Ebay - pitanje (Carina) zaključana tema

poruka: 406
|
čitano: 231.992
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Ebay - pitanje (Carina)

Vjerojatno samo PDV - 23%

 

Čuvaj račun, morat ćeš ga odnijeti na carinu najvjerojatnije.

void function(char *str) {char buffer[16];strcpy(buffer,str); } void main() {char large_string[256];int i; for( i = 0; i < 255; i++) large_string[i] = 'A';function(large_string)
14 godina
offline
Ebay - pitanje (Carina)

Ja mislim da oni oderu nešto više od pdv-a. Po mojoj slobodnoj računici mogućih cca 580kn je u pitanj (MOGUČIH). Ja često, kad kupujem na ebayu, isprintam račun, ali prije toga u photoshopu ili sl. programu izmijenim sve moguće cijene. A također je moguće dogovorit se s prodavačem da pošalje neki račun na sitno...

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.2.2010 23:02 (zabranjeniples).
15 godina
neaktivan
offline
Ebay - pitanje (Carina)

evo ulogirao sam se u neku web stranicu za kupnju preko interneta.

i sad narucio sam patike i naocale.ta web stranica ima 3 načina plačanja.

znači odabrao sam western union i na mail mi je došao raun za plaćanje.

ako platim roba bi trebala krenut iz kine,e sad zanima me ako na toj stranici pise free shipping,

sta bi to znacilo da se ne placa postarina ili ima li to nekakve veze sa carinom?

ROBA IMA VRIJEDNOST 450-AK KUNA.zanima me kako ide taj postupak!

Skole
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ebay - pitanje (Carina)
mad_arch kaže...

Pozdrav svima

Eto jedno konkretno pitanje: audio-video receiver plaćen 250 eura + poštarina 35 eura, koliko bi carina iznosila na takvo što? Ako nešto znači, dolazi iz Njemačke!

Danke!

ne samo carina.

porez će ti sigurno naplatit (23% na svaki iznos iznad 1000kn (iznos se računa bez poštarine))

a carina bi mogla biti 300tinjak kuna.. neznam točno koliko.

Djevojke postaju žene kada duboko u sebi osjete dovoljno čvrst razlog za to.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ebay - pitanje (Carina)
skočko kaže...

evo ulogirao sam se u neku web stranicu za kupnju preko interneta.

i sad narucio sam patike i naocale.ta web stranica ima 3 načina plačanja.

znači odabrao sam western union i na mail mi je došao raun za plaćanje.

ako platim roba bi trebala krenut iz kine,e sad zanima me ako na toj stranici pise free shipping,

sta bi to znacilo da se ne placa postarina ili ima li to nekakve veze sa carinom?

ROBA IMA VRIJEDNOST 450-AK KUNA.zanima me kako ide taj postupak!

poštarina je besplatna.

 

p.s. EDIT: sori na double postu, ne primjetih da sam već prije komentirao ovdje :(

Djevojke postaju žene kada duboko u sebi osjete dovoljno čvrst razlog za to.
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.2.2010 16:42 (puma1400).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ebay - pitanje (Carina)
puma1400 kaže...
mad_arch kaže...

Pozdrav svima

Eto jedno konkretno pitanje: audio-video receiver plaćen 250 eura + poštarina 35 eura, koliko bi carina iznosila na takvo što? Ako nešto znači, dolazi iz Njemačke!

Danke!

ne samo carina.

porez će ti sigurno naplatit (23% na svaki iznos iznad 1000kn (iznos se računa bez poštarine))

a carina bi mogla biti 300tinjak kuna.. neznam točno koliko.

sta nije prema novom zakonu preko poste da se placa iznad 160 kn. a 1000 kn. je sa autom.

Skole
16 godina
offline
RE: Ebay - pitanje (Carina)
skočko kaže...
puma1400 kaže...
mad_arch kaže...

Pozdrav svima

Eto jedno konkretno pitanje: audio-video receiver plaćen 250 eura + poštarina 35 eura, koliko bi carina iznosila na takvo što? Ako nešto znači, dolazi iz Njemačke!

Danke!

ne samo carina.

porez će ti sigurno naplatit (23% na svaki iznos iznad 1000kn (iznos se računa bez poštarine))

a carina bi mogla biti 300tinjak kuna.. neznam točno koliko.

sta nije prema novom zakonu preko poste da se placa iznad 160 kn. a 1000 kn. je sa autom.

Točno. Tj, 160 kn poštom, 1000 kn osobnim uvozom na bilo koji način (automobil, vlak, bus, zrakoplov...).

14 godina
protjeran
offline
RE: Ebay - pitanje (Carina)
Old Iggy kaže...
skočko kaže...
puma1400 kaže...
mad_arch kaže...

Pozdrav svima

Eto jedno konkretno pitanje: audio-video receiver plaćen 250 eura + poštarina 35 eura, koliko bi carina iznosila na takvo što? Ako nešto znači, dolazi iz Njemačke!

Danke!

ne samo carina.

porez će ti sigurno naplatit (23% na svaki iznos iznad 1000kn (iznos se računa bez poštarine))

a carina bi mogla biti 300tinjak kuna.. neznam točno koliko.

sta nije prema novom zakonu preko poste da se placa iznad 160 kn. a 1000 kn. je sa autom.

Točno. Tj, 160 kn poštom, 1000 kn osobnim uvozom na bilo koji način (automobil, vlak, bus, zrakoplov...).

Istina to je taj novi zakon!!

Skype: internet.gospodin
16 godina
neaktivan
offline
Ebay - pitanje (Carina)

jel ko kupovao tenisice preko ebaya? pitam za carinu!

15 godina
neaktivan
offline
RE: Ebay - pitanje (Carina)

Računaj da će te carina,pdv i kojekakve daće ispast oko 40% originalne cijene.

Ja sam platio jaknu(vijetnamku) 350 kn,i dobio oko 140 kn carine

16 godina
neaktivan
offline
RE: Ebay - pitanje (Carina)

a na manje stvari, tipa maske za mob i sl.?!

 

 

14 godina
protjeran
offline
RE: Ebay - pitanje (Carina)
BoDdAH kaže...

a na manje stvari, tipa maske za mob i sl.?!

 

 

Ako kupis masku za mob koja kosta 20 kuna neces platit ni carinu ni PDV,poštar ce ti doma pozvonit dat ti masnu i gotovo.

Skype: internet.gospodin
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ebay - pitanje (Carina)

znači postoji neka granica do koje ne naplaćuju carinu iznad koje nebi trebao ići!!

14 godina
protjeran
offline
RE: Ebay - pitanje (Carina)
BoDdAH kaže...

znači postoji neka granica do koje ne naplaćuju carinu iznad koje nebi trebao ići!!

Zakonski postoji 160kn je max kada nesto dobivas postom ali to je dobra volja carinika oce ti lupit carinu za nesto skuplje ili nece....

Skype: internet.gospodin
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ebay - pitanje (Carina)

negdje sam pročitao da je ta granica 300 kn, očito je da se mjenjalo nešto u zakonu....

 

a recimo ako meni to dolazi u lokalnu malu poštu, pošto nisam iz zagreba, da li oni to tamo carine ili negdje drugdje (pitam jer znam ljude u pošti :))

15 godina
neaktivan
offline
RE: Ebay - pitanje (Carina)

e sad sam baš i ja u toj dilemi.naručio sam neke patike i naočale preko neke kineske firme.

izdalli su mi račun..jos je samo preostalo da uplatim ali nisam jos jer nisam siguran kak to sve ide!

znači sve ukupno me košta 400 tinjak kuna.(free shipping),e sad mi nije jasno,ako im ja to uplatim preko western uniona kako sam i zatrazio racun...

di ce meni ta roba doc,i kako ide tajh racun sa carinom?dali ce mi je zadrzat na carini ili ce mi doc doma ali sa racunom od carine???jednostavno(kako se uplacuje carina)?

Skole
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ebay - pitanje (Carina)

Bjež od western uniona.Kaki western union,pa to šalješ pare na sljepo.Prevara u 99% slučajeva.Imaš paypal pa kupuj i budi siguran.

15 godina
neaktivan
offline
Ebay - pitanje (Carina)

ok.a kak ide to sa carinom!

Skole
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ebay - pitanje (Carina)
skočko kaže...

ok.a kak ide to sa carinom!

ma svakom aerodromu, kolodvoru (autobusnom  ili  željezničkom) postoji jedan ured gdje na vratima piše velikim slovima CARINA. oni pregledavaju te stvari.

u slučaju da  oni odluče nešto cariniti, onda ti na kučnu adresu, umjesto paketa koji si naručio, dobiješ papirič s kojim odeš u tu carinu i ondje osobno preuzmeš paket koji si naručio. neznam da li ti onda oni izdaju uplatnicu ili platiš u gotovini. mislim da je ovo prvo.

Djevojke postaju žene kada duboko u sebi osjete dovoljno čvrst razlog za to.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ebay - pitanje (Carina)
puma1400 kaže...
skočko kaže...

ok.a kak ide to sa carinom!

ma svakom aerodromu, kolodvoru (autobusnom  ili  željezničkom) postoji jedan ured gdje na vratima piše velikim slovima CARINA. oni pregledavaju te stvari.

u slučaju da  oni odluče nešto cariniti, onda ti na kučnu adresu, umjesto paketa koji si naručio, dobiješ papirič s kojim odeš u tu carinu i ondje osobno preuzmeš paket koji si naručio. neznam da li ti onda oni izdaju uplatnicu ili platiš u gotovini. mislim da je ovo prvo.

 

 

ček ček...šta nije da se to obavlja u pošti?

14 godina
offline
RE: Ebay - pitanje (Carina)
BoDdAH kaže...

ček ček...šta nije da se to obavlja u pošti?

Sva roba koja pristigne dolazi u glavnu poštu u gradu. Tamo se nalazi i carina i carinici koji svu njima ''sumnjivu'' robu pregledavaju i određuju dali će carinit ili ne.

15 godina
offline
Ebay - pitanje (Carina)

jednostavno ako ti odluce ocariniti robu dobit ces pismo iz carine, sve zavisi koja zupanija i to...

njima mozes sam faksirat racun sta moj prijatelj uvik radi... naravno neko je vec reka malo izmjeni

cjenu i tako to... dok ja idem osobno tamo, prvo carinik pogleda o cemu se radi, potrazi kako

i sta triba sve naplatit za taj predmet, ovisno jel tehnicka stvar, odjeca, obuca, izracuna i

onda ti dade novu uplatnicu ti ides s njom predignit paket i onda sve to lipo platit...

ne zaboravi da i ta teta kod koje pridizes i placas naplati jos sa strane nekih 50kn,

a nekad i vise.. sad koliko mis da po novom zakonu ne placas carinu od 5% do 1000kn,

al da na svu robu ide pdv....

Najbolji osjećaj je upala mišića........ Krema Foruma!!!
15 godina
neaktivan
offline
Ebay - pitanje (Carina)

www.carina.hr ovdije sve pise...negdje ... :S

15 godina
neaktivan
offline
RE: Ebay - pitanje (Carina)
BoDdAH kaže...

jel ko kupovao tenisice preko ebaya? pitam za carinu!

 

 

Ja sam kupio tenisice Nike preko ebay-a

platio sam ih 1150 kn + carina 500 kn

ali imaš tu štos nije ti carina scih 500 kn nego nekih dvijestotinjak kn ostalo je usluga Oversisa

ja sam se zaj.... oko toga

prvi puta mi je bilo da mi je došla carina i zvali me iz Oversisa hoću li im dat punomoć da oni odrade sve umijesto mene

ja budala reko može ispunio neki zahtjev i poslo im tamo kad na kraju još 500 k  platit njihova usluga je bili oko 280 kn ili više  sa neznam točno

 

 

pozdrav

14 godina
neaktivan
offline
Ebay - pitanje (Carina)

carina se ne naplacuje preko granice kad kupujes preko ebay-a vec samo postarina a pogotovo za polovne proizvode ne. kad uzimas nove nitko ti nece carinu naplatit ako proizvod  nije vise od 1000 eura.

Ja zivim u njemackoj i cesto se koristim ebayom i puno puta sam uzimao kucanske aparate i tehniku poput dvd playera  i  manjih tv-a i slao staroj u hrvatsku i nikad nisam imao problema sa carinom niti sam dobivao kakvu postu da trebam nesto dodatno platiti paketi su uredno dolazili u roku od 7- 14 dana tako da mislim da ni drugi nebi trebali imat straha sa carinom .SretnoNamigiva

16 godina
offline
RE: Ebay - pitanje (Carina)
HellBoy 82 kaže...

carina se ne naplacuje preko granice kad kupujes preko ebay-a vec samo postarina a pogotovo za polovne proizvode ne. kad uzimas nove nitko ti nece carinu naplatit ako proizvod  nije vise od 1000 eura.

Ja zivim u njemackoj i cesto se koristim ebayom i puno puta sam uzimao kucanske aparate i tehniku poput dvd playera  i  manjih tv-a i slao staroj u hrvatsku i nikad nisam imao problema sa carinom niti sam dobivao kakvu postu da trebam nesto dodatno platiti paketi su uredno dolazili u roku od 7- 14 dana tako da mislim da ni drugi nebi trebali imat straha sa carinom .SretnoNamigiva

To što živiš u Njemačkoj ne pomaže ovdje.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Ebay - pitanje (Carina)

Ne pomaze to sto zivim u njemackoj ali pomaze zato sto direktno nakon uplate putuje na adresu u hrvatsku bez carine hehe!!

16 godina
offline
RE: Ebay - pitanje (Carina)
HellBoy 82 kaže...

Ne pomaze to sto zivim u njemackoj ali pomaze zato sto direktno nakon uplate putuje na adresu u hrvatsku bez carine hehe!!

Samo ako carinik pusti (sto nažalost obično i rade), inače je procedura jasna (vrlo bliska onoj u EU) i postoje naznake da će skoro biti uvedena "pod normalno". To što je nešto polovno (s Ebaya) i slično nema nikakve veze, dapače.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Ebay - pitanje (Carina)

Old Iggy:kakve su to naznake? Kakva procedura? Možeš li objasniti malo,jer po ovome dobio sam dojam da radiš u toj branši...

Bio bi zahvalan za informacije

16 godina
offline
RE: Ebay - pitanje (Carina)
Loz kaže...

Old Iggy:kakve su to naznake? Kakva procedura? Možeš li objasniti malo,jer po ovome dobio sam dojam da radiš u toj branši...

Bio bi zahvalan za informacije

Nije da radim, ali sam blizak. Postoje točno određene procedure carinskog postupka kod uvoza (svaki ulazak robe u RH treba biti podvrgnut uvoznoj proceduri), no vrlo često se prođe bez nameta. Jednostavno se ili ne stigne ili nešto slično, ali problem nastaje kad ljudi uvezu brdo stvari i onda se čude kad ih "opletu" za robu n puta manje vrijednosti "a do sada sam uvezao brdo toga bez carine".

Iznimno su rijetke opcije oslobođenja od plaćanja nameta koje ne trebaju PCD/JCD, sve ti je na http://www.carina.hr/Putnici/Postupak.aspx .

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice