Let avionom lijekovi

poruka: 4
|
čitano: 4.076
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Let avionom lijekovi

zanima me kakav je postupak kod ryanaira za osobe koje moraju nositi tablete u avion

 

da li nalazi i preporuke za tablete mogu biti na hrvatskom ili moraju biti napisani na engleskom

 

da li nalazi trebaju biti od specijaliste ili doktor opće prakse može naoraviti neku listu lijekova koje 

moram nositi 

 

hvala

15 godina
offline
Re: Let avionom lijekovi

Bok,

 

nije loše da imaš na engleskom, ali prolazilo je i kolegi samo na hrvatskom, Google Translate čuda radi i u rukama nadrkanog aerodromskog osoblja...

 

preporuka je imati ih u prozirnoj vrećici i obavezno navesti da ih nosiš u kabinu... ali naravno ne stotine tableta nego par, koliko ti treba da izdržiš putovanje...

 

nisam siguran da li je i dalje na snazi ograničenje od 100 ml tekućine koja se odnosi i na tekuće lijekove, jer ponegdje piše da samo treba najaviti osiguranju pri pregledu za ukrcaj...

 

evo ti jedan dosta dobar link:

 

https://together.stjude.org/en-us/diagnosis-treatment/medication-management/flying-with-medication.html

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Re: Let avionom lijekovi
hvala
15 godina
offline
Let avionom lijekovi

da li nalazi koji potvrđuju da se kod putovanja avionom moraju nositi lijekovi može napisati doktor opće prakse ili nalazi moraju biti napisani od specijaliste koji je propisao svaki pojedini lijek

 

pijem više lijekova pa me zanima da li se kod doktora opće prakse može dobiti neka potvrda na kojoj je spisak svih lijekova koje koristim i da ta potvrda vrijedi isto kao da mi je za svaki lijek nalaz pisao specijalist

 

da li postoji neko vremensko ograničenje koliko maksimalno nalazi mogu biti stari da bi se koristili kao potvrde za lijekove da bi se moglo putovati avionom

 

hvala

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice