Ebay - pitanje (Carina) zaključana tema

poruka: 406
|
čitano: 231.969
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Ebay - pitanje (Carina)

pozdrav!

znam da nema veze sa ebay-om ali me zanima gdje će moj paket završit. osvojio sam ipad mini (329$) na nagradnoj igri i poslan je USPS-om. Dobio sam tracking number i sve to da mogu pratiti gdje je i šta se događa sa paketom.

 

zanima me da li će paket odmah otić na carinu, oni će lupit pdv i paket će me čekat na pošti gdje moram platit taj pdv ili što?

pošto je to osvojena nagrada nema nikakvih davanja na to, pa me zanima da li da onda odbijem platiti taj račun i zovem na Carinu ili što? trebat će mi što više informacija da se znam snać u tom trenutku :)

 

 

Hvala!

12 godina
neaktivan
offline
Ebay - pitanje (Carina)

Meni je puko ekran, i sad sam naručio novi,http://www.ebay.com/itm/320977410321?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

s PP-a su skinuli sve skupa 481 kn, kako če to proč na carini?

Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
13 godina
offline
Ebay - pitanje (Carina)

Da li se PDV plaća samo ako se mora carina plaćat, jer namjeravam kupit jedan regulator za kojeg su mi rekli iz HAKOM-a da na to ne ide carina?

Maurer
15 godina
odjavljen
offline
Re: Ebay - pitanje (Carina)
David87 kaže...

Da li se PDV plaća samo ako se mora carina plaćat, jer namjeravam kupit jedan regulator za kojeg su mi rekli iz HAKOM-a da na to ne ide carina?

 

Nejde carina, ali ide PDV od 25%

http://isvijet.com.hr
13 godina
offline
Ebay - pitanje (Carina)

Da li dođe kakva obavjest da to platim ili? Jer najviše što sam naručio bilo je 70$ i nisam ništa plaćao, a ovo bude oko 150$ pa neznam kak se to plaća (procedura)?

Maurer
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ebay - pitanje (Carina)
David87 kaže...

Da li dođe kakva obavjest da to platim ili? Jer najviše što sam naručio bilo je 70$ i nisam ništa plaćao, a ovo bude oko 150$ pa neznam kak se to plaća (procedura)?

dobiš poziv od carine na glavnoj pošti, npr. Zagreb Branimirova, kojeg podignem u pošti i moram to platiti 10kn pa onda unutra piše da se javiš carini i tek tamo saznaš kolko će te to koštati....

13 godina
offline
Ebay - pitanje (Carina)

Znači dobim poziv da platim taj PDV bez obzira na to što su mi rekli da ne plaćam carinu za taj proizvod??

Maurer
16 godina
offline
Re: Ebay - pitanje (Carina)

da

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.5.2013 19:23 (denix).
13 godina
offline
Ebay - pitanje (Carina)

A daj mi reci gdje se to mora/može platit, na pošti, preko internet bankarstva ili nešto treće?

Maurer
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ebay - pitanje (Carina)
PC - stručnjak kaže...

Meni je puko ekran, i sad sam naručio novi,http://www.ebay.com/itm/320977410321?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

s PP-a su skinuli sve skupa 481 kn, kako če to proč na carini?

Hoće li mi netko reći, što bi moglo bit u najgorem slučaju? :D

Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
13 godina
offline
Re: Ebay - pitanje (Carina)
Pa da ti naplate pdv od 25% na tu cijenu od 481kn
robimarko@gmail.com
16 godina
offline
Re: Ebay - pitanje (Carina)
David87 kaže...

A daj mi reci gdje se to mora/može platit, na pošti, preko internet bankarstva ili nešto treće?

ak se nevaram, možeš dok ti poštar donese ili odeš na carinu i platiš. U temi ebay pitanja i odgovori je to odgovoreno više puta, pa možeš pretražiti i onda ćeš imat 100% sigurnu informaciju.

15 godina
offline
Ebay - pitanje (Carina)

Stigao mi je predmet na carinu (70$) i poslao sam im izvod s PayPala koliko je plaćeno. No lik me pita je li to kupljeno na ebayu i da mu dam neki broj da on to provjeri šta je i koliko plaćeno.

 

Je li on to možda misli na item number ili ? 

Can't find a better Jam!
11 godina
offline
Ebay - pitanje (Carina)

Jel se isplati uzimati laptop za 1000$ koliko bih platio carinu i jel bi imao garanciju u hrvatskoj

16 godina
offline
Re: Ebay - pitanje (Carina)
hrčak kaže...

Jel se isplati uzimati laptop za 1000$ koliko bih platio carinu i jel bi imao garanciju u hrvatskoj

Carinu ne plaćaš, plaćaš PDV (na cijenu plus dostava), da li se isplati ne znam jer ne znam točan model.

Jamstvo ovisi o vendoru, to trebaš vidjeti prema modelu i mjestu prodaje.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ebay - pitanje (Carina)
Evo meni onj lcd stigo. Kolko sam platio na ebayu tak i bi nisam platio nikakvi pdv samo podigo paket u posti.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ebay - pitanje (Carina)
Gunner_V kaže...

Stigao mi je predmet na carinu (70$) i poslao sam im izvod s PayPala koliko je plaćeno. No lik me pita je li to kupljeno na ebayu i da mu dam neki broj da on to provjeri šta je i koliko plaćeno.

 

Je li on to možda misli na item number ili ? 

Na izvodu bi morao pisati item number pod description-om, ako je plaćeno paypalom preko ebay-a.

11 godina
offline
Ebay - pitanje (Carina)

Imam jedno pitanje.Kupio sam prosli mjesec neki Citac kartica i za

mobitel nekakav produzetak na EBay-u.I kad je doslo,paket mi je

stavio u sanducic.Sta ne bi trebalo u postu paket doci?Ili za manje stvari

dolazi u sanducic odmah?

13 godina
offline
Re: Ebay - pitanje (Carina)

Sve što može ti stavi u sandučić. Meni je poštar i velike pakete znao ostaviti ispred vrata jer zna da ih nitko ne može skupit.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Ebay - pitanje (Carina)
Endymon kaže...

Imam jedno pitanje.Kupio sam prosli mjesec neki Citac kartica i za

mobitel nekakav produzetak na EBay-u.I kad je doslo,paket mi je

stavio u sanducic.Sta ne bi trebalo u postu paket doci?Ili za manje stvari

dolazi u sanducic odmah?

Dolazi odmah samo ako je oslobođeno od davanja državi.

Nisi dužan nikakav potpis, pa mogu dostaviti kako god hoće.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.5.2013 13:58 (takozvani).
14 godina
offline
Ebay - pitanje (Carina)

pozdrav, narucio sam sa ebaya nesto i na trackingu pise da je od 2.5. u zagrebu, pretpostavljam na carini, tocnije ovo pise: 5/2/2013 1:41:00 PM, CROATIA, ZAGREB 10003, Send item to domestic location

the sound of engine is cure for everything!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ebay - pitanje (Carina)
Genoxxx kaže...

pozdrav, narucio sam sa ebaya nesto i na trackingu pise da je od 2.5. u zagrebu, pretpostavljam na carini, tocnije ovo pise: 5/2/2013 1:41:00 PM, CROATIA, ZAGREB 10003, Send item to domestic location

Bude ti došlo pismo od carine sigurno, pošto ti paket još nije došao . Donese ti poštar pismo od carine  i platiš mu 9.50kn . U pismu dobiješ carinski broj i E-mail od carinika , također i broj telefona . Pošalješ emailom cariniku račun od paypal i links s ebay da on provjeri cijenu.  Poštar donese paket  i onda platiš njemu PDV i preuzmeš paket. Ili najbolje odeš na carinu i paket preuzmeš isti dan.  

 

Paket ti još nije došao na carinjenje , pošto stoji 5/2/2013 1:41:00 PM, CROATIA, ZAGREB 10003, Send item to domestic location  .  ali vjerovatno sutra, prekosutra bude ti stajalo da je na carini i da fali račun. Onda ti tek tada šalju poziv od carine. 

 

Budeš se načekao još tjedan dana dok ta procedura prođe . 

franc
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.5.2013 15:21 (franc_32).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ebay - pitanje (Carina)
franc_32 kaže...
Genoxxx kaže...

pozdrav, narucio sam sa ebaya nesto i na trackingu pise da je od 2.5. u zagrebu, pretpostavljam na carini, tocnije ovo pise: 5/2/2013 1:41:00 PM, CROATIA, ZAGREB 10003, Send item to domestic location

Bude ti došlo pismo od carine sigurno, pošto ti paket još nije došao . Donese ti poštar pismo od carine  i platiš mu 9.50kn . U pismu dobiješ carinski broj i E-mail od carinika , također i broj telefona . Pošalješ emailom cariniku račun od paypal i links s ebay da on provjeri cijenu.  Poštar donese paket  i onda platiš njemu PDV i preuzmeš paket. Ili najbolje odeš na carinu i paket preuzmeš isti dan.  

 

Paket ti još nije došao na carinjenje , pošto stoji 5/2/2013 1:41:00 PM, CROATIA, ZAGREB 10003, Send item to domestic location  .  ali vjerovatno sutra, prekosutra bude ti stajalo da je na carini i da fali račun. Onda ti tek tada šalju poziv od carine. 

 

Budeš se načekao još tjedan dana dok ta procedura prođe . 

 

Ne vjerujem da toliko traje. Ja imam item koji je poslan drugog iz Njemačke, šestog već stoji poruka Send items to domestic location,

a jučer piše:

 

Send items to customs ili  

Record item customs information (Retention reason : Awaiting presentation to customs commissioner)

 

Danas dobio pismo od carine...

14 godina
offline
Ebay - pitanje (Carina)

Evo tracking br pa pogledajte u cemu je stvar RB968890273HK.. To je onaj LiveView sat od sonya, nije bas veliko pakiranje i rekao sam prodavatelju da stvavi cijenu 10$ na paket a inače je 30$

the sound of engine is cure for everything!
16 godina
offline
Re: Ebay - pitanje (Carina)
Genoxxx kaže...

Evo tracking br pa pogledajte u cemu je stvar RB968890273HK.. To je onaj LiveView sat od sonya, nije bas veliko pakiranje i rekao sam prodavatelju da stvavi cijenu 10$ na paket a inače je 30$

Vjerojatno je na carini zbog krive cijene.

14 godina
offline
Re: Ebay - pitanje (Carina)
Old Iggy kaže...
Genoxxx kaže...

Evo tracking br pa pogledajte u cemu je stvar RB968890273HK.. To je onaj LiveView sat od sonya, nije bas veliko pakiranje i rekao sam prodavatelju da stvavi cijenu 10$ na paket a inače je 30$

Vjerojatno je na carini zbog krive cijene.

Kako oni znaju da je kriva?

the sound of engine is cure for everything!
16 godina
offline
Re: Ebay - pitanje (Carina)
Genoxxx kaže...
Old Iggy kaže...
Genoxxx kaže...

Evo tracking br pa pogledajte u cemu je stvar RB968890273HK.. To je onaj LiveView sat od sonya, nije bas veliko pakiranje i rekao sam prodavatelju da stvavi cijenu 10$ na paket a inače je 30$

Vjerojatno je na carini zbog krive cijene.

Kako oni znaju da je kriva?

Misliš da su blesavi? Pa zanju oni gdje se, što i kako kupuje, vide otkud si naručio, imaju iskustva k'o blata, a i Internet link im je bolji nego tvoj. {#}

Sad je samo pitanje hoće li zezati radi tih par kuna.

14 godina
offline
Re: Ebay - pitanje (Carina)
Old Iggy kaže...
Genoxxx kaže...
Old Iggy kaže...
Genoxxx kaže...

Evo tracking br pa pogledajte u cemu je stvar RB968890273HK.. To je onaj LiveView sat od sonya, nije bas veliko pakiranje i rekao sam prodavatelju da stvavi cijenu 10$ na paket a inače je 30$

Vjerojatno je na carini zbog krive cijene.

Kako oni znaju da je kriva?

Misliš da su blesavi? Pa zanju oni gdje se, što i kako kupuje, vide otkud si naručio, imaju iskustva k'o blata, a i Internet link im je bolji nego tvoj. {#}

Sad je samo pitanje hoće li zezati radi tih par kuna.

Nadam se da će bit dobri i pustit me :)... Znači ja bi morao platit 45 kn pdva ako budu carinili?

the sound of engine is cure for everything!
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.5.2013 17:36 (Genoxxx).
16 godina
offline
Re: Ebay - pitanje (Carina)
Genoxxx kaže...
Old Iggy kaže...
Genoxxx kaže...
Old Iggy kaže...
Genoxxx kaže...

Evo tracking br pa pogledajte u cemu je stvar RB968890273HK.. To je onaj LiveView sat od sonya, nije bas veliko pakiranje i rekao sam prodavatelju da stvavi cijenu 10$ na paket a inače je 30$

Vjerojatno je na carini zbog krive cijene.

Kako oni znaju da je kriva?

Misliš da su blesavi? Pa zanju oni gdje se, što i kako kupuje, vide otkud si naručio, imaju iskustva k'o blata, a i Internet link im je bolji nego tvoj. {#}

Sad je samo pitanje hoće li zezati radi tih par kuna.

Nadam se da će bit dobri i pustit me :)... Znači ja bi morao platit 45 kn pdva ako budu carinili?

Više. Imaš carinu na vrijednost robe s poštarinom (5%), na sve to zajedno PDV (25%) plus troškovi obrade, poštarinu traženja dokumentacije itd.

14 godina
offline
Ebay - pitanje (Carina)

a oce li pomoc sto to sto je mala vrijednost? sad moram skupljat pare za carinu koja ce me po svemu sudeci posteno udarit po dzepu {#}

 

EDIT: na ovoj stranici http://www.posta.hr/pomo-i-informacije/esta-pitanja/cesta-pitanja-postanske-usluge-medunarodni-promet pise ovako: Send item to domestic location (Inb) – pošiljka poslana prema odredištu

the sound of engine is cure for everything!
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.5.2013 18:21 (Genoxxx).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice