Hrvatska pošta

poruka: 53
|
čitano: 33.530
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Hrvatska pošta
djigibao kaže...
Mene interesira da li ja mogu otvorit/pogledat paket prije nego ga platim?

Salje se hrvatskom poštom i preporučeno s otkupninom.

 Mozes, ja kad sam zadnji put isao podignuti paket pitao sam da ga otvorim prije nego platim pouzece da se uvjerim da li je maticna ploca koju sam narucio u paketu, i sve je proslo uredu.

15 godina
offline
Re: Hrvatska pošta
Luka123 kaže...
djigibao kaže...
Mene interesira da li ja mogu otvorit/pogledat paket prije nego ga platim?

Salje se hrvatskom poštom i preporučeno s otkupninom.

 Mozes, ja kad sam zadnji put isao podignuti paket pitao sam da ga otvorim prije nego platim pouzece da se uvjerim da li je maticna ploca koju sam narucio u paketu, i sve je proslo uredu.

 

Meni je rečeno da ne, što mi je potvrdio šef poslovnice. (pročitao sam na ovom forumu da je moguće pa sam inzistirao na šefu, nakon čega me čovjek u čudu gledao odakle mi to).

Moguće je jedino u slučaju ako sumnjam da je unutra bomba ili ako je paket oštećen (ne radi se o nekakvom selu, nego o glavnoj pošti u gradu).

 

 

Can't find a better Jam!
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.2.2015 16:25 (Gunner_V).
16 godina
offline
Re: Hrvatska pošta
Pricao sam danas s frendom Postarom i ovakvo je stanje:

- Uzmes paket i platis njima.
- Ako je kupnja preko oglasa/Njuskala on stoji pored tebe i gleda sta je unutra.
- Ako je nesto sto nisi narucio radi se zapisnik, zove policija i ide se na adresu posiljaoca tj. trazi se taj covjek.
- Novci su u posti i transakcija je stopirana.
- Radi se zapisnik i kroz par dana se novci vracaju vlasniku (meni).

Eto tako nekako bi treabalo bit.
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
offline
Re: Hrvatska pošta
Gunner_V kaže...
Luka123 kaže...
djigibao kaže...
Mene interesira da li ja mogu otvorit/pogledat paket prije nego ga platim?

Salje se hrvatskom poštom i preporučeno s otkupninom.

 Mozes, ja kad sam zadnji put isao podignuti paket pitao sam da ga otvorim prije nego platim pouzece da se uvjerim da li je maticna ploca koju sam narucio u paketu, i sve je proslo uredu.

 

Meni je rečeno da ne, što mi je potvrdio šef poslovnice. (pročitao sam na ovom forumu da je moguće pa sam inzistirao na šefu, nakon čega me čovjek u čudu gledao odakle mi to).

Moguće je jedino u slučaju ako sumnjam da je unutra bomba ili ako je paket oštećen (ne radi se o nekakvom selu, nego o glavnoj pošti u gradu).

 

 

Onda taj sef poslovnice nije upoznat sa novim zakonom:


http://www.vecernji.hr/hrvatska/evo-kako-ce-vas-posta-zastititi-od-prevara-u-kupnji-preko-interneta-941262

Ti imas pravo otvoriti paket uz njegovu pristutnost i uvjeriti se da je to ono sto si narucio.

11 godina
protjeran
offline
Hrvatska pošta

vec par paketa koje sam narucio sa ebay-a su prodavači morali poslat još jednom jer ih je neko u pošti uzeo sebi.....

jurehabs
9 godina
offline
Hrvatska pošta

Ekipa, može mala pomoć?

 

Nisam baš u potpunosti upoznat sa tim stvarima, pa da razjasnim sve nedoumice.

Živim u Čakovcu i dosad sam koristio glavnu poštu, međutim od 1.5 se vjerojatno selim na drugi dio grada koji ima svoj poštanski ured.  Pošto pod napomenom na stranicama Pošte stoji: ''Bez dostavnog područja'' to bi značilo da sva pošta adresirana na taj poštanski ured se podiže samo kod njih bez dostave poštara?

 

Mislio sam taj poštanski ured koristiti u slučaju da mi treba stići neki paket, pa da ne moram ići par km do glavne pošte, a ovaj mi je na par koraka od stana.

Molim nove članove da mi ne šalju PM u vezi ETS 2 multiplayera jer više ne odgovaram na takve poruke. Sve je objašnjeno u temi! Dajte si malo truda i u par minuta ćete pronaći sve odgovore.
12 godina
offline
Hrvatska pošta

Covijek mi je poslao postom pismo/paket iz osijeka prosli tjedan u cetvrtak i nije mi stiglo u zd, otisao u postu da je "zapelo" negdje i da ce mu javiti, jel to tako ide inace kad zapne?
Mislim se, stavljena je otkupnina na to, trazit cu da mi otvore da vidim jeli citavo, jer nema smisla preuzimati nesto sto je 7 dana trenutno u njih i to tko zna gdje...

12 godina
neaktivan
offline
Hrvatska pošta
Evo,odlučio sam dio svog pokušaja prepiske,koja je za sada bez odgovora od strane Hrvatske pošte,staviti i negdje gdje se nadam pokojem pametnom savjetu ili mišljenju.Iako se u biti radi o maloj stvari,na takvim stvarima se ogleda rad velikih kompanija.

"Poštovani,

Jako dugo naručujem i kupujem stvari putem interneta i nisam imao neugodnih iskustava do danas. Naime,naručio sam vrlo malo kozmetičko pomagalo u vrijednosti nešto većoj od pola dolara i to,kao i inače,od pouzdanog trgovca sa vrlo dobrim ocjenama brojnih zadovoljnih kupaca.U detaljima narudžbe je navedena i Besplatna Dostava,te sam istu i očekivao. Poštar koji je danas 28.7.2015. ,oko podneva,donio pošiljku,odmah je rekao da trebam dati 5 kuna za tu malu kovertu.Kada sam se požalio da često kupujem zadnjih mjeseci i da za tako nešto neznam,rekao je da je to uvedeno zadnjih 2 mjeseca (!?),pitao sam mogu li dobiti kakvu potvrdu da sam platio te dodatne troškove,rekao je da mi to ne može dati.Ipak,ne želeći oko toga raditi problem rekao sam da ću platiti i pružio najmanju novčanicu koju imam,od 10 kn.Nakon što ju je uzeo,hladno je rekao da nema sitnog da mi vrati.Budući mi nije do toga da naručenu stvar,u biti,platim 3 puta više od dogovorene cijene,zamolio sam ga da mi vrati 10 kuna i zadrži pošiljku,upozorivši ga da ću se požaliti svima u lancu narudžbe i isporuke.Nakon što je dotični poštar vratio mojih 10 kn,počeo je sa nekim nemuštim objašnjenjima i prijetnjama carinom od 200-300 eura (!?),kao i da on to ne može vratiti.Ipak,kuvertu nisam želio preuzeti.Ne želeći unaprijed prejudicirati krivnju bilo koga,od prodavača do poštara,ipak vam moram uputiti ovu žalbu.Uostalom,kao i svima drugima koji su involvirani u ovu pošiljku.Nadam se da ću ,od vas ,ili bilo koga drugog uskoro doznati objašnjenje ove čudne situacije.Nadam se Vašem skorom odgovoru."

I današnji mail...

"Poštovani.
Budući se niste očitovali o žalbi od jučer, 28.7.2015.,a ja sam dobio neke nove informacije, odlučio sam ih podijeliti sa vama. Naime, u kontaktu sa prodavačem i isporučiteljem iz zemlje porijekla pošiljke, doznao sam da ona nije trebala biti dodatno plaćana, niti uključuje ikakve troškove dostave. Stoga, razumno pretpostavljam, da je netko u vašoj kompaniji, pri čemu moje sumnje opravdano padaju na poštara, pokušao naplatiti nešto što mu ne pripada, tj. izvršiti čin prevare na štetu mene kao klijenta. Ukoliko ubrzo ne dobijem paket i objašnjenje, žalit ću se i na drugim instancama, od HAKOM-a, do Državnog inspektorata. Upoznati sa ovim slučajem, neki od mojih prijatelja i poznanika, iznijeli su mi i svoja negativna iskustva sa vašom kompanijom. Budući da ne želim da bilo kakvi prevaranti rade sa starijima ili onima koji se ne znaju pobrinuti za sebe, kao što ja mogu, spreman sam čitavu ovu priču oko dostave male kuverte, učiniti viralnom i vidjeti iskustva i mišljenja drugih korisnika. Sa željom da ova situacija bude riješena na obostranu korist, čekam vaš odgovor"

sho?
14 godina
offline
Hrvatska pošta

You go girl. Naravno da "nije mogao vratiti" jer nebi za to imao razloga, jer je dostava posve besplatna pa nije mogao razlog navesti "osoba odbila platiti poštarinu".

 

14 godina
offline
Hrvatska pošta

To se i meni dogodilo. I ja sam morao u par navrata platiti 4 do 5kn neobjašnjenih troškova poštaru.

Kad sam u pošti pitao o čemu se radi nitko mi nije znao objasniti. Iz Koprivnice sam. 

Steam: nuketown | skype: bernard.sasko | Facebook: Bernard Šaško | XboxLive: Berologic2013
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.7.2015 14:15 (Bernard Huky Hux).
13 godina
offline
Re: Hrvatska pošta

 O , da !

 

Meni zadnjih par mjeseci poštar za svaki paketic s e-baya uzme 4,5 kn , a naravno , radi se o free shippingu . Prije toga nije bilo , samo mi je paketic ostavio u sanducicu . Nedavno mi se i dogodilo da nikog nije bilo doma i ostavio mi je onu ceduljicu s kojom sam otisao na postu i digao paketić i nisam nista platio .

E sad , dali oni naplacuju to kaj mi postar donese paketic doma ? Također iz KC !

Music As A Weapon !!
16 godina
online
Re: Hrvatska pošta
Bernard Huky Hux kaže...

To se i meni dogodilo. I ja sam morao u par navrata platiti 4 do 5kn neobjašnjenih troškova poštaru.

Kad sam u pošti pitao o čemu se radi nitko mi nije znao objasniti. Iz Koprivnice sam. 

Ne znam gdje si pitao, ali to je već godinama i u službenom cjeniku pošte. 

Kad je pošiljka označena kao mali paket (small parcel) dostava se plaća 4,5kn.

9 godina
offline
Hrvatska pošta

Pozdrav ekipa. Imam jedan, nazovimo to tako, manji problemčić u vezi dostave paketa.

 

 

Naime naručio sam paket sa Ebaya i pošiljatelj mi je poslao tracking number.Po njemu sam vidio da je paket ušao u subotu u HR, prošao carinu i nastavio dalje. 

Po nekoj logici danas je trebao stići na adresu primatelja (naručio sam na frendovu adresu), no kad sam pogledao na status pošiljke, stajalo je da je ista danas ujutro stigla u Zadar i da je zaprimljena u poštanski ured u Biogradu na moru. Malo kasnije popodne kad sam gledalo stajala je obavijest da je pokušana neuspjela dostava paketa.

 

Fora je u tome da je frend iz Garešnice, te da nigdje u blizini Zadra nema ni slične adrese. Isto tako na email potvrdi kupnje sa ebaya jasno stoji frendova adresa sa dobrim poštanskim brojem. Do sad mi se još nikad tako nešto nije dogodilo, a naručivao sam hrpu paketa na razne adrese i svi su uredno stizali.

 

Ima netko kakav savjet što učiniti i kome se obratiti? Možda neki email za pritužbe ili slično?

Molim nove članove da mi ne šalju PM u vezi ETS 2 multiplayera jer više ne odgovaram na takve poruke. Sve je objašnjeno u temi! Dajte si malo truda i u par minuta ćete pronaći sve odgovore.
14 godina
neaktivan
offline
Hrvatska pošta

I sad bi ti normalno pomislio da možeš na najjednostavniji način - mailom riješiti problem ili barem dobiti neke odgovore!

E hoćeš k!

Nažalost!

 

Evo mojeg iskustva sa slanjem maila Pošti - na kraju je i bez njihove pomoći sve dobro završilo.

Poslao sam paket uz plaćanje pouzećem i očekivao sam dobiti novce drugi ili treći dan od podizanja.

Novci su nakraju došli tjedan dana kasnije, a odgovor koji sam dobio mailom je da mogu ispuniti obrazac za pritužbu/traženje paketa ili čega već/utvrđivanje bla, bla... i da nakon toga oni pokreću postupak traženja.

Znači nije lakše preko broja pošiljke i njihovog valjda do sada koliko-toliko umreženog sustava vidjeti trag "internih koraka i operacija".

 

Eto    

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
9 godina
offline
Hrvatska pošta

MA joj, ne vrijedi ni komentirati. Dovoljno je reći da iz inozemstva paket stiže u roku par dana, a od jednog do drugog grada mu ponekad i više od tjedan dana treba.

 

Uglavnom, vidjeh da je i danas pokušana neuspjela dostava u Biogradu. Pričekat ću još par dana da vidim da možda nije tracking number krivi, pa da nije u tome stvar. A ako ne, mislim da bi mi ipak jednostavnije bilo pokrenuti case na Paypalu i tamo tražiti povrat novca kad dođe vrijeme za to.

Molim nove članove da mi ne šalju PM u vezi ETS 2 multiplayera jer više ne odgovaram na takve poruke. Sve je objašnjeno u temi! Dajte si malo truda i u par minuta ćete pronaći sve odgovore.
14 godina
offline
Hrvatska pošta

Zna netko koliko, u zadnje vrijeme, traje carinski postupak? Poslao sam račun s PCP brojem 1.9. na mail s poziva i za minutu dobio povratni mail ali još nema promjene u statusu narudžbe kad gledam na ips.posta.hr

Do not feed the trolls!!
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.9.2015 18:28 (DragonWarrior).
13 godina
offline
Hrvatska pošta

Da ne otvaram novu temu, pitat ću ovdje.
Dakle, naručio nešto sa neta, poslano pouzećem i paket nikako ne dolazi. Obično mi dođe žuti papirić ili me poštar nađe, al ovaj put, ništa. Nikakva obavijest, poštar nije dolazio, a ja ko budala čekam.
I dođem danas u poštu, pitam što je sa paketom, kažu "vraćan je pošiljatelju".

I što sad? Kolike će sad dodatne troškove snositi pošiljatelj kad mu paket bude vraćen? Pretpostavljam da od pošte tj. HP expressa ne mogu ništa očekivat?

Ništa ne ostavljam nezavrš
9 godina
odjavljen
offline
Hrvatska pošta

Postoji kakva šansa da se pronađe nešto što je poslano običnom poštom? 12 dana da nije stiglo od jednog mjesta do drugo, katastrofa. Izgubili očito. Znao sam da to neće bit dobro čim se baba u pošti nabacila s tim u kutiju ko da su unutra spužve, a ne power bank. Čitam da bi trebalo podnijeti izvješće o sudbini pošiljke. Ima ko iskustva s tim? iako ne vjerujem da će to ikad pronaći

10 godina
neaktivan
offline
Hrvatska pošta

Ako se utvrdi da je to njihova šteta, možeš dobiti naknadu. Pročitaj ovdje.

Ako sam ti pomogao stisni HVALA ! LP! :)
13 godina
neaktivan
offline
Hrvatska pošta

Mogu li ja zatražiti u svojoj pošti da mi novac koji treba doći pouzećem dođe u poštu, a ne na moju adresu? Dakle, ja dođem u poštu i pokupim svoj novac, umjesto da mi poštar donese kući.

10 godina
offline
Hrvatska pošta

Dali jos vrijedi da se moze provjeriti paket prije preuzimanja?

15 godina
offline
Re: Hrvatska pošta
toma20 kaže...

Dali jos vrijedi da se moze provjeriti paket prije preuzimanja?

 Da, tu i tam osobno to radim, više  radi  ''ekipe'' koja dostavlja ne zaboravi kako ima i ta opcija pregleda prije plaćanja/isporuke.

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.3.2019 18:48 (kostolomac).
12 godina
neaktivan
offline
Hrvatska pošta

neznam sta bi rekao vise, radim s nekim dijelovima za BMW vozila, izgube mi vrata i tako...

 

nekidan sam imao situaciju da sam slao neku abs centralu vrijednosti preko 2000kn putovala je od djakova do zagreba 6 dana i svaki put kad nazovem i pitam gdje je paket oni kao neznaju, onda sam rekao njihovim agentima: jel neznate ? kazu ne, reko dobro onda cu nazvat pozoliciju i reci da je paket ukraden kad vi neznate vec 5 dana. 

Ujutro je paket bio u 8 kod decka na vratima.... katastrofa, uredno naplate postu i jos su poskupili za 24 sata i onda jos kasne po 6 dana i nikom nista, kao idite pisat prigovore, hvala neka, otici cu u drugu kurirsku sluzbu.

dakovofp@gmail.com pranja_dakovo
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice