Hrvatska carina i laptop?

poruka: 110
|
čitano: 52.231
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
RE: Hrvatska carina i laptop?
Perkan777 kaže...

Ma platio bih ja PDV nego ja nemam otkud a to bi mi starci platili ali nevjerujem da bi mi opet nesto tako placali jer sam nedavno dobio dosta skup komp.

Znaci miki1981 ako je ono sto salju mi stvarno poklon nece ga carinit ako pokazem svu dokumentaciju?

Sad bih stavi sto sam dobio od carine u odgovoru na mail ali mi se vise svidja vas odgovor!!Cool

Ajde korak po korak...jel stvarno poklon ili nije? Da li ti netko šalje taj laptop a da ga ti nisi platio ni jednog jedinog centa, ni za laptop ni za poštarinu??

16 godina
offline
Hrvatska carina i laptop?

Ko da cemu ovi u carini povjerovat. Vjerovatno ga nece ni pitat da dodje tamo nego ce mu opalit carinu.

I'm going woo woo
15 godina
protjeran
offline
RE: Hrvatska carina i laptop?
miki1981 kaže...
Perkan777 kaže...

Ma platio bih ja PDV nego ja nemam otkud a to bi mi starci platili ali nevjerujem da bi mi opet nesto tako placali jer sam nedavno dobio dosta skup komp.

Znaci miki1981 ako je ono sto salju mi stvarno poklon nece ga carinit ako pokazem svu dokumentaciju?

Sad bih stavi sto sam dobio od carine u odgovoru na mail ali mi se vise svidja vas odgovor!!Cool

Ajde korak po korak...jel stvarno poklon ili nije? Da li ti netko šalje taj laptop a da ga ti nisi platio ni jednog jedinog centa, ni za laptop ni za poštarinu??

To je stvarno poklon sa Lockerz.com ako ga osvojim.Ima jos nagrada kao PayPal pare,iPod Touch,iPod Nano,iPad,igre za konzole i komp.I ako ga salju nece platiti ni postarinu tj. nista dobivam ga badava jer zamjenim bodove za nagradu.

One line gives the other one // http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/Perkan777 -BF:BC 2 status
16 godina
offline
RE: Hrvatska carina i laptop?
Kolko se sjećam, onaj frajer tu s foruma je dobio PS3. I ako me sjećanje ne vara morao je platiti pdv.

Provjeri s njim, to ti je najbolji izvor informacija.
When i get sad i stop being sad, and be awesome instead... TRUE STORY!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Hrvatska carina i laptop?
tnakir kaže...

Ko da cemu ovi u carini povjerovat. Vjerovatno ga nece ni pitat da dodje tamo nego ce mu opalit carinu.

Ajde pusti covjeka da odgovori sta sam ga pitao. Ja sam na gift primao i puno skuplje stvari od toga (koje su stvarno bile iz nagradne igre) i nisam platio pdv, samo je bilo pitanje dokazivanja da je to stvarno to.

Ali kako on prica svasta i mijesa pojmove i daje slike nekih pisama koje spominju gift od 50 eura sta da mu kazem.

Nek se prvo izjasni  na pitanje gore...da li on taj lap i dostavu plaća makar i centa ili ne plaća baš ništa, znači 0,00?

14 godina
neaktivan
offline
Hrvatska carina i laptop?

E vidiš, tu bi mogao bit problem...ti si na nagradi dobio bodove kojima si platio taj lap, ne šalim se, meni su zbog toga naplatili pdv na vrijesnost tih bodova (opet sam prošao dobro jer nisu gledali po njihovom katalogu, nego po vrijedsnoti bodova kod prodavača).

 

15 godina
protjeran
offline
RE: Hrvatska carina i laptop?
miki1981 kaže...
tnakir kaže...

Ko da cemu ovi u carini povjerovat. Vjerovatno ga nece ni pitat da dodje tamo nego ce mu opalit carinu.

Ajde pusti covjeka da odgovori sta sam ga pitao. Ja sam na gift primao i puno skuplje stvari od toga (koje su stvarno bile iz nagradne igre) i nisam platio pdv, samo je bilo pitanje dokazivanja da je to stvarno to.

Ali kako on prica svasta i mijesa pojmove i daje slike nekih pisama koje spominju gift od 50 eura sta da mu kazem.

Nek se prvo izjasni  na pitanje gore...da li on taj lap i dostavu plaća makar i centa ili ne plaća baš ništa, znači 0,00?

Neplaca se ama bas nista.

One line gives the other one // http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/Perkan777 -BF:BC 2 status
16 godina
offline
RE: Hrvatska carina i laptop?

Jep, sad sam gledao, morao je platiti.

http://www.bug.hr/forum/post/internet/lockerz/714519.aspx

 

I on koji je dobio PS3 i dečko koji je dobio special edition MW2.

 

Tako da ćeš 100% platiti porez, što je i logično.

When i get sad i stop being sad, and be awesome instead... TRUE STORY!
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.6.2010 10:48 (Danny_HR).
15 godina
protjeran
offline
RE: Hrvatska carina i laptop?
Danny_HR kaže...

Jep, sad sam gledao, morao je platiti PDV.

I on koji je dobio PS3 i dečko koji je dobio special edition MW2.

 

Tako da ćeš 100% platiti porez, što je i logično.

Da su se raspitali mozda i nisu trebali.

One line gives the other one // http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/Perkan777 -BF:BC 2 status
16 godina
offline
Hrvatska carina i laptop?

Ma da... ali kazem ti, ako bude problema nek netko plati umjesto tebe, nek ti da jos koju kunu i to je to. Opet si na dobitku. Ako lap dodje 10k kn, nek carina dodje 2300, nek ti ovaj da jos 2700 kn ti si dobro prosao a i on je odlicno prosao.

I'm going woo woo
16 godina
offline
RE: Hrvatska carina i laptop?
Nemaš se ti kaj raspitat kad ti carinik zna zakone i pravila. Čovječe što si nedokazan. Uostalom rekao si da su ti odgovorili i oni sa carine al da ti se njihov odgovor ne sviđa.

Mislim WTF?!

Imaš tu dva primjera sa plaćanjem, imaš nas koji ti kažu da ćeš 100% platiti porez, imaš carinike koji su ti vjerojatno rekli da ćeš morati platiti... i dalje tražiš nešto šta ti paše.
When i get sad i stop being sad, and be awesome instead... TRUE STORY!
15 godina
protjeran
offline
RE: Hrvatska carina i laptop?
Danny_HR kaže...
Nemaš se ti kaj raspitat kad ti carinik zna zakone i pravila. Čovječe što si nedokazan. Uostalom rekao si da su ti odgovorili i oni sa carine al da ti se njihov odgovor ne sviđa.

Mislim WTF?!

Imaš tu dva primjera sa plaćanjem, imaš nas koji ti kažu da ćeš 100% platiti porez, imaš carinike koji su ti vjerojatno rekli da ćeš morati platiti... i dalje tražiš nešto šta ti paše.

Ali Miki1981 je rekao da on za skuplje stvari koji je dobio na poklon nije trebao platiti nista!?!?!OMG

One line gives the other one // http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/Perkan777 -BF:BC 2 status
16 godina
offline
RE: Hrvatska carina i laptop?
Jesi pročitao šta je Miki napisao kasnije.

Ostavljaš dojam da čitaš samo ono što ti paše.

Platit ćeš PDV i end of.
When i get sad i stop being sad, and be awesome instead... TRUE STORY!
15 godina
protjeran
offline
Hrvatska carina i laptop?

Onda neidem na laptop idem na iPod touch.

One line gives the other one // http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/Perkan777 -BF:BC 2 status
14 godina
neaktivan
offline
RE: Hrvatska carina i laptop?
Danny_HR kaže...

Jep, sad sam gledao, morao je platiti.

http://www.bug.hr/forum/post/internet/lockerz/714519.aspx

 

I on koji je dobio PS3 i dečko koji je dobio special edition MW2.

 

Tako da ćeš 100% platiti porez, što je i logično.

Nije logično jer ja sam od 15ak stvari koje sam dobio kao nagradu, bonus ili nešto treće, a vrijednosti su bile u rasponu od 100 do 4000 USD samo na njih 2 ili 3 platio porez, na ostale ništa jer sam imao baš svu potrebnu dokumentaciju koju su me tražili. Ali to je sve bilo u Rijeci, možda se carinici u ZG drukčije postave.

 

Ali opet kažem, to je baš za ono što je bio čisti poklon, bnous, nagrada...i znači čak i na to sam u 2-3 slučaja mora oplatit PDV, a i za ta 2-3 slučaja sam imao komplet dokumentaciju.

 

Ali u nekoliko slučajeva gdje sam dobio bodove, pa ih mijenjao za nagrade...svaki put platio PDV. Jer da sam uveo bodove ne bi platio niš, ali sam uveo nešto što sam platio bodovima koji imaju neku vrijednost i eto odmah PDV-a bez rasprave.

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.6.2010 11:24 (miki1981).
15 godina
protjeran
offline
RE: Hrvatska carina i laptop?
miki1981 kaže...
Danny_HR kaže...

Jep, sad sam gledao, morao je platiti.

http://www.bug.hr/forum/post/internet/lockerz/714519.aspx

 

I on koji je dobio PS3 i dečko koji je dobio special edition MW2.

 

Tako da ćeš 100% platiti porez, što je i logično.

Nije logično jer ja sam od 15ak stvari koje sam dobio kao nagradu, bonus ili nešto treće, a vrijednosti su bile u rasponu od 100 do 4000 USD samo na njih 2 ili 3 platio porez, na ostale ništa jer sam imao baš svu potrebnu dokumentaciju koju su me tražili. Ali to je sve bilo u Rijeci, možda se carinici u ZG drukčije postave.

Ja sam isto u Rijeci tocnije na Viskovu.Bi li mi mogao savjetovati sto da radim.Da li da narucujem MacBook Air ili Pro ili jednsotavno iPod Touch 8,32 ili 64 GB?

One line gives the other one // http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/Perkan777 -BF:BC 2 status
14 godina
neaktivan
offline
RE: Hrvatska carina i laptop?

Perkane, ako plaćaš bodovima (a plaćaš) i ako je vrijednost realna preko nekih 500-600 kuna onda 95%, ma 98% sigurno plaćaš PDV.

Pa si ti izračunaj i vidi ša si možeš priuštiti. Znači plaćaš PDV 23%, i neki sitni namet carisnkog troška, neznam točno 10-30-40 kn, tako neš, neovisno o vrijednosti pošiljke, i 10,50 kuna da ti doma pošalju onaj poziv od carine.

Eto, to ti je sve, i sad se lijepo zbroji pa vidi šta možeš platit.

 

EDIT: Osobno nebi uopće razmišljao...Neki od MacBookova, čim čim jače tim tim bolje

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.6.2010 11:36 (miki1981).
15 godina
protjeran
offline
RE: Hrvatska carina i laptop?
miki1981 kaže...

Perkane, ako plaćaš bodovima (a plaćaš) i ako je vrijednost realna preko nekih 500-600 kuna onda 95%, ma 98% sigurno plaćaš PDV.

Pa si ti izračunaj i vidi ša si možeš priuštiti. Znači plaćaš PDV 23%, i neki sitni namet carisnkog troška, neznam točno 10-30-40 kn, tako neš, neovisno o vrijednosti pošiljke, i 10,50 kuna da ti doma pošalju onaj poziv od carine.

Eto, to ti je sve, i sad se lijepo zbroji pa vidi šta možeš platit.

 

EDIT: Osobno nebi uopće razmišljao...Neki od MacBookova, čim čim jače tim tim bolje

Pitat cu jos starce pa cemo viditi.Najvjerojatnije ako se placa carina idem na iPod Touch.

One line gives the other one // http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/Perkan777 -BF:BC 2 status
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.6.2010 11:46 (Perkan777).
16 godina
offline
Hrvatska carina i laptop?

A posto je to ipak lockerz... si ti uopce siguran da ces dobit taj laptop ili ipod?

I'm going woo woo
15 godina
protjeran
offline
RE: Hrvatska carina i laptop?
tnakir kaže...

A posto je to ipak lockerz... si ti uopce siguran da ces dobit taj laptop ili ipod?

Nisam siguran.Ali imam sve prepremljeno.Moj i frendov program koji sluzi kao alerter i autofiller koji sam napravio uz pomoc iMacrosa tako ako mi sad nesto izmakne onda neznam kad cu nesto dobit.

One line gives the other one // http://bfbc2.statsverse.com/stats/pc/Perkan777 -BF:BC 2 status
16 godina
offline
RE: Hrvatska carina i laptop?
Emilče, u krivu si. 1000 kn je sam ako osobno donosiš.

Poštom je 180 kn. :)
When i get sad i stop being sad, and be awesome instead... TRUE STORY!
16 godina
offline
RE: Hrvatska carina i laptop?
miki1981 kaže...

 

@Old Iggy - Ovo s "gift" zaboravi, carina nikad nije (kao što neće ni sada) to ni pogledati. Roba ima svoju vrijednost na ulazu u RH, bez obzira tko ju je platio i koliko je tebe koštalo na vrijednost robe s poštarinom se plaća carina (obično 0%) i PDV. -  Opet iz mog iskustva, gift radi za neke manje stvari, drugo, u 95% slučajeva platit ćeš pdv baš po tome koliko si plati orobu sa poštarinom, tako da ono "bez obzira koliko tebe koštalo" ti nikako ne stoji. Npr, nešto što je kod nas 5000 kn ti platiš na ebayu sa poštarinom 1200 kn, i imaš za to njihov račun (u 95% slučajeva ga zalijepe na kutiju ili stave u kutiju) i imaš dokaz sa paypala da je toliko plaćeno onda ćeš točno na taj iznos platit PDV, ali ako kažeš da je gift, pa oni to ne prihvate e onda ide po carinskoj kataloškoj vrijednosti te robe

Ne shvaćaš baš? Carinu uopće ne interesira tko je platio proizvod. Proizvod na ulazu u RH mora proći carinsku proceduru i bez obzira koja roba je u pitanju službena procedura je carina + PDV na vrijednost robe s carinom i poštarinom + dodatni troškovi.

Da ti pojasnim: možeš kupiti što god želiš vani (osim pojedinih proizvoda - oružje, nafta, lijekovi itd.) i to uvesti u RH. Ako je roba s poštarinom skuplja od 160 kn ide u postupak carinjenja (tj, ako nemaš sreće da ju carinik uvede u postupak, dio jeftinije robe prođe bez ičega). Vrijednost robe (i opet, bez obzira da li je poklon, platila firma vani, kod nas, ispalo s kamiona) se ulaskom u RH carini i oporezuje i to predstavlja ulaznu vrijednost u RH.

Znači, tebi neka firma pokloni vani automobil. Oblijepi ga naljepnicama "gift", zaveže šarenu mašnu i pošalje u RH. Carinu ne interesira tko je taj auto platio, no interesira ju da onaj tko uvozi plati sve namete i gotovo.

Isto tako, ako se iznos na računu carini čini premali, mogu oni procijeniti iznos robe.Bez obzira što ti imaš "fakturu".

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.6.2010 15:17 (Old Iggy).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Hrvatska carina i laptop?
Old Iggy kaže...

Ne shvaćaš baš? Carinu uopće ne interesira tko je platio proizvod. Proizvod na ulazu u RH mora proći carinsku proceduru i bez obzira koja roba je u pitanju službena procedura je carina + PDV na vrijednost robe s carinom i poštarinom + dodatni troškovi.

Da ti pojasnim: možeš kupiti što god želiš vani (osim pojedinih proizvoda - oružje, nafta, lijekovi itd.) i to uvesti u RH. Ako je roba s poštarinom skuplja od 160 kn ide u postupak carinjenja (tj, ako nemaš sreće da ju carinik uvede u postupak, dio jeftinije robe prođe bez ičega). Vrijednost robe (i opet, bez obzira da li je poklon, platila firma vani, kod nas, ispalo s kamiona) se ulaskom u RH carini i oporezuje i to predstavlja ulaznu vrijednost u RH.

Znači, tebi neka firma pokloni vani automobil. Oblijepi ga naljepnicama "gift", zaveže šarenu mašnu i pošalje u RH. Carinu ne interesira tko je taj auto platio, no interesira ju da onaj tko uvozi plati sve namete i gotovo.

Isto tako, ako se iznos na računu carini čini premali, mogu oni procijeniti iznos robe.Bez obzira što ti imaš "fakturu".

Moje iskustvo sa Riječkom carinom je skroz drukčije od toga...kako sam već i napisao 100 puta

16 godina
neaktivan
offline
RE: Hrvatska carina i laptop?
Perkan777 kaže...

Znaci ako sam dobar govornik onda nece a po pravili niti ne bi trebali.

pa...ako je VRIJEDNOST (ne cijena!) nekog prozvoida iznad X kuna, onda bi MORALI cariniti.

p.s. nema to veze s govorništvom, jer ako odluće ti naplatiti onda samo dobiješ kući kuvertu s lokacijom gdje da uplatiš.

Perkan777 kaže...

OMG odkud sad to.Cijelo vrijeme svi govore da ako dokazem da je gift da nceu morati platiti PDV???Poslo sam mail carini pa cekam njihov odgovor.

ne, KAO ŠTA VEĆ REKOH, GIFT vam ništa ne pomaže..

Djevojke postaju žene kada duboko u sebi osjete dovoljno čvrst razlog za to.
16 godina
offline
RE: Hrvatska carina i laptop?
miki1981 kaže...
Old Iggy kaže...

Ne shvaćaš baš? Carinu uopće ne interesira tko je platio proizvod. Proizvod na ulazu u RH mora proći carinsku proceduru i bez obzira koja roba je u pitanju službena procedura je carina + PDV na vrijednost robe s carinom i poštarinom + dodatni troškovi.

Da ti pojasnim: možeš kupiti što god želiš vani (osim pojedinih proizvoda - oružje, nafta, lijekovi itd.) i to uvesti u RH. Ako je roba s poštarinom skuplja od 160 kn ide u postupak carinjenja (tj, ako nemaš sreće da ju carinik uvede u postupak, dio jeftinije robe prođe bez ičega). Vrijednost robe (i opet, bez obzira da li je poklon, platila firma vani, kod nas, ispalo s kamiona) se ulaskom u RH carini i oporezuje i to predstavlja ulaznu vrijednost u RH.

Znači, tebi neka firma pokloni vani automobil. Oblijepi ga naljepnicama "gift", zaveže šarenu mašnu i pošalje u RH. Carinu ne interesira tko je taj auto platio, no interesira ju da onaj tko uvozi plati sve namete i gotovo.

Isto tako, ako se iznos na računu carini čini premali, mogu oni procijeniti iznos robe.Bez obzira što ti imaš "fakturu".

Moje iskustvo sa Riječkom carinom je skroz drukčije od toga...kako sam već i napisao 100 puta

Zato jer si u Rijeci i trajat će tako dok god se riječka carina ne prilagodi tome kao što se polako prilagođava, recimo, zagrebačka i mnoge druge.

Problem je u ogromnom broju pošiljaka koje stižu zadnjih par godina. A i ne očekuj da će oni sve propustiti.

13 godina
neaktivan
offline
Hrvatska carina i laptop?

Pozdrav svima vidim nisam jedini kojega muči problem ebay-laptop-carina

 

uglavnom zanima me što bi mogao očekivat kad bi mi netko poslao laptop iz amerike, primjetio sam da dosta ljudi se izjasnilo da ''gift'' ne prolazi, zanima me bili prošlo da napiše na kutiju cijenu koja je , naravno, manja od prave cijene

 

htio sam uzet laptop toshiba qosmio koji u nas dođe preko 10 000 kn a u americi sam ga našao isod 6000 točnije 5500 kn.

ne bi htio da mi nabiju još carine i pdv- pa da mi dođe na isto pa me zanima netko sa iskustvom, ne sa srećom, kako to iskombinirat.

 

Hvala

14 godina
neaktivan
offline
RE: Hrvatska carina i laptop?

Nikako....tj jedini način je onaj koji si isključio-sa srećom.

Kao što sam već na fanj postova napisao - UVIJEK kad je vrijednost se poštarinom preko 160 kn (da, kuna, ne dolara ) treba računati na mogućnost da vam zalijepe carinu ( ako je roba koja spada pod carinu ) i PDV.

Pa ako prodje bez - odlično, a ako ne - bar nema neugodnih iznenađenja.

 

E sad ovaj tvoj konkretan slučaj...način na koji imaš najviše šanse je da ti pošalju laptop u improviziranoj kutiji ( ne originalu ) da, ako su gore winsi nabaci neke dokumente i slike sa nekiom osobama da se kao može vidjet da je lap korišten i da ti ga šalje frend kao poklon...

 

Međutim uzmi u obzir da najviše šanse u ovom slučaju ne znači 80% ili 50%, više je to realno oko 15% šasne da ti se smiliuju i ne naplate.

Tako da realno govoreći vraćamo se na početak posta - nema načina da izbjegneš PDV za tu pošiljku.

 

A onda bi te još zamolio i da se malo zbrojiš...ako kod nas košta 10 000, a u usa 5500...onda je 5500+23%=6765kn, to je još uvijek daleko manje od 10 000kn.

Jedino nisi naveo koliko je poštarina...tj da li si je već uračunao u cijenu od 5500kn?

 

I ajde molim te kad već ima tema ebay...onda se prebaci tamo.

Ionako naslov ove teme nema veze sa stvarnošću...jer na laptope se carine NE plaća...

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.9.2010 0:45 (miki1981).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Hrvatska carina i laptop?

Ja recimo planiram naruciti Iphone 4 (factory unlocked) iz kanade. Pretpostavljam nekih $700 dolara (cca 4000kn).

 

Dakle, ako sam sve dobro shvatio, na IT ne ide carina pa mi preostaje 23% PDV (4000+920), sto jos mogu ocekivati od troskova kad ga budem predizao?

16 godina
offline
RE: Hrvatska carina i laptop?
NickVercetti kaže...

Ja recimo planiram naruciti Iphone 4 (factory unlocked) iz kanade. Pretpostavljam nekih $700 dolara (cca 4000kn).

 

Dakle, ako sam sve dobro shvatio, na IT ne ide carina pa mi preostaje 23% PDV (4000+920), sto jos mogu ocekivati od troskova kad ga budem predizao?

Vise ti se isplati uzet na njuskalu...

I'm going woo woo
13 godina
neaktivan
offline
RE: Hrvatska carina i laptop?

Bez uvrede, cisto sumnjam da na njuskalu mozes nac Factory Unlocked Iphone 4 ispod 6000kn

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice