: Lotto - matematički izazov

@Random, imaš pogrešan pristup logičkom rješavanju... s krive strane.

-krenuo si računanjem jednog broja i dobio 12,8% ... trebaš 'okrenuti' pitanje, koliko listića je porebno za 100%tni pogodak...

-još jednostavnije, da bi bio 100% siguran od 39 brojeva, moraš prekrižiti svih 39. ... -razumljivo?

 

Za dva broja, recimo jedinica  je fix, 1-1, 1-2...,1-39=38 parova, 2=fix/38 parova, -1 koji je duplić ... to je suma niza parova 1-39,  (39/2)x38=741 kombinacija.

 

Za tri, je fix od dva broja=741 kombinacija, dalje 1-2-3, 1-2-4, 1-2-5.. -do 37-38-39. formula je 39x38x37x36x35=od čega treba odbiti (podijeliti) duplikate.. 1x2x3x4x5=120 (za pet brojeva) ...= 575.757 kombinacija (običnih listića) za 100% peticu (5/39).

 

Za školski primjer, zapamtiti: kreće se od gornjeg (zadnjeg-najvećeg) broja (u ovom slučaju 39) i množimo s predhodnim brojevima koliko izvlačimo (5.). -taj broj treba podijliti s početnim nizom 1x2.... x5 (od 5) da bi dobili broj kombinacija u 5/39 lotu. 69.090.840 / 120 = 575.757

 

-moguće je kraćenje ali je rizik od upetljavanja... npr 35=5x7 5 i 5 kratimo.. 2 i 4 su parni pa kratimo s parnim 36, 38... 3 i 39.

 

provjeru može u excelu, combin(x,y) tj combin(39, 5)

ili na mathematici... ili lottery

Interesantna situacija, ako je min. 3 broja za neki dobitak, kombinacija =1kn, potrebno je cca 100 kombinacija =100kn, obično je dobitak cca 7-15kn, kombinacija za 3ticu je 5,x dakle cca 50kn. To je dosljedno standardnoj podjeli uplate i podjele na uloge (polovica ide u fond). Dakle nikakva matematika neće dati zaradu na lotu, samo sreća... ili Namigiva jer polovica ide njima, a veći broj pogodaka samo dijeli isti dobitak na manje dijelove...

A priča o sistemu koji dobija je samo priča....

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
RE: Lotto - matematički izazov
ihush kaže...

A priča o sistemu koji dobija je samo priča....

Jasno. Nisu sisteme igara na sreću radili "klošari s kvarta".

U redu, jasno mi je da postoji 741 kombinacija za dva broja, no čini mi se da nisi napisao ono najvažnije.

Kolika je šansa s jednim listićem? Kolika je šansa sa 741 listića? Odnosno kako šansa raste sa brojem listića u igri? Usput, svatih da iako je šansa za dobitak 5 puta veća, 49 kombinacija listića jednostavno nije dovoljno za 100% dobitak, no taj broj ne mora biti ni 741. Confused. Iznad mog dohvata.

Kako da skinem hrpu filmova, programa i super ekstra igricu sa torrenta? Skinuo bi GTA IV, Windows Vista Enterprise Edition, AutoCAD 2009, neki program za uber modeliranje i pravljenje igara!
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.3.2010 2:14 (Random.).
15 godina
offline
RE: Lotto - matematički izazov
Random. kaže...
ihush kaže...

A priča o sistemu koji dobija je samo priča....

Jasno. Nisu sisteme igara na sreću radili "klošari s kvarta".

U redu, jasno mi je da postoji 741 kombinacija za dva broja, no čini mi se da nisi napisao ono najvažnije.

Kolika je šansa s jednim listićem? Kolika je šansa sa 741 listića? Odnosno kako šansa raste sa brojem listića u igri? Usput, svatih da iako je šansa za dobitak 5 puta veća, 49 kombinacija listića jednostavno nije dovoljno za 100% dobitak, no taj broj ne mora biti ni 741. Confused. Iznad mog dohvata.

 .. za dva broja 1:741 = 0,00134.. =0,13% *49=0,0661.. =6,61%

-da izbjegnemo zabune, treba govoriti o kombinacijama listić može imati 8 ili sistemski.. to je sporedno, dakle kombinacija (ne listić)

za 100% (2 broja 5/39), treba 741 kombinacija. Svaka nosi jednak dio tj. 0,13..% x741=100%...

- ili nešto manje od 100 listića po 8 kombnacija..

ili s 370-371 kombinacijom su šanse fifti-fifti.. za dvojku.

 

(Mislio sam da je važnija formula ... završni niz-umnožak podijeljen s početnim nizom... )

 

edit:

-Mislim da razumijem što te muči... 'logička greška ili previd'.

Nije lako za objasniti, ali.. pravila lota, bez obzira na 'ciljanju dvojku', igra ide na izvlačenje 5 brojeva.

U svakoj kombinaciji, možeš imati i jackpot-svih 5, ili ni jedan... ali ukupno u 741 moraš imati pogođen par.

Još i kombinacije, jer ako je ciljani par bio 1-2, na nekoj kombinaciji si dobio i 1-3, 1-4... čak i tricu, četvorku ili peticu... 741 (različita) kombinacija samo matematički garantira da imaš 100% pogođen par, ali to ne isključuje i 5ticu npr.

Kao što 575.757 (različitih) kombinacija osigurava jackpot-svih 5. ali samo jednom, podrazumjeva se i odeđeni broj četvorki, trojki i dvica... proporcionalno veći.

Valjda je to dio koji je (bio) mutan?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.3.2010 2:48 (ihush).
15 godina
odjavljen
offline
RE: Lotto - matematički izazov
Random. kaže...

Zakomplicirali ste formulama. Idemo pokušati logikom.

Šansa da se pogodi jedan broj od 39 je 1:39 (1/39=0,0256 -> 2.6% da ćeš pogoditi)
Pošto se izvlači 5 brojeva, šansa se povećava za 5 puta, odnosno 39/5=7,8 -> 0,128 -> 12.8 % da ćeš pogoditi

Mogućih kombinacija 2 broja kod 39 brojeva bez ponavljanja istih brojeva (1,1 ili 34,13 i 13, 34) je 741.

Naizgled je mogućnost pogađanja 1:741, no pošto kod 5 različitih brojeva ima 10 kombinacija, šanse se povećavaju za 10. Iz toga slijedi da su šanse za pogodak 2 broja 741/10=74,1 -> 1/74,1 -> 0.013 -> 1.35%

E sad, zna li itko u grubo kako se povećavaju šanse sa 2, 3, 4... listića? Jer, nekako mi nema logike da je sa jednim listićem šansa 1:74, sa 2 - 2:74, a sa 74 - 74:74. Nisam siguran.

ihush ti je napisao dosta korisnih informacijama, doduše s krivim šansama jer je uzeo omjer koji si ti izračunao (krivo). Prvo, preskačeš činjenicu da i ti imaš 5 brojeva na listiću.

Da ti objasnim onu forumulu, za dva broja:

 

N povrh n - je ukupni broj kombinacija koje postoje na lotu

m povrh k - je ukupni broj kombinacija k brojeva koje možeš dobiti na svom listiću

N-m povrh n-k - u ovomu je caka. Da bi ti dobio dvicu, ostali brojevi koji su izvućeni ne smiju biti zaokruženi na listiću, jer inaće nisi dobio dvicu nego viši dobitak. Ovo je broj kombinacija preostalih loptica koje nisu dobitne.

 

U ovoj tvojoj formuli:

Prvo što si falio je to da se izvlači 5 puta po jedna kuglica od 39 jer ih svako izvlačenje ima jedna manje. Drugo što si falio je to što nisi uzeo u obzir da na listiću imaš 5 brojeva. Treće što si falio je da se nakon izvućenog jednog broja nastavlja izvlačiti dok se ne izvuće svih 5 brojeva i zanemario mogučnost da je ta izvućena jedinica zapravo možda samo dio dvice, trice, četvorke ili petica.

 

Ako ti se da čitati malo o hipergeometrijskoj distribuciji na engleskom: http://en.wikipedia.org/wiki/Hypergeometric_distribution

 

Što se listića tiće, povečanjem broja uplačenih kombinacija (više listića, sistemski listić i sl), šansa za jackpot se povečava upravo na način da je toliko puta veća koliko listića uplatiš. Međutim, ako se radi o dobitcima niže vrste, onda to vrijedi samo dok su kombinacije međusobno neovisne. Za siguran dobitak niže vrste ti treba manje uplata, ali je i dobitak puno manji, pa si opet u minusu.

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.3.2010 12:12 (MrBlc).
15 godina
offline
Lotto - matematički izazov

Znam da je stara tema, ali slučajno sam naletio na nju a vidim da nije najjasnije objašnjeno pa evo jednostavnog i razumljivog rješenje, možda nekom pomogne ubuduće:

 

 

Evo kako se računa lotto:

Prvo množimo mogućnosti - 39*38*37*36*35 = 69,090,840

zatim povoljne ishode - 1*2*3*4*5 = 120

 

zatim 120/69,090,840 = 0.0000000122773781 ili u postotku 0.0000012% (sa jednom kombinacijom)

 

svaka kombinacija uvećava šansu za dobitak, pa tako recimo ako na jednom listiću imamo 5 kombinacija, računamo 5*0.0000012% = 0.0000061%

 

Kao što vidimo neznačajno smo uvećali šanse za dobitak, ajde da uzmemo broj koji mnogi misle da bi trebao biti dobitan, recimo uplatimo 1000 kombinacija ( to je 100 listića  da njemu ima 10 kombinacija), kolike su šanse?

1000*0.0000012% = 0.000012%  

 

 

 

 

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice